Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

dadka999
12. dec 2008

Ahojte kocky, ja som tiez rodila v saci, bola som velmi spokojna, prvu dobu porodnu som mala vyse 11,5 hodin takzw sme mali predporodnu salu kde sme boli spolu aj s manzelom (600 sk ) , ale bol pri mne moj manzel a nakoniec bol aj pri porode( 700 sk) ..izbu som mala nadstandart (800 sk na den..)na izbe sme bolii dve, mali sme tam vlastnu sprchu, zachod, izba bola fakt pekna, mali sme dokonca chladnicku aj televizor..na izbe bolo straaaaasne horuco sme museli vecer vetrat ked brali deticky na kupanie..celkovy pobyt v nemocnici saca vsak bolo super.. bola som velmi spokojna..Vrelo odporucam kazdej zene rodit v saci..Pekny den ..

ddmoxy
12. dec 2008

dadka999,ahoj kedy si tam rodila? a u koho?moja sa narodila 27.11. a tie6 som mala všetko to čo ty.Až na ten pôrod.Bol rýchly a bez bolesti 🙂 🙂 🙂
Za to ten prvý bol hruza.

luci79
12. dec 2008

ahojte, tu je nejako mrtvo 😅 ? Kde ste vsetky? Este rodite? 😨

luci79
12. dec 2008

Ahoj DDMOXY, ako to zvladate s malinkou? Uz ste boli na prechadzke? 😉

ddmoxy
12. dec 2008

Este nie....vela casu nebolo.Mala som doma svagrinu z USA a teraz len upratujem a upratujem.Je to na zblaznenie.Ale uz sa chystam.Chybaju mi prechadzky,takze sa snazim.Mala je uzasna.V noci pekne spinka a cez den je tiez dobrucka.Akurat musi citit,ze som s nou. 🙂 🙂 🙂
A vy ako?Maly je uz asi hotovy chlap 🙂 🙂

ddmoxy
12. dec 2008

ako si urobila tie pismenka v albume?text viem napisat,ale neviem ako ho mam skopirovat,,,,

danuska24
12. dec 2008

link vlozis do albumu - popis albumu

ddmoxy
12. dec 2008

AHA....dakujem

ddmoxy
12. dec 2008

no mne to nejako nejde.... ☹ ☹

luci79
13. dec 2008

ked vlozis link do 'popis albumu' tak by to malo ist... Skopcila si to cele, ani mne to najprv neslo a potom zistila som, ze som jeden riadok neskopirovala 😨

ddmoxy
13. dec 2008

JEEEJ už to funguje......presne to bol problém..... 🙂

ddmoxy
13. dec 2008

kde sú všetky kočky....už nejako dlho sa neozvali...už musia byt doma.... 😉

lilly
13. dec 2008

ahojte, uz som aj ja strasne zvedava na kocky a ich babatka, urcite su uz doma, len nejak nestihaju kona. No mohli by sa uz ozvat a nejaku fotocku pridat 😵

ddmoxy
14. dec 2008

Veď už by mohli.....nech vieme ako dopadli....
lilly,a ty ako s malou?

dadka999
15. dec 2008

Ahoj ddmoxy , pisem trosku neskor , lebo som sa nedostala skor ne kentu.. nho rodila som ua doktora Tomasu, akoze bola som veeeeelmi spokojna.. nemozem povedat na neho kjrive slovo..a ty si u koho rodila..?hm..?

dadka999
15. dec 2008

ddmoxy, a rodila som som len nedavno to bolo 11.11.asi sme sa minuli.. 🙂

luci79
15. dec 2008

ahojte, tak este nikto tu nebol? ja som taka zvedava ako ste kocky dopadli...
dadka, tak to sme sa museli v porodnici stretnut 😨 , ja som rodila 7.11, ale domov som sla kvoli maleho zltacke az 13.11... 🙄

lilly
15. dec 2008

no baby musia byt velmi zaneprazdnene.. dufam, ze su v poriadku.. my sa mame fajn, vcera aj dnes sme s holou ritkou, lebo ju mala cervenu, takto jej je super a uz to aj zmizlo. Okolo stvrtej ideme na poradnu, tak som zvedava ako liluska podrastla 🙂

ddmoxy
15. dec 2008

dadka999,ja u Luptáka.Bol fakt super.Po celú dobu,nielen pri pôrode...

hankky
15. dec 2008

ahojte 🙂
tak idem rychlo pisat co ma napadne....
takze 4.12. som mala zase take bolesti ako tyzden predtym.... o 19:00 sme boli na poradni, poslali ma este domov....o 21:00 zacali kontrakcie a o 23:00 som ich mala kazdych 6 minut tak som volala lekarovi a on nech pridem....tak sme sli, uz si ma tam nechali....drahy siel domov este "pospat" kustik....ja som sa celu noc zvyjala v bolestiach ktore boli kazde 3 minuty (bola som na tej nadstandardnej sale co bolo super)....o 6:00 rano mi praskla voda....o 7:00 ma zobrali na salu, pichli epiduralku, akurat dosiel manzel a potom uz bolo dobre, nic som necitila....ale mala som kontrakcie kazde 2 min a strasne silne a neotvarala som sa, mala uz mala slabe ozvy tak chceli spravit cisarsky...napichli mi este nejake infuzie a tie asi pomohli....epiduralku mi dopichovali 3 krat...kazdu hodinu...poslednu hodinu som uz citila strasne tlaky....prisiel lekar, povedal "rodime" a vsetko to tam lietalo...lenze ja som nevladala tlacit....stale som tlacila aj do tvare....takto sme skusili asi tri kontracie a ja som sa tak vycerpala ze som uz nevladala...ozvy srdca malej zoslabli tak pouzili zvon....tak sa podarilo....vzali ju hned prec lebo sa nevedela nadychnut...mna medzitym sil, dopichli este epiduralku a pekny den za nami...bolo to strasne ale uz je fajn....dokonca od soboty si viem aj ako tak sadnut 😵
bola som na izbe c. 10 co bolo super lebo muzicek bol cele poobedia pri mne....mali sme slabu zltacku ale pustili nas v utorok domov...
no a zacali "problemy"....nemam mlieko takze papame umele...ale asi nie vsetko je v poriadku, lebo papa hore dole....niekedy kazde tri hodiny, niekedy hodinu a pol....najprv spala pekne, vzdy po papani hned zaspala...no posledne tri dni je to strasne...stale len place, napapa sa, odgrgne, prebalime ju a aj hodinu je hore a nie a nie zaspat, uz neviem co mam robit....neviem ci ju boli brusko lebo aj si odgrguje aj si prdka...sme z toho uz vsetci vycerpany....

andyika
15. dec 2008

ahojte
ospravedlnujem sa, ze az tak neskoro sa hlasim, ale je to urcite ine byt s babatkom, nemam tolko volneho casu , no a aj same navstevy a tak
Takze maly viktorko sa narodil 6.12.2008 o 20.45 hod s mierami 4000g a 54 cm. Porod som mala dlhy a strsny, ale nakoniec som to zvladla.
no popisem vam to, ale radsej skopirujem, pretoze som to uz do jednej temy pisala,....takze hned to bude 😅

ddmoxy
15. dec 2008

Ahooooj....takže predsa si sa ozvala.Pôrod si mala dosť ťažký... Aj ja som pri prvom dosť trpela.Ale dobre to dopadlo.Gratulujem k maličkej.Neboj,druhé už pôjde samo.Už som na teba myslela ako si dopadla.Dlho si sa neozvala.Tak sme to tu s Lilly kontrolovali či sa niektorá z vás neozve 🙂 🙂 🙂 🙂 A ozaj,stretli ste sa?
A aký bol Lupták?Kedy ideš na kontrolu?možno sa stretneme.Aj ja k nemu budem chodiť. 😉 😉 😉
Mohla by si pridať nejaké foto malinkej,ak bude čas......A toho mliečka je mi ľúto.Ja ho mám aj pre 3 deti.Tak sa držte

ddmoxy
15. dec 2008

andyika,čo ste sa všetky dohodli 🙂 🙂 🙂 Chýba už len cherry 🙂
Gratulujem k Viktorkovi.Fúúúú ALE Z NEHO BUDE BOREC.Len napíš ako bolo...každý deň s lilly čakáme ako ste všetky dopadli...

hankky
15. dec 2008

ddmoxy, no uz sa mi konecne podarilo zistit ako sa zaklada album 😅 takze je tam 😉
Luptak bol v pohode...aj ked, neviem, som cakala ze sa pride na mna pozriet castejsie...ale to bolo mozno tym ze som rodila v noci...lebo ked mi praskla voda tak som musela prosit sestricku aby ho zavolali nech sa pride na mna pozriet ze to uz nevydrzim...tak na moje neprestajne naliehanie prisiel....a potom ked som uz mala tlaky tak tiez som musela povedat ze to uz neudrzim aby prisiel....nemam to s cim porovnat, ale v podstate som rada ze tam bol on a nie niekto neznamy...na kontrolu idem az po skonceni sestonedelia...povedal ze v pohode staci az tak o 8 tyzdnov....ale budem chciet ist cim skor...
andy...nie som si ista ale asi sme sa stretli v utorok na novorodeneckom...sme niesli vazit babatka...ale fakt si nie som ista ci si to bola ty lebo mne mala strasne plakala a nechcela som velmi ocumovat mamicky 😀
no a cherry, tak viem na ktorej izbe lezala lebo mi raz sestricka vravela ze ide za dvojcatami a ze potom pride...takze tam bola...
ale v podstate kezde som bola sama na izbe tak som si nosila jedlo tam, takze som nemala vela moznosti sa s nikym stretnut....

jo a sme boli u lekarky...mame asi koliku...dala nam kvapky tak dufam ze zaberu a brusko sa ukludni a aj spat budeme lepsie....po ceste na vzduchu zaspala chudatko a teraz spi pri otvorenom okne...vyzera tak spokojne 🙂

ddmoxy
15. dec 2008

hankky, no to je super,že je malá v poriadku....Za mnou bol Lupták po pôrode 3 krát a pred pôrodom prišiel tiež skôr ako som čakala.Takže ja som mala dobrý pocit.Ja k nemu idem koncom Januára.Tak mi povedal,že stačí....

ddmoxy
15. dec 2008

hankyy, malá je nádherná... aj my máme také isté bodičko..... 🙂 🙂 🙂 🙂

lilly
15. dec 2008

jeeej baby, konecne ste sa ozvali, hankky blahozelam k Natalke, si si teda tiez vytrpela. Vobec sa ti nespustilo mliecko, ani neskusas uz ju prikladat, odsavat, ze by sa spustilo? Napr. mojej mame sa pri mojej starsej sestre spustilo az na 10. den, no nevzdala to na zaciatku a potom kojila dva roky.. Mala si aj nastrih?
S malou si na seba zvyknete, kolika sice nic moc, no urcite sa to zlepsi 🙂
andy, blahozelem k viktorkovi, poriadny macek teda.. kto ta rodil? a aky je malinky?

lilly
15. dec 2008

hankky, natalka je krasna 😵 ta pusinka a licka 😵 a uz ma aj nausnicky 🙂 my sme vcera dostali od mojej sestry, buducej krstnej mamy, no neviem kedy ich dame prepichnut, ci este tento tyzden.. v nedelu mame krstiny
andy sa nedostala ku kopirovaniu toho prispevku uz asi..

lilly
15. dec 2008

aj viktorko je krasny.. 😵 joj tie babatka su take chutne 😵
ja sa idem pomalicky chystat na poradnu, potom napisem, ako lilly podrastla

andyika
15. dec 2008

no baby ospravedlnujem sa, ze to prikladam az teraz, ale prisla mi necakana navsteva a potom krmenie....
takeze moj porod:
tak pustili nas vo stvrtok, ale mali sme slabu zltacku, tak v pondelok mame ist spat do nemocnice na krvicku.
Inac porod bol dost tazky!!!!!!v piatok vecer som zacala mat boelst, take mensie....no a v noci o 1 sme isli do nem. mala som pravidelne 10min. kontrakcie, ale len mierne, do rana sa to nezmenilo a ani v priebehu dna, aj ked kontrakcie rastli.sluzbu mala doktorka hajdu, no moc sa mi nevenovala, aj ked bola strasne zlata,.V ten den nas tam rodilo 6 zien, takze sa jej ani necudujem. na obed mi pichli infuziu....ktora mi tiekla 4 hod, spustilo to silnejsie kontrakcie, ale porod sa nechystal, pretoze hlavicka neustupovala dole, pretoze branka bola strasne hruba. otvarat som sa otvarala pomaly, no a tak mi s tym museli pomoct, roztiahnut ma na silu.no nastastie vecer sluzil Dosedla, a bola som rada, ze budem rodit pri nom. Tak to i pichli dalsiu 2x silnejsiu infuziu a cipky do konecniky a injekcie, pretoze malemu slabli ozvy a mohla som koncit cisarskym. no a lekar mi prepichol plodovu vodu a na silu roztiahol pocas silnyyyyych kontrakcii, strasne to bolelo, bolo to bolestivejsie ako samotny porod. no a behom pol hod. som uz dostale tie poriadne bolesti a tlaky na konecnik, takze sa zacal porod. prebehlo to strasne rychlo, zatlacila som 4xa maly bol na svete.

no do buducna - asi si lekara vybavim na najblizsi porod a urcite by to mal byt dr. dosedla.

v nemocnici bol malicy ako anjelik, sestricky ho chvalili, nikdy neplackal. no le ani doma nie je cert, no musim poklopkat, zatial pekne papka, mliecka mam dost, je to az neuveritelne ake mam prsia.

no a dnes sme opat boli na krvi, Viktorkovi klesol bilirubin a pribrali sme 150g.
😉

hedky, ano bola som to ja aj ja som niesla vazit maleho, ale si sa otocila a isla si prec, takze som ta ani ja nechcela otravovat. A stretla som aj marcelku, no spoznala ma ona, oslovila ma v jedalni, a dvojicky boli v poriadku len ona mala teplotu. stihla mi len tolko povedat, pretoze utekala za naimi do izby.
dufam, ze sa coskoro ohlasi a porozprava nam ake to bolo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre