Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

kvila
3. apr 2012

@silvulik10 ahoj Silvi, mam sa dobre, bolesti nejake vazne nemam, trapia ma krize a sem-tam nejaka kontrakcia. Ale uz som zacala pit pravidelne malinove listy, tak vzdy ked to vypijem mi par hodin intenzivnejsie tvrdne brucho 😅 tak som zvedava, ci to nieco urychli alebo nie. Blbe je, ze mi ochorela rodina - najprv syn - kasel, nadcha, horucka.. potom manzel, tak ja a dcera zatial odolavame, dufam, ze nas to neskoli, nechcem rodit chora 😒
A ty sa ako mas? Nieco nove? Idu teplejsie dni, tak asi budes zas cele dni na zahrade, nie? 🙂

kvila
3. apr 2012

@jjeanny Ahoj, potom daj vediet, ci ti Dosedla povedal to iste... ze mu mas volat az potom 🙂 Tie kamosky, co budu rodit doma maju samozrejme dohodnute porodne asistentky. Ja som bola pred par mesiacmi na prednaske o prirodzenom porode a vela veci ma oslovilo, ale bala by som sa. Ale poznam jednu z Presova, co si odrodila sama a bola velmi spokojna,... akurat, ze mala potom velky problem s matrikou a porodnicou, ked potrebovala potrebne papiere.

kvila
3. apr 2012

@anicka9 KP je naliehanie plodu koncom panvovym 😉
Ako sa mas Anicka? Jazva uz v pohode? Neboli ta brucho? O sekcii sice vela neviem, ale mam kamaratku, co sa stale stazovala na bolest brucha. Ale verim, ze ty si ok. Tak ti zavidim, ze to uz mas za sebou 😉 ale v dobrom samozrejme, ved si si tiez musela pekne pockat. Tak hadam aj ja sa coskoro pohnem... zatial to tak nevyzera, ale ked mi da Dosedla termin poradne az dalsi tyzden, tak verim, ze uz tam nebudem musiet ist 😀

kvila
3. apr 2012

@martinaf. ahoj, teda, dobry sok to s tym prirodzenym porodom, ale na druhej strane, ved to je dobra sprava, ze nemusis ist na sekciu - povedala by som, ze je to prirodzenejsie ako nechat sa operovat. No ale ked si sa tak rozhodla, tak je to samozrejme na tebe, len uz musis ratat s tym, ze kazdy dalsi porod bude na 99% sekcia a musis davat velky pozor, kedy zas otehotnies, nehovoriac o tom, ze viac ako 2 deti ti uz nebudu odporucat.
Aj ja som casto v stave, ze radsej by som rodila sekciou... lahnem, umrtvia, vyberu babo a je to, ale ked mi raz bolo dane rodit normalne, musim to vyuzit, aj ked to nie je take pohodlne 😉 A preco ti vlastne chceli robit tu sekciu? Ten dovod sa pominul, ci ako?
A kedy ti dal dalsiu poradnu? Ja som zvedava, ci ma stihne vtrepat este do casu pred velkou nocou,... ale ked nie, som si ista, ze do utorka nevydrzim 😀

anicka9
3. apr 2012

@ivki313 Ahoj, sranda 😉 ďakujem pekne. Aj tebe prajem všetko dobré a pekné mamičkovanie 😅

anicka9
3. apr 2012

@kvila ďakujem za vysvetlenie. Dobre sa mám 🙂 ďakujem za opýtanie. Nie nebolí, len občas trošinku cítim, ale dá sa. Neboj, chvíľočku si ešte počkáš na svoj pokladík, ale potom si ho už budete všetci doma užívať 😉 Termín poradne na ďalší týždeň? a tento týždeň nejdeš na poradňu? Bude ťa rodiť Dosedla?

anicka9
3. apr 2012

@mili9 ďakujeme veľmi pekne 😉 Aj ja prajem Tebe a maličkému drobcovi veľa zdravíčka 🙂 Keď som písala, tak mi aj slzičky tiekli dole tvárou, krásna spomienka na celý život 😵

katkarv
3. apr 2012

@anicka9 no ze je koncom panvovym cize sedi na zadocku a nechce sa otocit 🙂

kvila
3. apr 2012

@anicka9 ahoj, som rada, ze ta nic neboli 😉 Ja by som mala ist tento tyzden na poradnu, podla toho, ci Dosedla odpise a na kedy ma da. Mal by ma aj rodit, ale ked mi povedal, ze mam ist najprv na prijem a podla nalezu mu volat, tak neviem... nechystam sa utekat do porodnice pri 2. kontrakcii, takze neviem, dufam, ze stihne dojst 😀

silvulik10
3. apr 2012

@kvila Ahoj, ak pôjdeš do najbližšej poradne tak im povedz, že už nevládzeš. Ak Ťa pomasíruje lekár zo spodu, pôrod príde ihneď. My sa máme dobre, chorí zatiaľ nie sme, ale je teraz nejaká viróza. Prajem celej rodinke skoré uzdravenie 🙂 Počasie je o ničom, ale celú veľkú noc sa chystáme do záhrady. Síce neveim či ja niečo urobím, lebo ma strašne tlačí zo spodu od včera. Ledva chodím, akoby mi malý mal vypadnúť. Nohy, ruky stále horšie, kríže ma bolia tiež, ale inak nič vážne. Držte sa a prajem pekný slnečný deň 🙂

katkarv
3. apr 2012

@silvulik10 nie ze nas predbehnes ked ta maly tak tlaci 🙂 Len si pekne pockaj a oddychuj,ziadna zahrada 😀

anicka9
3. apr 2012

@katkarv už som dostala vysvetlenie od @kvila 😉

silvulik10
3. apr 2012

@katkarv 😀 nechcem Vás v žiadnom prípade predbehnúť, ešte dobrý týždeň musím počkať. Dúfam, že vydržíme. Do záhrady idem aj zajtra z murárom,lebo nám budú dávať dlažbu do chaty, musím sa tam o neho starať. Včera a dnes som robila uzávierku do práce, ale už ani sedieť nevládzem. A teraz rýchlo utekám urobiť ryžu k mäsu pre manžela, lebo o chvíľku príde na obed. Tak sa mi nechce, ešte som v pyžame 🙂 A Ty Katka ako sa máte, malej Adelke sa dajako nechce 🙂

silvulik10
3. apr 2012

@anicka9 Ahoj moja, ako sa máte? U nás je všetko po starom, trápime sa. Zo sekcie sa stal prirodzený pôrod, takže sa veľmi teším 😠

anicka9
3. apr 2012

@kvila to som rada aj ja, že ma nebolí 🙂 Dosedla má toho určite plno, v nedeľu keď som odchádzala domov, tak ma pozeral zospodu. Akurát som naňho chvíľu čakala, lebo robil nejakej žene súrny usg, doktorka mu volala, že kde je, že má pacientky, prišiel s niekým telefonoval a dotyčnému do tel, že končí že musí ešte niekomu volať. Proste mal blázinec deň, však aj bol 1.apríl 🙂 No skús mu povedať tak ako napísala @silvulik10, že už nevládzeš, alebo že to môže byť skôr ako termín, že aj tak nemáš rada tie veci čo sa jedia na veľkú noc 😀 (syrek, vajíčka, mäsko, klobásky....) 🙂

anicka9
3. apr 2012

@silvulik10 Ahoj ahoj, ďakujeme pomaličky si zvykáme na nového človiečika v rodine 🙂 Už len chvíľku vydrž a malý Gabko bude pri Tebe 🙂 A čo tak, že budeš normálne a nie sekciou?

silvulik10
3. apr 2012

@anicka9 Ani sa nenazdáte a z Romanky bude veľká kočka 🙂 Môj gynekológ si vymyslel, že ak kardiológ nenapísal odporúčanie na sekciu tak môžem rodiť prirodzene. Mne to síce nevadí, viem čo to obnáša, len som aj ťažká astmatička a bojím sa, že to nepredýcham a nebudem vládať. Nevadí, ešte pár poradní mám pred sebou, tak sa určite dohodneme 🙂

katkarv
3. apr 2012

@silvulik10 len nech sa pekne otoci a potom moze vyjst 😀 Veru ani naznak,krcok riadne vysoko a to jej aj z manzelom napomahame 😉
To mas stastie ze budes rodit normalne,kiez by som ja mohla,zatial mozem len verit na zazraky.

silvulik10
3. apr 2012

@katkarv Katka a to ešte nemáš ani termín sekcie? Alebo som to tu prehliadla 😀 No pravdupovediac som nechcela ísť na sekciu, ale momentálne by som ju brala. Bojím sa, že to nezvládnem ☹ Ale ak to má byť prirodzene, tak to tak bude.

noellia
3. apr 2012

Ahojte mamicky, ako sa vam dari ako sa maju vase zlaticka? babam co este len cakaju na svoj batoztek malicky prajem vela zdravicky a lahky porod, ja sa vam idem troska pochvalit s mojim malickym, ma uz 2 mesiace, riadne podrastol, je velmi zlatucky, usmieva sa vzdy , a strasne ma rad ked sa mu venujem, a samozrejme nosim na rukach 🙂 tam by bol vzdy, jooj ako ten cas leti, este nedavno som pisala v ktorom tyzdni som a teraz su to uz 2 mesiace co sa moj drobcek narodil,,,
🙂 som velmi stastna ze ho mam...

katkarv
3. apr 2012

@silvulik10 ja myslim ze zvladnes,neboj.Nechodila si na predporodnu pripravu?Ja tiez nie,ale v knizke som citala ze ked pride kontrakcia treba pomali,kludne dychat,len ako ti ide nie zhlboka,uvolnit sa a potom to tak neboli.Praktizovala som to u porodu syna a aj sestricka ma pochvalila a dala ma za priklad tej co vedla mna funela o dusu.Priamo pri porode som uz dychanie neriesila a ani nepamatam len som plnila rozkazy 🙂
Sekciu by som mala mat 10.4.

silvulik10
3. apr 2012

@katkarv No ja sa už ani nepamätám aká je kontrakcia, rodila som pred 10 rokmi. Na predpôrodnú prípravu som nechodila. Dnes je 3.4. to znamená, že ešte týždeň a príde veľký deň? Etše nestresuješ? Lebo ja som čím ďalej tým nervóznejšia. Teraz sme prišli zo záhrady, síce som toho veľa nenarobila 🙂 Idem si dať sprchu a konečne si doprajem horúci čokoládový puding 😀
Pekný večer prajem 🙂 Zajtra prídem a nakuknem sem až večer, lebo nebudem celý deň doma.

martinaf.
3. apr 2012

@kvila ahoj no ja mam jednu sekciu za sebou v 9/2010 takze preto doporucovali cely cas aj druhu sekciu lebo ako som tu uz pisala skoro som otehotnela a nemam velmi hrubu jazvu na maternici a pri tlakoch pri normalnom porode by sa to mohlo skomplikovat. Ked som lezala v jan. tohoto roku v saci tak sa vsetci co ma videli zhodli ze teda ukoncenie tehu bude najlepsie sekciou no a moj gynekolog to videl rovnako ..takze preto ma zarazilo vcera ze 9mes je nieco zle a 2 tyzdne pred porodom sa to polepsi ??? A ja tym ze som cely cas v strese aby sa daco nestalo teraz radsej nechcem riskovat .No...uvidime ako to vsetko dopadne Takze tak nejako s tou mojou sekciou ...ale musime verit lekarom ak sa im odovzdavame do ruk .. Prajem Ti pekne dni a tiez som zvedava ako dopadnes ci stihas este poradnu alebo uz ani nie ...nech to ale vsetko dopadne co najlepsie pre Teba a babo.

silvulik10
3. apr 2012

@ozujskova Gratulujem k bábätka, krásne miery 🙂 Prajem veľa zdravíčka a rýchle zotavenie po pôrode. Ak si nájdeš trošku čas mohla by si nám trošku popísať priebeh pôrodu 🙂

katkarv
3. apr 2012

@silvulik10 noo este tyzden,jasne ze stresujem a vymyslam alternativy ako porodit inak ako cisarskym.Nervozita a stach,no hroza.Joj ved ako so ti uz pisala ty mas este casu stresovat 🙂 Inak aj ja som uz dnes nic nerobila v zahrade len som sedela a vyhrievala sa na slniecku 🙂

kvila
4. apr 2012

@martinaf. aha, tak to ked uz mas jednu sekciu, je to ine, tiez by som sa bala 😖 Tak sa drz a nestresuje, urcite bude dobre. Ja som si uz povedala, ze nebudem tak nedockavo cakat, ved termin mam az 12., tak radsej sa budem chystat na toho 12. a ked pride skor, iba dobre bude... lebo uz mam pocit, ze dni idu smerom nazad, ako mi je dlho 😒 Papa

jjeanny
4. apr 2012

Ahojte dievcata, hlasim sa .. dnes som bola na poradni, tak trochu to pokrocilo , som otvorena uz skoro na 2prsty .. trosku ma to vystresovalo, lebo ja si este stale neuvedomujem, ze idem rodit 🙂 @kvila , pytala som sa doktora, aky je postup, ked to na mnaa pride .. povedal mi to iste , co Tebe, prist na prijem, vysetri ma sluzbukonajuci doktor a podla toho mu potom volat. Stravila som tam dnes od pol10 do 11.45, aj ked ma zobral skoro hned na novu ambulanciu, to je na tom poschodi , kde su nove nadstandardy .. ze vraj tam, kde predtym, uz nerobi. Ale na monitor, teda ctg som cakala potom dlho..lebo niekde odbehol. A monitor mi robili na "vzdycharni" , boli tam uz tri mamicky a dozvedela som sa, ze je plno na izbach .. ja neviem, ja mam stale stastie rodit vtedy,ked je plno 🙄
Vy sa mate ako kocky, otvarate sa pomaly? 🙂

jjeanny
4. apr 2012

Aky mate nazor na vyvolavany porod? Dnes mi to doktor navrhol ..

kvila
4. apr 2012

@jjeanny ahoj, no to su mi spravy... ty si uz normalne na 2 prsty? Vau, ja som bola na 2 prsty, ked som isla rodit malu a to po 2 hodinach kontrakcii.. tak to si dobra potom 😉 Ale toto nechapem, ze tam kde robil predtym uz nerobi 😕 Ja tam poznam len to 3. poschodie, tu jednu chodbu, kde je usg a cakaren pre tehotne. Takze tam uz nie je? A to ten nadstandard je na 4.? Dufam, ze ked budem mat poradnu, ze si po mna pride do tej klasickej cakarne... alebo lepsie, keby som uz nemusela mat ani poradnu 😀
Inac, ja by som si vyvolat porod radsej nedala - pocula som sice vselijake nazory, tiez mi doktor hovoril, ze on to nerobi oxytocinom, ale tabletami prostaglandinu, ze je to setrnejsie ci co a ked som sa pytala, ci sa tym nepredlzi porod, dusoval sa, ze nie, ale... popravde... ja mu celkom neverim 😒 Ja si myslim, ze normalny porod moze zacat az vtedy, ked je babo naozaj pripravene a nie ked si tam pokojne buba v brusku a zrazu ho nejake tablety zacnu rychlo plasit von... sak to musi byt stres... praveze si myslim (a vela bab mi aj potvrdilo), ze vyvolany porod trva dlhsie a je bolestivejsi. No neviem. Ale ja by som si asi nedala... skusim babatku radsej dohovorit, ze uz moze prist 😀 Drzim palce... mozno sa v porodnici stretneme 😀 Ja verim, ze najneskor buduci tyzden (pondelok - stredu) rodim 😀 ... aj ked na poslednej poradni som bola este zavreta...

mirka_aa
4. apr 2012

@jjeanny ja mam 3 sestri, a mamka vravela ze vsetky 4 porody mala vyvolavane..vraj jak jej dali vyvolavacku ,sla na klystir potom sa sla osprchovat a uz aj rovno na salu bo uz aj rodila..do hodky vsetky 4 cize asi je to dost individualne..ako vo vsetkom pri porode... a ja mam tiez zajtra poradnu,dufam ze ho nebudem hladat hore dolu ked uz nerobi tam de robil,tiez to tam nepoznam len to 3.poschodie..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre