Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

valerika02
13. feb 2013

Ahojte maminky, blahozelam vsetkym cerstvym mamickam a prajem vela zdravicka. Chcela by som sa opytat ako to je s tymi poplatkami. Kedze manzel nechce byt pri porode, tak toto neriesim. Lekara si asi nejakeho vyberieme, tak ten si isto nieco vypyta. Izbu by som brala tu za 10eur. Kedze nas asi caka sekcia, tak neviem co s tym....neviem ci chcem spinal...bojim sa, ze nezvladnem ten chaos pri zakroku, vsetko to podavanie nastrojov...Mozem si zvolit aj celkovu anestezu? Kolko sa plati za spinal? kolko za epidural?aj celkovu anestezu si musim zaplatit?
A este sa chcem opytat, mozno je to hlupa otazka, ale predsab - ako prepustaju babatko domov?musi byt v autosedacke (vo vajicku?) alebo si ho mozme vziat domov vo vanicke od kocika (taka co sa da upevnit aj v aute bezpecnostnymi pasmi?). Viem, ze v niektorych nemocniciach trvaju na tom aby bolo babo vo vajicku. Ako je to v Saci?

mimka1
13. feb 2013

@valerika02 ja som mala obyčajnu izbu, ine volne neboli v septembri bolo vela babtiek 😀 a bola som spokojna, počitaj s tym že ked ta prijmu den predtym tak platiš za noc na nadštandarde aj za noc ked si na JIske. Ja som mala sekciu v spinali, neplatiš nič, sposob narkozy ti určia na ARO ambulancii ked im povieš že sa bojiš spinalu možno ti daju celkovu. My sme mali autosedačku pri odchode ale boli tam maminy čo nemali a nikto to nekontroloval ako ideme domov

simonkulos
13. feb 2013

ja som rodila v saci pred troma tyzdnami, bez vyberu lekara s epiduralnou analgezou- co mozem ako prvorodicka odporucit, ozaj to ma vyznam pichnut si to aj ked to stoji 140 eur ale po porode som necitila sitie tak ako ine rodicky a celkovo sa citis lepsie ako ked to cele ,,prezivas" uplne, sacu velmi odporucam, my sme mali zaplatenu nadstandardnu porodnu salu za 23 eur- bolo to dobre riesenie a za izbu som neplatila, chcela som obycajnu bez platenia bolo tam vsetko co som potrebovala ( na TV nebol cas a ine vmozenosti ozaj neboli potrebne).-)) sestricky boli mile a vzdy ochotne pribehnut hoc som bola v obycajnej izbe a jedna som mnou stravila skoro celu noc ked mi pomahala s dojcenim.
vela ludi tu riesilo vyber lekara v saci, ci si to vybavit a platit alebo nie- ja som si nikoho nevyberala a urobila by tak znova, z mojej skusenosti prvorodicky som bola s lekarkou ktora mi pomahala velmi spokojna a myslim si ze v saci si vsetci lekari, robia svoju pracu tak aby kazdy jeden pacient odisiel spokojný a robil im ,,reklamu" dobrou skusenostou a starostlivostou

simonkulos
13. feb 2013

@valerika02 my sme maleho Reneho odnasali vo vanicke z kocika a to sme az z Roznavy, zapli sme ho vzadu pasmi a bolo, nebola som jedina ktora ho brala vo vanicke a je to skusenost spred dvoch tyzdnov, babatku je iste lepsie vo vanicke ako vajicku, mali sme ho v perinke a este aj vo fusaku🙂))

simonkulos
13. feb 2013

@diablikovci rodila som pred troma tyzdnami a sestricky nikdy nedali najavo ze by nieco chceli, akurat ja som jednej dala male tofiife pretoze so mnou stravila celu noc ked sa mi naliali prsniky za co som jej bola ozaj vdacna, ale peniaze? tie som nedala ani lekarke porodnej a bola skvela aj bez ,,priplatku" 🙂))

simonkulos
13. feb 2013

@valerika02 ja som od sace 65 km a len som tam zavolala ze chcem rodit u nich a uz som sa v 35 tyzdni objednala na urcity den, netreba vobec nikoho poznat no a potom prides na 3.posch. das preukaz a cakas a potom ta opat objednaju o cca 10 dni a tak chodis az kym,, to nepride", ak si chces vybrat lekara tak potom by to bolo mozno dobre urobit mailom (na stranke mas mailove adresy) / tak urobila kamoska, rodila u dosedlu a on jej dal potom cislo na ktore moze zavolat/ a dohodnut si termin poradne ked ma poradnu on a v cakarni len povies ze ides za tym konkretnym porodnikom a oni ta vybavia🙂))

simonkulos
13. feb 2013

@valerika02 podla najnovsich info si pan dosedla pyta 400 eur , ale je ochotny prist v akukolvek dennu aj nocnu hodinu, ostany lekari si pytaju 200 neoficialne a oficialne si ich mozes vybrat za 230, to viem ja
ak si nikoho nevyberies ako ja prvorodicka, budes spokojna tak isto ako keby si si vybrala pana dosedlu za 400 alebo ineho za 200 eur, moj manzel vsak po porode tej lekarocke odniesol aspon dezert a kavu pretoze bola mila a mali sme z nej dobry pocit a ja som sa citila dobre, a to sa este sama za mnou bola dvakrat pozriet ci sa mam dobre, a lekar ktoremu zaplatis sa tiez na teba pride po porode na izbu dvakrat na 10 sekund pozriet ci si v poriadku, to je moja skusenost spred dvoch tyzdnou, bola som na izbe aj so zienkou ktora si platila lekara
mozno maju zienky aj ine skusenosti, aj zle skusenosti ale ta moja bola vyborna a urobila by som to rovnako aj pri druhom porode

bonnie1
13. feb 2013

@simonkulos a to odkial vies ze pyta az tolko ?

simonkulos
13. feb 2013

od mojej spoluporodnicky z izby ( ona si vyberala porodnika), tiez som nechcela verit ale dusovala sa ze je to pravda,,, ze sa k nemu tazko dostat ked je primar uz a ze si zapyta viac ako ked este primarom nebol............" atd.... snad neklamala.-))

bonnie1
13. feb 2013

@simonkulos fuha vazne? ale tak on nepytal ked som pri nom rodila v decembri. my sme samozrejme dali dakovne..a velmi by som ho chcela aj pri druhom. .to surovo od nej pytal sumu?

simonkulos
14. feb 2013

od tej mojej porodnej kolegynky nie ona rodila pri druhom lekarovi a nejak sa dohodli ze ked s nim budu spokojni tak sa revansuju po porode az a potom po porode dali 100 eur, ona rodila pri Tothovi, ale o dosedlovi tvrdila takto, prisiel o jednej rano ked mal volno ku dalsej rodicke ked som rodila ja, neviem presne odkial mala tieto informacie ale verim ze si nevymyslala, mozno si to niekedy zapytal a uz sa to rozsiruje a mozno je to stale tak ako si bola zvyknuta ty z decembra

simonkulos
14. feb 2013

@bonnie1 pozri uvidis ked sa prenho rozhodnes co a ako sa to ma a potom to mozes dat na spravnu mieru ak je to kacica

bonnie1
14. feb 2013

@simonkulos ved len teraz som rodila este mam casu. mas pravdu ze uvidim sama. som sa poucila ze netreba dat na reci. ale tak dufam ze aj druhe ma bude rodit on. len sa mi nezda ze on opytal peniaze. lebo od nas nepytal a tiez dosiel z dovolenky. ja som inak vedela ze staremu primarovi sa davalo 500 eur. aspon od nas tak dali. predsa len lekar kt si len tak dohodnes zarobi pri vsetkom nad 150 kedze zazmluvnenie stoji 240. ale primara neviem ci ssa da zazmluvnit 🙂

zuzkat
14. feb 2013

@simonkulos ahoj mna caka porod o 6 tyzdne....a tiez nemam zaujem si vyberat lekara a platit....prve dietatko som rodila pri mladej doktorke a tiez som s nou bola velmi spokojna keby aj teraz vysiel porod na jej sluzbu tak sa velmi potesim...... 🙂

simonkulos
14. feb 2013

@bonnie1 ale ved dosedla je teraz novym primarom takze asi preto ta suma

katusskaa
14. feb 2013

dr dosedla odo mna nikdy nic nepytal, prenho je samozrejmost, ze dojde aj mimo sluzbu, ze da aj svoj telefon a pod. ja tomu neverim. mozno mu niekto tuto sumu dal, ale oni si nemozu dovolit "pytat". ved je to na pravnika.

bonnie1
14. feb 2013

@katusskaa ved to ani od nas nepytal a dosiel cez dofcu a tak. velka spkojnost s nim bola 🙂

kacenka78
15. feb 2013

ako bolo vyssie uvedene, pochybujem o tom, aby si dr. nieco priamo zapytal, hlavne v dnesnej dobe, ked lekara stihaju aj za 20 € pozornosti za vypísanie PN-ky... to že niečo očakáva, je iná vec, ale pýtať si a rovno 400 €, to by bolo zo strany akéhokoľvek lekára vrcholom arogancie .... ale pozornosť, najmä ked si mamicku vezme pod "ochranné kridla" pocas poradni pred porodom a potom aj pocas a po porode, to asi očakáva, aj ked ani tento pristup nie je spravny, ale ako sme si lekárov naučili, tak to teraz máme 🙂 a uz je na zvaženi asi kazdej mamicky, nakolko si ceni pozornost lekara mimo jeho beznych lekarskych povinnosti a čo si moze dovoliť 🙂 400 € by som urcite nedala ziadnemu lekarovi, ak viem, ze v danej porodnici sa vedia postarat o rodičku aj ostatní lekári ... ale to je iba moj nazor 🙂

gabcia
15. feb 2013

ahojte babenky chcem sa opytat ci je povinny ultrazvuk na prietoky?

zuzkat
15. feb 2013

@gabcia ahoj ja ti ultrazvuk na prietoky odporucam.....tie sa sleduju uz od 30.tyzdna....nie je sranda ak by boli zle....alebo hranicne

piacere
15. feb 2013

súhlasím a neverím, že by si Dosedla priamo vypýtal peniaze. Ináč, na to pozor... peniaze do vačku pred pôrodom sú úplatok 😉 Po pôrode ide o "všimné" 🙂
Ja som pri ňom rodila pred 2,5 rokom, kontaktovala som ho mailom, ktorý som našla na stránke Šace, cez žiadne známosti... odpísal mi, dal mi číslo na seba, prvý termín kontroly... Od prvej chvíle sa správal milo, ľudsky, vždy všetko vysvetlil, vždy povedal, že ak by niečo, mám mu volať aj o polnoci. Nikdy nepadlo ani slovo o peniazoch (pritom nevedel a netušil, či mu po pôrode niečo dám.... a bol do poslednej chvíle ochotný na 200%).
Presne v čase termínu môjho pôrodu mal odísť na týždeň na dovolenku, keď mi to povedal, bolo mi do plaču. Len sa ma opýtal: "vy chcete veľmi rodiť pri mne, že?" Reku: "áno ☹ ".... Zavolal ma na svoju poslednú službu pred dovolenkou (bolo to presne v deň môjho termínu) a privítal ma so slovami: "Nebojte sa pani XY, dnes porodíme" ..... Aj vďaka nemu som sa otvorila za 3,5 hodiny a porodila s krásnym zážitkom bez nástrihu. Ešte mi povedal, že síce ide na dovolenku, ale bude na Slovensku, takže ak by som mala akýkoľvek problém, mám sa mu hneď ozvať.
Po pôrode mne aj manželovi podal ruku a poblahoželal. Až po tomto všetkom za ním manžel šiel a.....

Nedám naňho dopustiť 😅 😵

valerika02
19. feb 2013

Cawte baby 🙂
Chcem sa opytat, ci mate niektora osobnu skusenost s Mudr. Lenkou Falatovou. Teda ja som na nu pocula len same chvaly, aj ked je mladucka. Rodili ste niektora pri nej?

steva
19. feb 2013

@valerika02 ahoj.ja som pri nej rodila pred polrokom a mozem len odporucat.nemala som ju objednanu,sluzila ked som rodila a mozem povedat ze si svoju pracu odviedla super

lola79
19. feb 2013

@valerika02 ahoj, ja som pri nej rodila, aspon teda podla fotky. Neviem preco sa mi zda, ze sa vtedy volala inak. Ale pozerala som ich fotografie na: http://www.nemocnicasaca.sk/lekarske-pracoviska... a podla fotky je to ona. Bola som spokojna, aj po porode ma sledovala, lebo sa jej zdalo, ze sa zle cistim. Nevadilo by mi, keby som na nu zas natrafila. O dva dni mam termin, lekara dohodnuteho nemam, tak akurat pozeram, kto tam teraz pracuje a dufam, ze natrafim na niekoho dobreho 😒

valerika02
20. feb 2013

@lola79 Tak to drzim palce aby vsetko dobre dopadlo 😉
Pani doktorka sa myslim min. roku vydavala, tak asi preto aj zmenila priezvisko 😵

diablikovci
20. feb 2013

Ináč, na to pozor... peniaze do vačku pred pôrodom sú úplatok Po pôrode ide o "všimné"
Ako mne sa to nepaci aky blbí zvyk ludia zaviedli! Predtym stacila kava, potom kava + dezert a teraz 500e? Aj v robote dostavate peniaze ked nieco urobite navyse alebo pomozete kolegyni ked uz napr. nevladze? dostavate vsimne? Ako je to jeho praca za ktoru ma zaplatenu. Preco na sude resp. po sude nedavaju sudcom vsimne? A hasici? oni nepomahaju? Mojmu manzelovi povedia dakujem velmi pekne a je spokojny!

katusskaa
20. feb 2013

@diablikovci ale ved kazdy podla seba, nikoho neodsudzujem za to ze dal, ani za to, ze nedal. to je kazdeho osobna vec. ver mi, nie kazdy je s tym stotozneny, mozno to tu na fore vyznieva ze kazdy zaplati, ale nie je to tak.

talcik111
20. feb 2013

@valerika02 ahoj ja som pri nej rodila pred 4 mesiacmi. Vystihla sm ked mal sluzbu. Taka by som povedala normalna 🙂 bola som spokojna.

lola79
20. feb 2013

@diablikovci ani mne sa to nepaci a preto nic nedavam. Dostavaju za to zaplatene, je to ich povinnost a nevidim dovod, preco by som nieco mala platit. A uz vobec nie, ked si platim za nadstandard. Rodila som sice pred viac ako dvoma rokmi, ale nikomu som nic nedavala. Poslala som lekarke co ma odrodila dezert, a dva dala aj sestrickam pri odchode za vsetko co pre mna robili. Inak nic. Som im vdacna, sirim o nich dobre meno, vazim si co robia a ako to robia.

fazulka_mala
21. feb 2013

@simonkulos ahoj, citam, ze mas cerstve skusenosti a ze si rodila na nadstand. sale. presne ohladom toho sa chcem spytat. nebol problem s tou salou, bola volna akurat alebo si si to musela dopredu rezervovat? ja som pocula, ze byva vacsinou obsadena. nevies, ako sa riesi, ked chce tam ist viac rodiciek? a ake sukromie mas na tej sale?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre