Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

lilly
10. nov 2008

winki, tak to mas taky termin sekcie ako ja termin podla menstruacie 🙂
inac, nechces si zmenit udaje v pase? svieti ti tam, ze si v 467tt 😅

winki.w
10. nov 2008

jo, dik za upozornenie 🙂 už som to zmenila, mne podľa menz. vychádza úplne ináč, 36tt+6 je termín podľa UZ

ddmoxy
10. nov 2008

lilly,aj so mnou to robili🙂 pre mňa to bolo hrozné.Neznášam ihly. 😠 dnes som volala doktorovi a mám sa ukázať až v sobotu.Neviem či to stihnem... 20.mám termín a už som zase o kúštiček otvoraná.Tak uvidíme.A ako dlho si tam bola?mňa prijali v piatok a v nedeľu som už bola doma.

lilly
10. nov 2008

ja som tam bola v 36tt a bola som tam tyzden. Ale aj sa cudujem, ze teraz ti este davali magnezium, to sa ku koncu tehu vynechava, ja to uz neberiem ani v tabletkach.. Potom maju babatka normalne ako abstak, ked zrazu nemaju prisun tych liekov a su roztrasene a uplakane.. aj vtedy som nebrala tolko toho magnezka, ako mi kazali. Davali mi 2x denne poldeci magneziovej infuzie a este som mala brat Magne B6 3x denne po 2 tabletky.. tak vtedy som tabletky nebrala vobec, ked boli infuzie.. a doma len 2x denne 1 tabl aj to asi len tyzden, potom som prestala uplne.

andyika
10. nov 2008

ahojte
ja som dnes bola posledny krat v Turni u gynekologa, vsetko v poriadku, krcok sa skracuje, uz je len 1,5cm, na spic otvoreny ale vnutorne nie je otvoreny. CTG minule dopadlo ok, a najblizsie idem na druhy tyzden v stredu do sace a lendak ma tam aj vysetri.
Hovorila som mu o tom hliene , com mam stale rano a potvrdil mi to, ze to bude urcite hlienova zatka, ktora sa uvolnuje preto, ze hlavicka uz velmi nalieha na krcok. ale podla neho to na precasnz porod nevzyera. tak som yvedava, kedz to nastane, pretoye ja bz som uy isla najradsej rodit aj teray.

liilz, este spztne reagujem na tie bolesti ....tak viem o com hovorit, tiey ma v noci boli brusko pri otacani a zobudzam sa pravidelne kazde otacanie. niekedy ked spim dlhsie ako 2 hod na jednom boku tak si necitim boky a ta boles mi vystreluje do noh....no ale asi vacsina z nas ma s tym problem...vsak???????????

lilly
10. nov 2008

andy, tvoj krcok robi to co moj, v 36-37tt mal 1,5cm, v 38tt 0,5-1cm a na spic prsta otvoreny, teraz v stredu som zvedava, ci zmenil stav.. Ked neporodim az do terminu, tak sa zrejme o tyzden v stredu stretneme v poradni.. 😉 to bude 19.11. moj termin porodu podla MS.. ale radsej by to mohlo byt dovtedy, nechcem prenasat..
inak tie bolesti mame urcite viacere.. no co uz, musime vydrzat, co nam uz ostava..

ddmoxy
11. nov 2008

lilly, mne dali len jednu infuziu,lebo to bolo asi o polhodinu v poriadku.Takže si nemyslím že je na tom niečo divné.Magnezium už neberiem dlhší čas.Doktor povedal že ho mám vysadoť a brala som len 2 alebo jednu denne.Ja sa už tiež neviem dočkať kedy to príde.Radšej teraz ako čakať a čakať 🙂 🙂 🙂
Už to bude iné ked budem v nemocnici s princeznou než teraz ked som chodila len na záznamy a nič sa nedialo ☹
Už mám od včera také divné stavy.Bolí ma v podbrušku.Včera som myslela,že sa to už začalo,ale v noci to nejako prestalo.Na poradňu idem až v sobotu,ale už pre istotu s taškou ak nepríde.

cherry01
11. nov 2008

winki, ja tiež k Dosedlovi, tiež s dvoj.dvojkami a termín sekcie 3.dec.. Tak aspon viem, koho spomína,ked vraví že má tri mamičky s dvojkami 🙂

andyika
12. nov 2008

ahojte
no tak mna dnes uz od skoreho rana boli brusko a mam ho tvrde ako kamen. Ta boelst je neustale, nie su to kontrakcie, aspon si to myslim. Je to take, ako keby som bola nafuknuta a neviem ist na velku potrebu, ale ja som uz dnes 2x bola. A boli ma brusko hore pod prsiami....no volam lendaka a on nedviha, tak ak to neprejde, budem musiet skocit za nim do sace.

lilly ako si dnes dopadla???

lilly
12. nov 2008

ahojte, no so mnou to na porod este vraj nevyzera, krcok ma pol cm, na pol cm otvoreny /toto mi vravel pri vysetrovani, aj ked do spravy napisal ze je dlhy 1cm a otvoreny na spic prsta/ a vraj to tak ma byt, o tyzden mam ist zas na poradnu, ak dovtedy nahodou neporodim..
andy, take bolesti som ja nemala, ako ty opisujes, aj ked mi teraz castejsie tvrdne brucho,a asi dvakrat som mala take slabsie bolesti ako pri MS, no stale to preslo..

andyika
12. nov 2008

holky uz ma tie bolesti presli, bol to asi len plany poplach 😀
Takze lilly stretneme sa asi o tyzden v saci na poradni 😉
A dnes ta vysetroval lendak????????je tam este ta karantena?

lilly
12. nov 2008

ano, lendak ma vysetroval. Karantena tam je zrejme stale, stale tam visi ten papier o zakaze navstev, no nepytala som sa dokiho na to.
ja by som najradsej do buducej stredy uz porodila, nechcem prenasat 🙄 asi zacneme praktikovat kadejake babske recepty na vyvolanie porodu 😀 ale ked nezaberu, tak sa tam stretneme urcite 😉

hankky
13. nov 2008

Ahoj zienky 🙂
ja som bola v piatok v saci na poradni a sedel tam v cakarni aj nejaky otecko, a ked som odchadzala tak tiez tam bolo par oteckov, tak neviem ako s tou karantenou. Aj ked je pravda ze tam bol papier aby doprovod cakal v kaviarni alebo dolu na recepcii...

Juuuj lilly sa ti to blizi...az ti zavidim 😀 Drzim silno palce aby vsetko super dopadlo 😉

lilly
13. nov 2008

hankky, ale to je ina cakaren.. ked rodis, tak otecka pustia za tie velke dvere, kde sa zvoni, vlastne dovnutra na oddelenie. Na tej vonkajsej chodbe bude moct byt urcite, ale zase tam asi teba ako rodiacu nepustia, lebo uz si mimo oddelenia. Ale ja dufam, ze tam oteckov pustia, ze len s ciganmi robia take caviky...
joj a veru, ze sa mi to blizi.. som si dnes kupila aj tonic, ci to naaaahodou neurychli 😅

hankky
13. nov 2008

lilly, ahaa, no tak v tom nemam jasno este, som tam bola prvy krat 😀
tonic? ved to tehotne nemozu, ci hej?...som nepocula ze to moze urychlit porod...

ddmoxy
13. nov 2008

Ahojte.... čo sa týka tej karantény,tak to neviem presne či platí pre všetkých.Ja som si tam poležala 2 dni a chodila som na záznam na pôrodnú sálu a práve tam jedna pani rodila a bol pri nej manžel.Aj som videla,že tam bielych púšťajú-sorry za ten výraz.Aj mňa ked prijímali bol tam so mnou manžel.Takže to asi platí len pre tých "druhých" ,že majú zákaz.

lilly
13. nov 2008

hankky, no tonic prave preto nemozu tehotne, lebo moze vyvolat porod, ten chinin, co obsahuje.. no ku koncu mnohe tehotne po nom siahnu, no vacsinou to aj tak nezaberie.. 😀 ale nemala som tonic uz asi rok, tak si ho vychutnavam 😝 😀

hankky
13. nov 2008

lilly, hmmmm tak aj ked nezaberie, aj tak ti ho zavidim 😀 tiez som ho nemala asi rok 😉 tak: "na zdravie"
som pocula ze aj teply kupel moze pomoct s porodom...niekde na nete som aj citala zoznam a recepty co moze urychlit porod, ale ako na potvoru to prave teraz neviem najst...

andyika
13. nov 2008

hanky, tak o stranu dozau sa nieco popisalo o urychlovacoch porodu. mozno si citala nieco ine, ale aj tu mas popisanych zopar sposobov.
o tom tonicu som pocua aj ja a este ze aj vinea vyvolava. no neviem co na tom je pravdy.

mna dnes opat trochu pobolieva brusko, mam ho strasne tvrde ☹ no ale necitim ziadne kontrakcie, takze asi zbytocne panikarim. keby to asi neustupilo tak sa zajtra zastavim v porodnici. a keby bolo horsie, tak pojdem s manzelom v noci.

a rozmyslali ste nad darovanim pupocnikovej krvi???ja ano, ale neviem presne podmienky darovania, len to, ze su dost prisne.

hankky
14. nov 2008

andyika, hej, mas pravdu je to o stranu dozadu 😅
Je ti dnes uz lepsie? Mne bolo vcera tiez dost biedne...bola som taka malatna, unavena, zaludok na vode, mala sa malo hybala, cely den som skoro prelezala ale zaspat som nevedela... Mozno to bolo pocasim, mam nizky tlak a vcerajsie pocasie je pre mna zabijak. Dokonca som si na obed dala druhu kavu. No ale dnes uz je celkom ok tak sa pustim do pratania 🙄 😀

Co sa tyka pupocnikovej krvi tak my ju urcite chceme. V piatok som sa uz zaregistrovala a teraz cakam kedy poslu domov zmluvy.
Neviem ako myslis tie podmienky darovania...myslis darovat aby mal ku nej pristup kazdy? alebo odber len pre vase dieta? lebo v tom je rozdiel... ale vsetko je na www.ceptra.sk a myslim ze velmi dobre rozpisane 😉

andyika
14. nov 2008

no tak ja som mala vcera v noci plany poplach. Mala som bolesti bruska, ale neboli to v pravidelnych intervaloch len ma to bolelo. no a najhorsie bolo v noci o 2hej, ked som sa zobudila na to, ze ma to tak boli, ze sa poriadne nemozem ani nadychnut. Tak som to rozchodila a sedela a zase chodila,....s manzelom sme usudili, ze pockame do rana a pojdeme do sace. No a tak aj bolo. Rano ma to uz tak nebolelo, ale istota je istota.
vysetroval ma Luptak a povedal, ze to boli asi silejsi poslickovia a ze to je normalne uz od toho 36tt. Porod nastava vtedy, ked sa bolesti striedaju a naberaju na intenzite(co u mna nebolo) alebo odtecie plodova voda, alebo zacnes krvacat.Robili mi aj CTG, bolo v poriadku a aj UTZ dopadol dobre. Ale dosedla ma veeelmi prekvapil, ked nam oznamil vahu babatka - no naposledy v 31tt vazil 2020g a teraz 3505g. ze to bude velky chlapcek 🙂 😅 No a mal casu, lebo nikto uz v cakrni nebol, tkze nam s manzelom maleho Vijkiho poukazoval krasne, a dokonca nam malicky kyval, daval si rucku pred tvaricku. No manzela to dojalo k slzam.

A vsimla som si, ze ta cakaren bola otvorena, takze asi ta karantena uz nie je. 😉

cherry01
15. nov 2008

ahojte. Bola som v piatok poobede u Dosedlu. Visí tam papier- zákaz návštev. Tak neviem. Sedela som na ambulancii s manželom 🙂

lilly
15. nov 2008

no andy, tak si si uzila teda.. ale radsej sa dat prezriet lekarom, ako by to malo byt nieco zle..
ja ziadnych poslov nemam, babske recepty akosi nechcu fungovat, malej sa proste este asi nechce von.. tam jej je fajne v teplucku, nie jak tu vonku skaredo sychravo, ani mne by sa nechcelo vyliezat.. 😀

ddmoxy
15. nov 2008

lilly, ja som dnes bola u doktora a vravel,že na urýchlenie je dobrý aj malinový čaj.že vraj otvára pôrodné cesty,alebo také niečo.Mne už dosť často tvrdne bruško a otvorená som na 2 cm,takže vravel že to bude onedlho. A spomínal aj sex.... ale to je asi to posledné na čo teraz myslím.že vraj spermie sú nejaký spúšťač 🙂 🙂 🙂 🙂

andyika
15. nov 2008

ddmoxy, mne ten sex tiez spominal dosedla, ze ejakuat obsahuje take latky, ktore vyvolaju porod. Akurat sa ho na to chcel spytat manzel a on hned, ze este pockat tyzden a potom si uzivat posledne milovania na plno. Tak uvidime, pretoze my sme sex nemali uz od 20tt a aj mi to uz poriadner chyba, ale neviem si to predstavit s takym bruchom a ze som tak trochu tucko, tak sa aj hanbim 😅

lilly
15. nov 2008

ddmooxy, ma to byt malinikovy caj, teda caj z listov maliny, mam ho doma, no stale si ho zabudnem uvarit, ma sa pit tusim uz od 36tt, no asi si dnes ulejem.. 😀
ty si uz teda dost otvorena, ja som bola len tak minimalne minulu stredu..
inac sex sme uz vyskusali dnes rano.. no dobre bolo, dali sme polohu, kde moje velrybie brucho nezavadzalo, no ze by to porod nejak vyvolalo sa neda povedat.. 😀 asi budem muzika znasilnovat niekolkokrat denne 😀

ddmoxy
15. nov 2008

andyika, ja sa cítim podobne.Ale ja sa asi ukecať nenechám.Je mi to také divné.Pri prvom som nemala žiadny problém,ale teraz 😒 😒
A manžel je zhrozený,keď vie že som otvorená,či sa tam náhodou nedostane 🙂 🙂 🙂 🙂
Ja si radšej počkám.
Lilly, no možno je to ten maliníkový.Neviem.Kúpila som malinový a strašne ma bolia kríže a také slabé kontrakcie.Možno je to len planý poplach,ale pripomína mi to prvý pôrod.Tak neviem.A brucho mi tvrdne každú pol hodinu.Tak uvidíme.Možno dnes pobežím späť do nemocnice 🙂 🙂 🙂 🙂

cherry01
15. nov 2008

ddmoxy, tak to držím palce 😉

cherry01
15. nov 2008

andyika, môjho manžela neviem už možno tiež od 20tt nahovoriť na sex, nie ešte teraz 😀 A ten cisársky budem mať 3.dec, ked vydržíš, stretneme sa 🙂

a zase som sa zabudla spýtať na izby... hmm

lilly
15. nov 2008

ddmoxy, tak to sa uz mozno nieco deje.. 😉
tu v tomto albume ma jedna baba clanok o maliniku, pozrite si, ked chcete:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

ja som si ho uvarila, dala som si dve salky, aj teply kupel som si dopriala.. ta moja dceruska bola ale z neho nejaka vedla, stiahla sa mi az nejak dole niekam k pupku, ktory trcal z vody a pod rebrami som mala akurat tak faldu sadla, take divne to bolo 😀 😀

my sme cele tehu takmer nemali ziaden sex, spociatku sme nemohli, lebo som dlho spinila, potom akosi nebola chut, ci co, aj muzik sa bal, no teraz sa bal sice tiez, ale inac to bolo fakt ok.. 🙂 no po porode to uz bohvie kedy bude a ake to bude.. mozno niekedy najskor vo februari..

cherry, ty mas aspon planovany cisarsky, takze prenasanie nehrozi, no ja sa prenasania dost obavam, ze by ma dlho nenechali tak.. budem sa potom bat o malu..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre