Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

anculala
26. sep 2012

Radi by sme sa s manzelom isli do sace pozriet. Vedeli by ste mi dat nejaky kontakt, aby sme si mohli prehliadku dohodnut? akosi sa mi nedari nic najst. vopred vdaka

talcik111
26. sep 2012

Maminky, ktore rodili v saci bez epi, davali ste si napriek tom ze ste epi nechceli poucenie od anesteziologa? Mne povedal pan doktor ze mam ist re istotu na poucenie ale myslim si ze ked ho budem mat tak to vyuzijem aj ked by som to mozno zvladla aj bez nej.. neviem teda ci nato pucenie ist alebo nie.

anculala
26. sep 2012

@talcik111 akoby si citala moje myslienky 🙂 tiez nechcem, tiez sa toho obavam, ze potom zbytocne vyuzijem. Ale asi na poucenie pojdem. Neviem, aky dlhy bude porod, ci budu komplikacie atd.

danka2105
26. sep 2012

@talcik111 Ja som rodila v Saci pred dvoma tyzdnami bez EPI, ale na poucenie som bola...pre istotu, nikdy nevies aky budes mat porod 🙂 a nestoji ta to vela, len 1,20 eur ( administrativny poplatok) 😀

anculala
26. sep 2012

@danka2105 takze pokuseniu pomoct si v bolestiach si nakoniec odolala? 🙂

talcik111
26. sep 2012

@danka2105 tak si vydrzala tie bolesti aj bez toho.. noo tak ja asi pojdem teda ked stihnem 🙂

talcik111
26. sep 2012

Mna sa dnes doktor pytal co chcem epi.. povedala som ze nechcem, pozeral na mna akokeby bolo divne rodit dnes bez epi.. citila som ako si v hlave pomyslel ,,aha hrdinka,, akoo ja nie som hrdinka bojim sa jak cort ale po prve sa mi to zda drahe a po dalsie ma strasia nieotore zienky ktore s tym maju zle skusenosti 😒

danka2105
26. sep 2012

@anculala
@talcik111 Dievcence prajem Vam taky porod ako som mala ja, na zaciatok vam poviem ze som strasna citlivka ( vidim nemocnicu a odpadavam 😀 ), mala som sice vyvolavacku a nie je pravda ze po vyvolavacke su bolesti horsie, kazda zena ma iny prah bolesti a kazdy porod je iny, bolesti všehovšudy 3 hoďky, pol hodinu take ze som musela predychavat...velmi mi inac pomohla fit lopta 🙂 takze kvoli tomu som odmietla EPI, lebo ked mi ju mohli pichnut, som bola na 5 cm a bolesti sa fakt dali vydrzat 🙂 nakoniec som porodila po odmietnuti EPI a nejakom urychlovači do hodiny, a este bez nastrihu 🙂 este v ten den som bola fit, a nic ma nebolelo... 😉

matamoh
26. sep 2012

poradte mi baby aku mast si mam kupit ked ma nadstrihnu? dik

danka2105
26. sep 2012

@matamoh Ja som pocula, ze Dermo-chlorophyl sprej alebo gél je velmi dobry 😉 ale odskusane nemam ...

talcik111
26. sep 2012

Aj ja som citlivka, ale povedala som manzelovi ze on bude moja epiduralka 😀

henrike
26. sep 2012

Ved prave o tom roznom prahu bolesti som pisala ... 😠

danka2105
26. sep 2012

@talcik111 Aj moj manzel bola moja EPI 😀 😀 , boli sme v nadštandardnej porod.sale a velmi velmi mi tam pomohol 🙂

vierkass
26. sep 2012

Ahojte babenky....
chcem sa opytat. Ja budem rodit cisarskym, kedze ortoped spontanny porod vobec neodporuca.... Moze byt tatko aj pri takom porode? A mozem si ja sama vybrat, ci chcem celkovu anestezu ci len spinal?

vierkass
26. sep 2012

@bonnie1
@chlpacik
aj ja rodim v decembri a aj narodky mam tiez v decembri... 🙂))
drzim vam palce...

mg25
27. sep 2012

@vierkass nie nemôže, bude čakať vonku pred operačnou sálou a keď maličké vyvezú na ošetrenie, tak pôjde s nimi a tam mu ho hneď ukážu 🙂 A áno, môžeš si vybrať,ale v celkovej už takmer nerobia, iba ak je akútna a ja sama odporúčam určite spinál 🙂

chlpacik
27. sep 2012

@vierkass ahojky, a ides do Sace?🙂)))

talcik111
27. sep 2012

moze sa pocas prvej doby porodnej piť ?

nikusinka
27. sep 2012

Ahojte, zaujimalo by ma ako sa v Saci stavaju ku porodnym planom? Ak chcem mat prirodzeny porod bez oxytocinu a urychlovania, podla moznosti bez nastrihu atd. je to mozne? (Teda samozrejme pokial nenastanu komplikacie)

danka2105
27. sep 2012

@talcik111 jasneeeee 🙂

henrike
27. sep 2012

@nikusinka, zalezi od toho, ktoreho Dr. si vyberies. Moja Dr. nema absolutne ziaden problem so ziadnym bodom v mojich porodnych prianiach (a mam tam aj neurychlovanie, aj nenastrihavanie ... a kooopec inych veci). Ina vec vsak je, ci to budu respektovat aj ini lekari a porodne asistentky. A este personal z novorodeneckeho ... lebo aj ohladom casu po porode mam zopar priani.
A ja som sa chcela opytat, ci to tam po vcerajsom poziari funguje normalne (lebo v spravach riaditel nemocnice uviedol, ze funguju v zuzenom rezime).

dominikuska
27. sep 2012

@henrike no to by zaujimalo aj mna. Mam tam ist o 13.00 na ultrazvuk.

gabikapatrik
27. sep 2012

@vierkass Ahoj
Ja som v Šaci rodila v januári 2011 a mala som sekciu, celý čas som chcela úplnú anestézu ale tesne pred sekciou ma anestez.prehovorila aby som si radšej dala spínal ale jasne že si môžeš vybrať..... 🙂

vierkass
27. sep 2012

@chlpacik
Ahoj.... Hej, ideme do Sace. Termin mame zatial 19.12. Stretneme sa tam.... ? 🙂))

vierkass
27. sep 2012

@gabikapatrik
dakujem za info.... ja by som tiez radsej spinal. bojim sa celkovej, ze sa nepreberiem... 🙂

vierkass
27. sep 2012

@mg25
Ahojky, ale ja som kdesi citala, ze moze byt aj manzel pri cisarskom pokial nie je uplna anesteza. Tak dufam... 🙂

bonnie1
27. sep 2012

cafte.zajtra idem na ultrazvuk do sace.neviem ci si mam dat dvd z toho alebo len foto..ale 65 eur sa mo zda vela..neviete ci mi moze lekar dat i lacnejsie ked sa s nim dohodnem?dakujem

vierkass
27. sep 2012

@bonnie1
ahoj.... a v ktorom si tyzdni? kedy robia to dvd? my tiez o tom uvazujeme ale 65 e sa mi zda velmi vela. a ked sa drobcek narodi, aj tak uz dvd pozerat nebudeme lebo budeme ho mat doma nazivo... 🙂

bonnie1
27. sep 2012

@vierkass ja som v 29 tyzdni.och keby nam len kusok nahral na usb🙂haha.no ale foto dufam bude lebo ked sme boli v 21 tt sme obisli naprazdno..no 65 je dost..

chlpacik
27. sep 2012

@vierkass heh, no ja mam 18.12. a bonnie1 ma termin 19teho, asi sa tam stretneme vsetke tri 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre