Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

anpolia
10. dec 2011

@teleranka mne ho naplanovali podobne ako wcele po ukoncenom 39.tyzdni,teda v prebiehajucom 40.tyzdni.
inak wcela uz sa ti to krati do toho dna D,tak drzim palce nech to s drobcom zvladnete ok.a ozaj - velmi pekny datum vam naplanovali 😉

noellia
10. dec 2011

Wcela tak to je super ze sa daju rezervovat, ja by som si to velmi ocenila kedze nechavam doma ani nie 2 rocneho synceka a veeelmi by som sa potesila keby mohli prist ma pozriet spolu s manzelom, pred dvoma rokmi co som tam bola na obycajnej izbe dobre ze manzela nevyhodili vraj ak by som mala nadstandard tak je to ok, 1 den som tam nakoniec stravila este to vtedy stalo 15 eur, a bolo to tiez dobre kedze mohli sme troska byt spolu , mali sme vacsie sukromie a sestricky neotravovali,

kedze asi tiez pojdem na sc rada by som sa spytala ze napr, ty mas o tyzden skor naplanovanu a keby maly chcel prist na svet skor ako je to naplanovane vtedy by co bolo? aj vtedy by platila sc alebo by to skusili normalne? dakujem pekne. ja som este v 34 tyzdni.

zuzka0212
10. dec 2011

Ja rodím v marci 2012 a tiež ešte niesom rozhodnutá či nová alebo šaca. Tak rada sa dozviem Vaše názory. Ktorú odporúčate baby?

jjeanny
10. dec 2011

Ahojte dievcata, spominate tie nove nadstandardy 60,40,25 Eurove .. to su ako nove izby? Su tam aj nejake lacnejsie nadstandardy? Kolkopostelove?

lubkatobi
10. dec 2011

ahojte, chystám sa rodiť v Šaci.. chcela by som sa spýtať, to budú iba tie nové nadštandardné izby za tie ceny (60, 40, 25) či aj tie nadštandardné, čo tam boli predtým?

teleranka
10. dec 2011

@wcela strasne ti budem drzat palce....a kto ti to bude robit? pls napis potom podrobne strachopudke ako som ja, ako to prebiehalo...aaa aku narkozu si zvolis? celkovu ci spinal?

lubkatobi
10. dec 2011

@wcela držím palceeee... izba sa dá objednať asi iba pri sekcii, však? či aj pri spontánnom pôrode?

cervena_ciapocka
11. dec 2011

@teleranka @wcela
a oddelenie šestonedelia je stále tam kde bolo, či ho presťahovali inde?

rabiva
11. dec 2011

@cervena_ciapocka akurat zajtra ideme s M.na kontrolu do novorod. poradne a chystam sa navstivit kamosku co tam predvcerom porodila, lezi tam kde bola kedysi gynda (ak som to dobre do tel.pochopila 😅 ) v tych novych izbach, videla som zatial len foto cez mms ale parada krasne, ze plazma na stene a baldachyn na postielke 😉 myslim ze gynda je teraz na 4.posch., upravili sa aj ceny co sa tych nadst. tyka, na tych co sme boli my je uz nizsia cena 😝 a na tych novych je 2postelova za 25€

jjeanny
11. dec 2011

Ano, gynekologia je teraz na stvrtom, nove izby .. krasne, lezala som tam do vcera, 18Eur nadstandard dvojpostelkova. Odd.sestonedelia na 3.poschodi.

cervena_ciapocka
11. dec 2011

@rabiva my sme boli v piatok na kontrolu 🙂
Dúfam, že keď aj v nových priestoroch spravia izbu bez platenia bude tam viac miesta ako na tej starej, lebo tam sme sa fakt nemali kam pohnúť 😖 A aj 4 bábätká na izbe je veľa, predsa len niektoré deti potrebujú viac pokoja a kľudu, to mi dosť vadilo a aj to, že nebolo kam dať veci a pomaly sa ani kde otočiť.

cervena_ciapocka
11. dec 2011

@jjeanny @rabiva
pred 3 rokmi som ležala na gynde na izbe kde bolo asi 5 postelí, ale miesta bolo dosť aj izba bola pekná aj kúpelňa v pohode, no vtedy to tam vyzeralo oveľa lepšie ako na šestonedelí teraz na tej obyč. izbe.

jjeanny
11. dec 2011

@cervena_ciapocka veru, v 2009 som bola tiez na obycajnej izbe na odd. sestonedelia a 4 postele, resp. 4babätka je vela na izbe, tasky pod postel a ked jedno babo prestalo plakat druhe zacalo, a dookola 🙂

cervena_ciapocka
11. dec 2011

Ako to tu píšete normálne mám chuť porodiť tam ešte raz 😀
ale obavy mám žiaľ z iných vecí 😒 ale keby som sa mala rozhodovať ešte raz tak Šaca

kvietocek55
11. dec 2011

@rabiva @cervena_ciapocka ahojte baby.. vy ste niekedy rodili tak okolo mňa, len sa chcem opýtať, že chodíte ešte do Šace na kontroly? To kôli čomu? Ja som myslím bola posledný krát v šiestom týždni.. inak tiež keď čítam vyššie riadky.. tak sa normálne teším na druhý pôrod.. ha ha

rabiva
11. dec 2011

@kvietocek55 ano ano rodili sme koncom jula s ČČ sme sa stretli na vzdycharni, nase deticky su narodene den po sebe 😉 poslem ti IP

cervena_ciapocka
11. dec 2011

@kvietocek55 bola som na kontrolu s bábom, nie so sebou. Tiež IP 🙂

23erika
12. dec 2011

ahojte baby, 15-teho mám ist na kontrolu s malým, ale neviem ci po tých zmenach to novorodenecke ostalo tam kde bolo na 3-poschodi, alebo sa to niekde prestahovalo????boli sme tam naposledy v siestom týzdni a odvtedy sme tam neboli, tak neviem či tam terba ist kde sme boli naposledy?dakujem 🙂

cervena_ciapocka
12. dec 2011

@23erika áno je to tam kde vždy 🙂

23erika
12. dec 2011

23erika@cervena_ciapocka dakujem

rabiva
12. dec 2011

no teda, odd. šestonedelia po novom je ozaj velmi velmi pekne 😵 😵 ja som sa tam dnes vobec necitila ako v nemocnici, skor ako v hoteli 😅 😅

katusskaa
12. dec 2011

ahojte, ja som sa cerstvo vratila z novej porodnice v saci. bola som na dvojpostelovej, za 25, su tam tri, ruzova, zelena a modra, ale mne to bolo dost jedno🙂 chcela som byt aspon chvilu sama, tak ma dali do neobsadenej ruzovej, aj ked mame chlapceka. bola som prva pacientka ktora tam vobec lezala 🙂 je to velmi pekne, vsetko funguje, aj ked pre mamky je dolezitejsia asi starostlivost - aj tu klobuk dolu, sestricky ci zo sestonedelia alebo od babatiek boli uzasne, ochotne. 🙂 neviem ci sa nejako striedaju, ale vsetky smeny ktore sa vystriedali za tych pat dni - nemam jedno zle slovo. a to som druhorodicka, mohli si povedat ze uz mam vediet 🙂 mali sme problem s kojenim, rovnako ako pri prvom, oni chodili za mnou aj same, ci netreba pomoct, v noci ked poculi babatko plakat, tiez prisli same nakuknut. inak su tam zvonceky, na jedno aj druhe oddelenie, mozte zvonit. co sa tyka vybavenia izby - telka, chladnicka, kanvica, velka postielka s prebalovakom, monitor dychu. maju solux - zapozicaju, len pozor maju len jeden pre celu chodbu (10 zien ak je plno), cize ak predpokladate problem s prsnikmi, radsej doniest vlastny, ja som mala jeden den ich ale potom sme uz boli tri, co ho potrebovali, tak mi manzel doniesol z dómu. mikrovlna na izbe nie je, ale sestricky maju v kuchynke, ohreju ak je treba. jedlo nosili na izbu - ranajky, obedy, olovrant, vecera a druha vecera. foto postielky s baldachynom nemam🙂 ale odfotili sme aspon nabytok. na chodbe su este uzamykacie skrinky, ak sam vam veci nezmestia na izbu.

fabias
13. dec 2011

@katusskaa fakt krásna izba. Konečne niečo živšie a nie tie klasické depresívne izby. Ajj keď ani predtým neboli nadštadardky v Šaci zlé, toto je super🙂 Blahoželám k synčekovi 🙂

kasperka1983
13. dec 2011

@katusskaa Naozaj krásne niečo a myslím, že aj cena je fajn, kedže starý nadštandart, kde nosia jedlo stál 30e, škoda, že som rodila ešte v novembri a ani sa mi neušla nadštand.izba takže som musela byť na obyčajnej kde sme boli štyri, ale i tak bolo fajn, a jedine keby som mala rodiť tak len Šaca, je tam super personál a aj prostredie
Blahoželám k synčekovi

teleranka
13. dec 2011

@katusskaa ahojky, naozaj krasna izba... a mozem sa opytat, akym sposobom si rodila a ktory lekar ta rodil?

lubkatobi
13. dec 2011

@katusskaa tak vitaj doma.. krásna izba.. nevieš prosím koľko stojí stará dvojizbová nadštandardná izba?

jjeanny
13. dec 2011

Fotky z noveho oddelenia, babatkovo to zverejnilo na sv.stranke

cervena_ciapocka
13. dec 2011

@katusskaa vyzerá to parádne 🙂 a ešte by som chcela vedieť či je aj na chodbe pokoj. Lebo na tej "starej" to bolo ako v továrni nejakej 😒 vkuse tam plieskali nejaké dvere, rachot, buchot, ani nie ako v nemocnici.

teleranka
13. dec 2011

@jjeanny kokso, normalne sa zacinam tesit na porod 🙂)) uz aby to bolo 🙂)) aj ty sa chystas rodit v saci? 🙂

katkapapacova
13. dec 2011

dnes som tam bola pozriet kamosku skutocne je to tam krasne a je tam tichucko 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre