Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

noellia
30. dec 2011

baby tiez budem mat spinal, kazda hovori ze to neboli, lenze ked som isla s malym a robili mi sekciu sice uz na poslednu chvilu tak mna to teda bolelo a ked som vykrikla ze to boli tak prestali a troska ma omracili, len tolko sa pamatam a potom ze mi prisli uz ukazat nic viac, mala som epi kedze som isla najpr normalne a kedze to neslo tak len zvysili troska davku aj teraz to tak bude? tiez sa obavam ze to zasa pocitim,

noellia
30. dec 2011

este nieco ma napadlo, pri poslednej poradni mi dr povedal ze jeden den pred sekciou sa hospitalizuje, zabudla som sa spytat ze to potom kde to je rovno ma odvedu na izbu alebo kde budem vten den este, a este mi spominal neake vysetrenie EKG a dialsie ine to akoze v ten den sa absolvuje ako pridem alebo este predtym ako chodim do poradne? asi uz len 2 krat pojdem , mozte mi otom niektora troska napisat viac, dakujem.

cukor
31. dec 2011

@noellia ...ja som mala naplanovanú sekciu na pondelok večer.na obed som tam prišla,urobili mi potrebné vyšetrenia a večer sekcia.

noellia
31. dec 2011

cukor , ahoj, to by bolo dobre, mne zas dr povedal ze jeden den predtym, a na druhy den sekcia, ale mozna to este zmenia , neviem,

cervena_ciapocka
1. jan 2012

@noellia možno preto ti povedali, že deň dopredu, lebo kdesi tu som čítala ako písala jedna mamička, že večer je spravili klystír a tie ostatné veci, do rána si ešte oddýchla a ráno bola sekcia. Ono ráno sa im asi robí lepšie, lebo napríklad keď som šla rodiť tak sme tam už čakali 3 a ďalšie 3-4 došli ráno, skoro každá sme dostali infúzku, no ale kým sa to poriadne rozbehlo tak ešte mali v podstate čas a potom už bol frmol neskutočný. A myslím, že aj im sa robí lepšie keď ráno nastúpia ako večer po nejakom ťažkom dni, kde musia aj na poradňu chodiť, utz a tak kadečo sa vyskytne.

noellia
1. jan 2012

cervena ciapocka, tak mozna mas pravdu, ja len ze este naviac jeden den tam musim byt, to len kvoli malemu ze ho tu necham sameho ☹(( iba to ma stve velmi a je mi to velmi luto, chcela by som byt cim skor doma, neviem ako to zvladnu sami, ked ho treba prebalovat umele mliecko pripravovat atd, manzel nevie ani kde su veci☹(( jooj, cim viac sa blizim k tomu tym viac sa stresujem hoci sa strasne tesim na malickeho a uz sa neviem dockat kedy ho uz uvidim ale mojho synceka by som velmi chcela pri sebe tiez, som troska precitlivela uz,

cervena_ciapocka
2. jan 2012

@noellia 🙂 neboj všetko ubehne ako voda a malý to zvládne bez teba lepšie ako celá rodina 😉 😵
ja som UM naučila robiť už aj mamu moju a manžel bol prvý kto začal malému pripravovať UM a ja som sa učila od neho 😅 k prebaľovaniu ma tiež stále volá, a veci nevie ani kde má svoje lebo mu ich vraj schovávam do skrine 😀 ale oni to nejak zvládnu, občas bude mať možno malý oblečené niečo naopak 😅 😉 ... alebo mu napíš manuál: prípravu mliečka na chladničku a ostatné inde po byte tam kde treba 🙂 ja takto píšem postup upratovania keď som mimo domu alebo tak 😀

noellia
2. jan 2012

cervena ciapocka, ja viem ze sa bude snazit a bude vsetko ok, lenze neviem si pomoct od narodenia som sa od neho nepohla len na 2 3 hod. a teraz celych 5 dni, ☹ ale pevne dufam ze bude volna neaka ta izbicka pekna aby ma prisli pozriet s malym tam,
chcela som sa este nieco spytat dneska som bola na poradni, zasa mi nedali termin lebo nebol tam primar, no smola, ale mam ist o 10 dni do poradne ale uz na predstavenie, som sa pytala lekarky co to je , ale zabudla som sa spytat ci to robia vsetkym zenam naraz co su tam alebo to robia zvlast kazdej osobne, ? vy ste tiez absolvovali nieco take ? ja to pocujem po prvykrat.

cukor
3. jan 2012

ahojte....nemáte niektorá e-mail na mudr.richnavského?

cervena_ciapocka
3. jan 2012

@noellia potom nám popíš čo to je, lebo ja netuším 🙂
Ja s manželom sme už boli viackrát bez malého skoro aj na celý deň. A musím povedať, že som si vtedy aspoň trochu oddýchla a vypla 😅 , lebo keď som s malým a hoci aj spí, tak nedokáže sa tak správne uvoľniť. Jasné, že ti bude smutno za nimi, ale podstatné je, že bude o malého postarané a bude v dobrých rukách 🙂

noellia
3. jan 2012

cervena ciapocka jasne napisem ale trosku som dufala ze mi niekto otom napise viac🙂
a to predoperacne vysetrenie to je ako? mi povedali ze sa jeden den predtym hospitalizuje a urobia sa vysetrenia odbery ekg a klystir, to vsetko mi urobia na izbe alebo budem chodit na odelenia kde to vykonavaju? ako to je?

anpolia
3. jan 2012

@noellia mne robili predoperacne vys. den vopred-odbery na poradni,na EKG ma poslali tam kde je kardiolog.odd.,islo to rychlo-potom cakas na vysledky odberov a s vysledkami ides potom na ARO,kvoli pouceniu o narkoze,klystir sa robi az po hospit. na izbe

noellia
3. jan 2012

anpolia dakujem, a to si uz bola hospitalizovana ked si sla na ekg a aro alebo este predtym

anpolia
3. jan 2012

@noellia najprv som doobeda absolvovala predoperacne+ARO,potom poobede som uz isla na prijem.nicoho sa neboj,ja som sa tiez dost bala sekcie,ale nie je to nic hrozne,co sa neda zvladnut.a isto aj manzel si so syncekom poradia ked budes prec-mozno budes este prekvapena ze to zvladnu v pohode😉 Drzim palce!

noellia
3. jan 2012

anpolia dakujem🙂 urcite to tak bude, viem ze sa to da zvladnut, myslim sekcia, lenze mam obrovsky strach, mam problemy ta jazva ma strasne kazdym dnom tak boli ze ani chodit nevladzem☹( este k tomu mam problem so zrazanlivostou ked zacnem krvacat nie a nie prestat, snazim sa nemysliet na zle ale neda mi, a ked si pomyslim ze sa tej jazvy ani dotknut neviem a zas to iste budu rezat tak mi naskakuju zimomriavky, kedze pri prvom porode som mala tiez spinal lenze asi dobre nezabral lebo som zacala citit ako ma rezu az vtedy mi omracili, a teraz mam strach ze to viac bude boliet, snazim sa byt kludna ale neak to neide,

cervena_ciapocka
4. jan 2012

@noellia Myslím, že prvorodičky to majú ľahšie, lebo v podstate nevedia do čoho idú. Ale potom si už asi každá uvedomujeme čo všetko sa môže prihodiť nielen nám ale aj dieťatku aj pri bezproblémovom tehotenstve či "normálom" pôrode. Pri druhom tehu by som sa bála asi viac a aj pôrodu.

duplinka
4. jan 2012

@noellia ahoj. Celkom chápem tvoje obavy, preto ti nebudem písať moje skúsenosti z druhého pôrodu, pri ktorom som nemala úplnú anestézu ale iba spinál. Chcela som ti iba napísať, že som si tiež myslela, že sa reže ten istý rez, ale mm mi doma povedal, že mám jazvu na inom mieste ako minule. Vraj rezali o pár cm ďalej. Takže možno aj ty budeš mať to šťastie a nebudú ti zbytočne trápiť jedno a to isté miesto. So zrážanlivosťou som mala tiež problémy, ale nakoniec to bolo úplne v pohode. Akurát som po pôrode mala veľmi nepríjemné bolesti v oblasti rany, také zvláštne ťahy, ako by mi naťahovali kožu, mala som problém sa čo i len otočiť. Myslela som si, že ma zle pošili a že tie bolesti nikdy neprejdú. A čuduj sa svete, ako prišli tak aj do 2 týždňov odišli 🙂 Keď sme boli s mm prvý deň po prepustení v obchode, musela som sa ho držať a chodila som ako kačka 😀 Veľmi ťažko sa mi chodilo. No teraz už viem, že po 2 sekciách je to úplne normálne. Neboj, všetko má svoje dôvody. Takže ak chce bábo na svet sekciou, tak mu to doprajme. Hlavné je, aby bolo zdravučké. Ja som aj rada, že bola sekcia, pretože si neviem predstaviť porodiť prirodzenou cestou (a po jednej sekcii) bábo s hmotnosťou 4750 g 😀
Zas ťa tu nechcem poučovať, pretože som nečítala všetky príspevky a teda neviem aké máš problémy (možno ich máš viac), ale ja verím, že v Šaci sa o teba dobre postarajú. A ak nie, napíš a prídeme ti na pomoc 😀 😀 😀

duplinka
4. jan 2012

@noellia k tomu predstaveniu. Ja som mala kadejaké predstavy o predstavovaní 😀 Ide o to, že až budeš mať všetky výsledky (okrem ARO), ideš do ambulancie (tá na chodbe, nie tá do poradne), kde ti dajú termín. Mne ho dala sestrička po dohode s primárom cez telefón, pretože práve operoval. Takže žiadne predstavovanie sa nekonalo. O týždeň mi ho zmenil prednosta, ktorý mal práve službu v poradni, pretože som začala opúchať a bola som z väčšej diaľky. Takže toľko k predstavovaniu. Ináč do ambulancie sa ide po jednej. Ostatné baby tam mali akurát primára a sestričku. Potom s termínom ideš na ARO.

kajkovajanka
4. jan 2012

ahojte zenusky 🙂 , chcela by som sa opytat, ci nemate nahodou nejaky zoznam veci, kotre si so sebou treba priniest do porodnice? tiez sa chystam rodit v saci a viem, ze sa tie zoznamy jednotlivych nemocnic trosku lisia.. dakujem 😵

tomynika
4. jan 2012

@kajkovajanka no to by aj mna zaujimalo 🙂 poradte nam 🙂

cervena_ciapocka
4. jan 2012

@tomynika @kajkovajanka dajú ti ho tam na poradni a ak nie tak im pripomeň 😉 ale je to napísané aj na nástenke v čakárni.
Ja čo som využila:
- popôrodné vložky (dajú aj oni zopár na začiatok, ale mne viac vyhovovali tie čo som si kúpila, mala som 2 balenia, rýchlo sa to míňa 😅 )
- podložky do postele (na začiatok dajú tiež oni a potom som už užívala svoje lebo som mala väčšie)
- hygienické potreby (pasta, kefka, sprcháč, vreckovky, krém ..... )
- žabky do sprchy
- uteráky
- papuče
- nočné košele
- teraz asi aj župan príde vhod
- podprsenka na kojenie a vložky do nej
- mastička na bradavky
- voda na pitie
- pre bábo len plienky a vlhké obrúsky, prípadne nejaké deku tenkú

zbytočne veľa si nebaľte, ak vám niečo bude treba radšej nech vám potom donesie rodina, alebo zbehne návšteva kúpiť do lekárne.

- dobrý je sprej http://www.mojalekaren.sk/dm-dermo-chlorophyl-s... na ranu po šití, aj lekár mi to odporučil a aj doma som to používala.
- poproste niekoho kto vás bude denne navštevovať, nech vám prinesie aj v nejakej veľkej fľaši odvar z repíka a tým si môžete oplachovať ranu. Ja som to začala používať až doma a veľmi mi to pomohlo a urýchlilo hojenie. Najprv som ranu len oplachovala, ale môžete aj také nikoľkominútové obklady robiť.

- mobil, nabíjačka, ...
- samozrejme doklady, originál sobášneho listu (vrátia na matrike potom), ak ste slobodná a chcete priezvisko po otcovi, tak aj doklad o tom, adresu budúceho detského pediatra (detičkám robia testy a výsledky sa už posielajú rovno im)

anicka9
4. jan 2012

Ahojte baby, tiež sa chystám, že pôjdem rodiť do Šace. Neviem prečo, ale stále ma napadajú myšlienky, že keď to na mňa príde, že nestíhneme do pôrodnice 🙂 Je tu nejaká tehuľka, ktorá ma termín ako ja 1.apríl a chystá sa tiež do šace?

tomynika
4. jan 2012

@cervena_ciapocka dakujem velmi pekne za rady 🙂

kocky kedy ste mali pripravenu tasku do porodnice? 🙂

kajkovajanka
4. jan 2012

@cervena_ciapocka dakujem ti velmi pekne za odpoved 🙂 . tasku uz mam sice nachystanu (doktorka ma pred vianocami nastrasila, ze mi kleslo brucho a hlavicka uz tlaci (co som asi aj citila sem-tam 😀 ) a ze to moze vyvolat porod. to bolo v 34.tyzdni, cize este trosku skoro), ale jednoznacne je cenne poznat aj skusenost niekoho, kto si svoju tasku v porodnici uz niekedy pouzil 😉 . a som si vobec nevsimla, ze by to niekde na nastenke bolo, asi som sa zle pozerala 😅

noellia
4. jan 2012

duplinka, 🙂 dakujem si velmi zlata, tak to by bolo lepsie ak by ma nerezali na to iste miesto ale podla mojej gyn. tak to asi budu ale kto vie mozna to este zmenia, tak ja uz inu moznost nemam , normalnou cestou sa to neda kedze mam taku tenucku tu jazvu ze sa lekari boja ze by sa to jednou kontrakciou roztrhlo, tak mi neostava uz nic ine len ist na sekciu, 10teho idem do poradne a uz hadam dostanem aj termin sekcie, kedze uz 24 mam termin, sice sa bojim ale aj sa hrozne tesim ako si ho primojkam 🙂 urcite zasa budem mat problemy aj s kojenim, pri prvom som mala tak naliate prsia ze sa mi zapalili, a uz teraz z nich nenormalne tecie, uz teraz mam kopu mlieka a maly este nikde🙂 ale dufam ze to teraz bude stym troska lepsie.🙂

zuzkahom
5. jan 2012

@anicka9 urcite to komfortne stihnes. Ja som rodila tiez v Saci pred 2,5rokmi a teraz idem znova a je to uplna pohodka. Dokonca do novej to trva dlhsie kedze vytahom sa musis dostat na 16te poschodie a mam uz s tym zlu skusenost.

zuzkahom
5. jan 2012

@cervena_ciapocka spravny zoznam toto vsetko budete potrebovat +wc papier a pribor 🙂

cervena_ciapocka
6. jan 2012

@zuzkahom jasné aj papier 🙂 🙂 som zabudla 😅 a to je dosť podstatná vec 😀 ... príbor som nemala, ale nie je na škodu vlastný, napríklad taká lyžička sa zíde na jogurt čo tam dávali.

katkarv
6. jan 2012

@anicka9 ja mam terminy od 11.4 do 18.4 no neviem ci to nebude aj skor 🙂

anicka9
6. jan 2012

@katkarv jej no tak možno to vyjde skôr a stretneme sa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre