Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

danka2105
8. okt 2012

@erika121o drzim prsteky, nech vsetko dobre dopadne a nech mas zdraveho drobceka uz pri sebe 🙂

vierkass
8. okt 2012

@erika121o
joj, budem na teba mysliet, mojka... 🙂
nech vsetko dobre dopadne a potom daj vediet ako sa mate... drzte sa... :D

tianka
8. okt 2012

Ahojte, boli by ste tak dobre a napisali co vsetko potrebujem do porodnice. Nejako to nikde neviem najst dakujem . Jedna sa samozrejme o Sacu 😉

iveta81
8. okt 2012

Ahoj, ja som tam bola síce pred dvomi rokmi, ale mala som so sebou pre mňa vložky, jednorázové nohavičky, pyžamo, uteráky, toaletný a všetky hygienické veci,krém na bradavky lebo moje dostali poriadne zabrať, papuče, župan, pre bábätko určite čiapočku, plienky, deku, rukavičky, zídu sa ti aj obyčajné plienky, zober si aj klobúčiky na kojenie

tianka
8. okt 2012

@iveta81 dakujem , keby ze niekto este na nieco pride dopiste sem dakujem

danka2105
9. okt 2012

@tianka Ahojky, ked pojdes do Sace do poradne, pytaj si zoznam, maju to tam vytlacene a napisane co vsetko ti treba, od dokladov az po veci pre teba. Pre babätko ti netreba nic, vsetko mu tam daju, treba ti len jednorazove plienky a vlhcene obrusky. Oblecenie pre babätko ti treba az na cestu domov 🙂

tianka
9. okt 2012

@danka2105 dakujem 😉

bubus2211
9. okt 2012

Ahojte,už som hľadala na internete diagnózy na sekciu ale nič som nenasla,môžete mi pomôcť?ďakujem 🙂

gabikapatrik
9. okt 2012

@erika121o Držím palčeky už o chvíľu ste spolu ,nech si rýchlo fit, daj potom všetko vedieť. ja idem na príjem v stredu na budúci týždeň , dnes cukrík vážil nejakých 3 kg 🙂

sandra163
10. okt 2012

ahojte, využili ste niektorá pri pôrode rajský plyn? našla som si v čakárni letáčik a zaujal ma 🙂 najdôležitejší je pre mňa fakt, že nemá žiadny vplyv na dieťa. máte skúsenosť? alebo poznáte niekoho, kto pri pôrode rajský plyn využil? Ďakujem 😉

henrike
10. okt 2012

@gabikapatrik, prvy porod sekciou som mala kvoli hypotrofii plodu a hlavne kvoli odlucovaniu placenty, ku ktoremu doslo pri oxitocinovom zatazovom teste (vyziadala som si ho, lebo som veeelmi tuzila porodit prirodzene).
Ja som v Saci rodila minuly tyzden a veru ze som vyuzila aj zopar veci pre babo @tianka . Kedze som babo chcela mat cim skor pri sebe den aj noc a napr. sa mi viac pogrckalo, prezliekla som ho do svojich veci. Nechcela som napr. v noci otravovat personal z detskeho. A co sa tyka potrieb pre mna, podlozky a vlozky mi davali podla toho, ktora sluzba sluzila. Niektore sestry mi to davali automaticky a niektore sa ani neopytali. Takze podla mna treba aj svoje veci (aj ked si na nadstandarte).

henrike
10. okt 2012

... ma byt oxytocinovom, ze??? :D

marusik
10. okt 2012

žienky, hľadala som pár strán dozadu, no nedozvedela som sa - ak chcem rodiť v šaci, musím sa najprv niekde objednať na tie monitory 4 týždne pred termínom pôrodu? nechcem zazmluvniť lekára, len neviem, kam mám ísť...poradíte? dík za váš čas🙂

papuckam
10. okt 2012

@marusik ja som sa objednala do poradne, zajtra idem prvykrat

danka2105
10. okt 2012

@marusik Monitor ti budu robit automaticky na kazdej poradni, treba sa len objednat, alebo tam rovno ist....do poradne sa chodi vacsinou od 36 tt, ak tam chces rodit.

marusik
10. okt 2012

@danka2105 no, nevyjadrila som sa presne - nie 4 monitory, ale 4 poradne pred pôrodom... čiže môžem ísť rovno do šace, aj bez objednania? už som 36+

@papuckam objednala si sa u konkrétneho lekára, či jednoducho na poradňu? predpokladám, že telefonicky... tel. číslo stačí na spojovateľku, či máš konkrétne do poradne? môžeš mi ho, prosím pekne, posunúť?

danka2105
10. okt 2012

@marusik Ja som tam rodila pred troma tyzdnami, objednala som sa ale u konkretneho lekara mailom v 35 tt, potom som chodila do poradne uz len k nemu az do porodu...bola som 4 krat, a automaticky mi robili stale aj monitor 🙂 Mozes ist aj bez objednania, prides do cakarne pre tehotne a tam sa prihlasis sestricke a das jej tehu knizku 🙂 potom ta zavolaju dnu 🙂

papuckam
10. okt 2012

@marusik na stranke nemocnice som nasla cislo do ambulancie pre tehotne, som povedala, ze sa chcem objednat do poradne, ze mi uz kazal gynekolog, ze mam uz do nemocnice chodit, konkretneho doktora nechcem, kto bude prave mat sluzbu, ma odrodi, takze ani do poradne som sa ku konkretnemu nepytala, cislo som volala toto 055/7234 212

bonnie1
11. okt 2012

caute.chcem sa vas spytat.stalo sa vam v saci ze ste boli na 3-4D ultrazvuku a vam povedali ze je vsetko ok a nebolo?dakujem

henrike
11. okt 2012

@bonnie1, nie, mojej sestre sa stalo opacne, v Saci jej povedali, ze nie je vsetko ok a bolo!!! 😉
A mne vlastne tiez povedali, ze jazva nie je ok a bola!!! 😀

bonnie1
11. okt 2012

@henrike tak to je ten lepsi pripad🙂

tehulkake
11. okt 2012

@teleranka ja urcite rada popisem,🙂

amelie9
12. okt 2012

chcela by som sa opytať koncom decembra by som mala rodiť.čakám dvojičky. Či máte skúsenosti so sekciou, či celková alebo spinálna anastéza? A ktorý lekár je dobrý?

mimka1
12. okt 2012

@amelie9 ja som mala sekciu tri krát, dvakrát celkova na rkoza a teraz spinal. Oni robia už na 95% spinal v saci a je to lepšie aspon pre mna bolo. Lekari su všetci dobri 😉

monikamiskonatalka
12. okt 2012

@amelie9 Ahoj, ja som rodila pred cca 2 mesiacmi plánovanou sekciou. Anestézu som mala spinálnu ( aj som takú chcela). Tá čo so mnou ležala na izbe chcela celkovú, ale ju prehovárali na spinálnu aj jej nakoniec dali spinálnu anestézu.

talcik111
13. okt 2012

chcem sa vas spytat, ako dlho trvalo, kym vam vypadali stehy po nastrihu hradze?

pezs
14. okt 2012

@talcik111
Ja som si ani nevšimla kedy vypadali, zahojilo sa mi to velmi rychlo. Doma po prichode z pôrodnice som s tym nemala ziadny problem, aj ked som si sem tam na to striekla dermochlorophyl ako mi radili ostatne mamičky.

pezs
14. okt 2012

@monikamiskonatalka
Aj môj Radko ma dnes presne 2mesiace. Mozno sme sa v pôrodnici stretli 🙂

rimina
15. okt 2012

@sandra163 ahoj v saci prepichuju dievcatkam uska na 4 den ... viem priamo od doktorky z novorodeneckeho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre