Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

jlp
16. júl 2012

Kati to len preto, ze malemu sa nechce a ja som stale zatvorena...ale fyzicky uz nevladzem a fucim aj po rovine...uvidime podla pocasia. Tak potom mi robia aj ctg aj prietoky..lebo uz som zacinala rozmyslat, ze ci nahodou nezabudli xix. Dik za ozrejmenie.

zuzla80
16. júl 2012

@jlp no ziram, co ty sa este chystas robit v 39tt 😀 este stale nemas dost adrenalinu. Ja byt na tvojom mieste som uz davno nastahovana v PO a cakam kedy to na mna pride 😀 😀 Ja preto pisem, prietoky/ctg lebo niekto to vola tak a niekto tak, ale kacenka ti to dobre svetlila. Teraz sa hlavne robi to ctg. No mna naposledy ani zo spodu nepozrel, ze nechce babrat ked aj tak ideme cisarskym. Ako nieze by mi to chybalo 😀 ale malo by sa to vysetrit nie?
Jani a ty chces ten novy nadstandard? Mne staci ten stary, bola som tam pred 2 rokmi, na dvojkezbe a bohate stacilo. Neviem ci sa izby daju rezervovat, niekto mi hovoril, ze daju a viacare tu pisali, ze nedaju. Skusim sa zajtra opytat na poradni. Minule, ked som bola na poradni tak pacientke predomnou izbu rezervovali, ale isla cisarskym, cize vedela termin porodu...

jlp
16. júl 2012

@zuzla80 no Zuzi ja neviem ako vyzeraju stare a v podstate mi je to aj jedno. CHcem byt na izbe dvojke. Nemusim mat ani TV ani ziaden specialny luxus. Akurat neviem ci to treba rezervovat, alewbo kedy im to staci povedat, kedze termin nemam presne urceny. Bude super ked sa opytas. Nechcem platit viac ako tych 35, ale zase nechcem byt na izbe s dalsimi 5timi. Jozko bude za mnou chodit kazdy den, tak chceme mat trosku aj sukromie v ramci moznosti. Zuzi ty si odkial? Ja budem cele leto az do polovice septembra u rodicov v PO, tak mozeme dat stretko niekde.

mg25
16. júl 2012

@zuzla80 ajoj moja, taaak zajtra mám prísť už s taškou, bojím bojím bojím 😅 ale termín ešte nemám, kde bude flek, tam ma pichnú.... 😀
Bola som pozrieť aj izby, aj podľa mňa izby na starom oddelení sú úplne v pohodičke 🙂 Takže budem dúfať, že sa dostanem 🙂 Ale nedajú sa rezervovať, lebo prednosť majú tie, čo sú na sále....sestričky vraveli.
Ešte stále si neviem predstaviť, že budem mama 😵 Len sa bojím toho spinálu.

sunny15
16. júl 2012

@mg25 budem drzat palceky...zvladnete to...inac spinalu sa aj ja bojim...
ale ine sa da robit...maly dajak musi von z bruska..

zuzla80
16. júl 2012

@mg25 Maťka to ozaaaj 😨 , pánečky až sa mi srdce rozbúchalo. Ja by som už tiež šla, vezmi ma so sebou 😅 Už som si povedala, že tento týždeň kedykoľvek môžem, len ja narozdiel od Janky do môjho starého hustím, nech niečo poriešime, aby sa to rozbehlo, no on moc nechce. Tak neviem, či si nepočkám až do toho budúceho týždňa.
Moja spinálu sa neboj, pre mňa najviac na tom odstrašujúce bolo to pichnutie, nič viac, iný nemali problém ani s tým. Anesteziológ sa akosi nevedel trafiť a trafil sa až na 4ty krát, ale zvyšok bol už zážitok. A dajú pred teba plachtu, takže nebudeš nič vidieť, len si myslieť, čo asi robia. Adamka ti vyberú hneď to bude chvíľková záležitosť, šitie trvá trošku dlhšie, takých 15-20min. A ten neopísateľný pocit, keď ti ho hneď ukážu, to ti nenahradí nič na svete. Ja inak ako spinálom ani nechcem ísť, doteraz si pamätám ako mi ukázali Ninušku, na to nikdy nezabudnem.
Juuuj držím, stískam silno palce, budem na teba veeeeľmi myslieť, nech všetko dobre dopadne. Držkajte sa obaja 😵 😵 😵

@jlp Jani no ja som odtiaľ odkiaľ Maťka @mg25 ale on to asi netuší 😅 😀 Do PO by sme to mali asi ďaleko a asi aj ty k nám. Leda niekde v KE sa stretnúť. A čo vieš, možno sa stretneme v nemocke 😉
Inak izby sú ozaj fajn. A ak by ťa aj dali na tú 4posteľovú, môžeš poprosiť sestričky, že ak sa niečo uvoľní, tak nech ťa preložia na nadštandard. Susedku tak prekladali. Stále si myslím, že izby v Šaci sú oproti tým košickým najlepšie...

zuzla80
16. júl 2012

@sunny15 inak ak nechceš spinál, tuším sa dá na požiadať o celkovú anestézu. Ale vraj je pre dieťatko spinál lepší ako celková anestéza, aj žena sa vraj po spinály lepšie zotavuje. A myslím, že tých 20-30min sa dá vydržať, neboj. Ja viem, je to taký zvláštny pocit, sama som si to prežila, ale dá sa to zvládnuť, určite 😉

mg25
16. júl 2012

@zuzla80 😀 ty si zo Sace? Ozaj? No sranda. Musim povedat, ze sa viac tesim,ako bojim, ale to asi este len pride, ked pojde mcestou k operacnej sale 😀 Uz nech to mame za sebou a drobec ma viac pracovneho priestoru. Ked sa mi podari mm instruovat, poviem mu,aby napisal, co a ako. A mozem ta pribalit do tasky, je taka obrovska, ze budu na mna zajtra cumiet ako na blbca 😅 😀

@sunny15 dakujem 🙂 a ako pise Zuzka, da sa celkova anesteza. Aj mna sa na predoperacnom na ARE pytali,aku chcem, ale hned dodal lekar, ze odporuca spinal. Ten nema nic spolocne s miminom, celkova prechadza aj na nho. Neboj zvladneme 🙂 ja som tiez poserko 1. triedy a aj som vahala asi 5 sekund nad celkovou, ale chcem pre Adamka co najlepsie.

jarimka
16. júl 2012

@kacenka78 ahoj no bolo všetko plné tak som bola rada že na novom bolo voľné takže som brala to čo bolo ano návštevy môžu na izbu celí deň tak to bolo super a ohľadom pôrodu rodila som na deň termínu inak dostali sme krásny darček na 4 vyročie svadby 🙂

jarimka
16. júl 2012

@jlp no bolo veľa rodičiek to ale ja som ešte stihla že izba na novom bola voľná izby su pekné kúpeľňa tiež super je to tam pekné ja som rodila u Dosedlu

zuzla80
16. júl 2012

@mg25 no však pokočíkujeme niekedy spolu 😉 Určite daj vedieť Maťka, či už cez mužíka, alebo keď dôjdete domov. Strašne budem na teba/vás myslieť, hlavne sa daj rýchlo dokopy, naber kopec síl, lebo Adamko ťa bude potrebovať. Inak ja mám zajtra o 9:30 poradňu, ty sa máš kedy hlásiť na príjme? Ja len, či sa náhodou opäť nestretneme 😉

mg25
16. júl 2012

@zuzla80 asi nie, až na obed sa mám hlásiť. Ale hneď sa ozvem,ako to pôjde. Aj teraz som chcela cez mobil,keď som ležala, ale nechcelo ma prihlásiť, neviem prečo. Mohla som len čítať, čo píšete vy. A som zvedavá na teba, ozaj neviem kto si 😀 Tak ďakujem za podporu,hádam to bude nejakých komplikácii a rýchlo sa zotavím. A samozrejme aj vám všetko dobré a rýchle zotavenie,ak sa budeme míňať a ty už budeš tiež v nemocke.

sunny15
17. júl 2012

@zuzla80
@mg25 jasne,ja viem ze celkova anesteza prechadza do krvneho obehu maleho a musia ho vybrat do 5minut a pri spinali maju casu...noo ja sa akurat bojim toho ze sa netrafia s tou ihlou lebo mam skoliozu a potom aj zotavovania-ja som dost velka migrenicka a po spinali to hrozi...nastastie vdaka hormonom som sa migrenam v tehotenstve vyhla 😀 tak uvidime ako to bude...ale tiez som za spinal-lebo chcem maleho hned vidiet a vediet ze je ok. 😉 juuuj baby drzim vam fakt silno palceky 😀

zuzla80
17. júl 2012

@mg25
@jlp babule tak u nás bude deň D v nedeľu 22.7. mám sa hlásiť o 17tej na príjem, nejesť nič od obedu, takže predpokladám, že k večeru budeme na svete 😉
Matka to sa zrejme budeme míňať, ale nevadí, však sa možno ešte stretneme 😉 Vy sa dnes držkajte.

jlp
17. júl 2012

@zuzla80 Tichucko zavidim a drzim palce, budem na vas brutalne silno mysliet....aj ja uz chceeeeem

zuzla80
17. júl 2012

@jlp Janulik neboj moja, veď do nedele ešte zopár dni, možno vo štvrtok Dosedla rozmasíruje tak krčok, že ma ešte predbehneš 🙂 . Veď vlastne ešte stále môžeš aj Maťku predbehnúť 😉 tá predpokladám, že bude rodiť až zajtra, alebo že by nie 😕

jlp
17. júl 2012

@zuzla80 tak to aby som mu povedala, nech sa mi trosku viac povenuje 🙂...ale no, ved to pride, ked nastane ten spravny cas

sunny15
18. júl 2012

@zuzla80 juuj tak to je super...sa mi aj datum paci 😀
som sa chcela spytat ze po spinali...po kolkych hodinach vam dali napit sa vody ci caju...?

zuzla80
18. júl 2012

@sunny15 aj mne sa celkom pozdava datum 😀 aj ked ti poviem pravdu, ze o datum mi moc neslo, mohla som aj 25teho vybrat, lebo aj Ninka je 25.6. by sa to lahsie pamatalo 😉
Inak nepamatam si, aby mi po spinali zakazovali pit, prave naopak, ja som sa napila potom co ma doviezli na Jisku. Vodu mozes mat pri sebe, ale budu ti tiect aj infuzky na zavodnenie.

zuzla80
18. júl 2012

@jlp jasne jani pride to ked to ma prist, alebo tomu trosku pomozete 😉 zajtra mas kontrolu vsak, napis ako ste dopadli.

sunny15
18. júl 2012

@zuzla80 😉 noo supeer...lebo ja pijem strasne vela vody a akurat viem ze to by mi vadilo najviac...viem ze davaju po spinali skoro pit a aj urologicke caje sa davaju aby si nedostala zapal moc.ciest kvoli katetru vsak?
a jest si kedy mohla?viem ze najprv dostanes vyvar a potom suchare a piskoty...

zuzla80
18. júl 2012

@sunny15 vies co sunny na caj si nejako nepamatam. Na jisku si beries vsetky veci so sebou, takze ja som tam mala vlastnu vodu, toto si uz vobec nepamatam, ci oni nieco davali na pitie. Jedine co si pamatam, ze som mala nizky pulz, tak mi sestricka vravela, aby som pila menej, lebo mi davaju aj infuzku na zavodnenie a ze z toho ten niizky pulz. Tiez som do seba liala vodu 🙂 Jest mi dali az na normalnej izbe, cize po vyse 24h stravenych na Jis, a praveze vobec to neboli suchare a piskoty, ale bola to vacsinou tekuta strava v hrnceku 🙂 ako polievka, puding, ryza v mlieku a tusim ten dalsi den uz mi na izbu nosili aj normalne jedlo. Inak prve dni nosia jedlo na izbu, tym co su po cisarskom...

sunny15
18. júl 2012

@zuzla80 dakujem za info 😉 viem ze vsade to inac funguje...lebo viem ze v novej nemocke...najprv davali len bujon,potom neskor piskoty a suchare a aj puding-ale ten mamickam nedavali lebo ze dostanu hnacky...a v novej sa vari aj urologicky caj 6hod.po sekcii...na predchadzanie zapalu moc.ciest vplyvom permanentneho katetra...a ten kateter ti inac davaju uz na oddeleni,ci az na operacke po spinali...lebo viem ze je to neprijemne trosku...

zuzla80
18. júl 2012

@sunny15 neni zac 😉 Kateter mi davali pred spinalom, to som uz isla so sackom v ruke na operacku 😀 Ja to tiez nemam rada, ale ked sa musi tak sa musi...

sunny15
18. júl 2012

@zuzla80 😀 tak co uz budeme mat kabelky 😀 😀 a tebe sekciu bude robit Dosedla?ci mas ineho dr.?

monika1091
18. júl 2012

holky mate niektora rozpis co vsetko treba do nemocnice?...... alebo kde ho najdem ci mi ho daju na recepcii?ci ako

kacenka78
18. júl 2012

@monika1091 ked pojdes 1x do Šace, tak si ho tam asi treba pýtať, mna uz caka najbližšie poradna v Šaci, tak pozistujem 🙂

majdolena
18. júl 2012

ahojte všetky.baby ja mám íst zajtra na príjem a v piatok na sekciu,prišlo to nečakane a rýchlo,termín mám 29.ho.bola som tam včera a ani ma nenapadlo sa spýtať na izby.teraz tu čítam že si objednávate izby,tak ako to tam chodí a za každú sa platí?díky

monika1091
18. júl 2012

@kacenka78 ty ides prvy krat na poradnu do šace?....a za kym? ja za Dosedlalom.......ale az utorok....

sunny15
18. júl 2012

@kacenka78 a ako treba tam vymenny listok,ci ako?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre