Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

ddmoxy
31. okt 2008

Ahojte.Budem rodiť v Šaci-už onedlho.Termín mám na 20.novembra no vyzerá to,že to bude skôr.Budem rodiť u Mudr.Luptáka.Čítam tu na neho len samé dobré odozvy.Rodila niektorá pri ňom?Je veľmi milý a pozorný len tiež stále rozmýšľam nad jeho vekom.Vyzerá na také mladé ucho.A ešte by som sa chcela opýtať ako je to s tým dohodnutím.Koľko sa platí lekárovi.Ked som sa snažila niečo z neho vytiahnuť nechcel povedať nič,že je to len na mne.Ale ja neviem.Prvú dcéru som rodila tiež v Šaci,ale doktora som nemala.Tak teraz fakt neviem kolko by som mala "dať".A hlavne kedy,pred alebo po?

cherry01
31. okt 2008

jednoznačne PO . Moja kamoška robí v zdravotníctve, a tvrdí že pred - je úplatok a po - je poďakovanie.

hankky
31. okt 2008

Ahojte zienky, tak co mate nove?
Som si vcera merala u krstnej tlak...82/57 😀 az som sa sama cudovala ked som videla to nizke cislo ze moze clovek zit s takym tlakom... Normalne mam tak max. 110/70 ale to len u lekara, "doma" mam vzdy nizsi...ale tazku hlavu si z toho nerobim.
A zacala som pit caj z ostruziny malinovej. Som niekde v nejakom fore citala ze je to dobre na pripravu maternice, na uvolnenie a tak...pisu ze 2-3 salky denne, ale som opatrna a pijem len tak jednu kazdy druhy den...este musim preluskat net co kde o tom pisu 🙂 Viete o tom nieco?

ddmoxy:
Uz som to tu niekde pisala ze chodim k Luptakovi aj do ambulancie (chodila som uz k jeho mame) a som s nim velmi spokojna. Pokial sa nemylim tak skoncil skolu v roku 2001 tak az taky neskuseny zase nie je... Tiez som zo zaciatku rozmyslala ze mlady lekar...ale konieckoncov aspon nie je "poznaceny" tymi starsimi metodami ake boli kedysi.
No, aj o "podakovani" som tu uz niekde pisala. Vacsina je za to aby sa dakovalo az po porode, na cele s mojim manzelom 🤐 Ja mam z toho este stale dilemu, a najradsej by som nieco pred a nieco po. Este to asi raz preberiem s manzelom a uvidime.

svenka
31. okt 2008

Ja chodim tiez do Sace a mam dohodnuteho Dr. S manzelom sme sa dohodli, ze dame az po - ako podakovanie za dobru starostlivost. Aj ked som tiez predtym vahala, ci nedat aj nieco pred, ale nakoniec sme to zavrhli. Chcem poprosit vsetky "Sacanky", ktore s tym uz mate skusenosti, ci by ste mi neposlali do IP kolko ste davali svojmu dohodnutemu lekarovi. Dakujem.

ddmoxy
31. okt 2008

Tak ďakujem Velmi ste mi pomohli s tou mojou dilemou.On sa zdá fakt dobrý,ale už cítim že to všetko prichádza a nevyhnem sa tomu tak hysterčím.Mimochodom aj ja by som prijala ak by ste mi vedeli poradiť koľko by som mu tak mala dať?Stále váham a nikto mi nevie nič povedať.

cil
31. okt 2008

Ahojte, tak to zaujima aj mna, aj ja chcem rodit v Saci. A pisalo sa tu o nadstandardnych izbach, neviete ale, ako toje s nadstandardnou porodnou salou?

ddmoxy
31. okt 2008

Sála vyzerá fakt super.Je tam pôrodné kreslo,postel.... vyzerá to tam dobre.Je tam aj vlastný sprchovací kút.Akurát tam nie je WC.A platí sa 700 Sk.Aj ja nad tým roymýšlam.Rodiť sa dá aj priamo tam,aspoň tak mi to bolo vysvetlené.Tiež sa neviem royhodnúť,ale ak tam budem zase jediná biela figúrka tak si ju určite vezmem.Stráviš tam celý čas do pôrodu a možeš mať niekoho pri sebe.No a potom rodiť budeš tam,alebo na klasickej.Neviem od čoho to závisí.

cil
31. okt 2008

dik. Ak bude volna, budem si ju pytat.

ddmoxy
31. okt 2008

kedy máš termín.... Máš aj doktora?

cil
31. okt 2008

termin mam 21.12. CHodim do ambulancie k Luptakovi, takze by som sa chcela opytat jeho

ddmoxy
31. okt 2008

Ja už každú chvílu.Luptáka som si vybrala aj ja.Je fakt super a ochotný a počula som o ňom také chvály,že sa to ydá až neuveriteľné.

svenka
31. okt 2008

Zdravim vsetky mamicky, i tie nastavajuce. Na buduci tyzden sa chystam ist na kontrolu do Sace, ale ide so mnou aj manzel - uz ma nechce pustit samu. Tak Vas chcem poprosit o info, ci si tam mozem pytat od lekara papier do prace - tzv. Pecko, ze bol so mnou ako doprovod rodinneho prislusnika. Neviem totiz ci v nemocnici davaju taketo papiere, alebo treba ist za svojim gynekologom?

ddmoxy
31. okt 2008

Niekde tam som čítala,že potvrdenie dávajú a stojí to myslím 30 Sk.Ale nehovorím na 100 percent....

gianni
31. okt 2008

ahojte
svenka: ja som rodila pred 4 mesiacmi a ten papier pre priatela do práce mi vtedy v pohode dali,aj druhý krát som si pýtala,ako píšeš doprovod rod.príslušníka a neplatila som nič

svenka
1. nov 2008

ddmoxy, gianni, dakujem Vam. Dufam teda, ze mi papierik v pohode daju... 🙂

Ddmoxy teraz som si uvedomila, ze sa mozno v nemocnici aj stretneme, lebo pri mne to zatial vyzera, ze to este nejaku tu chvilu potrva... Babatku je v brusku asi dobre, tak sa mu zatial akosi nechce von... 🙂

ddmoxy
1. nov 2008

Ano možno...ja už mám pocit že to bude každú chvílu.Je to tvoje prvé?Ja už pomaly histerčím....Ale viem,že všetko bude o.k....Máš svojho doktora?

luci79
1. nov 2008

ahojte, ja by som sa chcela opytat ohladom tej nadstandartnej porodnej sale, vobec som nepocula o tom, ze ju tam maju... To by bolo skvele keby tam mohol but priatel so mnou po cely cas az po porod. Ved ho tam potrebuje hlavne v dobe bolesti, ze? Ja idem do poradne v nedelu, ak do vtedy neporodim a skusim sa popytat ako to je...
Da sa ju rezervovat pred tym? A to fakt stoji 'len' 700Sk? Mal s tou salou niekto uz nejake skusenosti?

lilly
1. nov 2008

ahojte,
potvrdenie pre manzela ako doprovod daju bez problemov, ak by si doniesol svoj nejaky papier, alebo priepustku z prace, tak mu tam buchnu peciatku zadarmo, ak oni daju svoj papier a musia ho vypisovat, je to za 30 sk,co sa plati na recepcii. No niektory doktor mozno aj to da zadarmo.
luci, na tej nadstandardnej porodnej sale bola moja segra, asi pred troma rokmi, bola tam pocas prvej doby porodnej a rodila potom na obycajnej sale. Doktori na tom polohovatelnom kresle nechcu rodit a kazdu rodicku presvedcia, ze by sa radsej presunula na normalnu salu. Pre nich sa tazsie rodi na tamtom kresle, aj sestricka tam nema pristup k rodicke, ked sa jej treba ovalit na brucho a pomoct jej tlacit... tusim to kreslo ani nebolo porodom pokrstene, aspon co som citala aj ine fora, tak aj ked tam baby boli pocas kontrakcii, no rodili uz na obyc. sale.. No ale aj tak je dobre, ze tam mozes mat muza pri sebe po cely cas.. No zase, co mi segra vravela, tak jej velmi nechceli dat tu salu, aj ked bola volna, lebo sestricky to maju daleko, nie ako vzdycharen a nechce sa im tak behat sa na teba pozerat, ako si na tom.. takze behal segrin muz, ked uz mala ona pocit, ze uz musi tlacit a pod.. Ja ani neviem, ci ju budem chciet. Predsa len na tej vzdycharni je vacsi ruch, kukne na teba sestricka, obcas doktor, maju ta viac pod kontrolou a tak ci tak ti nedovolia rodit v tamtom kresle.. No kebyze je tam sama ciganka a ja, tak by som tam sla.

luci79
1. nov 2008

Lilly, ale tam je len to polohovatelne kreslo na porod alebo je tam aj normalna 'postel' na porod? Ja nerozmyslam rodit na polohovatelnom kresle, len mi ide hlavne o tom, aby tam moj priatel mohol byt so mnou pocas prvej porodne doby....Ide mi o tu psychicku podporu v case bolesti...

lilly
1. nov 2008

no postel tam je tusim, ale ako klasicka postel, nie ako "koza", teda na stravenie prvej doby porodnej je to ok, mas sukromie, si s partnerom.. a ked ta uz chyti tlacenie, tak odcupitas cez chodbu do normalnej porodnej saly a vytlacis babo 🙂

hankky
1. nov 2008

lilly: ty mas fakt super prehlad o saci 😀 sa tesim
Inak ja som pocula od kamosky ze na chodbe pri porodnych salach kde v podstate nikto zvonku nechodi moze byt partner v pohode. Neplati sa za to a je pri tebe aj pocas prvej doby. Vlastne pocas prvej doby by mala rodicka chodit a vraj sa chodi prave na tej chodbe. A ze na vzdycharen ta zavolaju na klystir alebo holenie alebo ked ta idu pozriet...inak si vraj na tej chodbe. Tak neviem ako to je a ci potom treba platit fakt tu nadstandardnu salu...

lilly
1. nov 2008

no ja co som tam tyzden bola, tak takmer ziadna rodicka sa tam neprechadzala,co mi dost divne bolo.. ja sa teda planujem. Vacsina bud polihovala na vzdycharni, alebo sa prechadzali po vzdycharni, raz oprete o skrinu, inokedy o postel, co bolo prave po ruke 😅 Obcas zasli do sprchy, obcas museli lezat, lebo ich napojili na monitor, alebo im dali infuzku.. Minulu stredu co som tam bola na kontrole na ctg, pripojili ma zase na to ctg, co je pri porodnych salach a jedna sa tam chcela ist sprchovat, no v sprchovacom kute bol osprchovany obrovsky umely kvet z nejakej chodby.. a sestricky to ani nesralo, ze tam blokuje sprchu.. 🙄
Len teraz kvoli tej karantene partnera nepustia ani na tu vnutornu chodbu, to je na tom na prd.. 😖 Mohli by to tam uz zrusit..

suntalka
1. nov 2008

neviete mi nahodou niekto povedat, ci ak mam dieta na rooming in, ci ho mam pri sebe 24 hodin denne, alebo ho beru na noc?
dakujem

ddmoxy
2. nov 2008

na noc ho vezmú,aby si sa aspoň trošku vyspala.aspoň tak to bolo pred 3,5 rokom 🙂
Ale myslím,že aj teraz.Malinké máš pri sebe do polnoci a potom ho vezmú a prinesú o 6,00 ráno.Myslím,že v tom sa tam nič nezmenilo.....

ddmoxy
2. nov 2008

Má niektorá z Vás termín na november?stretneme sa?ja mám na 20.11. ale vyzerá to,že to bude skôr. 🙂

hankky
2. nov 2008

Hm, no ale ak mas partnera na chodbe tak snad nebudem lezat na vzdycharni alebo sa po nej prechadzat...aspon ma to bude tahat k nemu na chodbu a budem nutena chodit... A mozno si len fandim a nebudem sa vladat ani pohnut 🙄
Idem 7.11. na prvu poradnu do sace a luptak mi vravel nech si pripravim vsetky otazky ohladom porodu a ostatnych veci a ze si to vsetko prejdeme, tak sa ho opytam co a ako to je s partnerom pri porode...

suntalka: ako ddmoxy, o polnoci ho vezmu prec a prinesu o 6:00 rano aby sa mamicky vyspali...
A co im vlastne v noci davaju jest? Len tu cukrovu vodu? Ved to je strasne, chuda novorodeniatka...

Ja mam termin 7.12. ale nejak mam pocit ze to bude ovela skor...december si ani nepripustam...som nastavena ze porodim tak po 20.11. do konca novembra...inak nezavisle na sebe si to iste mysli aj moja mama aj krstna...a ani jedna nevie povedat preco je o tom presvedcena, tak uvidime 🙂

svenka
2. nov 2008

ddmoxy, ano je to nase prve babatko, uz sa nan tesime a bola by som rada, keby to uz prislo co najskor... 🙂

Prosim este raz vsetky mamicky, ktore rodili v Saci, aby mi poslali do IP kolko platili za porod svojmu lekarovi. Dakujem.

lilly
2. nov 2008

ddmoxy, my sa mozno aj stretneme, ja mam termin tak 17.-19.11. a akosi nemam pocit, ze to bude skor, aj ked mala je uz dost dole, brucho mam klesnute, krcok skrateny a pootvoreny.. no ved uvidime, kedy to pride..
deti beru na noc na novorodenecke o dvanastej a okolo pol siestej ich nosia mamickam. V noci dostavaju asi len tu cukrovu vodu.. 😖

suntalka
2. nov 2008

no, ved preto sa pytam, sa mi to zda hlupe, ked ma matka mlieko, aby dieta nalievali cukrovou vodou, v presove dokonca sladenym ciernym cajom...

cherry01
2. nov 2008

no ja mám sekciu 3.dec. Ale dvojičky..tak ktovie či tam nebudem skôr 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre