Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

januska555
23. okt 2012

@ssussie no tak ty si mala aspoň prenosný prístroj ja som bola dvakrát v starej a tam ťa šupnú rovno na izbu len tak, k dvom iným po sekcii v lepšom prípade takým čo ju mali pred tebou aby ti mal kto v prípade potreby pomôcť, hádam ťa nebudú obskakovať sestričky...

ssussie
23. okt 2012

@lydia1 no ja som ocenila, ze mi ho nosili prve tri dni ... resp. dva len na kojenie a pomojkanie - nevedela som sa este postarat ani o seba, nie to este o malinkeho, ale ked ma uz videli, ze suchtam po chodbe, tak mi hohned doniesli 🙂

ssussie
23. okt 2012

@januska555 no ja som tam mala tri mamky s babatkami - jedna mala problemy s kojenim, druhe vkuse plakalo a tretia sa balila, lebo na druhy den rano ju uz prepustali - takze ani som nespala a ked mi robili hypermanganovu sprchu za pritomnosti jedneho z oteckov tych spolubyvajucich tak som si pripadala ako v polnej nemocnici - dodnes mam z toho traumu.

januska555
23. okt 2012

@ssussie ach tak áno je to horšie ako v starej tam sú navštevy zakázané, na čo som sa síce sťažovala ale keď som bola po druhom porode mala som tam jednu zdr. sestru po porode a tak jej tam manžel stále chodil a enbolo to príjemné, keď som malú kojila alebo podobne...som rozhodnutá že tretie už pojdem do šace...

henrike
24. okt 2012

Mna v Novej po akutnej sekcii tiez supli rovno na izbu s dvomi mamickami, ktore v ten den prepustali, takze o pokoji sa hovorit nedalo. Manzela za mnou pustili len na chvilocku. Citila som sa velmi izolovana a sama. Ale sestricky sa tam o mna starali velmi pekne, nemozem sa na nich stazovat ... Velmi som tuzila, aby bol druhy porod spontanny a prirodzeny a veeelmi sa tesim, ze aj bol! 🙂 Ja teda musim povedat, ze hoci som sa po sekcii zotavila velmi rychlo, neda sa to porovnat so zotavovanim po spontannom porode. Nebyt sitia, hned v prvy den ani neviem, ze som rodila. A ak by som mala este niekedy rodit, tak urcite budem znova bojovat za prirodzeny porod!!!

bibistec
24. okt 2012

@matamoh klystyr neboli, nie je to nic hrozne da sa to a telo svrbelo aj mna ked o tom pises, treba mastit kremom vkuse aj 20 krat za den.

govinda
25. okt 2012

ahojte baby 🙂 Hovorí vám niečo v Šaci Dr. Kandráčová? Stretli ste sa s ňou?

henrike
25. okt 2012

@govinda, mne mala Dr. Kandracova robit jednu poradnu, ale vykaslala sa na to a poslala iba sestricku spravit mi monitor ... Takze netusim ako vyzera a ani som ju tam nezahliadla pocas mojej hospitalizacie.

monikamiskonatalka
25. okt 2012

@govinda ahoj stretla som sa s ňou. Ako dobre viem nepracuje tam dlho max 2 mesiace. Ja by som k nej viac nešla. Možno o 10 rokov keď naberie skúsenosti... ...môj názor....

govinda
25. okt 2012

@henrike @monikamiskonatalka ďakujem vám za odpovede 🙂 Bola mi odporučená iným lekárom, ale vôbec ju nepoznám, tak neviem ....

14petulka88
25. okt 2012

@monikamiskonatalka Zase v saci nemusi mat lekar dlhorocnu prax :D mna rodil mladucky prave vysiel zo skoly a odrodil ma lepsie ako stary skusenny pri prvej dcere 🙂

lydia1
26. okt 2012

ahojte, neviete ci sa da v saci zapozicat monitor dychu babysense? Ak ano neviete kolko to stoji a na aku dlhu dobu? dakujem.

mg25
26. okt 2012

@lydia1 áno dá sa,napol roka a platili sme tuším 40 eur.

lydia1
26. okt 2012

@mg25 dakujem 😉

anculala
26. okt 2012

@govinda takze uz rozhodnuta na 100% pre sacu? 🙂

govinda
26. okt 2012

@anculala no práveže ešte nie som rozhodnutá na 100% pre Šacu 😉 . Ja som pôvodne chcela ísť k Dr. Juhásovi, ale on už tam nerobí pôrody a odporučil mi Dr. Kandráčovú, ale keďže ju vôbec nepoznám a ani na fóre som toho veľa nenašla, tak netuším. Ja už fakt neviem ku komu a ani kde 😒

govinda
26. okt 2012

kočky, a ako je to, keď si dopredu v Šaci nezahovorím lekára a prídem tam proste porodiť? Máte skúsenosti? Je to potom o tom, že sa starajú menej? Alebo je to nejako citeľné pre pacientku? Mne vychádza termín na 27.12., takže okolo Vianoc a to je dosť dovolenkové obdobie .... tak mám trochu obavy bez zarezervovania si doktora ☹

blackcat8885
26. okt 2012

@govinda Aspon čo som počula ak máš pôrodné prianie môže ale nemusí ho lekár ktorý má službu rešpektovať.Ja tiež idem do šace a hlavne kôli tomu si lekára zazmluvním aj ked je to dosť mastné no chcem aby rodil ten,ku ktorému budem chodiť na poradnu.Ja chcem rodiť bez epiduralky atd.uplne prirodzene a väčšina lekárov nie je za prirodznené pôrody takže predo nechcem riskovať.Ale inak si myslím,že rozdiel napr.sestier ak nemáš zazmluvneného nie je,oni z toho nemajú nič tak mi vyplýva,že by sa mali správať rovnako ku každej

govinda
26. okt 2012

@blackcat8885 a máš už aj vybratého, u koho chceš rodiť?

blackcat8885
26. okt 2012

@govinda U Dosedlu ak nebude mať veľa pacientok ak bude tak u Totha alebo Kandračovej-podľa toho koho mi odporučí môj lekár ale vraj všetci sú veľmi dobrí odborníci

govinda
26. okt 2012

@blackcat8885 a o tej Kandráčovej niečo vieš? Poznáš ju? Lebo tu na MK som o nej veľa nenašla a mne ju odporučil Dr. Juhás, ktorý mi robil 3D, lebo pôvodne som chcela u neho. Ale o Dr. Kandračovej neviem vôbec nič.

chlpacik
26. okt 2012

@govinda Juhas uz nerobi v Saci? 😕 😲

govinda
26. okt 2012

@chlpacik ja som s ním volala včera. V 20 tt som bola u neho na 3D a pýtala som sa, či by som nemohla u neho v Šaci rodiť a povedal, že sa dohodnedme v 30 tt. A včera som s ním hovorila a povedal mi, že ho to centrum v Myslave natoľko časovo vyčerpáva, že nestíha už rodiť, že mi odporučí kolegyňu, ktorá ma odrodí a odporučil mi Dr. Kandráčovú, dal mi na ňu kontakt. Ale ju vôbec nepoznám, tak teraz ani neviem, čo mám robiť 😒

henrike
26. okt 2012

@govinda ja som si nikoho nezazmluvnovala a spravali sa ku mne v pohode. Na viacerych lekarov som tam sice natrafit nechcela (napr. Richnavsky, Toth, Vargova a pod.), ale nakoniec som to nechala na nahodu (kedze Dr. za ktorou som chodila do poradni k porodom nechodi). A nelutujem. Ked som porordila a bola som este na porodnej sale, prisla rodit dalsia zena s Dr. Dosedlom. Cely cas sa o nu starali ajtak porodne asistentky a jemu zavolali az ked bola skoro uplne otvorena. On im este nakazal pichnut jej nejaky urychlovak, aby prisiel uz naozaj na zaver a tak aj bolo. Prisiel, umyl si ruky, natiahol rukavice, instruoval kedy tlacit, zasil poranenie, umyl ruky, napisal dokumentaciu a cca o 20 minut bezal domov. Zda sa mi take zbytocne platit za toto brutalne sumy!!! 😒 Najviac casu naozaj stravis s porodnymi asistentkami a manzelom (ak ho tam chces). Ale chapem, ze ak ma mat niekto pocit istoty z toho, ze si zazmluvni lekara, tak nech si ho radsej zazmluvni. Ja som napriklad porod brala tak, ze idem rodit ja a nie ma odrodit nejaky lekar. Lekara vnimam pri porode len ako sprievodcu ... zvlast ked nie su ziadne komplikacie.

chlpacik
26. okt 2012

@govinda fuha, tak ja k nemu idem zajtra do Myslavy, a planovala som sa opytat na ten porod. Ach jaj, no v eru neviem teraz, bola som v tom, ze uz aj odrodil by ma snad, lebo ist k zenskej, o ktorej nikto "nic nevie", tak nechcela by som. Ale ty uz cakas druhe babulko, tak hadam by to malo prebehnut "hladko" 😉 a na druhej strane oni sa tam poznaju, keby nebola dobra, tak by ju neodporucal ;)

blackcat8885
26. okt 2012

@govinda Ani ja o nej nič neviem len na predpôrodnom kurze sa o nej zmienila prednášajuca z Novej nemocnice,že je dobrá a jedna známa u nej rodila a tiež bola spokojná.Nemala zazmluv.lekára a ona mala akurát službu preto sa opýtam gynekologa,pozná takmer každého lekára v Ke kedže je už na dôchodku

govinda
26. okt 2012

@chlpacik uvidíš, čo ti povie, mne len odporučil tú Kandráčovú. A ja idem rodiť prvé bábo, vo vizitkč je síce že 1 dieťa mám, ale to je anjelik v nebíčku, keď som o neho prišla v 6tt ☹ . Takže toto je moje prvé bábo a môj prvý pôrod.
@henrike neviem, premýšľam nad tým kadejako. Jednoducho mám obavy. Maličká je otočená naopak, teda polohou koncom panvovým a ja len pevne dúfam, že sa pretočí. Okrem toho sa mi spravil aj pruh zrejme 😒 , takže neviem, ako to bude s tlačením a dosť sa bojím tej polohy maličkej 😒 . A ja mám termín 27.12, teda medzi sviatkami, to je dosť dovolenkové obdobie ....

govinda
26. okt 2012

@blackcat8885 no ja v Šaci nikoho nepoznám, preto je u mňa zrejme jedno, kto by ma odrodil, ale viem ja? Keď dopredu ťažko vedieť, kto bude mať službu 😀

blackcat8885
26. okt 2012

@govinda Ved práve,ja tam tiež nikoho nepoznám akurát u Dosedlu dom bola na ultrazvuk.Dám akurát na odporúčania lekára a známej a podľa toho sa nejak rozhodnem.V 30tt idem na ultrazvuk tak sa skúsim spýtať Dosedlu-ten mi bol sympatický.

chlpacik
26. okt 2012

@govinda prepac,prepac,prepac, vsimla som si uz ☹ ja tiez neviem u koho budem potom rodit. Dosedla ma toho vela, a mozno si nakoniec nevybavim nikoho, a ten kto bude mat sluzbu ten ma odrodi. . .
A izbu aku chces?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre