Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

erika121o
28. sep 2012

@gabikapatrik ved to je najhorsie, to cakanie... ja uz zacinam mavat nocne mory 🙂 ale tak musime to nejako zvladnut

gabikapatrik
28. sep 2012

a to preco az v 40tt ??? , ja som mala sekciu v 38 aj to som skoro nestihla 🙂 , tak ti drzim prsty

gabikapatrik
28. sep 2012

no to mam aj ja a uz dlho strasne predstavy o tom co sa mi moze stat ☹

mg25
28. sep 2012

@vierkass Určite nemôže 🙂ale uvidíš sama...majú to napísane na ich stránke, viem, čítala som to tiež. A tiež ma rýchlo zrušili. 😀 Je to mylná informácia.

erika121o
28. sep 2012

@gabikapatrik vraj sa zatial ani neotvaram a malinka ma okolo troch kil, tak ju chcu nechat vo vnutri, co najdlhsie, tak duafam, ze to zvladneme 🙂 a moj muz si velmi prial 12.10., lebo aj ja som 12.10. 🙂 ale zas na druhej strane by som to uz mala rada za sebou 🙂

erika121o
28. sep 2012

@mg25 no neviem, ci je to mylna info, lebo moja svagrina rodila pred tyzdnom v Saci cisarakom a svagrovi bolo ponuknute, aby bol pri porode, ale on nechcel a moj manzel bude tiez pri cisaraku. Ale mozno nie kazdy lekar s tym suhlasi...

mg25
28. sep 2012

@erika121o áno,vraj Dosedla to dovolí, tiež som to počula. Jeho jediného som sa nepýtala 🙂 Takže toto naozaj neviem, ale všetci ostatní lekári to kategoricky odmietli.

gabikapatrik
28. sep 2012

@erika121o No ja som bola vtedy na kontrolu v 37tt a uz asi videl ze to dlhsie nevydržíme tak preto ma objednal v 38tt, maly mal 3700 ze keby som rodila na termín tak bo to bolo cez 4 kg, ale ja som mala vysoký tlak tak aj preto nechcel cakat moj dr. Ja som teraz dufala ze ked bude sekcia tak zas rodim okolo 38tt cize polka októbra aby som to mala za sebou cim skor 🙂 , ale to je na dr aby posudil

gabikapatrik
28. sep 2012

@mg25 a to tak môže že on dovolí a ostatný nie??? No ja chodím za prednostom a ten mi to nenavrhol preto som o tom ani nevedela že sa to u nas vôbec dá, no tak asi to je na lekárovi ako on chce 😒

erika121o
28. sep 2012

@mg25 je mozne, ze ini lekari tym nie su az taky nadseni, co na jednej strane chapem, lebo predsa len ide o operaciu, pri ktorej sa musia sustredit, cize vobec im nekrivdim... manzelom tiez nezavidim a ak sa niektori na to neciti, tak sa mu ani necudujem, ved aj my mame co robit, aby sme to zvladli 🙂 Dosedla je uz asi zvyknuty na manzelov pri porodoch a preto mu to nerobi problem, ale myslim si, ze je potrebne respektovat rozhodnutie lekara, ci uz pri porode, alebo anestezii, alebo comkolvek, ja totiz vzdy zijem v domneni, ze lekar chce pre mna to najlepsie 🙂

erika121o
28. sep 2012

@gabikapatrik tak to si mala uz krasne babatko 🙂 ja by som to uz tiez mala rada za sebou, ale ak maju malej tie dva tyzdne v brusku pomoct, tak nech ta je, uz chvilku vydrzime 🙂 aj svagrinka rodila pred tyzdnom v 38tt cisarakom, hoci malinka mala 3 kg, ale doktor videl, ze mam malo plodovej vody, tak nechcel cakat... Myslim si, ze v Saci su naozaj odbornici a vedia, co robia, cize nam ostava byt co najviac pokojne 🙂

mg25
28. sep 2012

@gabikapatrik ja netuším, podľa mňa sa celkovo p.Dr.Dosedla nosí,akoby mu nemocnica patrila, začo ma tu zase všetky ukameňujú,ako už raz 🙂 Viem, že si ho väčšina chváli 🙂 Čož nehovorím,že je zlý lekár 🙂 A presne ako píše @erika121o lekár vie,čo je pre pacienta najlepšie. A okrem toho dieťatko hneď ako vyberú manželovi ukážu v druhej miestnosti, tak mne napríklad v tej chvíli na sále vôbec nechýbal 🙂 Mala som čo robiť, aby som to sama rozdýchala 🙂

maria.vinea
28. sep 2012

@erika121o
aj ja ti dodavam silu erika zvladnes to

maria.vinea
28. sep 2012

@erika121o
dosedla chce len to najlepsie ver mi ja som bola pre neho tazky oriesok cely den bol so mnou aj ked mimo sluzby, zlaty doktor, mlady ale velmi dobry odbornik 🙂

erika121o
28. sep 2012

@maria.vinea dakujeem za podporu 😉

erika121o
28. sep 2012

Ak chce byt lekar uspesny a mat respekt medzi kolegami aj pacientmi, tak asi musi byt trosku aj sebavedomy a istym sposobom arogantny... sto ludi, sto chuti, preto ti mg25 nemoze nikto nic vycitat, ak ti Dosedla nesadol, nastastie je v Saci naozaj tim skvelych lekarov a je si z coho vyberat. No dnes som sa dopocula, ze Dosedla je cerstvym primarom, takze bude asi naozaj sikovny... Mne to jeho sebavedomie a kus arogancie vyhovuje a v mnohych veciach ma upokojil a kedze ma caka kus komplikovany porod, tak hlavne vdaka nemu som pokojna... ale opakujem sa, myslim, ze Saca je naozaj plna odbornikov na mnohych oddeleniach... a s akymkolvek zdravotnym problemom by som sla do Sace...

mg25
28. sep 2012

@erika121o určite 🙂 mne vyhovuje úplne iný štýl jednania, takže som cestu hľadala inde 🙂 Ale šikovný samozrejme je,svedčí o tom množstvo certifikátov,ktoré v takom mladom veku získal. Nikdy by som nespochybňovala jeho znalosti. Držím prsty na pôrod 🙂 a prajem rýchle zotavenie.

gabikapatrik
28. sep 2012

@erika121o no bol už dosť velky a teraz druhy syn by mal byt este vacsi aspon tak povedala dr ku ktorej chodim tu v mi ale, buduci tyz.uz idem na prvu kontrolu do sace tak sa tesim co mi povedia aj obavam, lebo sa vôbec necitim dobre , v moci mam bielkovinu, zas ten tlak tak som zvedava co bude ☹

gabikapatrik
28. sep 2012

Jasne su tam lekári na urovni , ine jednanie, ine posatavenie sa ku diagnoze ak je problem aspon co sa týka mna to tak bolo u nas v Mi pri synovi. Som spokojnejsia ked som tam v nemocnici ako keby som mala byt u nás......
Tak uz len cakat a tesit sa, no a samozrejme sa naprogramovat ze bude vsetko v poriadku 🙂 a rýchlo nám to ubehne 😉

bonnie1
28. sep 2012

ja som dnes bola v saci.vsetko ok a usg mi robil Dosedla a bol naozaj velmi mily..aj som sa spytala ci ma neodrodi a on ze v phode dohodneme sa v 36 tt🙂je fajn len uz vidim ako sa ho budem hambit.ach jaj

vierkass
28. sep 2012

@erika121o
@gabikapatrik
@mg25
ahojte babenky,
ja sa porodu bojim ako cert kriza, neviem ako to zvladnem. ale povzbudzuju ma vase komenty... 🙂
radsej by som chcela spinal a keby mohol byt manzel pri porode tak som stastna ako blcha...
nooooo.... v kazdom pripade vam vsetkym drzim palce, aby ste to zvladli a ja s vami.

erika121o
28. sep 2012

@gabikapatrik
@vierkass
gabika, neboj, vsetko bude urcite v poriadku a ked bude malicky dost silny a velky, tak si myslim, ze nebude problem urobit cisarak aj skor, urcite v Saci urobia, co bude pre teba i babo najlepsie 🙂 baby, zvladneme to, ved sme nejake silne zeny 🙂 myslim si, ze stres a nocne mory asi patri k tomu, dokazujeme tym, ze nam nie je jedno, ako to vsetko skonci a ze sme zodpovedne matky uz teraz 🙂 musime si povedat, ze do lepsich ruk sme sa dostat nemohli a ze urcite urobia vsetko preto, aby sme boli my aj nase slniecka v poriadku 🙂 ja uz sice mam stavy, ze sa uz ani netesim na porod, ale tak uz to spat nevezmem a verim, ze ked uvidim malu, tak sa hormony ukludnia a vsetko bude ok 🙂 zvladneme, musime 🙂 uz len prezit tento spln, lebo ta moja krasavica sa pocas splnu nevie zmestit do bruska a ja mam toho uz akurat dost 🙂 ale musime sa snazit mysliet pozitivne (aj ked sama viem, kolko sil si to vyzaduje), lebo vraj cim viac budeme v pohode my, tym lahsi bude porod 😀 tak uz len vydrzat

mg25
29. sep 2012

@vierkass ja ti plne rozumiem, takmer cele tehu som tam lezala na gynde a triasla som sa ako osika, ked ho parkrat takmer vybrali predcasne. Predstavovalasom si,ako budem pri vedomi, ako to budem citit, no proste som bola hotova s nervami....Nakoniec to bolo uplne o niecom inom 🙂 Nebolelo vobec nic, takmer nic som necitila, len taky tlak,ked ho vyberali z bruska, pichnutie spinalu vobec nebolelo a celycas so mnou zartovali,smiali sme sa 🙂 Najhorsie bolo pre mna cakanie v tej prvej izbe, kde ta uz oblecu do ich uboru a cakas. Tam som sa triasla ako osika od strachu. Na sale to uz zbehlo za 20 minut,fakt som ani nevedela ako.A zrazu ked sa mi pred tvarou objavil moj syn bola som uplne hotova, plakala som ako male decko. Naozaj sa nemas coho,ver mi 🙂 A to ja som sralko prvej triedy. Ale chapem ta,ides do neznameho,je uplne normalne mat strach.

gabikapatrik
30. sep 2012

@erika121o no my mame ten isty problem ani ja ani moj maly syn a ani laska v brusku nevieme spat, ja s tym mam problem uz dlho a deticky to budu mat asi po mne 🙂

Jasne že to zvladneme to su len nase hormóny, zmiesane pocity su normálne, sme predsa silné zeny tak čoho sa báť 😀 , ja by som to uz chcela mat za sebou len preto ze uz nevládzem strasne som pribrala a ked sa mám v noci postaviť ku synovi ked place tak som ako velký funiaci slon 🙂 , tento týzden uz budem múdrejsia a konecne budem vediet co sa bude diat 🙂

vierkass
30. sep 2012

@mg25
presne si to vystihla... je uplne normalne, ze clovek ma strach ked ide do niecoho nepoznaneho. ja sa len utesujem, ze nejak maly vyjst von predsa musi... 🙂)) ale verim, ze to zmakneme. nesnazim sa mysliet na porod casto, zbytocne sa uz teraz stresovat... a aj tak mi to nepomoze a ani drobcovi, ked budem vystresovana. som rada, ze ty uz to mas za sebou a dufam, ze i ja to tak pekne zvladnem ako ty. 🙂

vierkass
30. sep 2012

@gabikapatrik
@erika121o

ja som so spanim zatial bola celkom v pohode. aj ked uz bolo par prebdenych noci. ale poslednu noc ma zacala palit zaha, doteraz som to nepoznala. ale az tak to bolo, ze som vyse hodiny sedela v noci na posteli co mi tak zle bolo. aj lavor som si doniesla lebo som myslela, ze sa povracam. palilo ma cele hrdlo a tiez az v hrudniku. a cely den tiez nic moc ale nie tak zle ako v noci. ale tejto noci sa az bojim ako to bude... :( aj vankus som si podlozila ale nepomahalo nic...
aj vy mate taky problem so zahou?

talcik111
1. okt 2012

@vierkass

mna zaha palila asi tri mesiace v kuse az doteraz kym mi nepadlo brusko. ja som mala pocit, ze ma pali aj ked sa napijem len vody. proste mohla som zjest hocico hned to zacalo. potom mi doktor odporucil tablety na cmulanie, uplne neskodne, slabe ale pomahaju super, volaju sa Malox. tie som este len zacala cmulat a po paleni ani stopy. 😀

gabikapatrik
1. okt 2012

@vierkass Mna už mesiac tak páli že fuj cely den celu noc, už som skusala vsetko aj piť mlieko, aj kysle uhorky tie na trocha zaberu 🙂 , ale pri malom som cmulala talcid asi pojdem kupit aj teraz 😉 , je to hnusny pocit neda sa ani spat

bubus2211
1. okt 2012

Ahojte.V Šaci ked idem na planovanu sekciu a mam aj odporucanie od ortopeda treba platit?ked treba kolko?

mexico_16
1. okt 2012

@bubus2211 Neplati sa za sekciu.Len za epidural pri prirodzenom porode 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre