Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

ibi
18. dec 2008

Kocky supeeer! Vdaka, hned ideme dokupovat a dobalovat 🙂) Ja mam pre istotu zbalene aj podlozky do postele, jednorazove, ale lilly mas pravdu, taka zelena ..hmmm... nechcela by som sa nai ja vidiet 😝

lilly
18. dec 2008

podlozky nemusis tiez brat, to ti sestricky daju, kolko potrebujes.. 😉

ibi
18. dec 2008

tak uz aj vyberam 🙂 a co vlozky do podprsenky - bolo Ti treba? Ja som zbalena ako na mesiac 😀

ibi
18. dec 2008

ozj a ked si nepouzivala ten sprej na hradzu v nemocnici - mala si nieco ine?

mimi16
18. dec 2008

tiez diik za radu,idem si to vsetko prebalit. 🙂

lilly
18. dec 2008

nemala som na hradzu nic ine. Len som si to tam tak opatrne sprchovala niekolkokrat denne. Vlozky do podprsenky mozes zobrat, ale len zopar, laktacia sa rozbehne tak na 3.den, aj to hned to mlieko nestrieka.. Cojaviem, takych 10ks maximalne ti staci, aj vela bude. Ked sa zacne tvorit mlieko, prsia sa strasne naleju, treba ich masirovat pod horucou vodou a snazit sa pred kojenim trosku z nich odstriekat, ze by sa babatku ulahcilo sanie a ze by tam nevznikli hrudy a zapal v prsnikoch.. tie zaciatky kojenia su dost neprijemne a bolestive.. a este ked pride nejaka sestricka skontrolovat prsia a ich tak fajne postlaca.. no hruza 😖

mimi16
18. dec 2008

ahoj liliy.este k tomu pradielku.je potrebne si vziat jednorazove nohavicky alebo mozem mat aj klasicke? a tie jednorazove kde dostanem? dik

ibi
18. dec 2008

tak sa tesim! vdaka za rady! tvoja liluska je nadherna, vzdy som si vas tu citala a drzte sa! idem obedovat a trosku sa vystriet, mala ma dost okopkava 🙂

lilly
18. dec 2008

no spociatku je dobre nemat ziadne nohavicky, taky prvy den.. a potom, no mozes mat aj normalne, ale mozes este dost krvacat, jednorazove bud vyhodis, alebo tie sietovane preperies. Dostanes ich napr. v babetkove na dominikanskom namesti, alebo asi aj v nejakych zdravotnickych potrebach.

mimi16
18. dec 2008

aha,ja som si myslela ze po porode ked krvacas tak mas mat vlozky,takze po porode ziadne vlozky?

hankky
18. dec 2008

caute kocky,
ja len na skok....vidim ze mame kopec "novych" tehuliek ktore sa chystaju do sace 🙂 drzim vam vsetkym palce 😉
ako ste na tom s babatkami? nasa mala nechce spinkat...uz sme z nej zufaly...kolika je uz zazehnana...berieme kvapky tak myslim ze brusko mame okej. ale trapi nas pusinka, ma v nej pliesen a sa jej to rozsirilo z jazyka na celu pusu az dole do hrdla...myslim ze ju to aj dost boli a tusim aj vadi pri papani...potierame to s takou vodickou ale zatial nemam pocit ze nejak extra zabera ☹ Ked ju bolelo brusko tak sme ju utisovali na rukach a popripade sme s nou chodili po byte pokial nezaspala...no zda sa ze si na to velmi zvykla a ked ju po odgrgnuti polozim tak spusti strasny plac pokial ju nevezmem...snazime sa odvyknut ju od toho ale je to velmi tazke ked tak narieka...snad sa to podari lebo sme nevyspaty z toho..dnes v noci bola hore od 1 do 5 rana!!!! potom medzi papanim spala ale tak nejak nepokojne a mrvila sa a budila sa dost casto...no a od pol 11 po papani zase nie a nie zaspat...uz som nevedela co s nou tak som ju naobliekala a otvorila okno..tak tak zaspala, ale to sa tiez neda robit cele dni a noci aby spala pri otvorenom okne...vase babatka spinkaju pekne? myslim ze je este dost mala na to aby bola take dlhe hodiny hore, hm? a kedy ste zacali s nimi chodit normalne von na prechadzky? ja by som uz aj sla len mam strach ci nie je na to este drobucka ☹

dartka17
18. dec 2008

babulka25 ...tak hadam neporodim do nedele :o) a potom uz mi to je jedno kedy. Dufam, ze vsetko bude ok. Spolieham sa na Dr. a na epiduralku :D

dartka17
18. dec 2008

ahojte kocky...pozeram co ste pisali a aj ja si prejdem svoju zbalenu "tasticku", nejake vecicky mi chybaju. Inac v Saci je dobra lekaren, tak myslim ze nejake masticky ci cajiky zozenieme aj tam. Chcem sa Vas este opytat, ci si budete pytat klystir, pocula som aj o nejakom YAL gely...no neviem rozdiel. Nadstandartnu izbu by som chcela aj ja, no neviem, ako to tam vydrzim na normalnej, ak bude vsetko obsadene...hadam nebudeme s cigankami. Ja ked som lezala v nemocnici, tak som bola na dvojke za 400 Sk a bola som velmi spokojna. No ja som lezala na gynekologii, no hadam v tom nie je velky rozdiel.

mimi16
18. dec 2008

ahoj dartka.ja klystir urcite chcem je to predsa lepsie ked si prazdna aby sa ti nestal nejaky trapasik pri tlaceni.tiez som rozmyslala nad tou izbou za 400 tak uvidime co bude volne.

dartka17
18. dec 2008

lilly...a co je dobre potom na hradzu? nejake detske mydlo?

hankky
18. dec 2008

dartka17, mna sa nikto nepytal ci chcem klystir alebo nie...jednoducho mi ho dali...a myslim ze aj ked to bolo neprijemne lebo som pri tom mala kontrakcie ze to nebolo az take strasne a na skodu, bola som celkom rada ze mi ho dali...aj z toho dovodu ze mi netrabalo na "velku" dalsie tri dni, co som po nastrihu ocenila 😅
ja som si chlorofylovy sprej davala uz v porodnici hned na druhy den...a kazdy lekar na vizite ked videl ze si davam tak len odsuhlasili ze si ho davam a ze si ho mam davat aj dalej 😉

dartka17
18. dec 2008

mimi16...asi sa opytam v nedelu na kontrole Dr. ako to je s tym YAL gelom...ci to nie je nieco jemnejsie. Aj ked mama mi hovori, ze klystir nie je hrozny, no citala som tu niekde aj neprijemne spomienky...tak neviem. A co sa tyka zbalenej tasky, ja to vidim tak, ze moj manzel mi bude kazdy den nieco donasat, na co som zabudla alebo som o tom nevedela :D Mozem sa opytat, ako si na tom teraz so stolicou? Ja rano hned ako vstanem, tak ma hned prezenie...neviem ci to je normalne.

mimi16
18. dec 2008

ja s tym nemam ziaden problem.mam to kazdy den pravidelne aj ked som pocula ze mnohe zeny trpia zacpou.

dartka17
18. dec 2008

hankky...chlorofylovy sprej sa ako pouziva a pri umyvani ide lahko dole?

mimi16
18. dec 2008

ahoj hanky,lily ma asi fofry,tak sa spytam este teba ci si pouzivala jednorazove nohavicky a tiez ako to je s pouzivanim vloziek.mam v tom trosku zmatok.

hankky
18. dec 2008

mimi16, este aj doteraz pouzivam tie jednorazove nohavicky 😀 strasne som sa bala toho ze mi to tam zahnisa alebo nieco, takze som sa snazila predist tomu aj tymto sposobom....najlepsie na nastrih je vetrat a vetrat a vetrat a jednorazovky su na to myslim najvhodnejsie (daju sa v pohode v rukach oprat takze ich netreba az tak vela ako by sa zdalo)
co sa tyka vloziek, tak v zdravotnickych potrebach (aj v saci v lekarni ich maju) si kupis poporodne vlozky a tie budes pouzivat...prve dva dni som mala od sestriciek zasobu takych gazovych vloziek a ked sa minuly tak som zacala pouzivat tieto poporodne. klasicke vlozky nie su dobre tiez kvoli odvetraniu, lebo neprepustaju vzduch...tie poporodne su vzdusne, nemaju ani lepiaci pasik 😉

dartka17, po kazdej sprche som si nastriekala sprej a bolo to 😉 Okrem vloziek som nemala nic od neho pofarbene na zeleno takze mi to nerobilo problem...pri umyvani budes musiet byt doslednejsia aby si zmyla posledne zvysky ale myslim ze je to v pohode 🙂

inak mne najviac pomohlo cistenie rany 3% peroxidom vodika...nevedela som tyzden vobec sediet, potom po peroxide sa to zlepsilo za jeden den 😉

mimi16
18. dec 2008

tak dakujem uz mi to je jasnejsie 🙂

dartka17
18. dec 2008

hankky...a kedy vlastne zena po porode zacne krvacat? co musim mat nachystane vyslovene k porodu? toaletak, vodu, mydlo, uterak a co este?

lilly
18. dec 2008

bola som s malou u ortopeda na kontrolu s klbikmi a so mnou na prevntivke u zubara, tak som sa odmlcala.. klbiky mame super, nasiroko mame balit len v noci a kontrola o pol roka a ja nemam ziaden kaz, tak sa tesiiiime 😵

mimi, po porode je najlepsie mat vlozky dve na sebe, bez nohaviciek, nie ziadne vlozky 😉 alebo tie sietovane nohavicky, to je skoro akoby si nic nemala
ten YAL gel je nieco ako klystir, len je to jemnejsie a nevyprazdnuje to natolko ako klasikus klystir. Mne moj dr. /Lendak/ odporucal radsej normalny klystir, ze lepsie vycisti, urychluje porod a neskor ti potom treba na velku potrebu, co po nastrihu len ocenite. Ja som bola na nej asi na 3.den, no dost som z toho mala strach, ale nakoniec to nebolo az take hrozne.
No ten chlorofylovy sprej mne odporucal v porodnici dr. Dosedla, ale ja som si ho kupila az ked som bola doma a aj to az mozno po tyzdni, ked sa mi jeden steh rozpadol, hnisal a dost bolo celkovo to sitie skarede. Osetrovala som si to tak, ze som si to oplachovala harmancekom, potom som si tam naliala peroxid vodika, na to framykoinovy prasok a este som to zabetonovala tym chlorofylom. Obetovala som na to dve starsie nohavicky, ktore ozelenelli z casti.. ale pekne sa to zahojilo a ocividne sa to potom zlepsovalo. Keby som ho pouzivala skor, urcite by sa mi to skor lepsie hojilo..
v porodnici som sa zdola umyvala detskym mydlom, doma potom gelom na intimnu hygienu..
dartka, k porodu ti treba to co si popisala + nocnu koselu /ja som rodila vo vlastnej/, zupan, prezuvky

lilly
18. dec 2008

hankky, ja som zacala davat malu k otvorenemu oknu, ked mala presne dva tyzdne, najprv na 5 min a kazdy den som to pridavala. Prvy krat sme boli vonku ked mala 2 tyzdne a 4 dni a boli sme asi pol hodinu. Teraz je vonku uz aj dve hodiny. Najlepsie sa jej spi vonku v kociku. Teraz, po lekarovi zacalo prsat, takze som uz s nou nemohla ostat sa prechadzat, tak som ju supla na balkon, este si tam zo dve hodinky pospi 😵
alebo celkom dobre mi spi aj v kociku v kuchyni, to ste neskusali miesto nosenia na rukach? predsa len jednoduchsie pohojdas, ako ponosis na rukach..
moja lilly teraz celkom dobre spinka v noci a aj cez den, v noci sa budi kazde 3 hodiny, prebalim ju, nakojim a spinka dalej.
tie vase noci vam nezavidim.. mozno ju trapi aj ta pliesen, ze nevie spinkat.. ktovie, skoda ze tie male baba nam nepovedia, co im chyba..

lilly
18. dec 2008

dartka, po porode krvacas hned, daju ti tam dve vlozky, prekrizis nohy, na brucho ti daju taky sacok s hlinou tusim, ze by ho zatazili a lezis si dve hodiny 😉 Obcas sa na teba pridu kuknut, pripadne vymenia vlozku, postlacaju brucho, ze by sa vypudila este krv..
ja spinim este doteraz stale a to som presne mesiac po porode, nie je to uz krvacanie, len take spinenie..

babulka25
18. dec 2008

ahojte - tak ten bepanthen na bradavky veeeľmi odporúčam je super mne to veľmi pomohlo a normálne nohavičky myslím,že po pôrode ani na seba nedáte lebo je to dosť citlivé.čo sa týka klistýru tak ja mám nepríjemný zážitok lebo mi bolo veľmi zle z neho až na vracanie,ale bola som len raz na vecku a viac mi netrebalo takže dá sa to a mala som epidurálku a je to výborná vec teda mne to veľmi uľahčilo pôrod i keď potom zase som mala problém s tlačením lebo ešte tie svaly neboli také citlivé ako normálne.Ak budete mať problém so stolicou choďte si vypýtať od sestričky čípok neviem už ako sa to volá a ona vám v pohode dá a to vám zaručene pomôže k jednoduchej potrebe a nebudete musieť sa báť ísť.s cigánkami na izbe nebude aj keď bude iba obyčajná prázda 4-ka lebo cigánky sú na jednej izbe spolu.a ozaj pozor na tie prsia ja som ráno vstala na 2 deň a mala som ich naliaté a horúce aj som cítila trošku zvýšenú teplotu.držím vám palce všetkým. 🙂 inak vy budete mať krásne sviatky aj s najkrajším darčekom. 😉

lilly
18. dec 2008

ja som mala krem na bradavky z DM drogerie, taky Babylove, tiez je super a netreba ho umyvat a moze sa pouzit aj na popraskane pery..
este ma napadlo, ja som mala aj take klobuciky na bradavky na kojenie, lebo ja mam male, az vtiahnute bradavky a bez toho klobucika sa mi mala nevedela prisat, kojim doteraz s nimi

cil
18. dec 2008

Dartka, tak ti prajem,aby to vyslo u dr. Totha. Je super.
Klystir v pohode, sestricka mi ho podala velmi setrne, milo, dala mi pocit, ako keby som bola v kozmetickom salone 🙂 a potom nemusite mysliet na to, ze sa stane nejaka nehoda 🙂
A este viac som to ocenila, ked somnemusela ist na zachod hned po porode. isla som az doma, s glycerinom, ale mala som pocit, ze to bolo horsie ako porod...
A inak, mne bodli hrube ponozky na nohach pocas porodu...teda hlavne po porode, chytila ma zimnica. Oni ma prikryli paplonom, ale aj tak boli tie ponozky uzitocne.
V izbe ale bolo hrozne horuco, chodila som len v kosielke bez rukavov.

cil
18. dec 2008

a este bradavky, mne sa osvedcilo mat prsia volne, bez podpiry. Akonahle som si ju dala, a vlozky do nej, mala som uplne suche bradavky a bala som sa, ze popraskaju. Takze ked osm bola navolno, nemusela som ani kremovat, len som ich natrela mlieckom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre