Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

ivetkab.
5. mar 2012

@jjeanny ak ideš prvý krát do nemocnice na poradňu, tak potrebuješ od svojej gyn. lístok, aby sa o Teba ďalej oni postarali. A bez rozdielu či ideš k nejakému konkrétnemu lekárovi, alebo len tak do poradne k náhodnému lekárovi, potrebuješ sa objednať... 😎

katka2552
5. mar 2012

@sveronikas
@anci852 Ahojte kocky,tak uz sa nam to zas o par dni skratilo 🙂....Ako sa mate?Ja stale rovnako a nic nenaznacuje,ze by to mohlo prist aj skor.Stvrtok idem znova do poradne,tak napisem co nove a napiste aj vy 🙂...Inak citala som tu na fore o tom chybajucom sukromi a suhlasim s tym,to jedine sa velmi nepacilo v poradni,ja na koze a tam sa vkuse otvarali dvere a potom nejaka buduca mamicka pobehovala polonaha kym mne vyplnovali udaje v pocitaci....ale co uz,dovtedy mi to nevadi,kym tam nevbehne nejaky buduci otecko,to uz by bol riadny trapas 😲

jjeanny
5. mar 2012

@ivetkab. ano, viem, ze je potrebne sa objednat .. tym vymennym listkom som si nebola az tak ista, ale vdaka

@katka2552 o sukromi resp. nesukromi mozem hovorit, ked som cakala prveho , tak nemenovany doktor si tam jeden den zavolal skupinku studentov , buducich lekarov .. no a - roztahuj nohy pred nimi, tak som mu povedala, ze toto nemienim absolvovat 🙂

katka2552
5. mar 2012

@jjeanny fuuha tak to ti verim,ale oni to musia akceptovat ked si to nezelas vsak?Vlastne si neviem predstavit zenu,ktora by si to zelala 🙂

anicka9
5. mar 2012

@jjeanny Ahoj, tak prvú poradňu v Šaci mám za sebou 🙂 hej na treťom poschodí. Prišla som zaklopala, sestrička mi otvorila som jej povedala, že idem na poradňu k Dosedlovi, že som na 11,00 hod k nemu. Chvíľku som počkala, potom vyšla sestrička s pohárikom nech idem na wc, potom ma zobrala a išla som na pásy. Asi tak 10-15 min som poležala, prišiel potom ku mne Dosedla a potom som išla naspäť do ambulancie/poradne/ pozrel ma zospodu, spísal si do pc údaje. Koncom tt mu mám napísať mail a dohodnúť sa na ďalšiu poradňu. A ešte ma poslal na poučenie na epidurálku za anesteziologom. Veľký pohoďák bol a aj sestrička 😉

anicka9
5. mar 2012

@jjeanny zabudla som v predchádzajucom príspevku napísať, že žiadny výmenný lístok si nepýtali 🙂

anicka9
5. mar 2012

@silvulik10, @teleranka Ahojte baby, tak ako?ja už mám za sebou poradňu v Šaci 🙂

teleranka
5. mar 2012

@anicka9 ahojkyyy, no akirat to citam, ze uz to mas zza sebou... nasla si to v pohode, inak, ultrazvuk ti nerobil?
o termine porodu nevravel nic? neotvaras sa? no ja sa mam trosku horsie 😖 bola som na kontrole a ze sa otvaram.. a brusko tvrdne aj ked lezim kazdych cca 20-30minut...zajtra volam do sace, kedy mam prist... snad si ma tam nenechaju ☹((

anicka9
5. mar 2012

@teleranka Našla som v pohode, super si mi to napísala a vysvetlila 😉 Nie nerobil mi ultrazvuk, pýtal sa, že kedy naposledy som bola na usg. Pýtal sa že kedy mám termín, a ja že 1.apríla a on so sestričkou, ale nechcete vtedy? 😀 a ja že nie. A Dosedla, tak urobíme, žeby to bolo skôr alebo neskôr 😉 V pohode bol a aj sestrička bola milá 🙂 Nič nespomínal, žeby som sa otvárala, musím si preštudovať správu čo mi dal 🙂 Jooj a veľmi sa otváraš? dúfam, že drobček ešte vydrží, nemusí sa ponáhľať ku maminke až tak rýchlo 😅 A dnes si bola na kontrole u svojej lekárky?

jjeanny
5. mar 2012

@anicka9 no super 🙂 takze uz aj poucenie mas za sebou, cize Ti nedal presny termin na dalsiu poradnu . Cakalo vela mamiciek na poradnu? Presne toto chcem, ze by som necakala dlho, pamätam tie 4hodinove cakacky v cakarni , ked som nemala vybaveneho nikoho. 😖
@teleranka moja, neboj nenechajuuu .. mysli pozitivne! a na kolko si otvorena?

anicka9
5. mar 2012

@jjeanny to poučenie trvalo asi 3-4 minúty 🙂 doktorka mi povedala, že čo a ako zhruba, dala mi podpísať papier a to bolo všetko 🙂 Nie termín mi nedal, mám mu koncom týždňa napísať a sa dohodneme. Keď som prišla, tak tam boli 2 mamičky - naše "spoluobčianky" 🙂

sveronikas
5. mar 2012

@katka2552 , @anci852, ahojte , no skrátilo ale podobne ako ty aj ja mám taký pocit, že malému je lepšie v mamkinom brušku v teplúčku ako by sa mal pýtať na svet. Inak sa mám celkom v pohode až na tie pribúdajúce kilečká to sa asi malý ešte zaobľuje ,a mňa z toho dosť bolia päty. :D Ja nemocku už radšej neriešim lebo by som si to ešte rozmyslela a to nechcem, ja mám poradňu 9.3. mýslím že to je piatok, tak škoda že sa nestretneme. No nič idem ja niečo fajne ukuchtiť a upiecť nech máme čo papkať, tak sa držte...

teleranka
5. mar 2012

@jjeanny
@anicka9 neviem, na kolko, minule som bola na prst, dnes vraj "viac".uvidim zajtra, co mi povedia, dam vediet, ako sme dopadli 😲
anicka a povedal, ze uz kazdy tyzden budes chodit, ze?

katkarv
5. mar 2012

@teleranka keby si ta tam nechali tak je tam hrozne horuco,suchy vzduch,ja som mala len nocne kosele z kratkym rukavom ale zas ked ta poslu na ctg na salu tak je tam zima a vacsinou prievan.

anicka9
5. mar 2012

@teleranka joj tak to určite bude musieť byť prísny kľudový režim ☹ ale neboj, poležíš a bude dobre 😉 drobčekovi musíš sľúbiť, že sa nebudeš namáhať 😉 No nepovedal mi tak, len mi kázal nech mu koncom týždňa napíšem mail, že kedy prídem na ďalšiu poradňu. Zajtra na Vás budem myslieť 😵

kvila
5. mar 2012

Ahojte baby, ja som dnes slavnostne ukoncila poradne u svojho gyn. a mam volat do Sace. Chcem sa aj ja dostat k Dosedlovi, len neviem presne ako... bude blbe, ked mu napisem na fb? 😅 co myslite?

katusskaa
6. mar 2012

@kvila napis mu na mail. na stranke sace najdes kontakty na vsetkych lekarov.

kvila
6. mar 2012

@katusskaa hm... ci som blazon, ci co, ale okrem mien a fotiek, ziadne maily tam nevidim 😒 . A v kontaktoch tiez nie.

anci852
6. mar 2012

@sveronikas @katka2552 Ahojte kočky, veru už sa nám to kráti. Ja som bola včera na poradni a piatok idem zase, tak sa možno stretneme???
Presne ako píšete, že kým tam nie je nejaký otecko tak je to v pohode 🙂

sveronikas
6. mar 2012

@anci852 , no ja idem tiež v piatok tak okolo 9tej možno už pred deviatov tam budem, hádam nebudem zase čakať dlho ako vždy, teraz keď si bola tak ti robili monitor aj ultrazvuk alebo len vyšetrenie???

anci852
6. mar 2012

@sveronikas Ja idem až poobede okolo druhej, tak to sa asi nestretneme. Robili mi monitor, vyšetrenie, prietoky, tlak. Inak ty vieš váhu svojho bábatka?

sveronikas
6. mar 2012

@anci852 , no tak to sa isto neuvidime a ty ides za nejakým konkrétnym Dr., že ťa objednali poobede lebo ja mam také šťastie že musím stávať skoro ráno :D, keĎ som bola prvýkrát 23.2 tak mal malý váhu 2939 g ...a asi ešte priberá ďalej lebo moja váha ide stále hore xi 🙂, a ty ako sa inak cítiš ??? už tak že by si mala rodiť či ani nie???

daniela02
6. mar 2012

@kvila podla mna ak mu na FB napises spravu nic tym nepokazis, mozno ti da mail a hotovo, komunikacia zahajena, to je podstatne 🙂, ja som nasla kontakty tu :
http://www.azet.sk/firma/368528/iii-gynekologic...
Neviem ci su aktualne, ale tie co si s nim pisali to mozu potvrdit

anci852
6. mar 2012

@sveronikas Ja chodím za Dr. Tothom. On ma tak objedna, tak ja vtedy sa snažím prísť. No moje tiež určite priberá, lebo ja priberám nejako dosť 🙂 ale to je dobre, nech pekne rastie a bude zdravé. Niekedy sa cítim tak, že už, ale zatiaľ to vždy za pár hodín prešlo. Som zvedavá kedy to bude naozaj, teda kedy to príde. Ty sa ako citíš??

silvulik10
7. mar 2012

@teleranka ahoj moja, dúfam, že to tvrdnutie bruška prestalo a že sa máte dobre. Držím palce 🙂
@anicka9 ahoj, aký si mala pocit z Dosedlu, dobrý že? Je to taký pohoďák 🙂 Kedy ideš na ďalšiu? Ja idem 16.3. na prietoky. No bola som v pondelok na internom, výsledky moču, že vraj mám málo bielkovín 😲 mám vraj piť viacej mlieka. Sranda na tom je, že tehotné by nemali mať v moči vôbec bielkoviny, hodnota by nemala presiahnuť 0,5g/24hod. Mamka má dnes zistiť presný výsledok a pôjde aj pre papiere tak som zvedavá. To opúchanie nôh a rúk pripisuje k tomu, že plod mi tlačí na cievy, a že vraj tlak do 140/90 nie je zlý veď som tehotná 🙂
Tak ja už neviem. Gynekológ zase tvrdí, že ak tie bielkoviny budú viac tak by som mala ísť do nemocnice, lebo je tam podozrenie na preklampsiu a hlavne aj preto, lebo mi opúchajú ruky a nohy hlavne ráno a to je po nočnom kľude kedy by mali odpuchnúť.
Každopádne ak sa internista míli tak v piatok nebude mať malý váhu ako by mal mať a to tam rovno môžem ostať, len to je ešte týždeň, tak dúfam, že sa mu nič nestane.

teleranka
7. mar 2012

@silvulik10
@anicka9
dievcata, zajtra rano idem do sace... sa bojim bojim .-( lezim poctivo, brusko tvrdne aj tak, aj v noci ☹ a navyse mam pocit, ze prcek je nizsie, citim tam dole strasne tlaky, mate niektora nieco take?

teleranka
7. mar 2012

@silvulik10 ja viem tiez tak, ze bielkoviny v moci su nebezpecne...a taky tlak sa v tehu uz povazuje za vyssi.. hm...buduci piatok ti na ultrazvuku povedia vahu drobceka?
iste bude dobra, nebojkaj! 🙂 naposledy mal v kolkom tyzdni aku vahu?

jjeanny
7. mar 2012

@teleranka ahoj, ides do sace, nech Ta pozru, ci na prijem? Ides za svojim?Drzim silno palce, nech je vsetko ok, nech sa syncek este neponahla. Mne drobec od polovice tehu nalieha hlavickou dole, vsade mi tak pisu v sprave, ano aj ja som zvykla mat take tlaky, ja neviem, teraz sa to dajak ukludnilo, aj ked vcera som si dala riadnu prechadzku mestom a vecer som ani chodit nevedela uz.
@silvulik10 mne tiez opuchaju nohy, Tebe velmi? Myslis dlane a chodidla,clenky? Pytam sa asi jak blba .. ale ja neviem, co je este ok a co uz nie, vcera som si skusala topanky, baleriny a do mojej 37ky sa mi noha ani nahodou nevmesti . Ja mam naopak nizky tlak 95-90/60 , dakedy ked sedim, mam pocit odpadnutia . Kazdopadne drz sa aj ty .

sveronikas
7. mar 2012

@anci852 , no tak to máš super, lebo ja stále keď idem do poradne tak natrafím na niekoho iného, ale neva. Inak sa mám fajn tiež to nevyzerá na to, že by som mala ísť rodiť , tiež som zvedavá kedy to všetko príde ,v piatok sa popýtam že ako to s nami vyzerá 🙂 .

silvulik10
7. mar 2012

@teleranka neboj sa moja, všetko bude dobré. Aj ja mám malého stále dole hlavičkou a dole ma to strašne bolí, tlačí hlavne večer. Všetko bude dobré uvidíš, poprípade da dajú ležať a budú Ti pichať magnézko. Držte sa!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre