Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

danka2105
10. dec 2012

@adka_tkacik Neboj, nebudes lutovat, mne to aj odporucili pre viac dovodov, aby babo nebolo velke atd atd....ja som mala velmi lahky porod, aj ked bol vyvolany, bez EPI a nastrihu. Aj tebe ho taky prajem, a aby si si co najskor uzivala drobceka 🙂

bejka16
10. dec 2012

@adka_tkacik pokial je babatko prenasane, nie je sa coho bat,je to skor nutnost, netreba si vobec pripustat negativne myslienky lebo aj drobcek to citi....treba sa tesit na to ako ho budes drzat v naruci, normalne si to predstavuj... neboj vsetko bude OK. 🙂

sendy111
10. dec 2012

@danka2105 ahoj chcem sa oyptat robili ti hamiltona ked si pisala ze si nebola nastrihnuta?

danka2105
10. dec 2012

@sendy111 Ahoj, ano robil mi aj Hamiltona, ale to bolo na poradni tyzden pred porodom a nejak nepomohol 🙂

bonnie1
10. dec 2012

@danka2105 ahoj danka a bolel? a kto ti ho robil? boze mna to caka o chvilu.uz zacinam byt nervozna trocku :(

danka2105
10. dec 2012

@bonnie1 Ahoj, no bolelo trosku, ale dalo sa to vydrzat, bolo to skor neprijemne, ale to je pre mna kazda poradna, alebo prehliadka u lekara 😀 Ja mam ale pocit, ze mam posunuty prah bolesti, baby tu pisali ze to brutalne boli a tak som sa bala, ale bolo to v pohode. A robil mi ho Dosedla, aj ma rodil. Neboj, zvladnes to, mysli pozitivne a mysli na to, ze to budes mat coskoro za sebou a budes sa tesit z babatka 🙂 Drzim prsty...

bonnie1
10. dec 2012

@danka2105 aj ja u neho budem rodit aspon tak sme sa dohodli. mna tiez akoby bolela kazda prehliadka od spodu. bolela ma aj pri mojom gynekologovi..tak som zvedava ako to zvladnem. a predstav si mna viac desi tem hamilton ako porod🙂

danka2105
10. dec 2012

@bonnie1 Super, bud rada ze ti to bude robit on. Bavila som sa s viacerymi babami, ktorim robil Hamiltona on a ani jednu to nebolelo. Asi vie ako na to 😀 😀 😀 Ja som ani nevedela ze mi to robil, az potom mi povedal.

sendy111
10. dec 2012

@danka2105 a to vlastne ako ti to robi s prstami?

danka2105
10. dec 2012

@sendy111 Ano, prstami roztahuje krcok maternice. Znie to strasne, ale fakt to nie je az take strasne dievcata 🙂 No mne Hamilton nepomohol, mne nepomohol ani sex, ani chodenie po schodoch, ani malinikovy caj....az vyvolavacka 🙂

bonnie1
10. dec 2012

@danka2105 no ja sa na neho velmi spolieham ze ked je taky super ze to pri nom zvladnem bez zbytocnych stresov 🙂 aj porod. inak aky je pri porode?

sendy111
10. dec 2012

@danka2105 no tak to som zvedava lebo ked ma moj doktor pozeral s tymi kliestami tak som mala dost aj ma to trochu bolelo a ako dlho to trva?

danka2105
10. dec 2012

@bonnie1 Aj ja som sa spoliehala a potom uz ani nebala, lebo som vedela ze je dobry. Moj porod bol super, vela srandy, uplne odlahcil situaciu, aj sme sa nasmiali, dokonca aj ja pri tych bolestiach 🙂 Sestricky boli tiez perfektne, hovorili kedy dychat, kedy tlacit, velmi mi pomohli tiez 🙂 aj manzel, lebo aj on tam bol 🙂 a dokonca som rodila bez EPI a nastrihu, v inych nemocniciach stihaju ci treba ci nie. Vecer som uz nevedela ze som rodila, sedela na posteli a venovala sa navsteve 😀 On pouzil aj nejaky gel a drobec bol von na tri zatlacenia, a to som pred tym vobec ani necvicila 🙂 Keby som mala rodit este raz, tak len pri nom 😀

danka2105
10. dec 2012

@sendy111 Fuuuha, asi minutu tak tipujem 🙂

bonnie1
10. dec 2012

@danka2105 si ma potresila. inak este posledna otazocka a uz ti dasm pokoj 🙂 ked si k nemu chodila do poradne co ti robil? ake vysetrenia?

sendy111
10. dec 2012

@danka2105 tak to som zvedava ako to ja prezijem idem tiez ku nemu tak dufam ze mi pomoze

danka2105
10. dec 2012

@bonnie1 Len vysetrenie zo spodu a monitor. Nic ine. A raz mi urobil este ultrazvuk, ale to len preto, ze ja som silou mocou chcela vediet ake je babo velke, inac v takom stadiu sa uz ultrazvuky nerobia, mi to vysvetloval....ale zlaty urobil mi 😉 Kludne sa pytaj na vsetko co potrebujes vediet, rada odpoviem, poradim ak viem 🙂 Som rada ze som potesila 🙂

danka2105
10. dec 2012

@sendy111 Ved mozno ti Hamiltona nebude robit....ak sa budes otvarat normalne, tak to nie je potrebne, ja som sa neotvarala, preto mi ho robil 🙂 Drzim prsty aj tebe 🙂

bonnie1
10. dec 2012

@danka2105 diky. vies niektorym tu citam sa berie moc meria tlak sono. ja chodim k nemu a len od spodu ma pozera.hej a ozvy. ale ked uz viem ze to tak ma byt som kludnejsia 🙂 ja az na jednu chvilu mam z neho dobry pocit a dokonca mi aj ludsky sadol je mily vsetko mi vysvetluje a poslednu poradnu som dokonca isla dnu presne na objednanu hodinu🙂 takze som spoko. uvidim pri porode. ja totiz vobec neviem co ma caka.nemam absolvovane ziadne kurzy ani nic videne ani precitane..v podstate viem len ze mam dat dole bradu a mat zatvorene oci🙂 ale spolieham sa aj nato ze tehu som mala bezproblemove tak dufam aj porod bude taky🙂

danka2105
10. dec 2012

@bonnie1 Ja som bola na tom presne ako ty, nevedela som co ma caka, nechodila na ziadne kurzy, ale fakt, sestricky aj on presne hovorili, kedy prestavka, kedy dychat, kedy tlacit. A ano hlavne zatvorene oci 😀 Tiez som mala bezproblemove tehu, pre mi mozno nerobil ziadne ine testy ani vysetrenia. A na poradne som nikdy necakala, stale som sla dnu na objednany cas. A pritom cakaren bola stale plna. Inac moja mamka mala lahky porod, a vraj je to dedicne...a fakt je to asi pravda, lebo aj ja som mala.

bonnie1
10. dec 2012

@danka2105 aj ja som pocula o porode podla mami 🙂 inak ja som cakala zo zaciatku hodne aj dve dva a pol hodky..ale posledna poradna nic.presna hodina.tak sme to necakali az sme meskali 🙂 inak mne este hamiltonov hnat nemoze robit lebo nie som vobec otvorena..hm vobec sa necitim akoby som mala rodit a byt mamou🙂a este raz dakujem za info.kazda pozitivna sprava sa mi hodi.

zuzkahsz
11. dec 2012

Dievčata, kde sa chodi v Saci na poučenie epidural.,1 poschodie, ta oranzova budova? a ešte ďalsia otazka: 🙂 poradnu robia kde? ked vystupim z vytahu na lavo, a rovno, kde je aj cakaren? podla coho tam volaju dnu? dikyyyy moc za odpovede:D

bubus2211
11. dec 2012

@zuzkahsz Ahoj ,na aro kde robia poucenie ja na 1.poschodi ale z druhej strany treba ist,vystupis z vytahu a doprava potom to uz uvidis.Poradnu robia tam kde pises ,su tam asi este 2miestnosti kde robia ctg monitor a poradie asi urcuje lekar 🙂

zuzkahsz
11. dec 2012

@bubus2211 dakujem krasne 😀

awooojky
12. dec 2012

@kacenka78 ahoj nechcem otravovat v pondelok idem na prvé vysetrenie k doktorke Ševčovicovej normálne som vyklepaná. zasa zmena lekára ale odporucala mi ju mojho muza kolegu manzelka.. aká je aké mas s nou skusenosti? dufam ze som sa dobre rozhodla ze nebudem lutovat..🙂

blackcat8885
12. dec 2012

Dnes som sa konečne objednala do poradne k Dosedlovi na 2.1 kde je tam vlastne poradňa?Tam hore ako je ulrazvuk niekde?Vraj mam na recepcii zaplatiť 6e za prenatalnu starostlivosť sranda,ešte že nechcu 20-30e

blackcat8885
12. dec 2012

@danka2105 U koho si vlastne rodila?Mala si zazmluvneneho lekara?

danka2105
12. dec 2012

@blackcat8885 Ja som chodila ku Dosedlovi, aj ma rodil 🙂 A nemala som ho zazmluvneneho. Inac poradna je hore vedla ultrazvuku, tam ako je cakaren. Prihlasis sa u sestericky a povies ze si objednana ku Dosedlovi na ten a ten cas a oni si ta uz potom zavolaju dnu 🙂 A tych 6 eciek treba zaplatit len raz 🙂

sendy111
12. dec 2012

@blackcat8885 ja sa chcem tiez ku nemu ojednat buduci tyzden pisali si mu mail ze chces ist do poradne?

blackcat8885
12. dec 2012

@danka2105 A aký bol?Lebo ja som si ho chcela zazmluvniť tak dúfam,že sa stará o pacientky-myslím vyšetrenie,moč,tlak lebo môj lekár to stále kontroluje.Mal by robiť aj CTG nie?Lebo mne to ešte nerobili ani prietoky
@sendy111 Dnes som tam volala a sestrička mi ho dala k telefonu,povedal,že sa mám na 2.1objednať ale nepýtali sa ani na meno sranda ale ved ked už tam budem tak ma snad vezmu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre