Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

melanka21
22. sep 2012

@talcik111 ja len odporucam 🙂 chodim k nemu, je to zlaty lekar, vsetko vysvetli a urcite nenecha cakat 🙂

talcik111
22. sep 2012

@melanka21 ja som bola v šaci zatial len dva krat na utz u dosedlu a teraz dva krat na poradnu, lebo my sme z presova, ale prvy krat tam bola nejaka sekundarna doktorka uz ani neviem ake bolo jej meno, a minuly tyzden mudr. olsavsky ale on mal tiez napisane ze je sekundarny, tak neviem. teraz bude mat sluzbu asi niekto iny, tak spoznam dalsieho doktora 🙂

melanka21
22. sep 2012

@talcik111 ja som tiez z presova a k doktorovi juhasovi chodim od marca 🙂 klobuk dole, v saci nerobi dlho robil v presovskej nemocnici hore na 9 poschodi :D ale dostal rozum a konecne odtial vypadol :D no nebyt jeho tak ani teraz niesom tehotna 🙂 v marci som potratila a bola som v presovskej nemocnici na prijme on ma prijal a aj mi robil kyret a tak sa ma sam ujal a odvtedy chodim k nemu do ke 🙂 a vobec to nelutujem , je stale na telefone, hocikedy mu mozem zavolat aj v noci. Minuly tyzden som zacala krvacat musela som akutne do presovskej nemocnici a nebyt jeho keby neobvolal byvaleho kolegu z presova tak mi v presove ani sono neuspravia ci som v poriadku. fakt ak na neho natrafis budes spokojna 🙂 velmi zlaty lekar a pomoze aj ked nemusi 🙂

talcik111
22. sep 2012

@melanka21 pozeram, ze uz mas dcerku, rodila si prvykrat v saci? mna kazdy strasi ze šaca je daleko.. ale tu v PO rodit nechcem..

melanka21
22. sep 2012

@talcik111 nie rodila som v presove 🙂 bola som velmi spokojna rodila som pri volosinovej 🙂 ale teraz sa to tam nejako pokazilo, dosla som na prijem s krvacanim poslali ma domov ze to na prijem vobec nieje, kym som dosla domov som sa velmi rozkrvacala a keby nebolo juhasa tak neviem co by bolo dalej, aj ked v podstate ma potom prijali ale nespravil mi doktor ziadne sono nic len ma dal na izbu dal infuzie a to bolo vsetko, keby juhas neobvolaval lekarov tak tam som doteraz bez vysetreni :D druhe idme rodit do sace uz sme dohodnuty 🙂

talcik111
22. sep 2012

@melanka21 jaa som k doktorovi chodila do Michaloviec, lebo do PO sme sa pristahovali minuly rok. tak mojho gynekologa som mala tam. cize ani presovsku nemocnicu nepoznam, ja len co pocuvam vsade dookola tak same stazovanie a ked nedas peniazky tak tam nieje sanca na kladny pristup. no ale daleko, nedaleko, manzel vezme auto a ficime do KE, ved za hodinu predsa neporodim (aj ked by som nebola proti) 🙂

anculala
22. sep 2012

ahojte, ja som tiez z presova, vlastne spoza presova. Neviem sa veru rozhodnut, ci rodit v Presove alebo ist do Sace. Viaceri ma odhovaraju, ze naco sa trepat tak daleko... To fakt je v Presove taky pristup? Vobec to tu nepoznam.

talcik111
22. sep 2012

@anculala do dvoch tyzdnov ti napisem ako bolo v saci 🙂 a presovsku nemocnicu nepoznam, fakt len od kamaratok..

melanka21
22. sep 2012

@talcik111 @anculala tak ja by som ani na presov nedala dopustit ja som sa tam mala s malou ako v bavlnke bolo super, neviem co sa tam teraz pokazilo asi vela mladych lekarov. Nemozem zas povedat zle slovo na inych ale ten co ma prijmal minuly tt Dr Hladky tak to bola katastrofa, ani len sa na mna nepozrel a ked ma kontroloval zo spodu ustupil odomna a z daleka sa pozeral akoby som AIDS mala :D chapete. strasne , este dokonca to bol moj izbovy lekar cize ani na vyzite som sa nic nedozvedela :D ja som ani v saci este nebola idem tam len koli Juhasovi lebo na neho dopustit nedam 🙂

talcik111
22. sep 2012

@melanka21 som rada, ze tu konecne niekto chvali aj ineho doktora ako dosedlu 😅

melanka21
22. sep 2012

@talcik111 tak ja dosedlu nepoznam :D takze nemozem chvalit :D

talcik111
22. sep 2012

@melanka21 ja len som si uz zacinala mysliet, ze snad on je tam jediny dobry doktor 🙂

melanka21
22. sep 2012

@talcik111 verim tomu, ze je ich tam ovela viac 🙂 len treba mat stastie 🙂

tronia
22. sep 2012

ahoj ja som tiež rodila v šaci 2krat a som spokojna...rodila som pri doktorke Vargovej ktora je super tak ju odporučam...

teleranka
22. sep 2012

Dievcata, ktore ste rodili v saci tohto roku
@mg25
Ak mate zaujem, je vytvorena sukromna diskusna tema. Mala by zaujem niektora z vas sa k nam pridat a poklabosit radsej trosku menej verejne uz po narodeni deticiek?

matul
22. sep 2012

@teleranka ja by som mala zaujem 🙂

mimka1
22. sep 2012

@teleranka aj ja

monculka
22. sep 2012

@teleranka aj ja mam zaujem

kacenka78
23. sep 2012

@talcik111 toto som si hovorila aj ja, ked som isla v auguste rodit, ze co robia ostatní lekári, ked vsetky tehulky odrodí Dr. Dosedla 😀 ja odporúčam Mudr. Totha 🙂

melanka21
23. sep 2012

@kacenka78 vies pokial s nim maju dobre skusenosti preco nie :D ale ist k nemu len preto, ze ho ine zeny chvalia je podla mna divoke :D o lekaroch si treba vytvorit vlastny nazor a spoznat ho radsej osobne a nie pozerat sa na neho ocami inych 🙂 nie, A zas co citam nieje az tak skvely ked si naobjednava pacientky a ledva im odpise na e-maili :D

kacenka78
23. sep 2012

@melanka21 ved urcite je dobry odbornik, o tom niet pochyb, ale naozaj sa niekedy cudujem, ako to moze stihat, ked citam, ze takmer kazda mamina chce rodit pri nom.. potom kvantita moze predstihnuť kvalitu.... a urcite si kazda vytvorí nazor o lekaroch, ja nezvyknem byt nejak kriticka, ale osobne jediny lekar, ktory pocas mojho pobytu v porodnici na mna nejak nezapôsobil, bol MUDr. Juhas ... zazila som ho len v ramci vizity, ale musim povedat, ze ma pobavil, ako "vážne" tu vizitu bral ... ale to je moj osobny nazor, nejdem vooooobec hodnotit jeho odborne kvality ako porodnika, len v danom momente mal toho v ramci nocnej sluzby asi dost 😀

melanka21
23. sep 2012

@kacenka78 :D nooo vidis tak ako hovoris 🙂 kazdy si musi nazor vytvorit :D ja zase s juhasom mam velmi dobre skusenosti :D ale mozno aj dobre , ze to berie tak vazne :D ved je to jeho praca :D ale viem si predstavit jeho pohlad 🙂 on je srandista, mozno preto tak na teba zaposobil :D ale co sa tyka vysetreni 🙂 na jednotku 🙂 aspon v mojom pripade, mozno k inym mamickam sa sprava inac, vies sto ludi sto chuti a mozno ani jemu nesade kazdy :D a co uz klobuk dole, nezobral ziaden uplatok 🙂 aj ked sme na tom trvali. Dosedlu nepoznam 🙂 ale urcite si na neho posvietim ked tam pojdem , aby som sa presvedcila ci je taky dobry 🙂 a ty si pri kom rodila???

sarah02
23. sep 2012

mne robil sekciu Dosedla a vobec som ho nepoznala a nechcela som ziadneho vybaveneho lekara lebo pri malej som dopadla velmi zle ☹ takze do sace som sa rozhodla ist len preto,ze v starej nemocnici som rodit nechcela tak som si precitala forum na sacu a na zaklade toho sme sa rozhodli ist tam rodit 🙂aj ked som tam nepoznala ziadneho lekara.V 36.tyzdni som tam zavolala a objednala som sa.Aj mna to troska hnevalo,ze som sa objednala a cakala som tam 4hodiny 😠 aleeee prave mal sluzbu Dosedla takze tak som sa k nemu dostala,mal poradnu a robil aj usg.od 36tyzdna som patrila k nemu aspon som to tak pochopila.v poradni mi vysvetlil vsetko na co som sa spytala a hlavne mala som uz velke babatko takze mi behom tyzdna spravil predoperacne a v 38.tyzdni som rodila,.nic som doktorovi nedala a postaral sa o nas 🙂 takze asi kazda mamicka sa musi presvedcit sama aky je kto lekar 🙂 a hlavne na koho natrafite 🙂

kacenka78
23. sep 2012

@melanka21 ono to vazne bolo myslene ironicky 😉 pri vizite, kedy má skontrolovat predovšetkým šitie po porode, vosiel do izby, my sme sa ledva vytrepali na postel a dali dole nohavicky, aby nas on mohol skontrolovat, ja osobne s velkymi problemami, kedze som mala bolesti, on pristupil k posteli, a namiesto toho, aby sa na mna pozrel, sa ledva sekundu zdrzal pri posteli, jeho pohlad smeroval k oknu a ani ockom na mna nepozrel, zhodnitl, ze je vsetko ok a odisiel.... tak som so slzami od bolesti zase natiahla nohavicky a zhodnotila, ze tento ukon bol uplne zbytocny, to ma aj sestra mohla skontrolovat. 😀 😀 😀 ... vzali sme to s dalsou mamickou na izbe s humorom, ze ho čaká nočná, tak sa nesmie unaviť 🙂 ja som rodila pri MUDr. Tothovi... a tak ako kazdy vravi, lekari v Saci su odbornici a bola som spokojna... uz druhykrat som rodila v Saci aj napriek vzdialenosti (okr.SB) a neviem si to vynachvalit 😎

chlpacik
23. sep 2012

@sarah02 ahojky, cize si sla k tomu, co mal sluzbu na poradnu a odrodil Ta Dosedla, mal vtedy sluzbu? A ak mozem, nemas nahodou zoznam do porodnice? Chcela by som si to zabezpecit skor. Dakujem
Dievcata a mam este taku otazocku, to Vam robili usg prietokov, stavu plodovej vody atd v tom 36tt? Lebo mne na morfologickom odporucil doky este jeden usg co sa toho tyka, a to je od 28-32tyzdna-screening rastovej retardacie - tam sa zistuje velkost plodu, plodova voda, atd. Tak by ma zaujimalo, ci mam vobec ist, ak mi to aj tak "ASI" budu robit v nemocnici. A platit dvakrat za to iste nehodlam 🙂)) 😀

kacenka78
23. sep 2012

@chlpacik prve usg prietokov som mala robene v ramci poradne do toho 32tt .... a potom od 36tt som chodila do Sace, ale tam to bolo hlavne ctg vysetrenie, ultrazvuk prietokov mi spravil doktor len raz ...

sarah02
23. sep 2012

@chlpacik ahoj,ano toho 3.9.,ked som isla prvy krat do sace tak sluzbu mal dosedla ani som nevedela co je to za doktora 🙂 len z fora 🙂 aj ja som si tam poriadne dlho pockala ☹ zoznam mi dali ,ked som si ho opytala ale pre mna nemal az taky vyznam lebo som bola v nadstandarte a tam nam dali aj vlozky,podlozky, idem pozriet a napisem co tam vsetko je 🙂

sarah02
23. sep 2012

@chlpacik posielam zoznam:preukaz pre tehotne,preukaz poistenca,sobasny list,vysledky vysetreni

osobne veci: nocna kosela-2ks so zapinanim vpredu,zupan,uterak na telo,na ruky,mydlo,zubna kefka,zubna pasta,hreben,papuce,papuce cize slapky do sprchy,ponozky keby ti nahodou bola zima,jednorazove nohavicky kupis ich v zdravotnickych potrebach,matersku podprsenku,vlozky do podprsenky,napoje,pisu tu aj vlozky,jednorazove podlozky....pokial pojdes do nadstandartu tak ti to tam daju.
Ja som este mala nabijacku 🙂
pre dieta: jednorazove plienky cca 40ks,vlhcene utierky,odsavacku na mlieko
pre dieta ked odchadza domov:je to podla rocneho obdobia 🙂 autosedacku
malo by to byt vsetko 🙂 pokial som na nieco zabudla dievcata ma urcite opravia 🙂

chlpacik
23. sep 2012

@kacenka78 dakujem
@sarah02 dakujem 😉 takze uvidim, ci nakoniec pojdem este k dokymu na tie prietoky, ked mi to aj tak budu este robit. Takze pomalicky si mozem zhanat vecicky. Ja si nadstandard nebudem davat, ak bude volna aj ina izba. A kolko dupaciek ste balili? Keby Vás este nieco napadlo, tak mi kludne napiste, ach jaj prvorodicky co sme, tak stresujeme 😀 Peknu nedelu Vam 🙂

kacenka78
23. sep 2012

@chlpacik dupacky pre bábo nemusíš brať, len jedny na odchod domov... drobci tam maju erárne oblecenie - kosielka, látkové plienky, ktorými zabalia nožičky a perinka.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre