Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

cukor
4. feb 2012

@cervena_ciapocka ...akojím az doteraz a to mám malé prsia a nechápem kde sa to mliečko tvorí.ale som velmi rada ze ju stále nadájam.

teleranka
4. feb 2012

@cukor
@cervena_ciapocka
@noellia
tajne som dufala, ze to s tym prilozenym vrecom na bruchu je len zly vtip... ved to muselo ako velmi boliet, aaauuuu...
ze davaju iba glukozovu tekutinu drobcekom? ja si radsej donesiem trosku umeleho mlieka, keby nedajboze som nemala ani po 3 dnoch mliecko, nech mu daju UM..samozrejm,e ze budem skusat a budem sa snazit ako budem moct, ale keby neslo, nechcem, aby este viac schudol, tri dni pit iba vodicku, juj, nepaci sa mi ta predstava 😒
@noellia ja sa po tvojej skusenosti strasne bojim, ze mi primar povie to iste , co tebe, ze ma da az po termine...dufam, ze nie, skor dufam, ze ma da na 39tt... ale normalne sa bojim, aby sa mi nestalo to iste, co tebe..

adka.b.
4. feb 2012

@sisapetrigova ahoj..tak neviem..ako dlho,zavisi od stavu babatka a aj ako ty na tom budes..ale ked je vsetko ok..tak po normalnom porode zvyknu pustat na 4-5 den a po sekcii 5-6den...nadštandard si mozes rezervovat ale nie je zarucene ze v case tvojho primu bude izba volna...ponuknu ti izby ktore su volne a vyberies si 🙂

adka.b.
4. feb 2012

@teleranka moja neboj sa uz tolko...vsetko bude ok...a umele mliecko si do spitalu urcite nenos...glukoza babatku na zaciatku staci... 🙂 a sekciu nezvyknu planovat az po termine...tak neviem..opytas sa primara..ved aj mna naplanoval o tyzden skor 🙂

cukor
4. feb 2012

@teleranka .....to priložené vreco nieje ziaden vtip a praktizuje sa čo ja viem možno aj 40 rokov.vôbec to nebolí nemusíš mat strach.je to normálne,ze detom dávajú len glukozu,oni majú zásoby este z bruška a práve robí sa to preto,aby sa nedávalo umelé mlieko a čaká sa na rozbehnutie laktácie.ja by som svojmu dietatu urcite umelé mlieko nedávala.predsa je to umelina,potom býva problém ze dieta si zvykne na cumel lebo to ide lahsie a nechce potom tahat z prsníka.ver im trosku,vedia čo robia.neumrie ti od hladu.tiež ma rodil primar,dá sa s ním dohodnut a vypočuje si ta.a izby sa dopredu nedaju objednat.

teleranka
4. feb 2012

@adka.b.
@cukor
mate pravdu... su tam profesionali a musim im verit. dobra sprava je dnad to, ze cim je porod blizsie, tym stresujem menej, aj ked to tu mozno ani tak nevyzera 😎
este dám par takychto sibnutych otazok a dostanem par perfektnych odpovedi ake mi davate Vy a pojdem rodit s pokojom anglicana
😝

sisapetrigova
4. feb 2012

@adka.b. ahoj dakujem a nevies je tam viac izieb samostatných kedze ja by som bola radsej sama na izbe?? 🙂

cervena_ciapocka
4. feb 2012

@cukor tak mne mlieko nabehlo do pár hodín ako sa malý prisal ... len ja som mala problém v tom, že on vôbec nechcel prso ani vidieť a nie to ho ešte chytiť a prisať sa.
Pomáhala mi jedna mladá, ale aj tak to nešlo a vôbec sa malý nechytil. A taká staršia ma odbila s tými klobúčikmi, ale to nakoniec pomohlo.

katkarv
4. feb 2012

@teleranka ja fakt neviem ja som ziadne vrece ani zataz nemala po cisarskom.

littlebaby
4. feb 2012

@teleranka to vrece davaju len ked nekrvacas , nie vzdy ,mne len sestriska par krat tlacila na brucho ale bolelo to ako.......

tomynika
4. feb 2012

@noellia gratulujem ku krasnemu syncekovi je krasny 🙂
chcem sa ty opytat nakolko si mala problem s krvou davala ti hematologicka nejake odporucanie na porod? Lebo moja mi nieco vravela ze mi napise nejake odporucanie, tak som zvedava v utorok k nej idem tak budem mudrejsia 😒

dievcata chcem sa opytat kedy v ktorom tt sa u vas prejavili prvy krat poslickovia alebo poslickovia? A aky to bol pocit ? Co mam ocakavat 😅

adka.b.
4. feb 2012

@sisapetrigova ahoj..neviem presne kolko je tam izieb...ale ked chces byt sama tak mozes 1lozko alebo potom apartman..ale to je 60 eu..čiže dost ☹ a ty mas kedy termin?

alla24
5. feb 2012

@sisapetrigova sa mi zda ze mi lekar spominal ze su 3 jednotky plus ten jeden apartman za 60 eur 😉

sisapetrigova
5. feb 2012

@adka.b. ahoj dakujem pekne ja mam termin 15.5.2012 tak uz sa tesime 🙂

sisapetrigova
5. feb 2012

@alla24 ahoj dakujem za odpoved no tak mozno vystihnem jednotku 🙂 hlavne aby vsetko dobre dopadlo

sisapetrigova
5. feb 2012

@alla24 aj ty si rodila v saci alebo este len budes papa 🙂

teleranka
5. feb 2012

@katkarv
@littlebaby asi je to indi vindi v jednotlivych nemocniciach a u jednotlivych mamiciek.. takisto ja som mala hematom, kazdy mal na to iny nazor. niektore baby poslali s tym lezat do nemocnice, neiktore nie, niektori lekari to dokonca nepovazovali za akokolkvek nebezpecne. tak a vyber si 😀

teleranka
5. feb 2012

@sisapetrigova ahoj a co cakate? chces si niekoho zazmluvnit?

mili9
5. feb 2012

@noellia Gratulujem a prajem veľa zdravíčka obom a maminke skoré zotavenie a veľa síl 🙂

alla24
5. feb 2012

@sisapetrigova nie nerodila som este v saci. Teraz cakame prve babo. Ale chodim tam teraz kazdy tyzden na kontrolu pred porodom. Aj dnes opat idem 😉

mexico_16
5. feb 2012

@adka.b. A ten apartman za 60€ sa v com lisi od jednopostelovej za 40€ ? dakujem 😉

sisapetrigova
5. feb 2012

@alla24 ahoj a v ktorom tyzdni si tam zacala chodit?? mne povadali ze sa mam objednat az v 34 tyzdni?? 🙂

sisapetrigova
5. feb 2012

@teleranka ahoj mi cakame dievcatko a myslis doktora?? ani neviem lebo tam su vraj vsetci dobri mas niekoho kto je naj?? 🙂

adka.b.
5. feb 2012

no skoro v ničom..mozno velkost telky a celkovou velkostou izby 🙂

adka.b.
5. feb 2012

@alla24 ahoj a za kym chodis a ako dopadla kontrola? a co ti poradil doky,že ako mas rodit?

adka.b.
5. feb 2012

@sisapetrigova ahoj stači na 35 tyžden 🙂 ked nemaš ine problemy

sisapetrigova
5. feb 2012

@adka.b. ahoj dakujem takze este mam cas ale ty uz coskoro vsakze?? 🙂

vladkapri
5. feb 2012

ahojte
Ja som rodila v Šaci a bola som spokojná. Rodila som pri Mudr. Dosedlovi sekciou. Na brucho dávajú každej po sekcii vrece 🙂 a nieje to vôbec bolestivé. Záleží aký máš prach bolesti 🙂
Nadštandradnú izbu by som si vybavila skôr, nakoľko mám zlú skúsenosť s nadštandardom.
Chcela som a nedalo sa. Tak som bola na izbe obyčajnej,ale myslím si,že o nič som neprišla. Tu neide o to akú máš izbu,ale o to aby si bola so svojím pokladíkom. Aj tie obyčajné izby sú super. TV ti netreba, keď si s niekým na izbe. Vždy je lepšie byť s niekým ako byť sama. Ja som bola na izbe s 2 mamičkami a jednou čakateľkou a bolo super. Kopec srandy. 🙂))

nicka44
5. feb 2012

ahojte..neviete kolko stoji izba kde moze byt pri mne cely den manzel aj spinkat tam moze?.....v nemocnici som sa vcera pytala iba na nadstandardnu izbu , jedna postelo na noc stoji 50eur , dve postele ze ako pre muza este 70....mate tam plazmu velku, zaclony , normalnu postel ako doma, gauc , super kupelnu..ale neviem kolko stoji obycajna izba ale pre muza akoze tiez

katkarv
5. feb 2012

@vladkapri ahoj,ja verim ze je na obycajne izbe viac srandy ale mozu tam prist aj navstevy?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre