Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

ddmoxy
7. dec 2008

nejako je tu ticho 🙂

lilly
8. dec 2008

zjavne su vsetky uz v porodnici 😵 predsa len hodili mikulasske stretko 😀

danuska24
8. dec 2008

vsetkym blahozelam k babätkam 😉 😉
ja som si takto pred rokom balila kufre 😅 😅

ddmoxy
8. dec 2008

už to tak vyzerá..... a ty ako s maličkou?chcela som sa ťa opýtať,či dávaš malej ortopedické nohavičky.V nemocnici mi povedali,že netreba a keď prídem domov,tak ako chcem.mne to pripadá divné,lebo pri prvej dcére mi nedali na výber.Tak neviem....

lilly
8. dec 2008

ja pouzivam latkovky, aj som chcela, a este aj v porodnici sa malej ritka vyhadzala z jednorazoviek, tak nam dr. odporucala latkovky alebo zmenit znacku jednorazoviek.. no a na ne davam ortop.nohavicky, aj ked v porodnici vraveli, ze od 11.11. sa vraj nemaju davat,ze az v pripade potreby po 6 tyzdnoch, ked sa robi kontrola kllbikov, vraj vtedy podpisal nas minister zdravotnictva nejaky dohovor, ci co s EU, ze sa ortop. nohavicky nemaju pouzivat. Takze do 11.11. ich kazali pouzivat a od 11.11. uz nie. 😕 No ked sa bola moja detska lekarka pozriet na druhy den po prichode z porodnice na malu, tak mi automaticky kazala pouzivat postolky, aj ked pouzivanie latkoviek dost nepochoppila, ze ako to, ze nechcem pouzivat pampersky.. 😕 no ale, ze to je moja vec.. Zase ten problem s klbmi je zalezitost Slovenska a Ciech, tak podla mna, nejaka europska unia do toho nema co kecat, radsej balit isty cas na siroko ako potom po cely zivot mat problemy s klbm.. moj nazor
inac sa mame dobre, niektore noci su horsie, ine ako napr. dnesna su lepsie, ked pekne spinka. A vy sa mate ako? Uzz ste si zvykli na seba? A co starsia dcera, ako na malu reaguje?

ddmoxy
8. dec 2008

úplne s tebou súhlasím.my sa máme fajn.V noci sa malá budí len 2 krát,čo je úžasné.Ale cez deň je veľký hladoš 🙂 🙂 🙂 Len mi je ľúto,že je chladno a nejdeme von.Už mi to kočíkovanie chýba.Staršia dcéra malú zbožňuje.Musím ju však sledovať.Stále nosí malej hračky a bozká jej hlavičku.som prekvapená. 🙂 🙂

lilly
8. dec 2008

spociatku sa aj moja budila tak 2x a pekne spala medzitym.. potom sa to nejak zacalo kazit, no niektore noci su lepsie, ine horsie.. no co uz, aj tak je to moje zlatinko 🙂

ddmoxy
8. dec 2008

som zvedavá ako dlho nám to vydrží 😉 A ako sa cítiš po pôrode si v pohode? Ja som bola po prvom ako troska a teraz ani neviem,že som rodila 🙂

dartka17
8. dec 2008

ahojte. Viete mi povedat, kolko nadstandartnych izieb maju v Saci?

ddmoxy
8. dec 2008

dartka17,podľa toho akú chceš.Sú tam tuším za 250,400,800,a 1100.Ja som bola na tej za 800 tak niečo bližšie viem len o tej.Ale mali tam dosť volno čo sa týka tých nadštandartných.

mimi16
8. dec 2008

ahoj dartka, vidim ze mame spolocny termin, len my cakame dievcatko,tak mozno sa v tej saci astretneme.ked si sa pytala na ten nadstandard, tak ja tiez uvazujem asi o izbe za tych 400, to je myslim dvojlozkova a tie drahsie su jednotky.

lilly
9. dec 2008

ahojte, k tym izbam:
za 250 je jedna 3-lozkova, za 400 su dve dvojlozkove, za 800 su dve dvojlozkove, za 550 je jedna jednolozkova, za 1200 je jedna jednolozkova pri porodnom sale 😉 Ja som bola na tej za 400 a bola som spokojna, az na neutesnene okno, no lezala som pri dverach, tak mi to nevadilo a mali sme tam ohrievac.
ddmoxy, citim sa celkom fajn, teraz som uz sice sama doma, ale vari mi este mama, no Liluska je dobra cez den, aj teraz mi spinka v kociku v kuchyni, ze by som vedela popri nej aj uvarit.. aj mangel mi dost pomaha, stale zehli on, co pred tym nikdy nerobil 🙂 uz aj dve noci za sebou sme mali fajn, takze som aj dost vyspata, takze zatial som v pohode 🙂

mimi16
9. dec 2008

ahoj lily, vidim ze mas kopec info o Saci. Chcem sa ta len opytat ako to je so stravovanim. Myslim, keby som bola nahodou sama na izbe=nadstandard a chcem sa ist najest, tak asi malu nenecham na izbe, mozem si doniest jedlo priamo na izbu? a treba si doniest aj vlastny pribor alebo pohar? a este posledna, kolko plienok si mala pre malu? dik zatial

ddmoxy
9. dec 2008

lilly,tak to je super že to máš takto vyriešené.a zdravím manžela za takúto pomoc.musí byť šikulka,keď vie žehliť 🙂 .
ten môj tiež pomáha,ale do žehlenia ho radšej neposielam 😉
Vyzerá,že všetky kočky už asi porodili.To je super.Dúfam,že je všetko o.k.......

dartka17
9. dec 2008

dakujem za info...ja sa len bojim, aby bola nejaka nadstandartna volna, no nechcem az taku moc drahu..uz aj tak sme mali dost vydavkov a este toho bude dost...porod,pupoc.krv,epiduralka...no vsak to poznate
mimi16, tak hadam sa stretneme...aj ked mne hrozil predcasny porod...bola som si aj polezat v nemocnici...u koho budes rodit?

suntalka
9. dec 2008

ja som bola na tej jednomiestnej, za 550skk, je to iba cislo 10 a je hned pri jedalni, takze si len vybehnes po jedlo, to je par sekund, najes sa na izbe... pribor si nosit netreba, akurat salku mozno, ak by si si chcela spravit caj, je tam rychlovarna konvica /aj telka/

dartka17
9. dec 2008

kocky, ake mate skusenosti s odberom pupocnikovej krvi pre vlastnu potrebu?

mimi16
10. dec 2008

ahojte kocky, suntalka dik za to info o izbach, a mimochodom vidim ze si uz po termine takze prenasas? no ja sa len toho hrozim uz teraz mi je dlho.
........a dartka tak ja mam dohodnuteho doktora Linkescha, doporucil mi ho zas iny lekar ktory predtym pracoval v Saci a aj jedna kocka mi pisala tu na portali ze pri nom rodila a bola maximalne spokojna.

ddmoxy
10. dec 2008

lilly, tak ako?už sa neviem dočkať kedy sa ozvú ostatné kočky ako bolo.... 🙂 A ako maličká?my len spíme a papáme a kakáme..... Ella je hotový poklad.... 🙂

lilly
10. dec 2008

no pribor nemusis mat, ale napr. mala lyzicka sa zide, niekedy na olovrant je jogurt, ktory donesu na izbu, alebo ked ti nahodou navsteva donesie domacu polievku, alebo nejake jedlo,tak vtedy treba aj vlastny pribor. Pohar na izbe tiez bol, ale mozes mat aj vlastny. S tou izbou je to tak ako pisala suntalka, no na tu, co je za 1200 tam nosia kazde jedlo, to uz je taky vyssi nadstandard.
ddmoxy, no muzik mi zehli len plienky, to zvlada, ale aj to staci, z ostatnych veci aj tak skoro nic nezehlim, vytahujem to zo susicky takmer nepokrcene 🙂

lilly
10. dec 2008

ddmoxy, tak mi sme na tom podobne, teraz prave papame 🙂 dobre dlho si teraz lilly zdriemla, asi aj 4 hodky potiahla, aspon som stihla dat seba do poriadku, vyprat a navarit zeleninovu polievku. Neviem, co mam este take rychle navarit, uz mi dochadza fantazia, nejaky extra vyber na jedenie velmi nemame 😖 Ked sa napapame asi pojdeme trocha von s kocikom, aj ked by som si najradsej aj ja pospala

ddmoxy
10. dec 2008

to s tým jedlom je úplna katastrofa.CHCEM JESŤ ☹ ☹ ☹ To dobré nemôžme....A tú sušičku ti fakt závidím.Aj ja nad ňou rozmýšlam,ale asi už nie je o čom 🙂 Už ste boli vonku?Aj ja by som chcela,ale neviem či nie je priskoro.Tak rada by som vypadla.
Ešte stále neverím,že malá sa už narodila.

dartka17
10. dec 2008

mimi16...ja mam dohodnuteho Dr. Totha, no ten ma pred Vianocami tyden dovolenku, tak mi ma niehoho dohodit. Zajtra budem vediet viac, idem na kontrolu.

suntalka
10. dec 2008

Mimi, neprenasam, Ema sa narodila este 26.11., a bol to expresny porod, o siestej vecer mi pred tescom 😉 zacala odchadzat plodova voda, takze sa nakup prelozil, a sli sme domov. pobalila som veci, o osmej sme sadli do auta a vyrazili sme do sace. som z presova, takze to chvilocku trvalo... cestou si moj muz spomenul, ze je hladny, takze sme sa este zastavili v McDrive... V nemocnici sestricky urobili test, skonstatovali, ze je to plodova voda, ale ja som si este vzdy bola ista, ze este nerodim, ziadne kontrakcie som totiz necitila... az ked mi urobili CTG, skonstatovali, ze kontrakcie su slusne, takze rodim urcite a otvorena som na 4.5 prsta. kedze to prebiehalo tak, ako to prebiehalo, nedala som si nakoniec ani epidural, aj ked ku koncu to uz bolo dost drsne, ale trvalo to fakt kratko a prezila som... 22.55 sa nam narodila EMA. Takze v nemocnici som od prichodu, az kym prisla Emka na svet stravila necele 2 hodky... Porodnika som nemala vybaveneho ziadneho, myslim, ze su tam odbornici vsetci a kym je vsetko v poriadku, netreba to riesit... vlastne ani neviem, ako sa ta pani doktorka volala, co mi priviedla dietatko na svet, ale aj tak jej dakujem

lilly
10. dec 2008

ja som nakoniec dnes nesla s malou von, som akasi unavena, idem si s nou trosku pospat radsej. Prvykrat sme boli vonku, ked mala 2 tyzdne a 4 dni, asi na pol hodinu, no vtedy bolo vonku asi 9 stupnov, nie az taka zima.Vlastne od dvoch tyzdnov som ju privykala na chlad pri otvorenom okne zababusenu, zacala som 5 minutami a kazdy den som 5 pridala, na ten 4. den mala ist len na balkon, no sme usudili s muzom, ze to jeuz jedno, ci bude na balkone, ci vonku v kociku, tak sme s nou vyehli normalne von 🙂
suntalka, blahozelam k Eme, mala si super porod 🙂 Nechces si zmenit nastavenia, lebo ti ukazuje 42tt

suntalka
10. dec 2008

nastavenia zmenene 😉

luci79
10. dec 2008

Ahojte, ako sa mate? Co je tu nove? Mame nejake nove miminka? 😵
Ja som tu nebola dlhsie. Nas Jakubko ma nejake blbe obdobie, svoje dni. Predvcerom sme prerevali cely den+noc a spal dokopy asi 4hodinky. Vcera to iste, ale zacalo to o 18.00 a trvalo do polnoci. Uz bol taky unaveny, ze nam potom spinkal 5hodin v noci, aj my sme sa konecne vyspinkali. A dnes rano som myslela, ze je vsetko ok, vstal usmievavy, ale poobede to zacalo znova. Tak som volala lekarke, a ze mam prist do poradne, ze ho zvazia ci nemam prikrmovat, ale ziadne prikrmovanie sa nekona. Za 6dni pribral 270gr 😅, co je dost.
Tak mi ukazala ako pouzivat rektalnu trubicku a bola som prekvapena, co vsetko z neho, chuda moje, vyslo 😝 . Tolko plynikov tam mal zaseknutych, a potom, aby neplackal. No a od vtedy je znova zlatunky, nas 'starucky' Jakubko, usmievavy a spokojnucky 😵 .
Aj my chodime vonku na prechadzky kezdy den a velmi sa mu to paci... 🙂

ddmoxy
10. dec 2008

Tak sa možno vyberieme aj my onedlho. 🙂 Už by som šla aj teraz,ale asi ešte počkáme.

ddmoxy
11. dec 2008

velmi ticho je tu ☹ ☹

norik1
12. dec 2008

Luci to vyzera na koliku 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre