Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

silvulik10
23. mar 2012

@jjeanny Vyzerá to tak, že ma nechajú vytrápiť sa normálne, mala som ísť sekciou a teraz mi to zmenili. Prvé som rodila normálne. Uvidím ako sa dohodnem s lekárom na poradni, ale radšej by som išla sekciou ako sa tam trápiť, lebo lekár mi tvrdil, že to nepredýcham, kvôli tomu srdcu a keď sa budem namáhať zvýši sa mi tep aj tlak ☹
Váhu 2200g sme mali v 32tt, teraz idem v stredu znova na prietoky, som zvedavá koľko pribral za 2 týždne. Moja malá mala len 2750g a 47cm keď sa narodila, ale to som mala zlé prietoky a ležala som mesiac v nemocnici. Aj Tebe sa to už kráti 🙂 Ja ešte musím vydržať ☹ ale to opúchanie je čím ďalej, tým horšie. No nevadí, dajak bolo, dajak bude 🙂 Prajem Vám pekný víkend, oddýchnite si 🙂

kvila
23. mar 2012

@jjeanny ano, bola som u Dosedlu, dnes mi nerobil klasicky usg, len prietoky. Sranda, ze ziadny moc, tlak, nic take sa nevysetruje... fakt som z tej Sace trochu mimo
@katkarv to vazne na cakacke je take? no moje nervy... a ja som dufala, ze manzel bude moct byt niekde pri mne... a to kde sa vlastne rodi? Ja tam poznam len tu cakaren pre tehotne a prilahlu chodbu, kde pisu "porodnicke oddelenie" a "prijem pacientok" ale stale je tam plno a caka sa tam na usg. To tam niekde aj prebiehaju porody? Lebo sa aspon na to spolieham, ze budem moct s muzom pochodovat po chodbe v 1. dobe...
@silvulik10 juj, moja, mas to blbe, fakt si neviem predstavit, co by som robila v takom stave... ja napr. vobec neopucham mozno aj preto, ze skoro vobec nepijem (co samozrejme tiez nie je dobre), ale proste nie som smadna... az ked sa mi toci hlava, rychlo sa napijem 😅 mne naposledy moj gyndos hovoril, ked som sa stazovala na bolave nohy, ze nie je dobre ani stale lezat, ze tie nohy potrebuju aj primerany pohyb, ale v tvojom pripade tazko povedat, co robit, aby sa to zlepsilo... hadam len porodit, ked Dr. zhodnoti, ze to bude v pohode pre babo... tak ci tak drzim palce, aby si do stredy vydrzala. A setri sa 😉 Pekny vikend aj tebe 🙂

silvulik10
23. mar 2012

@anicka9 Ahoj moja, ja Ti neviem poradiť, nerodila som totiž ešte sekciou. Viem si predstaviť ako sa už stresuješ, veď už len pár dní. Ale neboj, všetko bude ok a malú si môžeš vystískať 🙂 Prajem Vám pekný víkend, užite si slniečka a veľa oddychujte, veď nás čaká náročný týždeň 🙂

martinaf.
23. mar 2012

ahojte tak ja som bola dnes tiez na poradni u Dr. Dosedlu a bolo to tam poriadne naplnene som si myslela ze ani za 2 hodiny nebudem vybavena / a ja velmi zle znasam cakanie u Dr. ☹ / ale nakoniec som cakala navyse asi 15 minut a zobrali ma dnu, ano chodili tam ako na klavir sestricky aj Dr. ale co s tym narobime, asi nic :( ...vysetril ma zospodu a urobil UZ nakolko som 36 tt tak aj prietoky a vraj su dobre , babo ma 3065g tak uvidime kolko bude vaha konecna, lebo este asi narastie za nejaky ten tyzden... termin mam 25.4. tak mi povedal ze skor ako okolo 20 sa sekcia nebude robit .... co ma velmi nepotesil lebo uz nevladzem, objednal ma tak ze mu mam koncom tyzdna napisat a da mi datum a cas tak som zvedava ... tak pekny vikend vsetkym

kvila
23. mar 2012

@silvulik10 ejha, tak ty si taka umelkyna ze pecies torty, vau, ja som tiez taky dychtivy experimentator na torty, strasne rada skusam nove recepty, ale najradsej ich jem, takze ja by som ich nemohla pustit z ruky bez ochutnania 😀
Sranda, ze kazdy mi hovori, ze uz mozem porodit hocikedy... zvlast ked mam co robit pri tych dvoch - aspon ze chlapec chodi do skolky a nosi ho moj muz. Ale aj tak som si skoro ista, ze to dotiahnem az do Velkej noci, to u mna uz tak funguje zakon schvalnosti, ziadna cinnost ma dost nevycerpa na to, aby som zacala rodit 😀 ja som taky nezmar... ani nepolezim ani neposedim (max. pri fb a tu na konikovi 🙂)

silvulik10
23. mar 2012

@kvila ďakujem 🙂 Čo sa týka tých pôrodných sál, tie sú vlastne tam kam chodíme na ultrazvuk, prejdeš tými dvojitými dverami, potom je tam čakáreň na ultrazvuk a na konci sú ďalšie dvojité dvere, ktoré sú niekedy otvorené a niekedy zatvorené. Tam sú pôrodné sály, v tých sa rodí spontánne, ale operačky sú inde.

martinaf.
23. mar 2012

a este k tomu co potrebujete na JIS po sekcii ..ked som tam lezala a isla jedna baba rano na sekciu tak jej vraveli nech si do jednej tasticky zabali kefku a pastu, aj uterak a vodu na pitie a mobil a zrejme je dobre aj nejake hyg. vreckovky tak nejako si pamatam ..mozno tam bolo aj viac ale skor nie ako ano ...

silvulik10
23. mar 2012

@kvila tie torty sú moje hobby, pozri si ak chceš www.silvikinetorty.sk , je to veľká drina. Ochutnávať nezvyknem, ale nerobím také presladené krémy, len také akurát. Aj ja som taká, že neposedím, nepoležím. Väčšinou do 12 varím, alebo periem, žehlím ... lebo manžel chodí z práce domov na obed, a zase poriadok musí byť. Os 13tej do 15tej robím do práce uzávierky, hlásenia a podklady a od 15tej som zvykla oddychovať, ale odkedy je dobré počasie chodíme do záhrady. Takže oddych akurát večer a v noci, ale to stačí apoň nám rýchlejšie ubiehajú dni 🙂

martinaf.
23. mar 2012

a tiez som z tej Sace trosku rozcarovana ... straaaaasne vela pacientiek a nejako to tam maju malo zorganizovane ..tak mi to na prvykrat a na prvy pohlad prislo .. a to nepatrim medzi narocnych pacientov .. ani som sa nepytala nic lebo som videla ze Dr. nema casa ma co robit aby stihal vybavovat pacientky ..tak som len tisko odlezala, odsedela a odisla ... a tiez ma prekvapilo ze ani TK ani moc nechceli ..no hold co nemocnica to ine pravidla ..

mexico_16
23. mar 2012

@katkarv Uterak,kefku,pastu,vodu,mobil,nabijacku,hyg,servitky a pomadu som si pribalila ja este 😉

mexico_16
23. mar 2012

@anicka9 Manzel nech ide rano s tebou Anička bude cakat v miestnosti pre oteckou pri sale a potom ho zavolaju ku babu aj ho odfotia a tak pocka na Teba a pojde pri posteli pri Tebe az na JIS. Chvilu pocka pokial zaparkuju postel 😀 napoja Ta na monitor a zavolaju ho k Tebe 😉 Pozrete si fotky malej 😉

anicka9
23. mar 2012

@mexico_16 Ďakujem pekne za odpoveď 🙂 A ako dlho bude môcť byť pri mne?

mexico_16
23. mar 2012

@anicka9 No povedia, ze na chvilu. Moj tam bol max. 10min. Jednak budes unavena a jednak je tam plno zien tak aby ste boli taktní 😀 bezne tam oteckovia prisli po prevoze na JIs popozerali fotky,bavili sa o babetku a isli. Ja myslim tych 10-15min. 😉 Alebo pokial sestricka nic nepovie tak nech sediiii 😀 😀

katkarv
23. mar 2012

@anicka9 neviem,ja som sa dnes sestricky pytala ci nemoze byt somnou manzel pri cisarskom a ona ze nie,ale na nete maju napisane ze ano,no ale na net sa toho zmesti 😀 Viem ze minule co som tam bola tak jeden otecko cakal vonku,ze uz babo videl a cakal na manzelku.A niekde som pocula ze na jisku moze ist stebou.

katkarv
23. mar 2012

@mexico_16 dakujeem 🙂

katkarv
23. mar 2012

@kvila mne pozreli moc aj tlak a tiez prietoky.
Ano to na tej chodbe kde je kopec ludi budes moct pochodovat,uz som tak viackrat videla pochodovat cakatelky,do miestnosti pre cakatelky nemoze ist iba ak by si si vzala nadstandardnu salu.Aj ja som bola taka rozcarovana ked som tam bola hospitalizovana,vlastne nemocnica ako kazda ina len co si zaplatis tak mas naviac ako inde.Nie je to take ruzove ako to opisuju na nete.

katkarv
23. mar 2012

@silvulik10 keby som si tak ja mohla vybrat ☹ urcite by som brala radsej prirodzeny porod,kedze viem porovnat cisarsky a riadny.

donalona
23. mar 2012

ahojte, tak maly bude mat o 2 dni mesiac, ked mate dake otazky o Saci, kludne sa pytajte. rodila som sekciou,nemam co vytknut ...

katkarv
23. mar 2012

@donalona ale manzela si nemala na sale,ci?

donalona
23. mar 2012

mala som kym som mala kontrakcie a vecer ked ma operovali mohol byt dnu, ale rozhodol sa byt hned na chodbe..maleho vybrali za 5 minut, mala som spinalku tak sme to pri kecani s lekarmi sledovali a hned mu ho ukazali.zavolalai ho tak kde meraju deti, aby na chodbe neprechladol. lepsi poros som fakt nemohla mat...jednosznacne aj dalsie chcem sekciu..bez boleti, s kopou srandy..super pristup lekarov, ochota..o nadstandarde ani nehovorim..

mexico_16
23. mar 2012

@donalona Kde mohol byt ked ta operovali ? 😨 😕

donalona
23. mar 2012

@mexico_16 na sale keby chcel

mexico_16
23. mar 2012

@donalona ale hej..som myslela,ze nepustia.vsade je to tak.Protekcia 😀 😀 😝

donalona
23. mar 2012

@mexico_16 🙂 neee protekcia.bola sobotra, nemali yiadnz porod okrem nas a bola strasne dobra nalada..vecer, @! hod..tak nemali problem fakt s nicim..este mi aj davali na vzber ci chcem klasiku alebo ideme na sekciu, ye nech si vzberem..strasne zlati boli..no ale klasiku som nechcela kedze som bola na sekciu nastavena..aj doktorku z domu volali a dosla odoperovat spolu s dalsim doktorom..mena tu nechcem hadzat

katkarv
23. mar 2012

@donalona a pri kom si rodila?Spinal ti napichli na prvykrat?Nemala si nejake neziaduce ucinky?

mexico_16
23. mar 2012

@katkarv mne napichli na 1x pri prvom na 3x. ucinky ziadne 😉

mexico_16
23. mar 2012

@donalona mena viem 😀 kedy kocikujeme ?

donalona
23. mar 2012

@katkarv na 1 krat, ziadne vedlajsi ucinky, ani bolesti hlavy, ani bolesti po operacii, kedze ma davkovali liekmi..uplna pohoda, ziadne historky netreba pocuvat..ked ma vysetrovali zdola a bola som otvorena na 2,5 cm tak som vrestala od bolesti a kricala na lekara ze ho kopnem🙂 tak som si vzbrala spinal ako bol dohodnuty..preco si to odtrpiet ked sa da inak a hned sa venovat babetku ked sa da

donalona
23. mar 2012

@mexico_16 🙂 kedykolvek

katkarv
23. mar 2012

@donalona pockaj,mala si spinal ci epidural?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre