Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

jjeanny
4. apr 2012

@kvila na poslednej poradni som bola aj ja zavreta 🙂 Dnes este srandovali so sestrickou, ci stiham sunku doma jest , no ja este planujem ju doma jest 😀 s tym otvaranim je to individualne asi , niekto je otvoreny na 2-3 prsty aj zopar tyzdnov. Ja sama som zvedava. Mne sa zacal krcok skracovat uz v 20 tt, aj som lezala s tym. Ale vravel, ze je to fajn. Ja som ho tiez celkom nepochopila, ze tam uz nerobi. Ale ked som prisla na poradnu na 9.30 , vysla sestricka zobrala mna a este jednu pani a poslala nas o poschodie vytahom nizsie na druhe a potom cez tu dlhu chodbu na koniec chodby a zas hore na tretie, proste ako su nove izby a predtym je ambulancia, dnes som tam bola prvykrat, ma tam normalne dve kabinky a potom tu ambulanciu, je to tam take sukromne. Ale chod normalne do starej casti , ako stale a podla mna sestricka Ti povie, resp. on chodi aj tam do tej starej casti,asi este aj kvoli ultrazvukom.
K tomu vyvolavaniu, ja sa bojim skor bolestivejsich kontrakcii, a epidural nechcem, prveho mi tiez vyvolavali, ale preto, ze som prenasala skoro 10 dni, ak dobre pamätam . Aj ked v ten den , ako som mala ist na prijem, mi odtiekla plodovka.
@mirka_aa niee, urcite to nebudes hladat, chod normalne do starej casti ako vzdy a sestricka Ti povie, resp. mozno on sa tam bude motat. Ja som myslela ten vyvolavany porod - skor naplanovat si , lebo zas ked prenasas dlho, tak jasne - musis. Ale myslim skor ako pred terminom. Predsa clovek ma istotu, ze ho odrodi vybrany porodnik, resp. doma si vsetko pekne zbalim, nie je chaos. A ja mam este synceka, tak si viem vybavit v prestihu strazenie .. no neviem, dal mi chrobaka do hlavy, aj ked som mu povedala, ze to nechame prirodzenou cestou. 🙂 Ty si este zavreta?

katkarv
4. apr 2012

@jjeanny ja som mala vyvolany prvy porod ale nevidim vtom ziadny rozdiel ako ked som prirodzene rodila.

lilianka1199
4. apr 2012

Ahojte,chcem sa opytat,vie mi niekto poradit,termin porodu mam 15.5 podla mojej lekarky,no podla 3D ultrazvuku a prietokov trochu skor cca 7 maj.Na kontrolu ku mojej lekarke mam ist 16.4 a potom sa uz hlasit do Sace, ale mne sa to zda trochu neskoro, hlavne sa bojim,ci budem mat poucenie o epiduralke.Je mozne tam ist aj skor na to poucenie,len tak,aby som to mala?? vobec neviem ako to mam riesit, ja chcem mat vsetko poriesene skor, nie na poslednu chvilku....Dakujem 🙂

mirka_aa
5. apr 2012

@lilianka1199 ahoj ..na poucenie o epidurale mozes ist kedykolvek..nic k tomu nepotrebujes len tehotensku knizku a je tam poplatok nejak okolo 1,50€ ktory vyplatis dole na prizemi..poucenie robia na tusim prvom ci druhom poschodi?uz neviem,a len ako vysla sestricka som jej povedala ze idem ohladom poucenia o epidurale pri porode a dala jej knizku s blockom o vyplateni poplatku..potom mi dala taky papier ze si ho mam precitat a potom som sla dnu podpisat ten papier ze som tam bola a pytat sa co chces vediet este ohladom toho...no a ked za lekarom do nemocnice pojdes az po 16.4. to bude tak akurat,neboj nebude neskoro 🙂 jedine riziko ak si chces vybavit niekoho konkretneho ze by si neporodila este skor ale tak chodia bezne vsetci par tyzdnov pred terminom..

kvila
5. apr 2012

Ahojte, no predstavte si, napisal mi doktor vcera vecer, ze mam prist v SOBOTU o 9.00. Uf... normalne mam podozrenie, ci mi nechce tiez vyvolat porod a ze si ma odrodi, ked ma zrejme sluzbu. 😅

jjeanny
5. apr 2012

@kvila tak snad nie 😉 drzim palce a potom nam daj vediet ako dopadla poradna

dulkagabulka
5. apr 2012

reakcia na reláciu Medicína na temu Moderné metody porodov
http://www.zenskekruhy.sk/akcie/nase-aktivity/i...

teleranka
5. apr 2012

@kvila ahoooj..ku ktoremu doktorovi chodis? Pojdes zajtra uz pobalena? Ako sa citis? Mozno ece nebude chciet vyvolat porod..ak by chcel,suhlasila by si s vyvolavanim?
@jjeanny ahoooj,tak ako, ako to s vami vyzera?

teleranka
5. apr 2012

@katkarv ahojky,stale mi nejde notebook a pisem len z mobilu,cez ktory mi prezmenu nejde citat spravy..ako si dnes dopadla, co novenn u mna to zostava tak ako sme hovorili.

teleranka
5. apr 2012

@katkarv ahojky,stale mi nejde notebook a pisem len z mobilu,cez ktory mi prezmenu nejde citat spravy..ako si dnes dopadla, co novenn u mna to zostava tak ako sme hovorili.

jjeanny
5. apr 2012

@teleranka ahoj ja som "uz" na dva prsty otvorena .. tak som zvedava dokedy a ci vydrzim do dalsej poradne, resp. sviatky doma. Ty sa ako citis?

teleranka
5. apr 2012

@jjeanny juj a uz mas aj nejake pravidelnejsie tlaky a kontrakcie? Ja sa citim ako par dni pred sekciou.najma vecery a noci su tazke,ale uz vydrzim,teda duufam! Pockaj do pondelka utorka a vidime sa tam 🙂

martinaf.
5. apr 2012

@kvila a jejej dobra zmena oproti vcerajsku teda ak si vcera bola na poradni .. takze je mozne ze budes sviatkovat uz s babatkom 🙂 ?? A ako chcela by si odrpdit v sobotu ?? Teda das si tu vyvolavacku ?? Asi to potrebujes este predychat ... Ja by som to uz tiez rada mala za sebou tak som naozaj zvedava co sa toho 11.4. dozviem ... Kazdopadne drzim prsty, nestresuj a daj potom vediet ako si dopadla. A teda s tym novym priestorom alebo amb som tiez prekvapena aj ked neviem ci pisali baby o Dr. Dosedlovi 🙂 ja som pondelok bola tiez na tom tretom kde je monitor aj UZ no asi zmeny za pochodu . Tak sa opatruj ...

martinaf.
5. apr 2012

@anicka9 ahoj Anicka ja som sa len chcela opytat ze ci mam brat automaticky ze ma Dr. odrodi ak k nemu chodim do poradne , alebo mu to mam este nejako povedat ze by som bola rada ak by mi sekciu robil on ... rodila si pri Dr. Dosedlovi lebo som to dako nepostrehla. Ako Vam ubiehaju dniky v trojici ??? 🙂)

jjeanny
5. apr 2012

@martinaf. Ahoj, ty chodis do poradne k Dosedlovi? Ked si si s nim dohadovala poradne, tak by to malo byt automaticke, ze Ta aj odrodi. Ja ked som mu pisala prvykrat, ci mozem k nemu chodit do poradni , tak som sa aj pytala, ci ma odrodi. Ale tak opytaj sa ho pre istotu normalne, tam si sekciu musite aj naplanovat, ze? Ako sa citis ty? Kedy mas poradnu?

jjeanny
5. apr 2012

@teleranka pravidelne kontrakcie nemam 🙂 avsak noci su hrozne, uz mam normalne stavy, dnes som sa nic nevyspala.. lebo som sa budila na to, ze uz na 2cm otvorena,ze to mozem ist hocikedy, ci mi voda neodtecie - ako pri prvom .. no des. Kazde pichnutie sledujem 😀 Tak mne vysiel termin aj podla PM aj podla USG na 20, cize skor som dajak nechcela, ale kedze som druhorodicka , moze to prist skor a asi aj pride. No a chcela som byka nie barana 😀

jjeanny
5. apr 2012

@silvulik10 ty sa mas ako? stav nezmeneny?

teleranka
5. apr 2012

@jjeanny juj,do byka uz vela dni neostava.. Uvidis,kedy sa maly vypyta,urcite si vyberie dobry termin 🙂 setri sa, pekne sa este nanapaj cez velku noc a potom mozes ist nato 🙂

katkarv
5. apr 2012

@teleranka
@jjeanny
@kvila a @silvulik10
tak dnes v noci som mala kontrakcie asi 4hodiny po 5minut uz som myslela ze pojdeme 🙂 Ale nejak to preslo a bola som o 14tej v poradni,doktor pise krcok taky ako predtym tak neviem aj nejaky hlien my vysiel.Ked neporodim do nedele tak v nedelu sekcia,mala sa stale neotocila ☹
Kym som bola na monitore nejaka baba tam velmi kricala na cakarni.

jjeanny
5. apr 2012

@katkarv fiiiha no zaujimave, ze stav nezmeneny po tych kontrakciach. V nedelu uz mas termin, hej? a kedy ides na prijem , az v ned. rano, ci uz v sobotu?

katkarv
5. apr 2012

@jjeanny ved prave.Nemam este termin,terminy podla usg v 11tt mam 15.4 a podla MS 17.4.ale vraj je dozreta a kedze uz mam kontrakcie.Na prijem idem v nedelu rano nalacno 🙂

kvila
5. apr 2012

@teleranka @martinaf. ahoj, chodim k Dosedlovi, v sobotu idem samozrejme pobalena (chodim s taskou v aute uz mesiac 😀) len tak pre istotou, aby sme sa nemuseli prehanat, keby si ma chceli nechat. Ale nechcem si nechat vyvolat,... ale uz sa citim fakt na prasknutie, tak mozno pod nejakym lekarskym natlakom "povolim", sama neviem 😒
@jjeanny ahoj, ak sa neozvem v sobotu do 12:00, tak som urcite ostala tam 😀 uvidime... ale celkom rada by som si este zapapkala sunky, syrky a velkonocne dobrotky 😀
Inac, 20.4. je krasny datum, ja mam vtedy narodky 😀 A moja druhorodena je 29.4. a mama 30.4. My sme taki barani. A aj tento maly bude barancek... velkonocny barancek hehe 😀
@katkarv ejha, katka, tak ty nemusis na velku noc uz nic chystat, ked ides v nedelu, co? Ja pevne verim, ze sa tam stretneme. Uz sa vidim, ako sa nenapadne plizim po novorodeneckom z izby do izby a vypytujem sa, kto chatuje na modrom konikovi 😀

anicka9
5. apr 2012

@martinaf. Ahoj, tak malo by to tak byť, že keď k nemu chodíš na poradne, tak ťa aj odrodí, tak ako písala @jjeanny. Ja keď som mu písala, že by som chcela chodiť na poradne k nemu, tak mi odpísal, či chcem pri ňom aj rodiť. Ale nakoniec ma nerodil Dosedla, ale Tóth. Ďakujeme užívame si pomaly, niekedy je to také všeliaké, ale dúfam, že bude len a len lepšie 🙂

teleranka
5. apr 2012

@katkarv jeeejda,takze predsa sekcia.. A ako sa citis teraz, mas este kontrakcie? Aj na ctg ti vybehli kontrakcie? Prides ma potom pozriet? Ty uz budes behat ako srnka a ja budem ako zdochlinka este lezat asi 🙂

katkarv
5. apr 2012

@teleranka praveze nevybehli,lebo vtedy som ich nemala a teraz tak raz za hodinku,snad vecer uz nepridu zas a vyspim sa 🙂 Jasne ze tak pridem pozriet.Uz mas predoperacne?Tak plati ten termin 10.4?

teleranka
5. apr 2012

@katkarv jeeejda,takze predsa sekcia.. A ako sa citis teraz, mas este kontrakcie? Aj na ctg ti vybehli kontrakcie? Prides ma potom pozriet? Ty uz budes behat ako srnka a ja budem ako zdochlinka este lezat asi 🙂

teleranka
5. apr 2012

@katkarv prepac,nechapem,preco mi dava dvakrat tie iste prispevky... Jj, ostava 10teho,prijem do nemocky v pondelok. Ake mas pocity? Mas uz predoperacne? Pojdes spinalom ci celkovou?

mirka_aa
5. apr 2012

@jjeanny mala si pravdu,motal sa tam a potom ma zavolal do takej novej casti 🙂 a otvorena som na 1prst...vraj ze mame s muzom "vyvolavat porod" 😀

jjeanny
5. apr 2012

@mirka_aa a nabuduce mas prist rovno do tej novej casti? heh , tak len vyvolavajte 😉 ty ides prirodzene , ci sekciou? Nerobil Ti nahodou ten Hamiltonov hmat? Pozeram , ze mame podobny termin, tak sa mozno vidime 😉
@kvila okej , budem na Teba mysliet 🙂 takze tasku so sebou nosis, ja ju mam uz sice zbalenu davno, ale len teraz na najblizsiu poradnu si ju uz aj vezmem so sebou pre istotu.
@anicka9 ahoj 🙂 ide to kojenie? Co mala , spinka v noci, ci ako casto sa budi na papanie? Drzte sa .

jjeanny
5. apr 2012

@katkarv katka ale ubytuju Ta az po sekcii? Ako to je , ci sa pojdes najprv zlozit na izbu. Na mna strasne zle posobi ta ich "vzdycharen" pred porodom, kde nam zvyknu robit aj monitor, je to pre mna stresujuce, najradsej by som bola niekde na izbe a potom sla rovno na salu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre