Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

steva
26. jún 2012

@kukucino za samostatny porod nieje poplatok,len za poradne co chodis posledny mesiac sa plati tusim 6 eur a potom uz len ked chces epidural,izbu lekara,manzela pri porode,ale to uz len ak ty chces

kacenka78
26. jún 2012

@kukucino ahoj, ako ti uz bolo odpovedane, za samotny porod nie, ale za vsetko ostatne ano - nadstand.sala, otec pri porode, izby a pod... 🙂 dokonca vraj uz nie su k dispozicii izby zdarma, ale ze sa plati minim 10 € na den, ale to som len v ramci diskusie tu niekde citala, takze to potvrdene nemam... ja tiez nie som z KE, byvam 80 km od Sace a taktiez sa chystam tu rodit....este 3-4 tyzdne a zacnem chodit do poradne do Sace...

zuzla80
26. jún 2012

@jlp uz som s Dosedlom prisla do kontaktu, robil mi 2x utz, ale to bolo pred 2rokmi, to este le zacinal byt "popularny". Musim napisat, ze moja sestra s nim mala zlu skusenost a povedala, ze by k nemu rodit nesla, ale nebolo to nic spolocne s porodom, robil jej ultrazvuk a spraval sa k nej dost arogantne, az som vtedy ostala na vazkach ci ist k nemu vobec rodit. Je pravda, ze utz jej robil mimo ordinacnychh hodin, ale bola s nim dohodnut, tak ked na nu nemal naladu mal ju odmietnut...ale aj tak som si ho vybrala hlavne kvoli normalnemu porodu, lebo keby ze viiem, ze idem cisarsky, tak nikoho asi nevybavujem...A dosedla nerata tym, ze u neho budes aj rodit, ked k nemu chodis do poradne? Vezme ta stale na cas ked si s nim dohodnuta?

@mg25 jeej no vitajte, vitajte a hlavne este 2v1. Tak som na vas myslela, som rada, ze ste uz doma, ani ti nezavidim tie horucavy stravene v nemocke, no len hlavne ze ste este pokope. Aj mne mala tlaci a kope akoby do vajecnika a je to dost bolestive, ale ty mas asi tlaky zo spodu vsak? A nozky ako aspon trosku odpuchli a co vlastne s vami robili, nejake infuzky a tak?
No caka ma v piatok prva poradna, tak som zvedava, aj ked som tam uz rodila, ale stale je to take plne ocakavania a dojmov...no ved dam vediet 😉

mirka_aa
26. jún 2012

@kukucino ahoj..no ja som tam rodila pred dvoma mesiacmi,a platila som ten polatok 6€ aj za poradne a potom aj za porod 6€

mirka_aa
26. jún 2012

@lucka87 no k nemu mozes chodit na poradne len ak chces aby ta aj on odrodil..nemusis si ho zazmluvnit,mozes sa s nim aj dohodnut....väcsina zien mu nevola,ale pise mail,ten je aj na stranke.. 😉 ked ces,pytaj sa viac cez IP

lucka87
26. jún 2012

mirka_aa @ uz som mu napisala mail a aj chcem ist k nemu rodit 🙂 teraz cakam na odpoved ...dakujem pekne za info 🙂

jlp
26. jún 2012

@zuzla80 noooo na to som nemyslela. Ja som sa k nemu dostala na odporucanie rodinneho znameho hlavne pre tie problemy s oblickami, co ma maly. On sa ma pytal, ze ci chcem rodit v Saci a ja som mu len hovorila, ze ano, ale o tom, ze si zaplatim priamo neho sme sa nebavili. Yatial ma zobral raz mimo ord. hodiny a 2x pocas ord. hodin. Aj teraz idem normalne po objednani. Heh no asi mu poviem najblizsie, ze si nehodlam platit tolke peniaze za odrodenie. Aj ja chcem ist prirodzene, tak verim, ze vsetko bude fajn a maly sa uz konecne prestane vrtiet. Jeeeejda, no to som zvedava na tu reakciu, ked mu poviem, ze nech ma odrodi ten, kto bude mat sluzbu vtedy. Najhorsie je, ze je to v case dovoleniek, tak snad tam niekto bude 🙂

jlp
26. jún 2012

inac kocky ako je to s tym papierom na MD? nastupila som na nu minuly pondelok 18.6. ale kedze byvam v MT a trvale bydlisko mam stale v PO. Moj zamestnavatel mi povedal, ze oni s tym nic nemaju, tak aky je postup? Dokedy to treba nahlasit? Mne lekarka povedala, ze to mam dat zamestnavatelovi, ten tam ma dopisat pripadne marodky pocas prace a nahlasit nastup na socialku (u mna asi na urad v PO, aj ked robim v ZA)...a co mam potom zajst do PO na socialku a nieco im vypisat?...pomoooc ja som v tychto veciach strasne stratena.

zuzla80
26. jún 2012

@jlp no poviem ti, ze aj ja som zvedava na reakciu. Daj mi potom vediet, bud tu alebo cez IP 😉. A kedy ides najblizsie k nemu, ja v piatok.
Inak co sa tyka MD, tak ja som momentalne na rodicovskom + som bola od februara na PN, na MD som nastupila 19.6. a sestricka mi na tu ziadost vypisala prve 2 kolonky,vratane datumov nastupu a ukoncenia PN a datum nastupu na MD a bola som odniest zamestnavatelovi, kt mi to zasle na socialnu pois. Neviem, ale zamestnavatel by mal nieco take hlasit,ved od nehu budu chciet nejaky zaklad z kt sa ti bude ratat vyska MD, ale datumy PN by ti mal napisat lekar - to s tym kam to zaniest ti neporadim, asi by som prezvonila socialku, pre istotu, lebo jednotlive pracoviska niesu prepojene a aby sa ti nestalo, ze nedostanes matersku.

jlp
26. jún 2012

@zuzla80 iste ti dam vediet. Akurat som si uvedomila, ze som prepasla tych 8 dni, co sa maju nahlasit zmeny, ale ved to mal spravit moj zamestnavatel hned, ako som doniesla papier o MD od lekara. No zajtra si to obvolam a snad sa to vyriesi. Ja sa zajtra chcem objednat na 4.7. k nemu. Lebo mi vravel, ze sa mam objednat na 37tt, takze to mi tak nejak bude vychadzat. Ozvem sa, ze co a ako potom. Tak daj vediet, ako si dopadla v piatok. Idem hajat. Dobru noc, moj maly zase kope ako blazon. Uff, takymto systemom ho budem chciet skutocne mat pri sebe uz o 2 tyzdne.

mg25
27. jún 2012

@zuzla80 joooj nechcem sa ľutovať, ale straaaašne horuco bolo 😠 fakt som miestami kolabovala,fuj. Ale stále 2v1 tak to ma teší najviac 🙂 Dali infuzky a tlaky a bolesti menej, ale ako som doma a neberiem ich je to zas tak isto ako pred nemockou. Ale už sa nepriznám na poradni 😅 Nechcem už ísť ležať. A tesne sa minieme na poradni o jeden deň. Možno nabudúce nám to vyjde rovnako.
Aj ty to máš veselé, keď do vaječníkov. Ešteže to celkom rýchlo uteká všetko,nie? 🙂 Niekedy tak všetko bolí, že až neviem, čo so sebou a to som nechápala,keď som bola v 25tt a ženy sa sťažovali ako ich bolí,keď sa malé hýbe a kope a keď sa oni pretáčajú na posteli 😀

zu2za3na
27. jún 2012

@steva ahoj, aj za manžela pri pôrode sa platí? myslela som si, že je to zadarmo v šaci...

zu2za3na
27. jún 2012

@kacenka78 ahoj, ja som minule nahliadla do cenníka priamo v ambulancii, keď nemáš voľné izby, ktoré sú zadarmo (a tie nie sú voľné skoro nikdy) tak sa tam platí presne ako vravíš od 10 eur, potom 15, 30, 50 Eur a ďalej som už ani nepozerala, záleží či chceš byť sama na izbe, a či tam chceš chladničku a podobne

steva
27. jún 2012

@zu2za3na ano plati sa,ale neviem presne kolko,myslim ze okolo 20 eur

kacenka78
27. jún 2012

@zu2za3na za prítomnosť otca je to naozaj tych 20e...

zu2za3na
27. jún 2012

@kacenka78 fakt? no tak to som netušila...dobre, že vravíš, manžel tam chce byť... viem, že v starej sa neplatí za prítomnosť otca

zu2za3na
27. jún 2012

@steva to už sa platí za každú maličkosť...

kacenka78
27. jún 2012

@zu2za3na no pokial viem, tak vo vacsine porodnic sa za pritomnost otca plati, aspon co pisu dievcata v inych forach... v Saci som aj pred 6.rokmi platila tusim 500 Sk..... a teba to čaka kazdu chvilu, tak drzim palce !! 🙂

tehulkake
28. jún 2012

ahojte tehulky, tak ja sa chystam rodit do sace, len akosi, si neviem vybrat porodnika, vsetci ospevuju Mudr. Dosedlu, a co tak Toth alebo Richnavsky? velmi,by som si zelela prirodzeny porod, ale tak to uz nie je v mojej moci 🙂

zu2za3na
28. jún 2012

@kacenka78 ďakujem pekne ale ani ty už nemáš tak strašne ďaleko 🙂 držte sa 😉 mňa už to čaká o dva dni ak porodím v termíne, ak nie, tak dúfam, že čo najskôr, to posledné čakanie je také zvláštne

zu2za3na
28. jún 2012

@tehulkake ja si nevyberám žiadneho, vraj sú tam všetci odborníci, povedala mi to sestrička u môjho gynekológa, ktorá tam roky pracovala. a zbytočne sa za to platí aj keď ideš do poradne, tak musíš čakať na konkrétneho doktora...neviem neviem, ja som rada, keď ma čím skôr vybavia a idem preč

kacenka78
28. jún 2012

@zu2za3na no ja som sa tiež nechystala vyberať konkrétneho lekára, avšak dievčatá tu písali, že práve kvôli poradni sa to tiež oplatí dohodnúť, lebo prideš na konkrétny čas ku konkrétnemu Dr. a ked nemáš nikoho dohodnutého, tak si tam musíš odsedieť 2-3 hodiny, kym prideš na rad... akú máš ty skúsenosť, kedže poradne máš už za sebou?

zu2za3na
28. jún 2012

@kacenka78 no je to pravda, keďže som prvorodička, netušila som, že tvoj pôrodník si ťa objedná presne na čas. niekedy sa tam čaká aj 2 hodiny ale minule ma vybavili za hodinku a myslím si, že je to zbytočný luxus, tie peniažky sa dajú aj lepšie využiť, ako zaplati´t si pôrodníka...nie že by sme na to nemali ale aj tak , veď si na materskej a keď tam prídeš presne na deviatu ráno, tak ťa vybavia aj skôr. niektorí si platia aj prednostné vyšetrenie 20Eur a aj tak ich prednostne nevezmú lebo majú ťažký prípad na sále...už aj to sa stalo ,jeden budúci otecko mal na to hrozné nervy...a naposledy ma vybavili do hodinky, len si zober, že 15 min trvá iba monitor, plus ešte bežná kontrola a do toho im stále niečo príde...ale aj tak som počula, že v iných nemocniciach je čakacia doba dlhšia

zu2za3na
28. jún 2012

@kacenka78 dodávam však, že ešte neviem či mám za sebou poradne 🙂 ak neporodím 30.6, tak 2.7 mám ísť zase do poradne🙂 zatiaľ som tam bola celkom 3x a najdlhšie som čakala pri prvej lebo ma poslali aj na ultrazvuk a na ultrazvuk sa tam dlho čaká a nie je tam ani žiadny poradovník

kacenka78
28. jún 2012

@zu2za3na zdieľam podobný názor, že si nebudem dávať konkrétneho pôrodníka... v Šaci aj tak sú naozaj dobrí lekári, a keďže sa platí za ostatné služby, tak toho bude aj tak dosť..... pri prvom som rodila tiež v Šaci a platili sme aj za nadštandard.pôrodnú sálu, ktoru sme mali k dispozicii - nerodila som tam, ale doma mi večer odtiekla plodová voda, do Šace to máme 80 km, tak sme ihned išli do nemocnice a tam sa ukázalo, že na rodenie to ešte nie je a nechceli sme isť naspäť domov kvôli diaľke, tak sme si zaplatili tú sálu, kde sme s manželom boli celý čas spolu až do pôrodu, ktorý bol na ďalší deň na obed.... takže prípadne aj s týmto poplatkom počítam..... a ktovie, aké izby sa nám ujdu....

kacenka78
28. jún 2012

@zu2za3na no snáď Ta bábo nebude dlho trápiť a 2.7. už bude na svete 😉

zu2za3na
28. jún 2012

@kacenka78 no presne to je jediné negatívum, že sa tam nedá dopredu rezervovať izba, keď chceš izbu za 10 Eur, tak celkom určite nemusí byť voľná a musíš potom vziať to, čo je alebo prijať izbu, kde sa neplatí a byť na izbe ešte s troma babami a nevieš s akými 🙂a mne hovoril doktor na predposlednej poradni, že sa im strašne zvýšil počet pôrodov až o 100 ročne....no keď si to tak vezmeš, každý deň tam prepustia nejakú mamičku domov, takže izby sa stále uvoľňujú...strieda sa to tam ako na páse, vybrať si pôrodníka len preto, aby si nečakala je podľa mňa hlúposť a celkovo oni na tom fajne zarábajú...

zu2za3na
28. jún 2012

@kacenka78 chúďa, veď to ono trápi seba, že sa tam tak musí tlačiť 🙂 už už nech ide vonku...fúha ale neviem, čo ma čaká, tak je to také zvláštne...tie pocity sa nedajú opísať, určite budem plakať, keď ho prvý raz uvidím

kacenka78
28. jún 2012

@zu2za3na tak nech sa ti ujde dobrá a nie drahá izba a snáď cez víkend to budeš mať s drobcom za sebou 🙂na mňa pri prvom drobcovi prišli emócie až neskôr, v prvom rade som bola rada, že to mám za sebou 😀 uvidíme, aké to bude teraz 🙂

teleranka
28. jún 2012

@zuzla80
@jlp
@mg25 pridam svoju skusenost s nim, ktora je absolutne negativna.... to, co ste napisali, ste napisali maximalne diplomaticky a jemnucko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre