Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

mexico_16
15. feb 2012

@teleranka Dakujem za info. Videla si aj apartman ? Bol obsadeny ? Tak sa tiez este doplaca za manzela 12€ ?
Budes aj rodit u Dosedlu ?
Ja o mesiac..

mexico_16
15. feb 2012

@teleranka Ja som mala spinal.Nic som necitila a to ma napichli 3x 😀 Cievkovanie bolo tiez okay to je sekunka to zavedenie..Na JIS som bola 30hod.. no a tam lezis a lezis a ja som mala zlatu sestricku,kt. pri mne presedela a kecala 😉

teleranka
15. feb 2012

@mexico_16 apartman som zial nevidela, bol obsadeny. Ale v apartmane sa nepriplaca za partnera, cena je konecna 70€. pokial by neboli volne jednotky alebo apartman, tak mozes ist aj do dvojky a zaplatit 70eur dokopy za seba a draheho. rodit budem u Richnavskeho. O dva mesiace, takze Ty to uz mas za par a ja sa este nacakam ☹
akurat sa strasne bojim ist spinalom, neviem si to predstavit, mne je zle uz len pri odbere krvi.
Uz chodis do poradne k Dosedlovi? a zajednavas ho oficialne cez nemocnicu?

titulienka
15. feb 2012

rodila som tam 2x . . .prve 2 porody v starej nemocnici a druhe 2 v saci je to neskutocny rozdiel . . .perfektna nemocnica, perfektny personal . . . vsetko hodnotim na 1 s hviezdickou. . .. ja som konkretne rodila u Dosedlu. . .uplne perfektnyyyyy lekar . . .nemam ani najmensi zly zazitok s tejto nemocnice . . .ale to je len moj nazor . . . 100 porodov 100 nazorov 🙂 🙂 🙂 🙂

mexico_16
15. feb 2012

@teleranka Ahaa takze sa nepriplaca uz v apartmane..Nechodim k Dosedlovi a nebudem u neho rodit. Budem u ineho. Idem 1x za nim buduci tyzden,rodil aj prve moje babo..

teleranka
15. feb 2012

@mexico_16 a ktory doktor to bol, ak sa mozem opytat?

kvila
16. feb 2012

@teleranka ahoj, ano, termin mam podla PM dokonca 20.4., ale podla USG 12.4. a aj preto som vlastne tehotna, ze mi ovulka prisla tyzden po kramoch, cize uplne netradicne, tak aj ten termin je o tyzden skor 🙂

Inac, kamoska mi hovorila a aj niekde som citala, ze v Saci sa "oficialne" neda objednat si lekara k porodu, cize to nemaju ako hradenu sluzbu, ale ze mozes sa s lekarom dohodnut osobne. Kamoska mala lekara a dala mu sice nieco ako podakovanie, ale neboli dohodnuti na ziadnej konkr. sume. Ja stale neviem, ci mam dakoho zajednavat abo nie, hovori sa, ze tam su vsetci lekari fajn... tak hadam su 🙂

kajkovajanka
16. feb 2012

@teleranka ahoj, spinalnu som mala. a vobec ma to nebolelo, ked mi ju davali. ale ja som bola v takom soku z toho vsetkeho, co sa dialo, ze az.. lebo moja sekcia sa zacala tak, ze "kyslik, rychlo, kyslik!", o pat minut pribehol doktor, snazil sa ma vysetrit a zrazu len krical "sekcia ! okamzite sekcia!" a o desat minut som bola na sale na stole. cize mozno aj preto som to dajak necitila :D. a cievkovanie sa dialo vtedy, ked mi doktor vo dverach rychlo vysvetloval, ze preco sekcia, cize ani som si to neuvedomovala, ze cievovanie sa dialo. ale urcite na to nebolelo, to ozaj neboli, len je to maximalne neprijemne, ked sa na to sustredis. a lezanie na jiske bolo tiez fajn, lebo som sa vyspala :D. a sestricky tam boli relativne mile a tiez ochotne, taze dobre. a pustili ku mne aj manzela hned po zakroku, to bolo tiez dobre. ale vezmi si na jisku (resp. nechti manzel donesie) vodu, mobil a nocnu koselu na neskor, ked uz pojdes na izbu. zide sa to ;).

teleranka
16. feb 2012

@kvila eee, to nie je pravda, oficialne zajednanie lekara stoji230€, tuto sumu najdes aj v cenniku. Avsak zaroven tam najdes aj poznamku, ze napriek zajednaniu konkretneho lekara Ti nemocnica nemoze zarucit jeho pritomnost pri porode, ale zabepeci Ti rovnako kvalitnu starostlivost.

alla24
16. feb 2012

Ja vam dievcata neviem teda. Na jednej strane tu kazdy riesi nadstandard /podla mna nic dolezite/ a na strane druhej je uplne jedno kto sa vo vas bude "hrabat" pri porode??? 😲 Ja som si lekara vybrala lebo celkovo som aj citliva na vysetrenia a aj psychika robi pri porode svoje. Cize dost ze som z porodu vystrasena a este viac by som bola keby ma rodil clovek ktoreho prvy krat v zivote vidim. Ano v saci su asi vsetci ok ale predsa len kazdy z nich je iny. Ja stale hovorim ze ani stolar nie je ako iny stolar, zalezi na znalostiach a kvality prace a tym sa lisi od ineho stolara 😉 Moj nazor je taky ze radsej dat "podakovne" lekarovi ako si platit 100 ci 150 eur za nadstandard ak teda uz ide o peniaze...

katkarv
17. feb 2012

@alla24 no ja volim radsej nadstandard,ved kvoli tomu tam idem pretoze inde nie je mozne aby tam bol somnou manzel.Ja som dvakrat rodila prirodzene sice nie v Saci no vzdy som mala stastie na normalnych lekarov,dnes si malokto dovoli nieco zanedbat,hlavne ked je tam otecko.A navyse ak si lekara zazmluvnis nemusi prist,pisu to aj na ich strankach.Este by ma zaujimalo ako si myslela to dakovne?Ved kvoli tomu to dali oficialne zaplatit ako zazmluvnenie lekara.A zase ak by som si ho aj najala za dakovne tak by chcel aby som prisla ked ma sluzbu a vyvola mi porod ako to tu jedna baba pisala ze jej dal cipok,potom ju nasilu otvaral a podobne urychlovanie a este tym bola nadsena lebo rodila pri lekarovy ktoreho chcela.
Mam znamu ktora to tiez takto riesila no nakoniec ma postihnuteho syna,lebo tiez chcela vyvolany porod u lekara ktory mal sluzbu a ona sa snim dohodla.

alla24
17. feb 2012

@katkarv no ide o to akeho lekara si dohodnes. Ja som porod vyvolavat nechcela a v podstate som to svojmu lekarovi aj povedala a teda cakame kedy to pride. Vyvolavat bude iba v pripade ze to bude treba - teda pri komplikaciach alebo dlhom prenasani. Celkovo musim povedat ze z vlastnych skusenosti odporucam sa s lekarom porozpravat a mozno aj on k tebe meni pristup a moze ti navrhnut inu alternativu... Ak mu nic nepovies tak si urobi ako to vyhovuje jemu. Co sa tyka zazmluvnenia tak dat dopredu peniaze to ja beriem ako uplatok. Davat dopredu peniaze s neistym vysledom no neviem...a je jedno ci toide oficialne alebo bokom. Myslim si ze ferovy lekar to ani neurobi. S mojim lekarom sme sa o peniazoch ani nikdy nebavili. Povedala som mu ze by som velmi chcela aby ma odrodil a on ze ok. Dokonca aj prehliadky v nemocnici mam planovane podla jeho sluzieb co ma tiez tesi lebo tam nemusim čučať cez tyzden az 4 - 5 hodin ako to tu uz vela bab pisalo. A potom dalsia pre mna vyhoda je ta psychika. Celkovo ma ukludnute ak viem co a hlavne kto mi bude kde co strkat. Ako som uz pisala vela krat je to asi na pacientke aka je. Ja som velmi citliva a cakam prvve dieta - ja neviem do coho idem. Co sa tyka manzela tak ho mam uz 11 rokov a doma nejakych 5 rockov takze tie 4 noci bez nas snad vydrzi 😉 Ja si ani neviem predstavit co by tam 24 hodin robil 😲 Takze preto ak sa rozhodnem nieco lekarovi dat tak to volam podakovne - za veci ktore urobi navyse ako ze pride ku mne aj v noci ked nebude mat sluzbu atd 😉 😎

alla24
17. feb 2012

A co sa tyka stastia na lekara tak ja sa na to nespolieham lebo viem ako to u mna v zivote chodi. Ak sa malo nieco po... tak sa to aj po.... Nepatrim k tym stastnejsim na tejto planete - co uz 😀 A tiez by som tu vedela pisat aj romany od priateliek ktore sa spoliehali na to stastie a dnes su na tom zdravotne tak na ....

xclusive
17. feb 2012

@alla24 Ak sa mozem pridat do debaty... v novembri som rodila v Saci...lekara som si vybrala...ale na zaklade nasej dohody,ze by som rada rodila pri nom...tiez sme sa nebavili o peniazoch...je sice pravda,ze som mala planovany porod...cize som mu prisla do sluzby...ale som za to vdacna,lebo prvorodicka rodi v priemere 12-14 hodin..ja som o 17-tej prisla a o 00:10 bol maly na svete s tym,ze prve kontrakcie mi zacali cca o 20:30...A som velmi rada,ze som mala vybrateho prave takeho lekara,lebo nakoniec som rodila vakuum extraktorom,kedze maly mal vzpriecenu rucku a ja som ho uz nevladala vytlacit...verim,ze vsetci lekari su tam ok...ale neviem ci by ta mlada doktorecka zvladla maleho vytiahnut na prvy raz ..a navyse bez nastrihu...maly nemal ani otlacok na hlavke...tym mladsie lekarky nechcem nijak hanit...nakolko moj doktor je tiez mladas...bol ma pozriet raz vecer...ked predpokladam sluzil..potom som ho videla uz len na velkej vizite..a..nech si mysli kto chce ,co chce(a aj ked som ja proti uplatkom)vooobec nelutujem to"podakovne",ktore sme mu potom s muzom odniesli...dakovala som mu totiz nie za seba,ale za svojho syna a za to,ze sa narodil zdravy...Mimochodom..k zazmluvneniu lekara napr v starej nem..(kde pracujem)...moja znama...si zahovorila lekara...oficialne...prisla okolo 2-hej v noci...doktor nahodou sluzil...ale rano o siestej sa zobral...a odisiel...a uz sa nevratil...a ta znama tam ostala ...a odrodil ju lekar ,ktory tam akurat bol....

alla24
17. feb 2012

@xclusive vies presne o to mi islo v prispevkoch. Pre mna je platit si nadstandard a kaslat na to aky odbornik ma urob i- co bude s mojim zdravim - je ako ist na dovolenku do luxus hotela ale uprostred mociara s komarmi a kedejakou havedou. No co z takej dovolenky? Aj ked sa samozrejme moze stat hocico aj s lekarom ktoreho mas dohovoreneho ale aspon viem ze som preto urobila max. 😉 a take peniaze mi za to stoja.

katkarv
17. feb 2012

@alla24
@xclusive tak neviem ci vas spravne chapem ze ste si nezazmluvnovali ale dali v resp.date az po porode dakovne a on vam napriek tomu vyhovie?
Lebo nechapem napr.ma sluzbu primar a pridem ja,predtym zavolam mojmu dohodnutemu lekarovy ze rodim,on pride a povie primarovy ze chod nabok lebo ja som sa snou dohodol?Myslim ze to takto nefunguje.

xclusive
17. feb 2012

@katkarv ..ehm..este taky dotaz...myslis,ze primar si takto pacientky do sluzby nevola?A druha vec...odkial napriklad primar vie...ci si si lekara zazmluvnila alebo nie...dalsia moznost...lekar povie,ze si napriklad rizikova a preto ta chce mat pod dohladom aj pri porode...varianty su rozne...dalsia vec...ako moze od teba lekar oficialne pytat uplatok??? logicky asi rata s tym,ze ked chces ,aby ta odrodil on..,ze mu z toho niec "kapne"..ale ...zavisi to od teba...ty mu mozes ...a nemusis dat nic...a pokial si si ho nezazmluvnila oficialne...on od teba nemoze pytat ani cent...k nadstandardu...ja som bola na dvojlozkovej izbe za 15 eur..nova cast este nebola otvorena...a bohate mi to stacilo...boli sme na izbe dve...mali sme peknu kupelnu..a hlavne nemusela som sa o nu delit s dalsimi 4 zenami...deti sme si strazili navzajom...navstevu si mohla mat na izbe..ale stale som sa jej zo slusnosti opytala,ci jej to nevadi...a manzel...pravdu povediac ..tie 4 dni bez neho sa daju uplne v pohode vydrzat,lebo aj tak nemas v hlave nic ine ako babo...a este k tomu sluzeniu...ano sluzi primar a ak mas ty dohodnuteho lekara zavolas mu a on pride...a primar s tym nic nema,lebo to je vec vasej dohody....pokial viem...kazdy ma narok na vyber lekara podla vlastneho vyberu

alla24
17. feb 2012

@katkarv ale prevaze takto to funguje. Vies tak ako pride k tebo "tvoj" lekar tak to iste sa moze stat jemu. Ze pride pacientka a ten primar dobehne. A potom oni su tam v praci vsetci kolegovia a viac menej maju priatelske vztahy tak oni take neriesia. A primar v Saci nie je stary dedko 😉

alla24
17. feb 2012

a este ten nadstandard - ja ho urcite chcem ale nejako na tom nelipnem. Skratka pridem odrodim a uvidim co bude na vyber. Ale ak by som mala riesit uz peniaze ze ci to ci ono tak moje zdravie vyhrava nad pohodlim na 4- 5 dni.

katkarv
17. feb 2012

@xclusive
@alla24 no viem ze predtym to bolo bezne ale to nebola zavedena platba za zazmluvnenie lekara tak preto ma to prekvapuje ze naco to tam maju kde to nadalej funguje po starom.A ten nadstandard:Ja chcem tiez ten lacnejsi,nemusim mat apartman a z tym oteckom som to myslela tak ze moze prist na izbu a k porodu nieze tam bude vkuse somnou.Predtym ked som rodila tieto vymozenosti neboli takze tento porod si chcem "uzit"
Ak to takto funguje ako pisete tak si aj ja dohodnem lekara ale ta oficialna suma sa mi zda dost vysoka.

xclusive
17. feb 2012

@katkarv no a myslim,ze sama si si odpovedala,ze preco to aj nadalej funguje tak ako to funguje....

kasperka1983
17. feb 2012

Ja som rodila v Šaci dvakrát, pri obdivoch porodoch ma rodil moj gynekolog i ked obidva porody boli uplne odlišné, syna som prenášala 3 dni a potom som začala krvácať, tak sme išli do nemocnice, vyšetrila ma službukonajuca lekarka , potom sa lekár informoval a prišiel až keď som bola otvorená na určité cm, ale tak to tam funguje.
Druhý porod som mala vyvolávaný, lebo som prenášala, už 3 dni a manžel išiel služobne preč, tak sme sa tak s lekárom dohodli, išla som na prijem v piatok ráno, prijala ma doktorka Ružičková,ale kedže nevedela ako mi má vyvolavat porod, tak prišiel primár a mi urobil Hamiltonov hmat a vedel o tom, že ma bude rodiť moj lekár a vobec mu to nevadilo, tiež išlo len o dohodu medzi mnou a lekárom.
Ešte k nadštandardu, nemala som pri synovi, lebo som nechcela, ale tie návštevy na chodbe v zimnych mesiacoch sa nedali vydržať a tak pri dcerke som chcela, ale žiaľ sa mi neušiel ☹
Tak Vám držím palce aby všetko dopadlo podla Vašich predstáv

anicka9
17. feb 2012

Baby od dnes už len 44 dní....dúfam, že to zbehne 🙂 Do poradne sa ide v 35 tt alebo 36 tt?

alla24
17. feb 2012

@anicka9 ty mas uz len 44 dni a ja 2 😀 Ono cim je to blizsie tym sa aj viac bojim... Do poradne mozes ist kludne aj v tom 36 tt

teleranka
17. feb 2012

@alla24 od 36tt sa chodi kazdy tyzden? a robia sa vzdy aj tie prietoky?

anicka9
17. feb 2012

@alla24 jooj tak držím palce, nech všetko dobre dopadne 😉 a nech ste s malinkou obe v poriadku....ako sa cítiš?

katusskaa
17. feb 2012

@katkarv ahoj katka, praveze presne tak to funguje. mna moj dr vzdy ubezpecoval ze keby nieco, mam volat, ze pride kedykolvek, aj v noci, ze ho mam pokojne budit. o peniazoch sme sa nebavili vobec, ja som sa ho slusne opytala ci by mohol byt mojim porodnikom, a potom som uz chodila na kontroly len k nemu. v den porodu ma sice prijimala sluzbukonajuca dr, ale potom som ju uz nevidela.

alla24
17. feb 2012

@teleranka ano kazdy tyzden a stale mi robia ten monitor ci ako sa to vola, vysetria moc a skontroluju ci sa neotvaram.

@anicka9 no citim sa dobre, aj ked ja som pocas tehu moc nepribrala - 8 kil, no posledne 2 dni sa teda nabeham na WC 😀 Vzdy mam pocit ze sa "docikam" a ked pridem na WC tak zopar kvapiek ale mala je vraj stale ste dost vysoko tak nechapem. Uvidime ci to stihame v termine ale uz si myslim ze ee...

anicka9
18. feb 2012

@alla24 tak to je pekne čisielko, že 8 kil 😉 tak s tym cikaním si viem pedstaviť, tiež som skoro stále na wc..a čo bude pred termínom si neviem ani predstaviť 🙂 lekára/lekárku máš vybavenú/vybaveného či prídeš a kto bude mať službu ťa odrodí?

adka.b.
18. feb 2012

Ahojte...tak uz to mame za sebou...maly sa narodil v piatok o 7,37 sekciou...3050gr a 47 cm...uz sme od utorka doma a zvykame si vsetci...dcera je dom,lebo ma poruchu bunkovej imunity a berie lieky , takze cely mesiac musi byt doma..tym je to tahsie,lebo si mysli ze ma doma zivu babiku 🙂 pridavam fotečky z izby a maleho Davidka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre