Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

mirka_aa
15. aug 2012

ahojte 🙂 mozem poprosit niekoho kto sa chysta najblizsie rodit v saci,aby mi na oddeleni sestonedelia zistili aku znacku prasku alebo avivaze presne pouzivaju?ja uz dlhsie sa snazim zistit cim to je ze tam babatka tak krasne vonaju...ta vona sa mi strasne pacila,ale neviem z coho bola..viem ze pouzivaju pripravky johnsos ale z toho ta vonaa nieje...maju obrusky seni care ale s tym hlavicky asi neutieraju a ja som stale vonala malej vlasky jak fetacka 😀 tak potom uz neviem odkial sla ta vona...tak skusim ich prasok na pranie a avivaz ak sa mi podari nejak zistit aky pouzivaju 🙂 sak same uvidite aka to je krasna vona 🙂 ak sa niekomu podari zistit tak mi prosiiiim napiste,dakujeeem 🙂

lu17
15. aug 2012

@lucka87 Ahojky, tak myslim na Teba a cakam na nejaku spravu ako bolo, ako sa mate ? 😀 😀 Daj nam vediet ako to prebiehalo 🙂 🙂

lucka87
15. aug 2012

lu17@ Ahoj tak uz sme doma 🙂 vcera nas prepustili 🙂 Tomasko sa narodil 10.8. akutnou sekciou 16.55 s mierami 3350g a 50cm...mame sa dobre pekne papame aj spinkame 🙂
no a k samotnemu porodu asi tolko: v piatok o 7.00 prijem na salu a vyvolavanie porodu vsetkymi moznymi praktikami...o pol 11 tej prepichnutie plodovej vody a opat cakanie co sa bude diat... bolesti uz su no porod sa nikam neposuva...vraj su kontrakcie slabe a nepravidelne ( ja som to citila inak 😒 ) pravdou je ze som sa neotvarala za 9 hodin vyvolavania som sa otvorila asi na 1 prst cize som sa otvorila len na dva kedze na 1 som uz bola...nakoniec uz boli zle ozvy maleho tak sa rozhodlo o akutnu sekciu...maly mal omotany pupocnik preto nepostupoval :( vsetko sa dalo zvladnut len mi je trosku luto ze som sa musela tak dlho trapit a cakalo sa az na to :/ samozrejme pri pohlade na maleho som zabudla na vsetko 🙂 trosku dlhsie mi trvalo kym som sa dala dokopy a mohla mat maleho pri sebe ale vsetko to stoji za to 🙂 izba super, uzasny personal no nemam co tomu vytknut 🙂 ked nahodim fotky do pc tak tu nejake hodim 🙂 ak vas nieco zaujima pytajte sa 🙂

sunny15
15. aug 2012

@lucka87 Ahoooj,srdecne blahoželam k malinkemu 😀 nech ste zdravucky 😀
myslela som na teba ze ako to s tebou vyzera...inac mala som tušak ze si nakoniec sla sekciou...a mala si spinal ci celkovu anestezu?mala si po sekcii velke bolesti?a este otazocka kedy si sa mohla po sekcii napit a postavit?
kto ti robil sekciu nakoniec? uz sa tesime na fotecky 😀

mravvcek
15. aug 2012

@lucka87 a este na akej izbe si bola?Nadstandard za kolko?
Srdecne blahozelame 🙂

sunny15
15. aug 2012

@mravvcek ano to aj mna zaujima 😀

lu17
15. aug 2012

@lucka87 Ahojky, vdaka za info. Gratulujem k babatku a prajem vela zdravia 🙂
A kto Ti robil sekciu ? Bola si s tou dr. spokojna ? Vidis, tak predsa sekcia , vies ak su problemy-to sa stava, ale chvalabohu ze vsetko je ok, a samozrejme tesim sa na fotecky
😀 😀 😀
Mala si nadstandard, boli izby volne ?
Co na zaciatok treba zobrat pre babo ?
Vdaka. Drzte sa
😀 😀 😀 😀

jlp
16. aug 2012

@kacenka78 blahozelam ku krasnemu anjelikovi Katka

lucka87
16. aug 2012

sunny15@ ahoj dakujem pekne 🙂 no dobry tusak si mala...mala som spinal nechcela som celkovu...uz aj ten spinal so mnou narobil sarapatu 😒 obdivujem zeny ktore si to tak naplanuju...bolesti som po sekcii mala, nevedela som sa postavit z postele a ist na wc a ked sa mi to podarilo tak som chodila prehnuta v chrbte lebo som sa nevedela narovnat...aj creva zleniveli a mala som velmi nafuknute brucho tak som v noci pochodovala po izbe co to dalo len aby mi bolo lepsie...ale je to asi individualne, pretoze som mala spolubyvajucu ktora sa citila na druhy den asi tak ako ja na treti... 😖 mozno to bolo tym ze som sa dlho trapila v bolestiach kym ma zobrali na sekciu, neviem...po sekcii ma odniesli na JISku kde sa lezi 24 hodin tam sa mozes napit tusim hned ked ta napoja na vsetky tie pristroje a infuziu...sestricka ti naleje do pohara a da slamku...ja som mala vlastnu vodu...postavila som sa vlastne ked ma niesli na izbu aj to na vozik a sup do postele...vlastne az vecer ked mi vybrali kateter tak som stala a sestricka mi pomohla osprchovat sa ...sekciu mi robila ta doktorka od dosedlu a este jeden doktor bol pri tom ale netusim aky 😕 dufam ze som ti aspon trosku spravila obraz o tom 🙂 ty ides na sekciu?

lucka87
16. aug 2012
sunny15
16. aug 2012

@lucka87 dakujem 😉 takze to funguje podobne ako v inych nemocniciach...a ano idem na sekciu...viem to od 30tt,ze tak to bude...aj ked som mala v plane rodit normalne..
a drobca ti ukazali hned ako sa narodil a kedy ti ho priniesli na prve prisatie?normalne na jisku ti ho doniesli vsak?

lucka87
16. aug 2012

@mravvcek ahoj bola som na izbe za 35 eur...fakt je uplne super len som si to nemohla s malym tak uzit tie chvile na izbe ako som si predstavovala kvoli bolestiam ale odporucam, bola som na nej 2 dni sama a az potom mi dali spolubyvajucu no na druhy den som sla domov takze to bolo super...vlastne ja som bola v nemocnici od stvrtka do utorka co je 6 dni ale prvy a posledny den pocitaju ako jeden,takze som platila za 5...

lu17
16. aug 2012

@lucka87 Ahojky,takze neodporucas ani epidural v pripade bolesti pocas normalneho porodu ?
ja si ho dam,iba ak v krajnom pripade 😉 😉

lucka87
16. aug 2012

@lu17 ahoj boli volne izby teraz sa im to asi nejak ukludnilo...pre babo som mala len plienky,latkovu plienku,krem na ritku,rukavicky...no epidural neviem ako vravim je to u kazdeho individualne...ja si myslim ze ak to bude naozaj nevyhnutne tak vtedy ale inak by som si ho nedala...mala som strasne bolesti ale ani som nepomyslela na epi...takze to je na tebe... 😉

lucka87
16. aug 2012

@sunny15 ano hned ako ho vytiahli 🙂 aj priatelovi na chodbu ho sli ukazat 🙂 a ano na JISku vecer mi ho doniesli na chvilu na prve prisatie...

mravvcek
16. aug 2012

@lucka87 moja si sa vytrapila riadne,ale uz je dobre,uz ste spokojnucki snad 🙂 drzkajte sa,nas to caka o par tyzdnov,tiez sekcia ale planovana kvoli diagnoze zial :(

sunny15
16. aug 2012

@lucka87 supeeer....uz sa nato tesiiim velmiii 😀 😀 a potom ti ho nosili kazde 2hodky na kojenie?ked si bola uz na izbe?ja sa urcite chystam na nadstandard...a to si bola na novom sestonedeli vsak?

sunny15
16. aug 2012

@mravvcek caka nas to obe 😵

mravvcek
16. aug 2012

@sunny15 ja furt nechapem aky nadstandard,ake nove sestonedelie?Ja by som tiez chcela,ale neviem ,ktoru izbu si mam vybrat.Za kolko mam pytat?

lucka87
16. aug 2012

@mravvcek noo vytrapila ale uz aj zabudam 😉 na prijme sa ta spytaju aku izbu chces...

lucka87
16. aug 2012

@sunny15 kazde tri hodky...hej na novom som bola super to tam je

sunny15
16. aug 2012

ooou tak som videla to nove oddelenie z vonku pekne to tam je 😀 takze na prijme mi daju na vyber 😉 super 😉 a maleho si ty neprebalovala potom vsak?si len dala plienky sestrickam...ci si musela po kojeni prebalovat ty?a mala si odsavacku so sebou?potrebovala si ju?

mravvcek
16. aug 2012

@sunny15 za koolko su tie izby na novom?

sunny15
16. aug 2012

@mravvcek je stare 600nedelie tam mas obycajne izby kde su 5-6zien to by som nechcela,potom pre carne tam maju izby a su tam nadstand.izby od 15eur vyssie...toto 600nedelie je tam na 3posch.kde budes chodit na poradnu a kde je usg....a to nove 600nedelie je na druhej strane poschodia...tam sa dostanes s tymi novymi vytahmi...a tam je vsetko nove a krasne len izby okolo 35eur a vyssie...

sunny15
16. aug 2012

@lucka87 a kedy si sa najedla prvykrat po sekcii?a co ti dali papat?

mravvcek
16. aug 2012

@sunny15 aha a ty ides na to nove hej?

sunny15
16. aug 2012

@mravvcek neviem moja,ked budu mat miesto na starom nadstandarde aj to uplne vystaci 😉

lucka87
16. aug 2012

@sunny15 nooo niesom si ista ale tusim ze ked ma dali na izbu tak veceru som dostala mliecnu ryzu 🙂 ale to fakt si niesom ista, nejak uz nepamatam 😅 jedlo nic moc ale vzhladom na to ze som bola vyhladovana som jedla vsetko 😀

moukuska
16. aug 2012

ja som tam bola este pred rekonstrukciou a ked mate nadstandard je to super, najlepsie je ked ste 2 na izbe. to je tak akurat 😉 po rekonstrukcii je to fakt krasne, ale na tych par dni co ja viem, stacil aj stary. tam vas hlavne bude zaujimat dietatko 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre