Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

bubus2211
6. nov 2012

Dakujem za info 🙂

cukor
6. nov 2012

@drobcek76 ...tak tá návstevná miestnost je plná našich spoluobčanov pretože aj oni chodia húfne navstevovat svojich.... a smrad je tam hrozný.dokonca oni aj zvyknú fajčiť na tej svojej izbe a potom ten smrad sa šíri dalej.no a vsetky izby sú na jednej chodbe.

drobcek76
6. nov 2012

@cukor No zbohom....smradi 🙄 dakujem za info ....

zuzulla7
6. nov 2012

Ja som rodina tiež v šaci... Nemala som nadštandard izbu a bola som max. spokojná. Boli sme 4 mladé baby na izbe a aj napriek takému počtu bolo super a žiadní cudzí ľudia na izbe- návštevy nás neobmedzovali.Toľko sme vybehli do navštevnej miestnosti (občas sme sa tam stretli s tmavými) ale radšej sme obetovali to a potom sme už mali kľud a ticho na izbe.Na jednej strane je dobre ak môže prísť za vami návšteva, ale keď už príde návšteva "kolegyniam" už je to take obmedzujuce-predsa potrebujete mať s dieťatkom kľud a ešte korenie (neviem si to predstaviť kojit pred inej mamičky mužom 🙂 ) a byť sama na izbe tiež nie je nič moc- jednak je to drahé, nemá Vám ani kto podať pohár s vodou alebo inú pomoc prípade nejakú radu alebo skúsenosť

henrike
7. nov 2012

@bubus2211 , ja mam za sebou aj sekciu aj normalny porod, takze mozem porovnat. Po sekcii krvacas tiez, takze Ti tie vlozky a pripadne jednorazove nohavicky treba. ALE krvacas menej ako po normalnom porode, takze ja som pouzivala normalne nohavicky (netlaciace jazvu) a do nich som si dala tu vlozku. Ono totiz ani na vizitach Ta nekontroluju zdola, ale jazvu, takze sa nemusis vyzliekat. No a krvacanie po sekcii bolo v sestonedeli o dost kratsie. Teraz som po normalnom porode 5 tyzdnov a stale mam ocistky ... Po normalnom porode treba tych vloziek viac a zidu sa veru aj tie jednorazove nohavicky.

bubus2211
7. nov 2012

@henrike Dakujem pekne 🙂

mimka1
7. nov 2012

@drobcek76 na jednej chodbe ale na opačnom konci

drobcek76
7. nov 2012

@mimka1 Dakujem....

bubus2211
8. nov 2012

Ahojte,nevie niekto nahodou ze kto ma zajtra ambulanciu v saci?nie nahodou dr.olsavsky?

maajka
8. nov 2012

Ahojte,poradi mi niekto?som v 29 tt,moj gynekolog mi vypisal listok na usg vysetrenie a prietoky. Mam sa tam ist objednat osobne alebo telefonicky?ze vraj v Saci objednavaju tak 2-3 tyzdne...

14petulka88
8. nov 2012

@maajka Mozes aj telefonicky, objednavaju podla toho v ktorom si tyzdni opyta sa ta sestricka pri telefonate a podla toho uzna ci je to potrebne hned alebo staci neskor.

bonnie1
8. nov 2012

@maajka objednaju ta podla toho ako potrebujes🙂mne sestricka pvedala ze este sa im nestalo aby niekoho nezobrali v termine🙂

barbora2412
8. nov 2012

Ahojte dievčatá. Neviete ako je to s náušnicami pre dievčatá? Prepichujú sestričky uši a za aký poplatok?

monika1308
8. nov 2012

No tak som absolvovala prvú poradňu v šaci. Som tam poblúdila lebo ma na recepcii pani poslala úplne inde ako som mala ísť 😀 namiesto do poradne ma poslala na chodbu kde sú izby 😀 úplne opačná strana, ale nevadí 😀 nakoniec všetko dobre dopadlo 🙂 Len som si zabudla popýtať ten zoznam čo treba do pôrodnice 😀 tak nabudúce. Keby som vedela že tam poblúdim tak idem z domu o pol hodinu skôr 😀
No že vraj som otvorená na špic prsta. hmmmm a vraj je to normálne, ale nemám sa namáhať aby som vydržala aspoň do 38. týždňa, trošku ma to zmatlo ale nevadí. :-P Všetko ostatné je v poriadku a to je hlavné 🙂 Ako vy ostatné? boli ste už v nemocnici na poradni ? aké máte z toho pocity?

sandra163
8. nov 2012

@barbora2412 ahoj, presne túto otázku som tu na fóre položila aj ja 🙂 nejaká zlatá kočka mi napísala, že prepichujú 4 dni po narodení, treba im dať náušnice pre malú a oni ich dajú pred tým na 24 hod. do liehu. poplatok za prepichnutie je 10 €.

barbora2412
8. nov 2012

@sandra163 ďakujem 🙂

lenkabell
9. nov 2012

Ahojte,planujem rodit v nemocnici Košice-šaca,neviete niektora kde najdem cennik sluzieb?neviem na ich stranke najst:( chcela by som vediet kolko sa plati za porod?kolko stoji nadstandartna izba a ako je to s poplatkom ked si vyberate porodnika sama???(myslim kolko sa plati ak porodnik nema prave sluzbu a pride odrodit), verim ze Saca je to najlepsie pre rodicky kedze sama som zdravotnicka a praxovala som vsade vramci Košic🙂

drobcek76
9. nov 2012

@lenkabell Ahoj, daj si do googlu sprievodca porodnicami na rodinka .sk tam sa dočitas ...

lenkabell
9. nov 2012

dakujem velmi ste mi pomohla🙂prajem vsetko dobre🙂

anastacia242
11. nov 2012

@monika1308 ahoj a mas dohodnuteho porodnika v Saci? ja som tam bola v piatok 1x...a vysetrovala ma Kandracova-taka mlada prijemna doktorka, ale neviem, ci je aj porodnicka..ultrazvuk doktor Gimera-tiez taky mlady..ale som sa tam načakala.. 😀 uz som zasla aj na ARO na poucenie o EPI- na 1.posch.-bola si aj ty?

mata884
11. nov 2012

jej..aj ja som tam bola v piatok..doktorka bola mila... len ci je aj na porodnici taka...

monika1308
11. nov 2012

anastacia242 Tak pôrodníka mi dohodol môj svokor, mne úprimne bolo jedno kto ma bude vyšetrovať a rodiť. Ale keďže môj svokor je pedant tak mi dohodil rodinného známeho ktorý tam robí. Dr. Saksun. Ale ultrazvuk mi robila Kardačova a na zvyšok vyšetrení dobehol Saksun, lebo on robí na ambulancii mamografie myslím. Ja som na ARE nebola lebo zatial som sa pre EPI nerozhodla. A ultrazvuk mi robili tak kde som bola v tehotenskej poradni. Ty si bola na ultrazvuk vedla v chodbe kde sa robia normalne ultrazvuky??

anastacia242
12. nov 2012

@monika1308 ano normalne na chodbe som bola, kde je napisane ultrazvuk- sak same baby tam cakali, ale tak nevadi..pockala som si..v piatok tam sa mam stretnut s jednou sestrickou zo sestonedelia, tak uvidim co mi odporuci, ci mi dohodi nejakeho porodnika...Mudr.Saksun o tom som este nepocula...
v piatok som tam zazrela Totha, Richnavskeho aj Dosedlu- o nich sa tu aj v teme najviac diskutuje 🙂

@mata884 neviem ci je aj porodnicka... nie vsetci osetrujuci chodia k porodom..v piatok sa jej opýtam 🙂

chlpacik
12. nov 2012

Zienky, ku akej destskej lekarke planujete chodit s babatkom? Keby bol tip na dobru lekarku na KVP, tak poprosim napiste 🙂 Pocula som o Viere Halasovej, Ludmile Halasovej a o Gabriele Semanovej.

chlpacik
12. nov 2012

@monika1308 Ahojky, a aky si mala pocit z doktorky Kardacovej? Mne ju odporucil gynekolog, ale neviem mam trochu obavy ze je mlada, a nikde sa o nej nediskutuje.... Je aj porodnicka inak. A inak doktor Saksun je profik, viem ze zvykne operovat zenske problemy. A pocula som len chvalu ;)

henrike
12. nov 2012

@chlpacik ja chodim s oboma dcerkami k Dr. Adriene Tencerovej - do Pro Care na KVPcku. Hoci to mam daleko (som z Furce), stoji mi to za to, lebo je to uzasne vnimava, citliva a respektujuca lekarka. Len skoda, ze je prave v Pro Care ...

talcik111
13. nov 2012

Ahojte, neviete niekto telefonne cislo na ambulanciu pre rizikovych novorodencov?

bonnie1
13. nov 2012

a ked sa mozem spytat ku komu davate deti na jazere?

anastacia242
13. nov 2012

@monika1308
@chlpacik vy ste boli u KARDAČOVEJ?
lebo mne robila vysetrenie Kandráčova Lenka- tak neviem, ci je to ta ista....? 😒 😉

monika1308
13. nov 2012

No keď som ju zbadala tak som sa trošku zarazila, som si myslela najprv že je to sestrička 😀 A nakoniec to bola doktorka kardačova. 🙂 No dosť mladá je ale je veľmi milá a starostlivá, na všetko sa ma pýtala, odpovedala na otázky ktoré som jej položila. Veľmi sympatická osoba a vidno že je vo svojom obore dobrá. Ja by som jej aj pri pôrode verila 🙂 Ale tak Ja budem mať Saksuna. On v šaci neni dlho ale chodila som k nemu do starej nemocnice keď som mala problém, dokonca ma čistil pri prvom missed abb. Saksun je sice odborník na onkologické ženské problémi, ale je výborný aj pôrodník. On rodil aj moju svokru 😀
A anastacia neviem či je to tá istá. Asi sú tam dve s podobným menom? hmmm teraz fakt neviem. :- 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre