Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

mravvcek
7. sep 2012

@sarah02 ved ale ja som mu vcera volala,povedl ,ze mi napise mail,on ma nevola aby som dosla,bola som raz
na poradni a odvtedy som s nim nebola,a nemozem len tak za nim dojst ☹ a mail este nenapisal,ja nechapem,vsetky kocky ktore robi chodia za nim ☹ ale ja nie

maria.vinea
7. sep 2012

@mravvcek
Ano dennu

sarah02
7. sep 2012

@mrawcek a preco by ste nemohli za nim prist.ja som tiez nebola dohodnuta a v pondelok som isla a priamo za nim 🙂 objednali ste sa na usg ,ja som to urobila takto ze som zavolala do poradne ,povedala som im ze som nova a bolo to.vsetko mi vysvetlili a povedali co mam urobit a potom som isla rovno za Dosedalom,prihovorila som sa mu ale vy ked mate na neho kontakt tak by som mu zavolala ked budem v nemocnici aurcite sa to pohne 🙂 drzim palce

mravvcek
7. sep 2012

@sarah02 bola som na vsetkych 3 ultrazvukoch,on ma aj operoval,viem, ze je velky odbornik a dobry clovek,preto som si ho vybrala od 10tt 🙂 aj vdaka nemu som otehotnela,pomohol nam.
Ale teraz akoby nechcel,aby som prisla za nim,neviem,uz mi sibe z tych hormonov ☹ cakam cakam,kazdych 5minut otvaram mail a fakt nechcem byt otravna,a pisat mu 10 mailov a telefonovat.Vcera vecer som mu volala a vyslovene povedal,ze mi posle mail.

sarah02
7. sep 2012

@ mrawcek tak ja by som pockala este vikend a po vikende by som sa mu pripomenula 🙂 urcite vie kto ste takze sa nemusite obavat,ze vam nezavola.drzim palce

mravvcek
7. sep 2012

@sarah02 dakujem,pockam do pondelka 🙂 dakujem

maria.vinea
7. sep 2012

@mravvcek
Nestresovat odpise, ako povedal, ma rad svoje zamestnanie a nepochybne kazdu pacientku, ktora mu siri dobre meno 🙂

chlpacik
9. sep 2012

Ahojte kočky. Idem sa k Vám pridat. Zacinam 26tt. Som z TV, vydala som sa tu. Mala som problem otehotniet, bravala som metformin, a brala costilbegyt, no konecne to vyslo. Uvazujem, ze by som sla rodit do Sace. Aspon Dr. Janovsky mi na morfologickom ultrazvuku odporucil Dr.Dosedlu. Zda sa sice mlady, ale citam, ze si ho pochvalujete 🙂 A neviem o inom lekarovi. Chcela by som samozrejme odbornika, nakolko som mala problemy, momentalne sa zda byt vsetko O.K. az nato, ze mam nizko ulozenu placentu. Takze kocky kedy by bolo najlepsie sa s nim spojit? A ake su poplatky v Saci? Privitam co najviac infosiek. Dakujem Vám 🙂)))

papuckam
9. sep 2012

ahojte, ja sa tiez chystam rodit v saci, doktora si dopredu vyberat nebudem, hadam ma odrodi niekto, kto bude mat sluzbu 🙂 u dr. dosedlu som bola teraz vo stvrtok na ultrazvuk a je fakt sympaticky

monculka
9. sep 2012

@chlpacik ahoj 🙂 ja som sice u dr Dosedlu nerodila ale k tym poplatkom...mna vysiel cely porod na 270eur...mala som epidural a bola som na novom sestonedeli na izbe kde sme boli 2...aj to len jednu noc a potom som bola cely cas sama...mozem len odporucit a co sa tyka personalu...tak klobuk dole...strasne som bola spokojna 🙂

danka2105
9. sep 2012

@chlpacik
@papuckam Ahojte babenky, dobre ste si vybrali, je to fakt odbornik a je velmi zlaty 🙂 ale v Saci su len a len ti najlepsi odbornici 🙂 ja osobne budem tiez rodit uz onedlho u Dosedlu, najlepsie je ho kontaktovat mailom, do poradne sa chodi vacsinou od 35-36tt. Izby su v Saci krasne, novy nadstandard dvojka za 35e, jednotka za 50e, apartman za 70e. Stary nadstandard je myslim za 10 a 18eur.

henrike
10. sep 2012

Zienky, niktora z vas tu nespomina stary nadstandard jednopostelovu izbu (vraj tam aj take su). Neviete, aky je na takejto izbe poplatok???

kacenka78
10. sep 2012

@henrike no tuto izbu naozaj uz nik nespomina a neviem, ci este je, ci z nej nespravili dvojku .... niekedy taká izba bola, to viem, ale či aj stále je... neviem.... ja som sa pytala na izby na starom sestonedeli a bolo mi povedane, ze su za 10 a 18e, tak som si vybrala za 18e....

judu16
10. sep 2012

Viete mi povedat aky je rozdiel medzi izbou za 10 a za 18 eur?Ktora sa oplati podla vas?Dakujem🙂

atka001
10. sep 2012

Ahojte, vo stvrtok mam ist za Dosedlom o 9.00 do prvej poradne a prave teraz som zistila ze ma objednali aj na ine vysetrenie na ten isty den, len o 7.30. a zrejme to teda nebudem na tu 9.00 stihat. Myslite, ze ked pridem nahodou o pol hodku neskor, tak uz tam lekar nebude?

mravvcek
10. sep 2012

@atka001 bude tam,lebo ja idem za nim na 10tu 🙂 ale daj mu vediet,ze budes meskat

danka2105
10. sep 2012

@judu16 Ja som pocula ze rozdiel je vraj len v nabytku. Ale tie izby som nevidela, takze neviem presne.
Kočky co ste nerodili sekciou, oplati sa zaplatit si aj nadstandardnu porodnu salu, aby bol manzel cely cas so mnou? Lebo inac ho volaju asi len ku samotnemu porodu, ci?

kacenka78
10. sep 2012

@judu16 ja som bola na tej za 18 €.... rozdiel by mal byt v tom nabytku, na "mojej" izbe bol dreveny nabytok, na tej za 10 € je zrejme taky klasicky nemocničný....

kacenka78
10. sep 2012

@danka2105 ja som nadstandarndu porodnu salu vyuzila pred 6 rokmi... aj teraz som povodne chcela, ale nakoniec to vsetko dopadlo inac a manzel by mi tam velmi nepomohol 😀 jedina vyhoda by bola ta, ze by som mala na tu prvu dobu porodnu, ktora u mna trvala po napichnuti oxytocinom dve a pol hodinky, súkromie..... ale v danom momente, ked ma trapili kontrakcie, som na to ani nepomyslela a na manžela taktiež nie, ten bol doma 80 km odo mna 😎

chlpacik
10. sep 2012

@papuckam ahojky, mozem sa opytat, to si bola u Dosedlu prvykrat v 33t? To si ho kontaktovala, alebo ako?
@danka2105 DAKUJEM ZA ODPOVED 😉 Takze mam cas ho kontaktovat tak po 32tt 🙂 A nevies kolko ludi je na tej izbe za 18eur?
a mate aj zoznam veci do porodnice? Ci to Vám dali na poradni?

danka2105
10. sep 2012

@kacenka78 dakujem, chcem to vediet len kvoli tomu, lebo pravdepodobne ak sa to do nedele nerozbehne tak pojdem na vyvolavacku a kedze som prvorodicka, moze to trvat hodiny a hodiny a aj cely den mozno...tak ci si to mam zaplatit 🙂

danka2105
10. sep 2012

@chlpacik urcite ano, staci po 32tt 🙂 ja osobne som chodila do 36tt ku svojmu lekarovi...a zoznam do porodnice ti daju hned v prvej poradni, aspon ja som ho tak automaticky dostala 🙂 ak ti nedaju, pytaj si 🙂

atka001
10. sep 2012

@mravvcek
dakujem

kacenka78
10. sep 2012

@danka2105 pri prvom som prisla do porodnice po odteceni plodovej vody vecer, uz som tam ostala s manzelom prave na nadst.por. sale a az rano na dalsi den mi pichli vyvolavacku a do 3 hodin bol drobec na svete..... takze tu noc s takmer ziadnymi kontrakciami bol manzel pri mne, ale ked zacali kontrakcie, uz som to potom ani nevnimala, ze tam je..... vyhoda je ta, ze tam mas sprchu, mozes sa opriet pripadne pocvicit pri rebrinách, fit lopte, mas tam sukromie....

danka2105
10. sep 2012

@kacenka78 dakujem velmi pekne za odpoved 🙂 tak asi si to zaplatim, ved to nie je vela a aspon tam bude so mnou a nie niekde na chodbe 🙂

jonki
10. sep 2012

ja som rodila takisto na nadstandardnom porodnom sale ale o sukromi teda v saci pri tomto konkretnom sale sa podla mna neda hovorit. Pocas mojho porodu boli tri sekcie...co je hned vedla tohto salu. A tak vkuse niekto chodil hore dole a niekdy ani nezatvarali dvere a vela krat sa stalo ze ako som pocas kontrakcie predychavala vedla postele tak na mna cumeli ludia z vnutornej chodby co cakali k inym rodickam na standardnu porodnu salu. Pocas tlacenia takisto mal personal tendenciu chodit hore dole ale to ich uz teda lekarka slusne poprosila aby sa spamatali a laskavo pouzival dvere na to urcene (a aj ta som dceru vytlacila velmi rychlo takze to bola len chvilka)...kedze vchod do pripravnej miestnosti bol aj z chodby a cesta cez nadstandardny porodny sal je len skratka 😉
Ta sprcha co tam je ak ju teda este nevymenili je podla mna dost odveci...hlavne pocas kontrakcie...lebo je malinka a neda sa tam ani poriadne sadnut na to pidi sedatko...a hlavne je ta vidno rovno az na chodbu cez otvorene dvere....ked ich niekto vkuse otvara 😝
a chybala mi tam toaleta resp aspon nejaky sukromny vstup na toaletu k ostatnym zienkam rodickam...ale cez porodny sal pocas porodu ist nemozes a znova teda ostava len ta chodba kde su aj ludia v civile co cakaju na niekoho ineho.
Ale inak podla mna fajn miestnost...a halvne sukromie od inych vzdychajucich mamiciek a romiek ktore vedia byt niekedy fakt unavujuce...hlavne ked je zena na cakacke dlho a vystrieda sa pri nej takych vrestiacich zien zopar.

@danka2105 inak ked si zaplatis nadstandardny porodny sal tak ti uz asi nedaju platit pritomnost otca pri porode takze to nie je az taky velky rozdiel v cene...ked som rodila tak som platila len asi o 3€ viac ako za ucast otca pri porode.

danka2105
10. sep 2012

@jonki dakujem za odpoved, si zlata ze si to tu tak pekne dlho popisala 🙂

kacenka78
10. sep 2012

@jonki ja som stravila v nadstandardnej porodnej sale len prvu dobu porodnu, samotny porod bol uz na klasickom porodnom stole.... takze pre mna to bolo hlavne sukromie pocas kontrakcii.... ale je pravda, ze preslo 6.rokov odvtedy... 🙂

@danka2105 pokial ide o poplatky, plati sa aj nadstandard. sala ako aj pritomnost otca, takze 23 + 20 €, ak sa nemýlim... jedine ze to opat zmenili, ja som ale platila oba poplatky pri prvom drobcovi

jonki
10. sep 2012

@kacenka78
@danka2105 ja som platila len nadstandarndy sal ale to preto ze som tam aj rodila. Ak ides rodit na standardny sal tak ti daju zaplatit aj ten druhy poplatok presne ako hovori kacenka78..toto sa k dnu mohjho porodu november 2010 nezmenilo.
Ale ja som tam chcela aj rodit a tak som na ich naliehanie prejst vedla jednoducho skonstatovala...toto som si vybrala a zaplatila a tu chcem aj rodit. Namietali ale prinutit ma nemohli. Oni sa totiz boja, ze zena tam nebude vediet tlacit...a im sa tam trosku horsie robi...ani neviem preco vlastne. Ale na druhy den prisla stanicna a vysvetlila mi preco na mna tlacili a potom ma pochvalila ze som velmi dobre spolupracovala a ze na to fakt nebol dovod.

danka2105
10. sep 2012

@kacenka78 pri tych vsetkych poplatkoch sa uz 20 eur strati, takze to je asi jedno 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre