Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

zu2za3na
28. jún 2012

@kacenka78 no ja sa na to snažím veľmi nemysliet, dokonca manžel zajtra oslavuje meniny, tak ideme ešte grilovať na chatu. ale nie je to ďaleko, tak keby niečo, bežíme rodiť🙂 na mňa tie pocity prišli už tento pondelok

jarimka
28. jún 2012

ahojte tak konečne tu aj niekto píše 🙂
@zu2za3na takže teba to každú chvíľu čaká aj mna tak možno sa stretneme 🙂 lebo doktor povedal že do konca týždňa to môže prísť tak uvídíme a ešte otázočka kolko sa platí za nadštan. pôrodnú sálu neviete ?

zu2za3na
28. jún 2012

@jarimka Ahoj. neviem presne, ktorú myslíš, viem, že sa platí od 10 eur za klasickú, kde ste dve, potom 20, 30 eur za izbu, kde ste dve ale je tam aj chladnička a potom je tam izba aj za 50 eur na deň

jlp
28. jún 2012

@teleranka :D no ja som trpezlivy clovek a dokazem akceptovat inakost, ale tiez sa ozvem, ked mi uz bude u neho nieco velmi vadit. Aku nagativnu skusenost s nim mas?

jarimka
28. jún 2012

ja som myslela pôrodnú sálu čo môžeš mat manžela pri sebe celú 1 dobu pôrodnú

kacenka78
28. jún 2012

@jarimka pokiaľ si dobre spomínam, čo tu písali mamičky, tak to bolo 23 € za nadštand. porodnu salu...

@zu2za3na no tak este si uži poslednú grilovačku :D len manžel asi bude oslavovať striedmo, aby ste mohli v prípade potreby utekať rodiť 😉 ked si z KE, tak to stíhate, ja sa bojim, že druhy porod bude rýchlejší a že to nedajbože nestihneme...ale ešte je skoro obávať sa...snáď .. 🙂

jlp
28. jún 2012

@jarimka ahojte na nete su tieto poplatky: 20e platis pri odchode z nemocnice po porode, 230e je za vyber konkretneho porodnika, 23e za nadstandard. porodnu salu, 140e za EDA - epiduralku (konzultacie s anesteziologom su medzi 38 - 40tt), nadstandard. izba je od 15 - 30e zalezi od poctu osob, strava za doprovod je 8.70e na den, navstevne hodiny su od 12:30 - 21:00, na 4. den ak je vsetko ok sa ide domov

kacenka78
28. jún 2012

@jlp lent o nie su asi najaktualnejsie polatky, kedze od februara tohto roku sa zmenili poplatky za izby a su od 10 až do 70 € (apartman).... ale ostatne by asi mali byt take, ako si pisala.... kočky, čo budú roditť, nám to overia 😎

jarimka
28. jún 2012

@jlp ďakujem
@kacenka78 aj ja stresujem ako dôjdem ja to mám tiež ďaleko pri prvom som išla v kľude ale teraz mám fakt strech aby to nebolo medzi PO a KE

kacenka78
28. jún 2012

@jarimka no my to máme odstopované, že od nás do Šace to máme takú hodinku, to by sme mali zvládnuť 🙂 teoreticky 🙂

jlp
28. jún 2012

haha kocky a ja to mam este komplikovanejsie, kedze som sa prestahovala do Martina. Najprv sa dotrepat do PO k rodicom, zobrat si veci a potom do KE...dufam, ze nebudem v spravach, ze som porodila niekde medzi PP a Spisskou vo vagone c. 570 🙂

jarimka
28. jún 2012

@kacenka78 a odkiaľ si? my to máme tiež hodinku ak dúfam pôjdeme v čase ked v KE nebudú kolóny

jarimka
28. jún 2012

@jlp tak to máš fakt komplikované takže možno budeš populárna nie každý sa dostane do telky 😀

kacenka78
28. jún 2012

@jlp no to budeš mať zaujímavé 😎 cestuješ do PO s dostatočným časovým predstihom?

jlp
28. jún 2012

v PO budem od 11.7. - ucim na Presovskej detskej univerzite a potom musim odbehnut do MT a od 16.7. uz ostavam v PO az do porodu, tak verim, ze sa maly rozhodne dovtedy vydrzat v brusku

kacenka78
28. jún 2012

@jarimka my sme si tuším aj písali, nemáš manžela od nás, teda z Lipian? 😉

jarimka
28. jún 2012

@kacenka78 ano jasné písali sme si a to z lipan máš len hodinu cesty ?

kacenka78
28. jún 2012

@jlp no tak to snád vydrzis tu cestu do PO dva tyzdne pred pôrodom 😉 a prečo si sa rozhodla pre Šacu? Martin nemá dobrú pôrodnicu?

kacenka78
28. jún 2012

@jarimka no pred 6.rokmi sme to takto stihli, ale je pravda, ze to bolo mimo hlavnej premavky, v piatok večer o pol deviatej...inac to je max. 1 h. 15 minut, za tolko sme bez nahlenia zvykli do Sace dôjst...

jlp
28. jún 2012

@kacenka78 ale ano v MT je dobra porodnica, ale ja som ostala pri tomto tehu u mojej dr v PO a kedze malemu zistili rozsirenie mocovodou a dostala som odporucania na dr. Dosedlu v Saci, tak som sa tak rozhodla. Dalsie uz planujem na MT. Dalsim dovodom je, ze kedze mi to vyslo na leto, tak aspon budem trosku doma v PO a s dalsimi 4 kamoskami budem kocikovat.

kacenka78
28. jún 2012

@jlp takže začínaš do poradne chodiť k Dosedlovi?.... a kočíkovanie s kámoškami je určite lepšie ako osamote, aj starí rodičia pomôžu 😒

jlp
28. jún 2012

no k Dosedlovi som uz bola v poradni v podstate od toho 25tt a odvtedy kazdy mesiac raz, aby sledoval oblicky. Na PO sa velmi tesim, lebo v MT kedze som sa len pristahovala v septembri, tak tu zatial vela ludi nepoznam a aj ked poznam, tak nemaju deti :(...obavy mam len s toho, ze po 6tich tyzdnoch mi zacne z mojich rodicov zasibavat, kedze som zvyknuta byvat sama. Ale ano, pomozu mi s malym a mozno trosku oddychnem. Tesim sa.

zu2za3na
28. jún 2012

@kacenka78 neboj sa🙂 všetko bude dobre, všetko stihnete načas..neviem, ako to bude s oslavovaním 🙂 asi fakt len tak striedmo

mg25
29. jún 2012

@zu2za3na
@kacenka78 nie je celkom pravda, ako to píšete 🙂 Práveže ak "Váš" lekár nemá práve čas, tak na neho čakáte (nikdy neviete, čo súrne mu môže prísť,aj keď ste dohodnutí na určitú hodinu) a ostatné baby idú zaradom 🙂 Ale nie je to pravidlo,jednoducho občas sa to stáva. Ja vidím výhodu v tom, že človek má "svojho" lekára v tom, že ťa zakaždým pozerá ten istý človek a pozná tvoj zdr.stav. Ak si ťa teda pamätá 😀
Juuuj Zuzka ty to už máš naozaj co by dup, silno držím prsty 🙂
@teleranka Nadi ako mi bolo povedané, číta to tu polka nemocnice 😕 ,tak preto takto. Keby tu mala napísať názor jedna moja spolubývajúca, neviem neviem či by to zniesla klávesnica 🤐 . Ale nech si každý urobí názor sám, resp. sama 🙂.
@zuzla80 ozvite sa ako ste dnes dopadli 🙂

kacenka78
29. jún 2012

@mg25 ja s poradnami a lekármi teraz v Šaci nemám osobnú skúsenosť... ako som písala, mám to odtiaľ z fóra, kde to písali už mamičky, ktoré to majú za sebou, takže len také zhrnutie viacerých názorov 🙂

zu2za3na
29. jún 2012

@mg25 ahoj 🙂 prehľad o tvojom zdravotnom stave má najlepší aj tak tvoj gynekológ ku ktorému si chodila predtým, takže keby niečo, môže dr. nahľadnúť do tvojich lekárskych správ, ktoré si mala od svojho gynekológa...ja ich nosím na odporúčanie stále aj keď som nemala nejaké vážne problémy. a navyše ako vravíš musí si ťa pamätať a nie vždy má čas, takže tak či tak musíš čo to počkať...ja v tom proste nevidím nejaké výhody mať pôrodníka. Keby som tam niekoho poznala, tak by som nad tým uvažovala...odporúčaní som tiež mala veľa ale neriešim to. Ďakujem pekne, hádam to už budeme mať čoskoro za sebou 🙂

kacenka78
29. jún 2012

@zu2za3na takže stále doma? žiadne nočné kontrakcie? drobec si čaká pekne na termín a zajtra to príde? 🙂

sunny15
29. jún 2012

Ahojte,ja sa chystam tiez rodit v Saci...ja som si chcela zaplatit k porodu Dosedlu...lebo som na neho pocula same dobre chvaly...ale teraz na neho pocuvam vsade skor negativne reakcie..ze je namysleny a arogantny 😒 tak neviem...bola som u neho v 20tt na usg a bol v pohode aj ked sa mi zdal sebavedomí...dost poohovaral ine porodnice...ze Saca a akoby chcel zdoraznit ze aj on su proste spička 😕
nuz chystam sa tam aj na dalsie usg v 30tt tak som zvedava aky bude a podla toho sa rozhodnem...

kacenka78
29. jún 2012

@sunny15 ahoj 🙂 nejdem hovorit z vlastnej skusenosti, kedze dr. Dosedlu nepoznám, len na základe odporúčaní iných mamičiek, ale ak by som si chcela zazmluvniť Dr. Dosedlu, prednostne by som brala do úvahy jeho kvality ako odborníka a nie jeho správanie, aj keď samozrejme dobre padne, ak Dr. je milý, pozorný, rozpráva sa s Tebou a pod.... ale ak pôjde do tuhého a budeš rodiť, tak odbornosť určite zaváži pred milým prístupom..... 😉 kombinácia oboch by bola ideálna, ale veľa dievčat tu písalo, že je aj milý, žoviálny, povtipkuje a pod... asi sama musíš zhodnotiť, keď budeš na ďalšom USG pri ňom.... 😉

fabias
29. jún 2012

Ahojte 🙂 pridám aj ja svoj názor na Dr. Dosedlu... pred troma rokmi som pri ňom rodila a teraz som si ho vybrala znova🙂 Je pravda, že je veľmi sebavedomí ( arogantný sa mne osobne nezdá) ale na druhej strane je kopec lekárov, ktorí sú tiež sebavedomí a nemajú byť ani načo:( Dúfam, že svoj názor na ňho nezmením ani po druhom pôrode 😉 Mám to do Šace podobne ako @kacenka78 ďaleko, tak verím že všetko dobre dopadne.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre