Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

katusskaa
23. feb 2012

@silvulik10 ja som zo vsetkych co tam boli len raz zazila taku co to komentovala - ani nie mne, ale spolubyvajucej - ze oni to nedavaju na cely pobyt. a zas ina sestricka sa stale chodila pytat ci mame dost a vzdy nam pred vizitou aj priniesla. ozaj je to individualne.

anicka9
23. feb 2012

@silvulik10 ďakujem pekne. Kupovala si z lekárne či zo zdravot.potrieb? V utorok sme boli v Maderne v barci kupovať nejaké veci pre malú a všimla som si že aj tam majú tie veci/ podložky, vložky.../ a aj predavačka že či nechcem kúpiť si tie veci, ale tak som nevedela, že koľko z čoho tak som nekupovala nič. Akurát som kúpila 2x poštolky/ortoped.gaťe pre malú/ a bavlnené biele plienky. Kedy máš termín?

anicka9
23. feb 2012

@katusskaa a koľko zhruba bavlnených plienok si mám brať prosím ťa? ďakujem

silvulik10
23. feb 2012

@anicka9 Kupovala som v zdravotníckych potrebách. Ja veci pre malého mám po malej takže plienky už mám oprané, dnes ich idem žehliť 🙂 Bojím sa , že si ma v pondelok nechajú v nemocnici. Termín mám až 11. mája, ale pravdepodobne to bude plánovaná sekcia niekdy koncom apríla.

katusskaa
23. feb 2012

@anicka9 ja som mala tri-styri, na striedacku som ich susila na radiatore a manzel mi nosil ciste na vymenu. vlozky a podobne veci som kupovala v zdavotnickych ale potom som v tescu nahodou nadabila na poporodne vlozky TESCO - velke ruzove balenie, 12 ks v baliku, nemaju ich na drogerii ale pri babatkovskych veciach. tie boli super.

anicka9
23. feb 2012

@silvulik10 joooj a čo máš nejaké zdravotné problémy?

anicka9
23. feb 2012

@katusskaa ďakujem za odpoveď 🙂 skúsim mrknúť na tie vložky v tescu, keď budem mať cestu.

silvulik10
23. feb 2012

@katusskaa Ja keď som tam ležala pred 10 rokmi v 8 mesiaci celý mesiac tak som spoznala všetky sestričky, dokonca som im po večeroch písala nejakú prácu, čo mali odovzdať. Myslela som si, že si tým urobím u nich očko. A keď prišlo na lámanie chleba, tak som dopadla tak, že dotyčná o mňa celú noc ani nezakopla ☹ V piatok o 11 mi odtiekla plodová voda, o 14tej nás prijali na pôrodnú sálu. Na moje nešťasie tam nikot nebol /nerodil/ bola som tam sama. No neotvárala som sa, tak lekár kázal sestričke aby mi pravidelne robila CTG, ale ona miesto toho celý čas vzdychala na posteli, až nová smena sa začala o mňa starať ráno o 6 tej. Pichli mi infúziu a po veľkom prosíkaní, že nech mi už pomôžu, že mám narodeniny tak doktor Tóth ma začal masírovať, pichli aj oxytocín a tak som o 11:05 porodila. Vytrápila som sa poriadne ☹ Ale aj napriek tomu by som bola na druhý deň rodila znova 🙂

silvulik10
23. feb 2012

@anicka9 Tak tehotenstvo prišlo ako blesk z jasného neba, lebo sme sa pokúšali a nič. Po 6 rokoch sa nám podarilo no potratila som. Až teraz sa to podarilo znova po 10 rokoch a ani neviem ako, lebo samé zlé veci sa nám stali v tom období, ani som nemyslela na to, že budem tehotná. Začiatok bol celkom v pohode, do 20tt. Vtedy som prvýkrát odpadla, pochodila som všetky oddelenia, ale všetko v poriadku. Potom mi bolo zle znova a zistili sme, že mám problém z tepom, mám ho niekedy aj 160-180/min. Kvôli tomu ma poslali na kardiológiu, kde mi zistili, že mám defekt predsieňového septa a srdce mi nebije pravidelne, okrem toho mám aj astmu. Ten defekt srdca môže byť spôsobený aj tehotenstvom, ale možné je aj to, že mi to v detstve nezistili. Takže som na magnéziách a nič by som nemala robiť, ale kto vie obsedieť bez toho aby niečo nerobil? Ja nie 🙂 A práve pre toto bude musieť byť sekcia, lebo, že vraj nezvládnem pôrod ☹ V pondelok idem k Doselovi na USG, tak dúfam, že bude všetko ok a hlavne sa bojím prietokov, lebo kvôli tým som bola v prvom tehu mesiac v nemocnici.

anicka9
23. feb 2012

@silvulik10 Tak v prvom rade gratulujem, po toľkých rokoch snaženia, že sa Vám to podarilo 🙂 No tak to by si sa mala šetriť a nič nerobiť, vyložené nohy a oddych 😉 Ale viem, ťažko sa to píše 🙂 Ja tiež niekedy už nevládzem, alebo ma bolia kríže, ale stále ešte niečo urobím a večer keď ležim na posteli, tak stukám a manžel len kýve hlavou 😒 ale čo už, to sme my ženy 🙂 Tak v pondelok budem na Vás myslieť, nech ti to dopadne dobre. Chceš potom rodiť aj pri Dosedlovi?

katusskaa
23. feb 2012

@silvulik10 budeme drzat palce 🙂 ja som rodila pri Dosedlovi, mozes sa nanho spolahnut, dobre ti poradi

silvulik10
23. feb 2012

@anicka9 Ďakujeme pekne 🙂 Vieš ja ešte aj pečiem na objednávky, síce už nové neberiem, ale na marec mám ešte 4 torty a z toho jenu svadobnú, tak dúfam, že to zvládnem. Ja k Dosedlovi chodím len na ultrazvuky a asi si dojednávať lekára nebudem, veď tam sú všetci dobrý a šikovný, ale uvidíme. A Ty?, bude to prvé bábätko, alebo druhé? A viete čo to bude? Mne povedal Dosedla v 20tt, že to bude chlapček, tak budeme mať párik 🙂

silvulik10
23. feb 2012

@katusskaa Ďakujem Katka 🙂 Ja Dosedlu poznám len z ultrazvuku, ale počujem a čítam o ňom samé chvály. A keďže som tam piekla sestričke tortu s ktorou bola veľmi spokojná, tak som si urobila trošku protekciu. Tak sa teším, že od 36tt budem chodiť na poradne a nebudem musieť čakať 🙂

anicka9
23. feb 2012

@silvulik10 Fúha, tak to sa potom nenudíš 🙂 Ja si tiež myslím, že sú tam dobrí lekári a aj lekárky. Je to naše prvé, budeme mať dievčatko Romanku 🙂 Meno už máte vybraté pre synátora?

silvulik10
23. feb 2012

@anicka9 No nenudím sa, pozri si ak chceš www.silvikinetorty.sk Takže to bude prvé 🙂 Romanka je krásne meno. Ty už máš len pár týždňov, dievčatá sa pýtajú na svet skôr. Moja dcérka sa volá Edinka bude mať 10 rokov, a pre chlapčeka ešte nevieme, nedohodli sme sa, ale asi bude Gabriel po ockovi 😉 A Ty si budeš zazmluvňovať lekára?

anicka9
23. feb 2012

@silvulik10 Stránku si prezriem 🙂 No o chvíľku ju budeme mať pri sebe. Dúfam, že sa nevypýta nejako veľmi skôr, my si na ňu počkáme s radosťou 🙂 Pekné mená aj dcérka má a aj synátor bude mať. Sestrička sa teší na bračeka? Nie nebudem, kto bude mať službu, tak má dúfam len odrodí 😀

silvulik10
23. feb 2012

@anicka9 Ja som rodila v 38tt, a aj teraz tomu bude tak ak bude sekcia, lebo že vraj to plánujú 2 týždne pred termínom. Edinka sa veľmi tešíííí, už sa nevie dočkať. Každý deň mi skáče po bruchu 😀 Malý reaguje na jej hlas, vtedy dobre že nevyskočí z brucha 🙂 Aj ja som s tým podobne, kto bude mať službu tak ten nech sa stará 🙂 A ani nadštandard veľmi nechcem, veď je to kopa peňazí, viem ich použiť aj na potrebnejšie veci.

jjeanny
23. feb 2012

@anicka9 ahoj, ak Ti mozem poradit, tie veci..co zhanas - podlozky, vlozky a pod. kup v zdravotnickych potrebach, ja som to akurat vcera vsetko nakupovala na Fejovej, neviem,kde byvas .. ale tam napr. vysla jedna podlozka 0,36 za kus, z tych som si zobrala 6kusov , vlozky stali 1,19 /20ks balenie a kupovala som tam este aj tie poporodne nohavicky, vzala som 4 kusy. Tie podlozky mozes kupit aj viac pre istotu, ja som to vyuzila, ked sa mi zvysili pri prvom - napr. k doktorke, resp. na prebalovanie. Kupila som v Tescu akurat tampony na kojenie, ale do porodnice neberiem celu krabicu, max. tak 6-8 ks.

anicka9
23. feb 2012

@silvulik10 Tak to už teraz sú z nich parťáci 😉 Malú si rodila prirodzene či cisarakom? Tak ako hovoríš, načo si budem zamluvňovať doktrora/doktrorku, keď je tam stále niekto. A ten ťa odrodí 🙂 Ja by som chcela rodiť prirodzene, dúfam, že nebudú žiadne komplikácie. Veď uvidíme, že ako bude 🙂 V pondelok ideš vlastne na kontrolu či prietoky?

anicka9
23. feb 2012

@jjeanny Ahoj, ďakujem pekne 🙂 a tie podložky sú viac druhov rozmerovo však? aké si kupovala? Ideš tiež do Šace predpokladám rodiť?máš vybraného pôrodníka, alebo to nechávaš na toho kto bude mať službu?

silvulik10
23. feb 2012

@anicka9 Malú som rodila prirodzene. V pondelok idem na ten ultrazvuk v 30tt a čítala som, že sa robia aj prietoky. No a v utorok idem do poradne, a potom ma čaká ešte interné a kardiológia. Ty už začínaš chodiť do poradne do Šace však? Kedy ideš do prvej?

anicka9
23. feb 2012

@silvulik10 Nie ešte nechodím do poradne do Šace. Chodí sa od 36 tt až nie? a 36 tt mi vychádza až 5.marca a 6.marca idem na poradňu ešte ku svojej gynekologičke, tak uvidím čo mi povie. Len by som chcela vedieť, že aké dni sú poradne v Šaci, či každý deň alebo len niektoré dni?vôbec neviem 😒

silvulik10
23. feb 2012

@anicka9 Môj gynekológ hovorí, že tam budem chodiť od 35tt. Tak neviem. Ak som dobre vyčítala, prvýkrát ideš so sprievodným lístkom od svojej gyndošky a na ostatné týždne Ťa už objednajú oni. Prvý krát, že tam stráviš aj pol dňa ☹ No neviem čo je na tom pravdy, a že vraj sa musíš objednať aj na ultrazvuk. A dočítala som sa ešte, že sa platí 6 Euro za tie poradne jednorázovo. Ak chceš v pondelok sa opýtam.

anicka9
23. feb 2012

@silvulik10 Čo sprievodný lístok? som nepočula 😖 pol dňa a čo tam budem robiť, hrať schovávačky 😉 Keď budeš taka zlatá tak sa v pondelok popýtaj, že ako to je a daj vedieť. ďakujem 😉

silvulik10
23. feb 2012

@jjeanny ahoj, tak to si kúpila super lacno, vidno, že bývam v zapadákove a ceny dávajú z brucha. Ja som dnes platila 0,49 Eur za jednu podložku, 2,80 Eur za balík vložiek /20ks/ 4,46 Eur za vložky do podprsenky /50ks/ a to my ešte ponúkala tie čo sa dajú prať za nejakých 7 Eur, ale tie som nekúpila. Kupovala som ešte kalciovú mastičku na bradavky, tá stála 2,78 Eur a balík tých jednorázových nohavičiek /7ks/ za 4,10 Euro. A to som kupovala v zdravotníckych potrebách. 😢

silvulik10
23. feb 2012

@anicka9 Všetko Ti zistím a v pondelok poobede napíšem. Moja známa je sestrička tam, kde sa robia poradne. Toľko sa že vraj čaká, lebo je veľa žien čo chodia do poradne. Minule moja kamoška čakala 2 hodiny kým ju zobrali a pritom bola objednaná na 9 hod. 😕

anicka9
23. feb 2012

@silvulik10 Dobre v pondelok si píšeme, že čo a ako 🙂 Pekný dník prajem

silvulik10
23. feb 2012

@anicka9 Ďakujem moja, aj Tebe pekný zbytok dňa .-) v pondelok pííííííšem 😅

teleranka
23. feb 2012

@silvulik10 drzim palce v pondelok, neboj, bude vsetko ukazkovo dobre, aj prietokyy 🙂
@anicka9 ahojky, kedy Ti vychadza termin? prveho aprila?

teleranka
23. feb 2012

@jjeanny ahoj moja, ako sa mas? ako sa citis? chcem sa opytat na tie vlozky a podlozky , co riesite... ja som myslela, ze podlozky davaju oni v nemocnici, nie je to pravda? aaa ked ja idem na cisarsky, tiez mi bude treba tak vela vloziek? mam zatial iba jeden balicek a hentie nohavicky tri kusy...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre