Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

kvila
5. máj 2012

@kepassa ahoj, ja som odrodila 3 deti prirodzene bez epi, prve 2 po 8 hodin, posledne 4 hodinky, ale uz pri 1. som si hovorila, ze druhe jedine s epi, ale za 3 roky som na tie utrapy zabudla a sla som bez. Po 2. som si povedala, ze dalsie jedine s epi a zas som myslela, ze to zvladnem, ale chcela som ist pre istotu na poucenie - ale dajak som to nestihla. Keby som mala poucenie, kricim uz od dveri, nech mi napichaju vsetko, co sa da 😀 Ale ked nahodou bude este 4. babo, samozrejme pojdem jedine s epiduralom 😀

teleranka
5. máj 2012

@jjeanny my 23.5. juj, snad bude u vas aj u nas vsetko v poriadku!

jjeanny
5. máj 2012

@teleranka no to dufam, a preco idete s hlavickou, Tebe nieco hovorili? Ja som si to vsimla az v sprave, ked mi vravela, ze mame ist na kontrolny usg CSN, tak mi to prislo normalne, myslela som, ze vsetky deti tak idu. Ale nic nespominali, ze by bol nejaky problem. Selestik zvyknu mat novorodeniatka, potom zvykne vymiznut, neboj. Mojmu starsiemu teraz zistili slaby, ale vraj je to v pohode.

jarimka
5. máj 2012

@jjeanny ja som tiež bola s Radkom na usg na rizikovej poradni po ž týž. a bolo všetko v poriadku nebojte sa to len prekontrolujú celé babetko

katkarv
5. máj 2012

@jjeanny
@teleranka my mame ist na kontrolu k neurologicke aj ked nechapem preco,vraj bola Adelka trocha traslava lebo som v tehu brala Magne B6,ale ani som ho nebrala pravidelne.Ale podla pediatricky je pohybliva ako dvojmesacne dieta takze snad budeme v poriadku a uz nas zbytocne nebudu posielat na kontroly.Dajte vediet ako ste vy dopadli aj ked verim ze je to len formalita.

jjeanny
6. máj 2012

@katkarv to fakt? Ja som brala tiez Magnezko a tak ako pises o Adelke aj moj Jarko , vkuse so sebou hybe, ved on uz sa otaca na bok sam, velmi je zivy narozdiel od prveho, ktory bol lenoch a len tak lezal. Len ja som magnezium vysadila cca v januari. Jasne, dam vediet, aj ty .. ako ste dopadli .

popoluska35
6. máj 2012

chcem ist na porod do sace.dufam,ze vsetko dobre dopadne nemam vybraneho lekara lebo tam nikoho nepoznam.ake mate skusenosti ktore ste tam rodili bez dohodnuteho lekara

perla_007
6. máj 2012

@popoluska35 ahoj ja sa tam tiež chystám ísť rodiť a tiež nemám dohodnutého lekára, vraj sú tam všetci fajn, kamarátka tam rodila pred mesiacom tiež bez dohodnutého lekára a bola spokojná... dúfam, že budem aj ja, čaká ma to každým dňom 🙂

jjeanny
6. máj 2012

@popoluska35 ahoj, prveho syna som rodila bez dohodnuteho lekara, podla mna to ich vykon nijako neovplyvnuje, aj ked si ich nedohodnes. Bola som spokojna. Konkretne vtedy mal sluzbu Mudr. Toth. Teraz som si dohadovala hlavne kvoli poradnam, kt. absolvujes posl.mesiac, chodis potom ku konkretnemu porodnikovi a necakas hodiny.

silvulik10
6. máj 2012

@jjeanny Ahoj Jeanny! No máme ešte stále žltačku, zajtra ideme na kontrolný odber, tak dúfam, že to kleslo. Už sme aj pokrstený 🙂 Pribrali sme nad pôrodnú váhu, len som smutná z toho, že musím dokrmovať, takže raz kojím raz dávam z fľašky. Inak je to malý usmievavý anjelik.
Prijímala ma doktorka Ružičková, potom Dosedla nasadil čípky, infúzie a oxytocín a rodil som pri nejakej mladej doktorečke takej blondínke. Nenastrihávali ma, ale trošku som sa roztrhla, mám 3 stehy. Pôrod trval 13 hodín od odtečenia vody, rodila som bez EPI.

kvila
6. máj 2012

@silvulik10 AHOOOJ, tak to ste rychli, ked ste uz pokrsteni, super. My az o 2 tyzdne. Uf, a teda 13 hodin, to je teda celkom dost na porod 😝 a to ti tie cipky a vsetko neurychlili? Ja som od odtecenia vody rodila 5 hodin, a mala som pocit, ze by som ani o 10 min. dlhsie nevydrzala. Tak klobuk dole Silvi... ale tesim sa, ze to uz mame vsetky uspesne za sebou 🙂 Tak sa drzte. Papa.

popoluska35
6. máj 2012

@perla_007 tak dufam,ze aj ja budem spokojna.kedy mas termin?

popoluska35
6. máj 2012

@jjeanny ahoj tak dufam,ze aj ja budem spokojna.nevybrala som si ziadneho lebo nikoho tam nepoznam

martinaf.
6. máj 2012

@kvila ahoj kvila :=) ako sa Ti dari?? Ako babatko ?? Rastie a papa a robi iba samu radost ?? A ako surodenci tesia sa?
ja som tu trochu dlhsie nebola, pytala si sa ako sa vola malinký = Matej,
uz sme stihli absolvovat neurologiu kvoli tej zlomenej klucnej kosti a aj rehabilitaciu kde nas ale objednali az na buduci tyzden lebo je na cvicenie este vraj malinky tak uvidime ako to zvladneme, uz sme boli aj naspat v Saci minulz tyzden lebo nas vystrasili ze je este stale zlty tak sme boli na kontrolny odber..ale bol v poriadku chvala Bohu. Buduci tyzden prva poradna tak uvidime kolko pribral ci schudol.
My sa krstime tiez az koncom maja tak to nejako az vyslo.
A ja sa mam uz lepsie aj to krvacanie a aj tie hemoroidy tu masticku mi Dr poradil tiez ale dajako nepomohla, ja som si uz teraz zacala davat obycajny Framykoin to mi doporucovali aj viaceri ze je to dobre na hemoroidy a zda sa ze mi aj to trochu pomohlo.. akurat mame problem tiez s kojenim tiez musim dokrmovat lebo mam malo mlieka uz v nemocnici bol problem..no ani dceru som velmi nekojila tiez som mala problem s prisatim a aj mlieka bolo malo..tak nenarobime s tym nic.. tak sa drzte a pekne dniky prajem.Pa

perla_007
6. máj 2012

@popoluska35 termín mám 9.5. ale malému je asi dobre v brušku zatiaľ sa nejak vonku nechystal. Tak uvidíme kedy nás prekvapí. 🙂

popoluska35
6. máj 2012

waw tak to uz len 3dni.drzim prsteky aby ste to mali cim skor pri sebe maleho anjelika ja to mam za 13 dni uz sa neviem dockat ale sa aj bojim ako to vsetko dopadne

silvulik10
7. máj 2012

@kvila Ahooj 🙂 No museli sme urobiť krstiny teraz, lebo u nás je taký zvyk, že z bábatkom nemôžem dovtedy kočíkovať vonku kým nie je pokrstené. A teraz každému vyšlo, že mal voľno. Tie čípky mi dali až vtedy keď som bola otvorená na 5 palcov. Totižto ja som sa neotvárala. Prijímali ma večer o 21:00 z odtečenom plodovou vodou a otvorená som bola na 1,5 palca, do 6tej rána som bola len 3 palce a o 8mej na 5 palcov, vtedy mi dali klystír, čípky infúzie a oxytocín a tak som o 10:00 porodila. V noci som bola totálne vysylená, celá som sa triasla, ale potom to pomaly prešlo. Mám málo mlieka, musím dokrmovať, hlavne aj kvôli žltačke.
Dnes sme boli na odber, tak dúfam, že sa to zlepšilo a už sa nebudeme musieť vrátiť do nemocnice. No a malý je veľký papkoš, za 3 dni sme pribrali 250g. Ak ho nebolí bruško, ani neviem, že ho mám 🙂 A Ty? ako to zvládaš?

perla_007
7. máj 2012

@popoluska35 ďakujeme, no možno nás aj ty predbehneš lebo u mňa to zatial na pôrod nevyzerá ja snáď asi budem tehotná do konca roka 😀

popoluska35
7. máj 2012

@perla_007ono to pride vtedy ak to budes najmenej cakat.si otvorena uz ci nie? dnes som bola na poradni v saci.som len 1prst otvorena dalsia poradna o tyzden ale uz by som bola rada keby som tam uz na buduce ostala.

perla_007
7. máj 2012

@popoluska35 no ja som bola na poradni vo štvrtok a zatvorená, krčok 1,5 až 2 cm polopriesakly a to som mala aj týždeň predtým... teraz idem v stredu tak som zvedavá či sa niečo zmenilo... 🙂

popoluska35
7. máj 2012

@perla_007 ja tiez mam krcom 1,5cm.ale otvorit sa moze zena aj do hodiny pytala som sa lekarky.tak mozno ta v stvrtok aj nechaju v poradni.chcem sa opytat davas si uskladnovat pupocnikovu krv?

zuzka117
7. máj 2012

žienky neviete či si musíme zobrať do pôrodnice povinne košele? nemôže byť aj obyčajné pyžamo?

steva
7. máj 2012

@zuzka117 ja som mala pyzamo a nebol problem.
😉

kepassa
7. máj 2012

no tak kocky drzte nam prsty, o 17tej mame byt na prijme, duuufam, ze to cele dobre dopadne a ze to nebude trvat tak ako prvy porod hodiny a hodiny 🙂 rodit budem u Dosedlu tak dufam, ze ma dobru naladu a pevne nervy 😀

kacenka78
7. máj 2012

@perla_007 a môžem sa spýtať - čo znamená "polopresiakly" ? totiž som v 24 tt, bola som na kontrole, kde som sa sťažovala na bolesti v podbrušku, a o.i. v správe mám uvedené, že bránka uzavretá, hrdlo polopresiakle.... na nete som k tomu vysvetlenie nenašla 🙂

kacenka78
7. máj 2012

@kepassa veľa šťastia, nech to máš čo najskôr za sebou 🙂

perla_007
7. máj 2012

@popoluska35 ja si ju uskladňovať nedávam, dosť sa o tom popisalo a boli na túto tému aj nejaké reportáže z ktorých vyplývalo, že ide do veľkej miery o biznis, takže ja som sa rozhodla že si ju uskladniť nedám.

perla_007
7. máj 2012

@kacenka78 no to by tí určite najlepšie vysvetlil tvoj gynekológ ale môže to mať niečo spoločné s tuhosťou krčka, ale brala by som to moje vysvetlenie s veľkou rezervou 🙂

kacenka78
7. máj 2012

@perla_007 dakujem 🙂 spavidla preberiem s dr.vsetky info, ale k tomu sme sa nedostali a nenašla som uspokojúce vysvetlenie ani na nete....

perla_007
7. máj 2012

@kepassa držím prsty, nech to máte r
4ýchlo zasebou!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre