Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

lilianka1199
12. jan 2012

@nicka44 no,tak to nemame az taky rozdiel 🙂.......

zuzka_skolkarka
13. jan 2012

ahojte.ja sa chystam rodit v Saci.termin mam v polovici marca.lekara som si nevybrala,ale k porodu pojde ocko a berieme dulu.buduci tyzden idem na "prietoky" k Dr.Dosedlovi.Pocula som o nom same dobre veci a teraz som nieco citala tu.Mam uz napisane PORODNE PRIANIA, tak dufam ze ich budem moct s niekym prekonzultovat a ze ma s nimi neposlu niekam 🙂)) aj ked este mame dva mesiace do porodu,uz pomaly chystam veci do tasky nech nahodou na nic nezabudnem.prajem si rodit co najprirodzenejsie,dufam ze ma v tom personal bude podporovat.tak a vykecala som sa 🙂))

katusskaa
14. jan 2012

@zuzka_skolkarka a mozes si vziat dvoch ludi k porodu? teraz neviem ako to je v saci, ale maju problem pustit otca k matke pocas prvej doby porodnej, len na chodbe sme mohli byt - lebo nebola volna ta porodna sala, kde si sama, len vzdycharen. drzim palce nech to vyjde podla tvojich predstav 😉

mexico_16
14. jan 2012

@strigonn Ake drobnosti sa nepacili manzelke ak sa mozem opytat ? 😉

zuzka_skolkarka
14. jan 2012

@katusskaa dakujeme.myslim ze by nemal byt problem s dvoma sprievodnymi osobami,viem ze v starej nemocnici dovolia len jednu osobu.a asi si odtocim co najviac doma a potom pojdem uz na finale do nemocnice ;)

14petulka88
16. jan 2012

@zuzka_skolkarka Tiez som si chcela odtocit doma 🙂 prisla som naporadnu a nechali si ma tam ze som uz otvorena na 4cm 🙂

katusskaa
16. jan 2012

@zuzka_skolkarka zuzi over si to radsej aby si potom nebola neprijemne prekvapena, oni su sice sukromna nemocnica, ale niektore veci su tam o nicom - priklad je ten manzel na chodbe, lebo na vzdycharen ho nepustia, ak je tam aj ina zena okrem teba. mozno dulu by pustili, netusim.

zuzka_skolkarka
16. jan 2012

@katusskaa dakujem.idem tam zajtra takze sa opytam 🙂 ale myslim ze moja dula tam uz bola tak ze ona a aj otecko 🙂

katusskaa
16. jan 2012

@zuzka_skolkarka tak to je super ze sa to da

noellia
17. jan 2012

takze dneska som sa vratila z poradne zasa, uz mi zrobili ekg vysetrenia, a tak isto som mala ist rano na odbery co je pri sekcii bezna vec, ja kludne som zaklopala ze som prisla na lacno a ze mi maju zobrat akurat tam bol aj primar on sa zacudovane pozrel namna a povedal ze ziadne odbery nebudu kedze sa pri sekcii robi len ekg nic viac, ja som sa tiez pozerala len a nechapala som potom preco mi sestricka povedala opak pred tyzdnom, no nic isla som teda do poradne, ked mi robili monitor sestricka inac velmi milucka sa ma pyta ci som hotova s odbermi ja jej vysvetlujem ze sa to nema robit ona sa tiez zacudovane pozera ze to potrebujem a tak, hned sa spytala kto mi to povedal ze to netreba ja ze rychnavsky ona len pokrutila hlavou, jooooj boze aky chaos je tam boze, lava ruka nevie co robi ta prava, este sa pytam ci je dobry ten termin kedze kazdej robia v 39 tyzdni a mne budu v 41 robit, som vysvetlovala lekarke ze uz 3 dni mam silnejsie menstruacne bolesti a este k tomu hnacky ako keby sa telo uz pripravovalo, cele brucho mam napnute a boli to, ze to je normalne ze to je ok, a ze ked primar takto dal tak vedel ze preco, a je to v poriadku, ved pan primar ani nevedel ze treba aj odbery nieto este sa zaoberat s takymi vecami, joooj strasne mam pocit ak nemam zaplateneho lekara tak to tak vyzera ako vyzera, nooo ja len chcem aby to dopadlo dobre a aby moj maly bol zdravucky , nech uz termin mam ako mam len aby to bolo v poriadku neprajem si nic ine, len sa svami chcem podelit o moje zazitky zo sace

a este by som mala otazocku, som sa pytala lekarky ze kedy sa nastupuje na prijem ci skoro rano alebo az neskor vraj staci ak pridem okolo 11tej, chcem sa spytat baby ako ste nastupovali na ten prjem robia vam este nieco vten den okrem klystiru? a kde sa nastupuje na gynekologicke odelenie alebo na porodnicke to je myslim 3 poschodie. dakujem vam

kajkovajanka
18. jan 2012

@noellia ahoj, len tolko ti viem povedat,ze ked som cakala na monitor, tak prisla jedna pani na prijem na planovanu sekciu. a to ides na tretie poschodie a pred tou cakarnou, kde sa robi monitor, je napravo na dverach zvoncek a myslim ze s napisom "prijem". a tam zazvonis a sestricka vyjde von a bude sa pytat, kto zvonil. a uz ides ty 🙂 . a ake vysetrenia sa robia, to neviem.

anpolia
19. jan 2012

@noellia ja som sa hlasila na prijem tak ako pise kajkovajanka na3.posch.pred cakarnou do poradne,kde sa zvoni na porodnu salu.kompletne ta vysetria ako na poradni,vypisu sa potrebne papiere a ides na izbu.vecer potom klystir a nadranom cievkovanie a infuzia.a pokial ide o odbery,tak teda ja lekar nie som,ale ajtak si myslim ze urcite by ti ich mali urobit,ved ide o operaciu, sami by tak isli do rizika ze nepoznaju tvoj zdravotny stav po tejto stranke,mozno ich urobia v den prijmu aby boli co najcerstvejsie.mne ich tak robili.drzim palce!
Ozaj a z ARO papiere uz mas,teda bola si na tom pouceni o anesteze?ved tam tie vysledky z odberov potrebuju tiez.

mili9
19. jan 2012

@noellia
@anpolia
@kajkovajanka Ahojte 🙂 pekný deň prajem.Dievčatá ja keď to tu čítam,tak sa musím priznať,že mám až strach 😨 Včera som bola na poradni a Dr mi povedala,že vzhľadom na polohu malého,to bude musieť byť plánovaná sekcia asi tak dva týždne pred termínom.Rozhodla som sa tiež pre Šacu,no teraz ani neviem,či som urobila dobre.Mám ešte porozmýšľať nad inou nemocnicou v KE?Ja som lekára ani nechcela,myslela som,že na súkromnej klinike bude prístup lekárov adekvátny tomu.No neviem ☹

katkarv
19. jan 2012

@mili9 ja tiez vaham ked vidim tie prispevky,ale myslim ze v ostatnych nemocniciach je to to iste,bud mas stastie alebo nie 😒 ☹

katusskaa
19. jan 2012

@mili9
@katkarv ja som pri prvom mala dhodnutu lekarku a aj tak boli zmatky, prisla az na zaver a sluzbu mala zhodou okolnosti mladucka lekarka, prave skoncila skolu. bola mila, zlata, ale moj porod bol komplikovany, nezvladla by ho keby bola sama. teraz pri druhom som mala tiez dohodnuteho lekara, presne kvoli tymto zmatkom, niektora sluzba je mozno v pohode, a niektora nie, nikdy nevies na koho natrafis. ale musim povedat ze tam boli vsetci ozaj profesionalni, ja som nebola v styku az s tymi najvyssie postavenymi lekarmi - cize prednosta a primari, ale bezni radovi lekari a sestry boli fajn

noellia
19. jan 2012

Anpolia aha takze len papiere a klystir, preto som sa pytala lebo sa chcem spytat dr v poradni ked pojdem keby nestacilo prist tak akolo 16.00 aby som este mohla byt doma s malym ved co tam budem robit na tej izbe, odbery uz mam vdaka sestricke ekg tiez len musim cakat na vysledky krvi a vtedy v pondelok stym pojdem na aro a v nedelu uz na prijem pravda ak dovtedy neporodim lebo uz 3 dni mavam menstruacne bolesti vytoky a pod ved mi sekciu dali na 42 tyzden, to bude aj pre mna prekvapenie ked to dovtedy vydrzim 🙂
a ked pojdem na prijem uz ma mozu dat rovno na nadstandard izbu alebo este vten den budem inde?
neviem ci este aj veceru daju alebo si to mam zabezpecit sama,

mili jeej ako dobre 2 tyzdne skor co by som ja dala zato keby som aspon 5dni mala skor ale ako pisem este to bude o 5dni neskor 🙂 ale primar to vie najlepsie ako mi dr povedala 🙂 len jedno neviem keby nahodou doslo k tomu ze by som mala kontrakcie alebo by mi odtiekla plodova voda skor ako bude sekcia vtedy by co nastalo nechali by ma normalne? bola by som velmi zvedava, tak uvidime co bude.

jljz911
19. jan 2012

@14petulka88 a ty si citila nejake bolesti kdeže si ta tam už nechali ?alebo to nemusim citit žiadne ked sa budem otvarat lebo potom už vraj nechcu pichnut epi ked si na viac otvorena

14petulka88
19. jan 2012

@jljz911 nic mi nebolo 🙂 akurat troska maternica bola ako pri mrche ale to bolo bezne cele tehotenstvo 🙂

zuzi241
20. jan 2012

no,ja mam termin az v juni,ale uz teraz premyslam,kam by som isla.prvy krat som bola v saci,je to uz 6rokov naspat,no verim,ze sa vela veci zmenilo za ten cas...cize rada si precitam nejake vase skusenosti,zazitky,atd

jljz911
20. jan 2012

@zuzi241 podla mna je šaca super su tam všetci borí lekari ...ja som sice prvodorička ale každy mi šacu len odporuča..do starej nemocnice by som neišla a na novej mi dost vadi že je to až na 16 p. a že su tam zabednene všetky okna ☹ ..kolko žien tolko nazorov a na každu je nejake plus aj mínus ale ja som zatial spokojna chodim tam do poradne už pred porodom....

mili9
20. jan 2012

@noellia jaj moja,len sa drž,som naozaj zvedavá ako to s Vami dopadne.Verím,že budete v poriadku,veď hádam pán primár naozaj vie čo robí 😒 aj keď netuším prečo ťa ešte stále nechávajú čakať,načo?Veď keď to má byť sekciou,tak už si to dávno mohla mať za sebou...Držím palčeky,daj vedieť ako ste dopadli 🙂

mili9
20. jan 2012

@katkarv to máš pravdu..tak mi asi nič iné nezostáva,len dúfať,že budeme mať šťastie 🙂 Prajem ho aj tebe 🙂

noellia
20. jan 2012

mili9 dakujem si zlatucka, noo ved hej, uz som mohla , a nechodila by som po byte ako starenka 🙂 kedze sa uz pomalicky nedokazem ani vystriet brucho velke krize bolia , a ked si uz myslim ze viacej uz nemoze rast ono furt rastie, si to vsimam ze je vzdy vacsie 🙂 ja som stihlej postavy a sama sa cudujem ze sa este dokaze ta koza viacej natahovat ,, noo este tyzden vydrzat a 30 to uz hadam budem mat za sebou.

alla24
22. jan 2012

@jljz911 Pozeram ze si skoro ten isty tyzden ako ja tak sa tam mozno stretneme lebo u nas to vyzera ze to bude o tyzden skor 🙂
Ja si inak tiez myslim ze saca je fajn ked som tam chvilu lezala tak nemozem povedat zeby tam bola nejaka sestricka ci lekar neprijemny. Ano uznavam ze niekto mi bol viac a niekto menej sympaticky ale to je podla mna normalne ci? 🙂 Ja sa ani tak porodu nebojim len som teraz poslednu dobu tak trochu nesvoja, neviem si to proste celkom dobre predstavit ake to bude ked prideme domov ci sa dokazem o to male co najlepsie postarat ci budem dobra mama...ale tak snad to opadne ked budem mat malu v naruci, uz sa nemozem dockat! 😵

jljz911
22. jan 2012

@alla24 tie obavy ma vela žien nič si toho nerob to prejde vo chvilke ked uvidiš babtko a bude to laska na cely čivot 😀 ...kamšku čo mám mi tiež minule pisala že ma depky že sa boji ako to bude ale to je chvilkove aj mna to niekedy tak prepadne a hned to prejde 🙂...presne tak ako píšeš niekto je sympatickejši viac a iní zas menej a z tej ludskej strany to chapem že nie vždy maju ti lekari aj sestričky naladu nie každy den v roku je super aby sa usmievali od ucha k uchu ...robila som predavčku a praca s ludmi je dost naročna ....tak sa možno budeme pučit spolu a ty iden na nadštandardnu izbu alebo normalu ? a lekara máš vybrateho ?

anpolia
22. jan 2012

@noellia prepac ozyvam sa az teraz, po prijme jasne ze mozes ist rovno na nadstandard ak bude volnya veceru v den prijmu dostanes,neboj!😉 tak drzim palce aby si to este ten tyzden vydrzala! Papa

gabena1
24. jan 2012

baby ahojte, ja som nemala vybaveneho ziadneho lekara, riskla som to 😎 nakolko sa nasmu kubkovi nechcelo von tak som nastupovala do porodnice v nedelu na 15.00 hod. ze mi v pondelok vyvolaju porod...a kedze som tam lezala od nedele a porodila som az v utorok o 17.10 tak sa mi tam vystriedali vsetky partie a aj lekari...vsetci boli mili a odrodil ma dr. Lendak aj to si akurat menili sluzby ale prisiel vcas...bol mily, humor ho neopustal...a po porode som bola stastna ze vsetko dopadlo ok, bola som nastrihnuta dost ale pozasival ma dobre...sak jakub vazil 3900 g a meral 52 cm 😀 takze moja skusenost bola dobra....u neho som bola na poradni len raz a aj vtedy bol velmi mily a povysvetloval mi vsetko z monitoru a usg...ako sa malo babatko a tak ...je to vlastne ich vizitka, ja mozem len odporucat...

chalcedon
24. jan 2012

Ahojte kocky, ja som rodila v Saci priblizne pred rokom.... bola som velmi spokojná.... odrodil ma Dr. Richnavský- fakt perfektný.. Mne to, že manžel bol "iba" na chodbe, vobec nevadilo, stále som chodila za ním na chodbu...počas kontrakcii som si nevedela predstavit lahnút si na postel- iba počas nutných vecí ako monitor adt., ináč som chodila na chodbu a na vzdycháren... aspon mi presiel cas... Pri porode som manzela nechcela, počkal na chodbe a potom ho pustili na porodnú sálu ku mne.... Mala som tažšký porod, kedže som útle stvorenie a synček mal takmer 4 kg, ale zvládli sme to... sestricky na prododnej sále boli super, na novorodeneckom sa nasli aj mierne harpie, ale ked sa k nim správate milo, zmenia svoj postoj aj ony. Ináč tú noc, kedy som rodila, nás rodilo 9 zien... ja posledná, takze vsetky izby boli obsadené... bola som na vzdychárni aj den po porode.... 😎 Drzím Vám vsetkým palce....

alla24
24. jan 2012

@jljz911 Ahoj, rodit ma bude moj gynekolog ktory chodi do sace sluzit. Celkom som rada ze ma bude rodit clovek ktory ma pozna ako svoju pacientku a neuvidime sa prvy kat rovno na porodnom stole 🙂 No ten nadstandart by som aj chela ale tak uvidime co bude volne celkovo sa bojim ze kedze to tam je tak pekne prerobene tak tam bude natresk... uvidime. Este rozmyslam ze si dam asi ten epidural... Jedna kamaratka to mala a pochvalovala si ze je to lepsie ze necitila nejake velke bolesti a sitie uz vobec. A ty uz mas definitivne dohodnuteho lekara?

cervena_ciapocka
24. jan 2012

@alla24 Ja som epidural tiež nechcela, ale nakoniec ma to zachránilo. Veľmi som si oddýchla keď mi ho dali, kebyže ho nemám tak tam asi skolabujem. A pri šití to bola tiež výhra, lebo ma šili hodinu a dalo sa to prežiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre