Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

kvila
10. mar 2012

@katusskaa a robili monitor casto? ci iba raz? preto sa pytam, lebo pri mojom 2. porode v Novej nemocnici robili monitor hadam kazdu hodinu a pol (a to som rodila 9 hodin) a zakazdym som polhodinu musela lezat na chrbte. Skoncila som tak, ze "porod nepostupoval" (ako aj mohol, ze?), a dieta nespravne rotovalo a ked som bola konecne na 9 otvorena, lekar mi svojou rukou rotoval to ubohe dieta priamo v maternici... tak toto neprajem ani najvacsiemu nepriatelovi zazit - neskutocna bolest. Preto sa pytam a bojim sa pocas 1. doby lezat

kvila
10. mar 2012

@jjeanny 🙂) ano, pamatam, prve babo som ani ja "nechcela" hned k sebe, mala som dost, ked ho doniesli druhe rano, ani vtedy som ho az tak nechcela, ale uz mi ho nemilosrdne nechali, ze som mama, nech sa staram 😀 teraz na to spominam fakt s velkou srandou. Ale druhe som si pytala par hodin po porode a nechali mi ho a boli stastni, ze ho chcem, lebo mali strasne plno vtedy.

kvila
10. mar 2012

@jjeanny @katusskaa @14petulka88 baby, tak to uplne nechapem, ze vam dali babo hned ked ste chceli a kamaratke druhorodicke nie, aj ked ich na kolenach prosila a nemala ziadny problem ani ona ani babo. Tak dufam, ze ho dostanem, ja som uz tak zvyknuta spat s vedomim ze pocuvam ci su deti OK, ze si ani neviem predstavit spat "len tak pre seba" 😀

alla24
10. mar 2012

Ahojte, tak konecne som sa dostala na net tak pisem. Nasa mala sa narodila nakoniec cisarskym rezom a to 29.2. Vobec som sa neotvarala ani po vyvolavackach tak sa to nakoniec skoncilo akutnou sekciou. A som aj rada lebo mala mala zlu polohu /vraj by sa pri porode nezrotovala/ a aj pupocnik okolo krku. Uprimne musim povedat ze porod bol pre mna zazitok. Mala som spinal a po cely cas co ma robili sme sa aj s lekarmi rozpravali. Nakoniec ma "robila" doktorka Vargova. Bola velmi mila 😉 Co sa tyka sekcie tak ziadna bolest pri pichani spinalu a aj po porode sa to dalo vydrzat - ziadne ukrutne bolesti ake som cakala. Nas pustili uz na 4 den po sekcii. Uprimne musim uznat ze obdivujem kazdu zenu ktora rodi prirodzene lebo su to strasne bolesti.
Co sa tyka nemocnice tak bola som na novom nadstandarde. Sestricky velmi mile ochotne poradit co sa tyka kojenia atd. Sestricky na novorodeneckom boli tiez super ale tu uz musim napisat ze zalezalo na tom aka mala sluzbu. Boli tam aj 2 co som teda ja moc nemusela 😖
Tak drzim palce zenam co to maju este len pred sebou 😉

katka2552
10. mar 2012

@anci852@sveronikas Jeee tak to je pekna vaha,taka akurat 🙂...Aj ja som objednana na stvrtok,ale neviem ci aj na ultrazvuk,lebo mi nic nepovedali,ale kedze som teraz nebola tak ma asi poslu vsak?Predzvesti nemam ziadne,uz som z toho na prasky,nespim,vkuse sa pozorujem,akurat ma neskutocne boli chrbat a obcas nohy ako pri menzese.....A vy?

jjeanny
10. mar 2012

@anicka9 hej, tak mi napisal .. asi to tak beru, ze posledny mesiac mas chodit na poradnu a ked termin mam 20.april, tak ma dal 4tyzdne pred. Pri prvom som prenasala 2tyzdne .. mozno aj teraz budem...aj ked je moj krcok, vraj , slabsi / no neotvaram sa zatial (klop,klop). Inak sa mame fajne, len uz nepochodim po vonku vela .. takze pekne doma, obcas mala prechadzka, ako dnes k volebnej miestnosti a naspät a som hotova. 🙂 Ty sa mas ako? Neotvaras sa este, vsetko ok? Potom mi daj vediet, ako v pondelok 😉 pekny vikend

katusskaa
10. mar 2012

@kvila mne ho praveze teraz v decembri nukali hned rano (porodila som o desiatej), ale dohodla som sa na neskor, ked som sa trocha prespala. teraz som mala velmi rychly porod, vyvolavacka, na monitore som bola pocas prvej doby asi len dvakrat, najprv len preto, ci vobec vyvolavacka zabrala (lebo ja som nic necitila). aj sami mi ponukli ze si mozem lahnut na bok. potom som mala monitor az na stole. takze ze pol hodinu, to som nikdy nemala, ani pri prvom dlhociznom porode (17 hodin).

kvila
10. mar 2012

@katusskaa super, potesila si ma, budem verit a dufat v ten najlepsi priebeh bez zbytocnych komplikacii 😀

anicka9
10. mar 2012

@alla24 Blahoželám ku malej princezničke, nech je zdravučká a robí len samú radosť 😉

anicka9
10. mar 2012

@jjeanny no hej, ten posledný mesiac sa chodí, v poslednú dobu mi niekedy trvá rozmýšľanie dlhšie 😅 Celkom fajn sa mám a aj malá, teda dúfam 🙂 Nie zatiaľ sa neotváram, také 2 tt by som rada ešte vydržala a potom už bambuľka môže prísť 😵 už sa na ňu tešíme. Jasne, prídem domov z poradne a dám vedieť, že čo máme nového 🙂 ďakujem a aj tebe pekný, dúfam slnečný víkend 😎

mili9
10. mar 2012

ahojte,tak nám to riadne letí,v pondelok ideme znova do poradne,hádam sa už dozvieme kedy bude ten náš deň D,teda aspoň nám to sľúbili 🙂

mili9
10. mar 2012

@alla24 gratulujeme a prajeme maličkej aj maminke veľa zdravíčka 🙂

tomynika
10. mar 2012

Ahojte kocky no my to uz mame za sebou porodila som 2.3.12 o 20:02 cisarskym rezom malinka je uzasna. Rodil nas Dr. Dosedla velmi dobre ma pozasival po styroch dnoch som bola prepustena domov 🙂 musim povedat ze som bola maximalne spokojna s celym personalom bola som na novom nadstandarte mala som izbu pre dve no cely pobyt som bola sama. Izby su nadherne. No nasla sa jedna sestricka na JIS-ke trochu neochotna ale co uz.
Klobuk dole pred Dr. Dosedlom som mu velmi povdacna je to Dr. na spravnom mieste velmi velka spokojnost dalsie babo rodim urcite pri nom 🙂

martinaf.
10. mar 2012

ahojte, ja by som tiey rada isla do poradne konkretne za Dr. Dosedlom /robil mi amnicentezu a je to podla mna naozaj lekar na spravnom mieste/ len neviem ako sa k nemu objednat teray do poradne, vtedz ma tam objednal moj gznekolog normalne na ambulancii, neviete sem prosim napisat mailovu adresu, kedze som sa v niektorych prispevkoch docitala ze to objednanie funguje prave takto a na stranke nemocnice som ich mailove adr. nikde nenasla, dakujem a pekne dni 🙂

sveronikas
11. mar 2012

@anci852 , @katka2552, ahojte búdúce maminky. sorrka, že až tak skoro odpisujem ale nemala som prístup, aj moja poradňa v piatok dopadla OK, nič sa nezmenilo stále to je rovnako ako keby sme ani nemali rodiť heh ale, že to je normálne, mne ultrazvuk nerobili iba prvý krát keď som bola v poradni, takže ja neviem koľko váži moj drobček. Inak sa cítim fajn aspoň teda zatiaľ, najbližšie idem do šace 16 teho , a Vy ako ??? Aké sa cítite a pocity.. :D

kvila
11. mar 2012

ahojte, ja idem do poradne 15.3. k Dosedlovi, koho stretnem?
Inac sa citim v podstate dobre, ale uz by som to najradsej mala za sebou... 😉

teleranka
11. mar 2012

Hello girls 🙂
hlásim sa z nemocnice. je mi už lepšie, starajú sa tu o nás s drobčekom, maximálna spokojnosť 🙂
snáď ešte do konca mesiaca vydržíme 2 v 1.
Vy sa ako máte?

jjeanny
11. mar 2012

@teleranka ahooj , a kde lezis? super, ze sa mate lepsie, budes tam uz dokonca?
@kvila ja az 21 😉

teleranka
11. mar 2012

@jjeanny na sestonedeli lezim..su tu aj maminky s babytkami, aj cakatelky ako ja😀

jjeanny
11. mar 2012

@teleranka na nadstandarde? Je tam plno? A ako to vidis, uz si Ta tam nechaju, ci Ta este pustia? Tak ty pockaaaj na mna, spolu sme mali rodit 😀

jjeanny
11. mar 2012

@teleranka davaju Ti magneziove infuzie?

teleranka
11. mar 2012

@jjeanny jj, davaju mi infiuzie s magneziom. Som na starom nadstandarde, izbe za 18eur na den. bol volny aj novy nadstandard, ale ten mi je teraz zbytocny. Cize akurat som vystihla "pokojnejsie" obdobie, bolo volnych viacero izieb. Sestricky su mile, aj lekari 😉
zajtra dam vediet, co nove, ako to s nami vyzera. Maly je od kedy som tu ovela aktivnejsi, natahuje sa v brusku a kope do rebier, do bokov, do mocoveho mechura, fuuuu 😎

anicka9
11. mar 2012

@teleranka No ahoj kočka, tak to som rada, že je dobre 🙂 Len pekne oddychujte, dokedy ostávaš v nemocnici?

silvulik10
12. mar 2012

@alla24 Gratulujeme a prajeme veľa zdravíčka, maminke rýchle zotavenie 🙂

silvulik10
12. mar 2012

@jjeanny Ďakujem moja, robím to rada, len momentálne s tým na určitý čas končím.
@teleranka držím Vám palčeky, možno tam prídem aj ja v piatok si trošku poležať ☹
@anicka9 Páči sa mi, že sa dobre cítiš 2v1, že ešte by si 2 týždne vydržala, ja sa neviem dočkať aby som mala aspoň 36tt aby som mohla už rodiť.
V piatok som rozprávala z mojim gynekológom a chce ma poslať oddýchnuť si do nemocnice, ale na interné oddelenie. Idem v piatok k Dosedlovi aj do poradne a ak sa podarí aj na kardiológiu a potom sa rozhodne ako ďalej.
A Vy? kočky ako sa máte? bábatká kopkajú?

silvulik10
12. mar 2012

@teleranka Vidíš, ja som Ti povedala, že Ti budú pichať magnéziové infúzky, aspoň si troška oddýchnete. Som rada, že Ste v poriadku. Ja som takto ležala v nemocnici počas prvého tehu asi 3 týždne. Tak treba vydržať. Je to síce ťažké, keď vidíš už mamičky čo to majú za sebou a majú bábatká pri sebe, ale ešte chvíľka a budeme to mať za sebou aj my 🙂

teleranka
12. mar 2012

@silvulik10 ajojj, dakujem :-
pevne verim, ze tu tak dlho nebudem, ale naozaj tie infuzky pomahaju hooodne. a mas pravdu aj v tom, ze je to tazke, ked vidim male babatka a maminky, co to uz maju za sebou. este viac potom tuzim, aby bol moj drobcek uz pri mne ☹

silvulik10
12. mar 2012

@teleranka Viem čo to je, prežila som to, dokonca aj to, že spolubývajúca prišla o jedno z dvojičiek ☹ Bolo tam smutne aj veselo. Ale my ženy sme silné a vydržíme to pre naše malé ratolesti.
Dokonca som bola aj v takej situácii, že som mala mŕtvy plod v 3 mesiaci a dali ma k tehotným ženám po výškrabe. Tak to bolo dosť silné, nikomu to neprajem ☹ Ale na šestonedelí bolo super, kým som išla rodiť poznala som celý personál 🙂
Neboj, ubehne to rýchlo a raz dva budete domka. Držím palčeky a prajem Ti aby dni rýchlejšie ubiehali. Ja tam možno v piatok ostanem tiež, len mňa chcú dať ležať na interné ☹

teleranka
12. mar 2012

@silvulik10 juj a preco ta chcu hospitalizovat? a preco na internom?

jjeanny
12. mar 2012

@teleranka si na mobile? Ci je tam wifi? Uz ste mali vizitu, ako to vyzera s Tebou?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre