Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

disala
8. nov 2011

@gloria9 Je to možné bola som tam skoro doobeda.,a aj teraz idem do poradne.Zatiaľ je všetko ok tak dúfam že nebude sekcia.Celý štvrtok ti bude držať palce aby všetko bolo ok.A keby si ma zajtra stretla len sa kľudne ozvi. 🙂 😉 😉

disala
8. nov 2011

@gloria9 Ešte som zabudla,že bola som taká múdra a že som si kúpila inú farbu ako zvyknem a teraz mám žlté vlasy 😖 😖 😖 ,asi tak keby sme sa stretli.Muž mi povedal tak ti treba lebo stále experimentuješ 😝 .

gloria9
8. nov 2011

@disala aha no tak mozno sme sa aj videli zajtra budem sledovat mam tam byt o pol jedenastej na prijme

gloria9
8. nov 2011

@disala aha ja som si tiez chcela dat farbu na vlasy ale kadernicka neodporucala v tehotenstve vravela ze sa mam len dat ostrihat a nic viac

lenuska27
9. nov 2011

@gloria9 ano ja uz mam spravene predoperacne uz v piatok idem na prijem rano a ide sa na to

lenuska27
9. nov 2011

@gloria9 no veru ako vravis ked to mlade zvladaju co maju sotva 15 rokov tak preco sa bat je to prirodzena vec a nieje nic krajsie si myslim ked ti to malinke ukazu zabudnes aj na bolesti

disala
9. nov 2011

@gloria9 Asi sme sa nevideli,v piatok idem znova.Neviem načo ked sa ešte nič nedeje,nechce sa mi tam vysedávať.Držím palce aby všetko bolo ok. 😉 😉 😉 😉 😉 😉

minkohenika
9. nov 2011

@lenuska27 no to je super.vieš nie každy ma rad ked sa jeho čislo rozdava,len preto som napisala nech zavolaš na ambulanciu,ale on ma asi aj taky mob. čo nosi po nemocnici pri sebe.už par krat som chcela čislom pomoct a nakoniec som dostala po ušiach 🙂

minkohenika
9. nov 2011

@julinkaaa11 ani nenajdeš to je prekvapko moja 😝 a mam tiez nazor ze ked sa ma nieco stat tak sa stane.nech si zaplatiš kohokolvek.no zaroven je aj pravda že nieje lekar ako lekar....keby tak človek vedel čo je najlepšie urobit aby bolo vsetko v uplnom poriadku......

lenuska27
9. nov 2011

@minkohenika dakujem ale uz mam cislo na neho 🙂

julinkaaa11
11. nov 2011

@minkohenika no, tak to teda dufam, ze to prekvapko prelci moje ocakavania 🙂...sak to, ze keby som teraz vedela ako bude porod prebiehat a co budem skutocne vtedy potrebovat, sa sa len na to sustredim ale tak snad to nejak zvladneme a uz sa neviem dockat okamihu, ked uz budeme domka s malou a to vsetko bude uz len spomienka.

minkohenika
12. nov 2011

@julinkaaa11 no ja to presne tak preživam keby som tak vedela ako to bude... ale aj aj verim ze bude všetko oki šak neni sme prve ani posledne...možno pre mna osobne je to taka velka vec,ktoru nepoznam a pred ktorou mam rešpekt lebo je to prve preto tie obavy a starach.kedy Termin ak sa smiem opytat

julinkaaa11
12. nov 2011

@minkohenika ale ved to je samozrejme....aj pre mna je to prvy krat a tiez mam ridny respekt...no moj drahy mi dnes vravel, ze sa mu snivalo, ze som mala taky rychly porod a vsetko bude uplne vpohode, tak dufam ze hej 😀
mne akurat dnes zacina 38tt., takze pocitam este take 3 tyzdne...rozpravam malej, nech este pekne byva v brusku, aby podrastla a zosilnela, tak dufam ze pocuvne 😝
inak ako sa citis? mne je teraz na podiv super....dnes umyvame okna a este ma caka vela prace, ale normalne mam na upratovanie chut...nebude to ten syndrom hniezdenia, ako mi jedna znama vravela...ze chces vsetucko poupratovat a nachystat na prichod babatka? 🙂
juuj prajem krasny slnieckovsky dnik.

elviska666
12. nov 2011

@julinkaaa11 ja mam tento syndrom uz par tyzdnov..🙂myslim,ze je to normalne,len davaj pozor pri tom umyvani okien...vies ako sa hovori?ze ked uz chces porodit, treba umyt okna alebo zavesit zaclony a hned zacne porod.... 😖

julinkaaa11
12. nov 2011

@elviska666
fakt? to som este nepocula 😀 ale dobre to je...no na mna by to uz aj sedelo, ja by som uz aj na jednej strane rada porodila 🙂 ...tak sa uvidi 🙂 este jedno okno mi treba, tak to si necham na neskor a budem pri jeho umyvani na to mysliet 😉

14petulka88
12. nov 2011

Baby ked chcete mat rychli porod vela vela chodte 🙂 aj ked budete mat pocit ze uz mate kontrakcie tak tiez vela chodte rychlo to rozbehate 🙂 ja som chodila pri prvej dcere, rano zacali slabe bolesti zacala som chodit po bite az do 16tej kym nezacali silne kontrakcie dosla som do nemocky a za hodinku mala bola vonku 🙂 pri druhom synovi som tiez vela chodila vecer zacali take slabucke bolesti ako pri menzese prisla som rano do sace na poradnu uz som bola na 4 otvorena takze prijem. Tak som si tam pochodovala po pripravovni a o tretej som porodila 🙂 doktor nechapal ze pri otvarani som tam bola vysmiata ako leco a tak rychlo som porodila 🙂 Takze vela uspechov a rychle porody vam prajem .

elviska666
12. nov 2011

@julinkaaa11 no jo....fakt si to este nepocula???bohuzial velakrat prave tieto cinnosti vyvolaju predcasny porod 😒 preto nieje dobre sa ani natahovat do vysky po niecom...napriklad aj moja mamka zacala rodit mojho brata pri vesani zaclon....no v 7mesiaci... ☹ a pozeram,ze teba to uz coskoro caka "nepredcasne"..tak prajem rychly a co najmenej bolestivy porod,,,daj potom vediet,ked budes rodit v Saci ,ze ako si bola spokojna... 😉 😉

elviska666
12. nov 2011

@14petulka88 diky za radu...budem praktizovat,tak snad pomoze.. 😀

14petulka88
12. nov 2011

@elviska666 Prajem vela stastia 🙂

minkohenika
12. nov 2011

@julinkaaa11 no ten syndrom hniezdenia sa mi fakt paaaaaaaači 😝 asi maš pravdu a ja mam chut na upratovanie,zvlaštne no nie?ja som v 34 tyzdni no už by som to chcela mat za sebou,ab bol maly už pri mne doma no chvilu ešte musim vydrzat a byt trpezliva.pozeram že budeš mat dievčatko....a ake meno ak sa smiem opytat?

julinkaaa11
12. nov 2011

@elviska666 no, dnes som sa teda dost ponatahovala, ale zatial nic...ale ved ja sa nikam neponahlam, aj ked uz by som to tiez chcela mat za sebou 😀 a jasne, urcite napisem ako to v Saci bolo a ako prebiehal porod- nechystam sa na cisarsky ale na prirodzeny a ani epiduralku nechcem, tak uvidim ...juj bojiiim ☹
@minkohenika ved to s tym upratovanim nas po porode asi prejde, ked budeme tuzit len spat- hlavne ked budu spinkat nase ratolesti 😉 ...budeme dospavat prebdene noci. Ja uz tiez chcem aby som mala malinku doma- neviem sa dockat toho ako ju prvy krat uvidim. Stale si ju predstavujem- som hrozne zvedava 😝 ale hlavne nech je zdravucka. Ano cakame dievcatko- Jasminku. Ty cakas chlapceka Tobiaska? Krasne meno 🙂

elviska666
12. nov 2011

@julinkaaa11 tak drime palceky!!!aj ja sa chystam klasicky rodit,,len este rozmyslam nad tou epi...nevies ako to je?ci sa musim rozhodnut dopredu,alebo mozem aj pocas porodu poziadat o nu???

julinkaaa11
12. nov 2011

@elviska666 🙂 dakujem si zlata...ja tebe tiez prajem bezproblemove tehu a rychly porod 😉 s tym epi viem, ze sa treba nan pytat uz na poradniach v menocnici, a oni ti uz presnejsie povedia, ci sa pren mozes rozhodnut aj uz pri prebiehajucom porode...ja som na nete citala, ze sa ma aplykovat par hodin pred samotnym porodom- asi pred tou 2 dobou porodnou, aby stihol zabrat presne vtedy kedy ma....ale od toho 36-37tt. ked uz budes chodit na poradne do Sace, tam sa popytaj 😉

kvietocek55
12. nov 2011

@elviska666 ahoj, pred epi musíš ísť na také poučenie k anesteziólogovi, ten ti dá podpísať také potvrdenie a to budeš mať založené v tehotenskej knižke. Ak si budeš chcieť dať epi pri pôrode pichnúť tak jedine s týmto potvrdením, inak ti ju nepichnú. To poučenie môžeš absolvovať po prvej poradni v Šaci. Ak nad epi len uvažuješ, i tak si to poučenie vybav. Pre istotu. Ak ju nebudeš potom chcieť, nič sa nedeje. Ja som rodila s epi v Šaci a bola som veľmi spokojná. Držím palčeky..

elviska666
13. nov 2011

@kvietocek55 dakujem velmi pekne za info aj za radu...urcite si to poucenie pojdem vybavit,aby som ho mala so sebou 😉

katusskaa
13. nov 2011

ahojte dievcata. poradili by ste mi? ako prebieha poradna v saci, myslim ake konkretne vysetrenia, ja si to uz nepamatam... syn ma 6 rokov a vlastne som klasicku poradnu nikdy neabsolvovala, dr si ma volala k sebe do sluzby. asi CTG, moc, vaha, klasicke vysetrenie, este nieco? na usg prietoky som bola uz dvakrat, lebo mi vyskakovali hranicne hodnoty, ale to nebolo vramci poradne, stale som sa skontaktovala priamo s lekarom. termin mam cca o mesiac. vdaka 🙂

14petulka88
14. nov 2011

@katusskaa Prides tam sestricka ta vezme na prietoky, zoberie ti moc posle ta vonku kym nepride lekar potom ides k nemu na vysetrenie a domov 🙂 a tak to bezi kazdy tyzden az do porodu, ked mas stastie vybavia ta rychlo ked nie posedis si tam velmi dlho 🙂

katusskaa
15. nov 2011

dakujem, to cakanie mi nejak pocas tehotenstva nevadi, ved aj tak cakame uz skoro devat mesiacov🙂)

bboossoorka
15. nov 2011

@minkohenika ahoj maš zaujmavy termin ...ja mam 1.1 ale určite pojdem už po vianociach.v ktorej nemocnici budeš?ja v novej možno sa stratneme

majkes
15. nov 2011

ahojte dievcata tak mi neda nezareagovat a neopytat sa,ze to si uz dnes zeny mozu rozhodovat dopredu o tom,ako budu rodit,?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre