Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

littlebaby
12. feb 2012

ale da sa stale aj vstarej casti a tam su ceny povodne

daniela02
12. feb 2012

@daniela02 super, tak to si ma potesila, mozme ta poprosit o mail na neho , ak by si bola taka dobra, uz aspon viem ako zhruba mam postupovat. Ja som pred 4 rokmi rodila u sevcovicovej, ale yial ona tam uz nerobi a dosedla bol pri mojom cisarskom snou, takze rozhodovanie nebolo az take tazke, ze za kym by som asi sla.

daniela02
12. feb 2012

@piacere super, tak to si ma potesila, mozme ta poprosit o mail na neho , ak by si bola taka dobra, uz aspon viem ako zhruba mam postupovat. Ja som pred 4 rokmi rodila u sevcovicovej, ale yial ona tam uz nerobi a dosedla bol pri mojom cisarskom snou, takze rozhodovanie nebolo az take tazke, ze za kym by som asi sla.

katkarv
12. feb 2012

baby,boli ste na exkurziu v Saci?Mam niekam zavolat a objednat sa ked si chcem pozriet izby a salu?Dakujeeem 🙂 🙂

kvila
13. feb 2012

ahoj katka, rada ta tu vidim, presne tiez uvazujem nad exkurziou do Sace, nepojdeme spolu? 🙂 Tusim ze sa neobjednava, aj tak nikdy nemozu vediet, kedy dojde niekto rodit... ja sa tam chystam, tak som myslela, ze si to pojdem obzriet, ked zacnem chodit do poradne tam, ale mozeme sa dohodnut, hm?

teleranka
13. feb 2012

@kvila
@katkarv dievcata, ja tam idem v stredu, tak sa mozem opytat, ako je to s tymi prehliadkami, co poviete? hned ako pridem odtial Vam dam vediet.

katkarv
13. feb 2012

@teleranka moze byt 😀 Ty si to tam este neobhliadla?

teleranka
13. feb 2012

@katkarv nie, este som to nepreskumala podrobnejsie. tak napisem urcite.

alla24
13. feb 2012

Ja som mala prehliadku izieb a saly v ramci poradne v nemocnici. Mne to poukazoval moj porodnik ale myslim si ze by to zvladla aj nejaka sestricka ktora bude vtedy volna 😉

teleranka
13. feb 2012

@alla24 ahoj ahoj, tak ako to s vami vyzera, kedy bude velky den D?

kvila
13. feb 2012

@teleranka
@katkarv super, opytaj sa a potom pojdeme 🙂

kvila
13. feb 2012

@teleranka @katkarv inac, baby, kedy mate termin? ja 12.4. a teda uz aby to bolo 😝

teleranka
13. feb 2012

@kvila ja idem na cisarsky a presny termin este neviem. mozno sa tam stretneme 🙂 suhlasim uplne, aby to uz bolo, neviem sa dockat! aspon keby marec uz bol...teplejsie trosku 🙂

katkarv
13. feb 2012

@kvila ja mam terminy od 10.4 do 17.4 🙂

helenka_
13. feb 2012

Ahojte, citam tu o exkurziach na oddeleni, ja som mala tiez poukazovane oddelenie pred porodom, rozhodla som sa pre to krajsie nadstandart a dobre som urobila, lebo vraj na starom su same romky a pocula som, ze aj vsi a blchy, dokonca blcha postipala babatko, tak to je uz hrozne,tam by som urcite nesla. 😖 😢
Na nadstandarte boli izby cistucke, bez romiek, aj personal mily,bola som spokojna, urcite si vyberte nadstandart.Drzim palce. 🙂

alla24
13. feb 2012

@teleranka no u nas zatial nic, cakame. Malej sa velmi nechce. Spokojne si z mojho bruska robi boxovaci mech 😀 Citim sa fajn ale som uz velmi nedockava
@helenka_ No aj v starej casti mas nadstandard. To je vlastne povodny nadstandard z gynekologie. Tam podla mna ziadne blchy a vsi nebudu. Ja by som chcela vidiet romku z osady ktora by si zaplatila hoci aj ten 15 eurovy nadstandard.... Tiez som pocula ze oni maju svoju izbu tak neviem. A celkovo upratovacky to tam dost cistia a dezinfikuju. A na nadstandardke mas aj ine postelne pradlo.

agatka2
13. feb 2012

@alla24 No ja som to tiez poculat,to dieta bolo biele a deti sa tam miesaju zo vsetkych oddeleni a zvieratka si popreskakuju kde chcu, tak neviem,ti cigani nas raz znicia 😝 😒

tomynika
14. feb 2012

Kocky tu je zoznam veci do porodnice :
Dokumenty:
- tehotenska knižka
- preukaz poistenca
- občiansky preukaz
- sobašný list - ORIGINAL
- zapisnica o určení otcovstva k nnenarodenému dieťaťu so súhlasným vyjadrením rodičov ( ak nie ste vydatá a partner uznáva otcovstvo - vybavíte na matrike v mieste bydliska)
- výsledky špeciálnych vyšetrení v gravidite, alebo z minulosti
Osobné veci:
- nočná košeľa ( 1-2 zo zapínaním v predu, inak dostanete nemocničnú)
- župan
- uterák
- mydlo
- zubná kefka a pasta
- hrebeň
- papuče ( prípadne šľapky na sprchovanie)
- ponožky ( v zimnom období teple)
- tehotenske nohavičky - kupiš v zdravotnickych potrebach
- tehotenskú podprsenku 2 ks
- vložky do podprsenky
- masť na ošetrenie bradaviek
- nápoje ( nesýtené minerálne vody)
- vložky nie ALWAYS , toaletný papier, a jednorazove absorbčné podložky do postele
Pre dieta:
- jednorazové plienky cca 40 ks
- jednorazové vlhčené utierky ( na utieranie zadočka)
Pre dieťa pri odchode z pôrodnice:
- oblečenie podľa ročného obdobia
- body, plienky, poštolkové nohavičky, čiapka, rukavičky, ponožky, dupačky,
v zime: fusak, svetrík, kabátik, teplá čiapka, teplá deka
-autosedačka

tak baby nachystať tašky a čakať 🙂

cervena_ciapocka
14. feb 2012

@helenka_ 😀 ináč s tými blchami to môže byť pravda 😅 😀 ja som bola na obyč. izbe, ktorá susedí s tou rómskou a na nohe som mala asi 5 štípancov od blchy 😀 fakt

zuzi44
14. feb 2012

@noellia ahoj aj moja dcerka mala to iste od narodenia,najprv som jej davala pamykon,ale ten je na predpis...ale aj tak nezabrali....skoncili sme na ocnom...:( najprv s kvapkami Tobrex a potom aj preplach kanalikov....:(:(:( skus zatial ocne kvapky bez predpisu a potom navstiv dr.....inak harmaček nedavaj,radsej prevarenu vodu a hlavne predtym nez das kvapky do ocka stale masiruj tesne pod kutikom ocka a koreni nosteka.....ak tam ma hnis vytecie....

katkarv
14. feb 2012

@cervena_ciapocka tak to si asi pribalim nieco proti blcham 🙂

teleranka
15. feb 2012

@katkarv
@kvila
dievcata, takze ja som sa nikoho nepytala, jednoducho som zazvonila na to prerobene porodnicke oddelenie, povedala, ze si chcem pozriet nadstandardne izby. bola tam velmi mila sestricka a vsetko mi ukazala a vysvetlila. oficialne treba volat na potrodnicke oddelenie a objednat sa na exkurziu, ale ked tam pridete na poradnu, staci povedat a vezmu vas aj do toho traktu, kde su porodne saly. akurat na operacku asi nie (ked som bola ja, akurat tam prebiehali operacie). iank ze staci sa objednat na 36tt a odvtedy chodit na poradne tam. Mne dnesne vysetrenie dopadlo super, tak sa velmi tesim 😀
ale aj tak to ide pomaly, uz ech je aspon 1. apriiil 😀
@kvila, si pisala, ze ma TP 12teho, ale tu na MK mas v pase ze 18teho aprila.

mexico_16
15. feb 2012

@teleranka Ahoj..Takze sa Ti pacili izby ? Ceny su ako minule niekto pisal uz,ano ?

mexico_16
15. feb 2012

@teleranka u koho si bola na vysetreni ?

teleranka
15. feb 2012

@mexico_16 ceny sli od 6.2.hore. cize: dvojlozkova izba 35€/noc, jednolozkova 50€/noc, doplatok za prenocovanie partnera v tejto izbe je 12€/noc, apartman 70€/noc.
Izby su naozaj nadherne!
Bola som na screening a prietoky u Dosedlu. Najblizsie tam idem o mesiac, ak nebude nič vazne 🙂
Ty mas tiez niekedy teraz termin?

katkarv
15. feb 2012

@teleranka a teraz ako si tam bola boli tie izby plne?

gabkazabka
15. feb 2012

@teleranka a boli tie nadtandard.izby plne?

kajkovajanka
15. feb 2012

ahojte 🙂 , chcem sa s vami podelit o moju skusenost.v Saci som rodila pred dvomi tyzdnami, najprv to mal byt prirodzeny porod, ale nakoniec to skoncilo ako akutna sekcia. pocas poslednych 4 tyzdnov som chodila ku primarovi Richnavskemu, cely cas bol velmi mily a ochotny. to on nakoniec rozhodol,ze bude sekcia (mala vyzerala,ze nema dostatok kyslika a prirodzeny porod by ju mohol poskodit). asistovala mu taka mlada mila tmavovlasa doktorka, neviem ako sa vola 😅. vsetko prebehlo rychlo a dobre, jazvu mam urobenu vyborne, na treti den som uz poskakovala okolo malej akoby sa nechumelilo 😀 . bola som na nadstandardej izbe za 25 eur (som to tesne stihla 😎 ), bola som v podstate sama, akurat jednu noc bola so mnou jedna pani, ktora sla na sekciu hned rano. za tie styri dni, co som tam bola, musim povedat, ze babatkovske setricky, normalne sestricky a aj vsetci lekari boli velmi mili a ochotni, ozaj. vzdy, ked som daco potrebovala, ochotne zareagovali. a aj co sa tyka kojenia mi velmi pomohli, obzvlast jedna sestricka z sestonedelia, ktora prisla malej merat uska, tak ta pri mne dva krat stravila po pol hodinke, kym sa mala neprisala konecne (ale poviem vam, je to zazitok na cely zivot, vidiet, ako ten maly drobec zrazu zacne cucat mliecko, ktore ide o vas 😵 ).
ak by ste mali nejake otazky, kludne sa pytajte, raz vam urcite odpoviem 😀 , ale je zriedkave, ze sa mi podari sem dostat (nas maly drobec nechce velmi spat 🤐 ).
a este mi napadlo, k tomu zoznamu, co si treba brat do porodnice, pre babatko si urcite vezmite aj krem na zadocek a mozete aj tie klasicke palicky ( co vy pouzivate na cistenie usi) na utieranie nosteka - lebo ked ho ma plny, nevie pit.

teleranka
15. feb 2012

@katkarv
@gabkazabka
bola volna dvojpostelova izba. vraj su stale skoro vsetky obsadene a vopred sa rezervovat nedaju.ale pocas "pobytu" u nich mozes menit aj izbu, ak by nahodou pri prijati nebola volna ta izba, ktoru chces a neskor by sa uvolnila, prestahuju ta.

teleranka
15. feb 2012

@kajkovajanka ahojky a aku si mala pri sekcii anestezu? bolelo nieco? cievkovanie bolo v pohode? aj to lezanie na JISke?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre