Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

danka2105
21. feb 2013

@fazulka_mala Ahoj, na nadstandardnej sale sa nerodi, pouziva sa len na tu prvu dobu, kym nerodis. Mas tam postel, kreslo, sprchu, fit loptu, rebriny a manzel alebo priatel tam moze byt celu dobu s tebou. V tom je rozdiel, inac by musel stat na chodbe a cakat. No nie je tam wc, na wc musis chodit von, bud na chodbu alebo do tej druhej miestnosti kde su aj ostatne mamicky ktore sa pripravuju na porod. Neda sa rezervovat dopredu, ak je volna a prides na prijem, opytas si ju a bud ti ju daju alebo nie ak je obsadena. Moze tam byt iba jedna mamicka, nie viac....a sukromie tam mas. Ja som ju v septembri vyuzila, manzel bol cely cas so mnou, obrovska pomoc. Za tych par drobnych to fakt stoji.

barbs24
21. feb 2013

@fazulka_mala ja som strasne chcela na tu nadstandardnu salu, mala som dohodnuty programovany porod, prisla som o 7 rano a velmi pevne dufala ze to tam bude volne. na moje sklamanie tam uz bola ina mamicka, takze som musela na klasicku porodnu salu. bola som z toho dost vykolajena, ale potom som prisla nato, ze to nieje az take hrozne, ale to hlavne preto lebo mne dali vyvolavacku a cely den som nemala ziadne bolesti, az nakoniec som musela na sekciu pre nepostupujuci porod. takze ja som presedela cely den v kresle, a trpela so zenami, ktore tam lezali uz v bolestiach. jedina vec ktora mi tam vadila, ze je tam iba jedna sprcha, a ze sa ta vystriedalo tolko ludi za tych par hodin, ze som nestihala pozerat. takze sukromie nula, ale personal je tam prijemny, kazdeho podporia. nieje sa coho obavat..

bonnie1
21. feb 2013

uplne odveci ale tina kde rodila ze babetko museli previezt?

simonkulos
21. feb 2013

@fazulka_mala
bola volna takze vopred som ju nemala rezervovanu a viem ze sa to da aj dopredu rezervovat ale asi len vtedy ak ides na planovanu sekciu alebo planovany porod inak nevies kedy budes rodit. a je tam krasna sprcha s tryskami a radiom potom kreslo pohodlne (pre manzela) a postel porodna, rebriny a fit lopta, izba je velmi prestranna a WC mas cez porodnu salu alebo potom na chodbe par metrov, ozaj sme tam mali sukromie, mozem len odporucit ale my sme to brali lebo sme z daleka aby mohol byt manzel cez noc pri mne,ale ty hovoris o sale a na tej su dve rodicky a je tam stena takte rodicky sa nemusia vidiet, dufam ze som pomohla

fazulka_mala
21. feb 2013

@danka2105 dakujem za info. takze ty mas tiez celkom cerstve skusenosti. a nerodi sa tam preto, lebo tam nie je porodne kreslo, teda ze ta miestnost nie je ani urcena na rodenie? a na klasickej sale ake su kresla, novsie?

lola79
21. feb 2013

baby co ste tam rodili nedavno, je tam wifi? Da sa napojit na internet? Ja viem, ze to znie ako blbost, na co by som to potrebovala, ale muza mam tisic km daleko, bude to nase jedine spojenie, tak som myslela, ze sme mohli poskajpovat, ak sa bude dat, len neviem ako to tam funguje.

danka2105
21. feb 2013

@fazulka_mala Asi ano preto, je tam len klasicka postel, a nemaju tam vybavenie potrebne k porodu. Porodna sala je hned vedla, takze ak niekto rodi, krasne si to vypocujes 😀 😀 😀 Ja som si vypocula s manzelom asi 5 porodov, ktore boli pred nami a to som rodila o 14:30 😀 😀 😀 Kresla? fiiiha take kozene cierne ( to je vsetko co pamatam 😀 ), neviem ci su nove alebo nie, ale nedavno asi pred tyzdnom davali v spravach reportaz zo Sace a tam bolo krasne vidiet porodnu salu.

danka2105
21. feb 2013

@lola79 Je tam urcite wifi...viem ze sa zato plati, ale viac ti k tomu nenapisem, kedze ja mam internet v telefone a ich wifi som nepotrebovala. Ale baby tu uz nieco o tom pisali, tak skus prelistovat strany ak mas cas 🙂

tianka
21. feb 2013

ahojte, celkom sa bavim ked citam ze Dosedla by si nieco pytal. Je primar a neverim ze pre 400 € by takto riskoval. A ako uz tu bolo pisane po porode je to dakovne, robil mi planovanu sekciu a nelutujem praca skvela a po druhy krat ak bude moznost pojdem opat k nemu a nepytal ani cent a ani si neviem predstavit ako by to on pytal 😀 . A este postreh,bola som na nadstandarte a neviem si predstavit bez netu a telky ved okrem toho ze som malu prebalila a nakojila nic ine sa tam robit neda lebo je tam nuda 😎 personal na jednotku proste sukromna nemocnica

dulkagabulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magre
22. feb 2013

No tak ani ja neverim, zeby si Dosedla nieco vypytal, ja som pri nom rodila 2x a nikdy to ani pol slovkom nenaznacil, vzdy bol ochotny, ak by sa nieco dialo, mohla som mu kedykolvek volat. Oba porody boli v pohode s epi, cely cas bol prijemny, max. ustretovy a snazil sa mi to ulahcit co najviac. Nedam nanho dopustit, ani manzel, pri prvom ho pocas chripkovej karanteny pustil na vlastnu zodovednost k porodu, ked sa maly narodil zablahozelal, podal ruku, nic viac... Muz ani nechcel aby som rodila pri niekom inom a poviem pravdu, ani by som nikoho ineho nechcela. Je to skvely lekar, odbornik a co je najdolezitejsie, citila som sa pri nom, ako clovek, nie cislo v kartoteke... Chvalim ho, kade chodim, svagrinej zachranil babatko a aj ju, lebo bola darajtovana z prveho cisaraku... Tiez bola velmi spokojna a nic si nepytal.

bonnie1
23. feb 2013

jasne ze nepytal 🙂 neviem si predstavit aby sa k tomu znizil..vacsinou o nom taked drby rozchyruju zeny kt pri nom nerodili. je mlady a uspesny tak to sa na svk nenosi. za neho hovoria spokojne mamicky. ved este ani jedna sa tu nestazovala co ju odrodil ci? kiez by kazdy porodnik vedel tak odrodit bez nastrihu. aj po ludskej stranke je mily a da sa s nim pokecat. dufam ze aj druhe mi odrodi on. a k tomu dakovnemu kazdy da ci neda a ked da tak kolko moze.. od nas byvalemu primarovi dali 500 boli spokojni zena mala tazke tehu lezala vacsinu casu v saci staral sa o nu tam a ked nato mali dali. kazdy podla svojich moznosti 🙂

matamoh
23. feb 2013

ahojte baby chcela by som sa opytat.Moja mala ma 4 mesiace a asi 4 dni sa mi v noci budi Kazdu hodinu na kojenie moze to byt preto ze mam malo mlieka?alebo nieco ine?citim ze sa mi tak nenalievaju prsniky,nechcela by som davat UM.dakujem

matamoh
23. feb 2013

mozem zacat davat UM aj ked to neprekonzulzujem s lekarom?lebo asi uz jej nestaci moje a ake UM je najlepsie?dakujem

bique
23. feb 2013

@matamoh ahoj, ja som si co to studovala o kojeni, budem mat prve babo a chcem dojcit, tak nechcem nic zanedbat...a u teba sa podla vsetkeho jedna o rastovy sprut, ten sa vyskytuje medzi 3-6 tyzdnom veku babatka a potom medzi 3-6 meisacom, teda v tom obdobi babo naraz rychlo rastie a tym potrebuje viac mliecka...par dni moze trvat, kym sa ponuka prisposobi dopytu, dovtedy treba vydrzat a prikladat, kedy si babo pyta aj ked doteraz sa zdalo, ze mu staci a zrazu nestaci, lebo mliecka je mozno chvilu ozaj na jedno papanie menej...prsia sa prisposobia a o par dni je po probleme...iba vydrzaaaat 😉 urcite by som nedavala umele mlieko, to je zaciatok konca 😝 a moze mat z neho aj problemy s bruskom...dufam, ze som kusok pomohla, drzim palce

bique
23. feb 2013

ahojte, chcem sa opytat, ci tu nie je niekto, kto v saci rodil planovanou sekciou....ako to prebieha, na ktory tt to planuju alebo planuju cisto iba podla aktualneho stavu babatka a rodicky...nas caka sekcia, drobec je vacsi a stale hlavkou hore, vraj sa uz neotoci, takze planovana sekcia nas neminie...aj ked ja som chcela velmi rodit normalne 😝 hlavne, nech je drobcek ok 😉 🙂 dakujem za odpovede

bique
23. feb 2013

@maca20 ahoj, ja budem rodit u Olsavskeho 😉 stara sa o mna od zaciatku pod dohode, som rizikova...a vidim, ze aj tu baby pisu, ze s nim maju velmi dobre skusenosti....je zlaty, ludsky a urcite vie co robi a nic nenechava na nahodu 😉

monikamiskonatalka
23. feb 2013

@bique Ahoj, ja som mala plánovanú sekciu tiež preto lebo sa malý neotočil. A sekciu som mala na začiatku 39 týždňa. Ale termín sekcie závisí od doktora, dohody a iných faktorov.

bique
23. feb 2013

@monikamiskonatalka dakujem 😉 a lezala si uz nejaky den pred planovanym terminom?

terezka1947
23. feb 2013

ja som tiez lezala v Saci tyzden pred porodom,kvoli pecen testom a nakoniec som musela rychlo na cisarsky,lebo babatko prestavalo reagovat,nevedeli natocit srdiecko...rodil ma Dosedla,nebol zly..ale dost odmerany...ale asi je taka povaha...neviem

zolinka131313
23. feb 2013

Neda mi neprispiet aj svojou skusenostou. V Saci som bola hospitalizovana niekolkokrat, bola som aj na klas.izbe, aj na nadstandardnych, prvykrat po augmentacii, druhykrat s popaleninami 1. a 2. stupna, tretikrat, ked ma z Novej nemocnice poslala so zacinajucimi kontrakciami domov, ze si mam urobit caj, lebo mi nic nie je, jedna psychopaticka doktorka, v Saci bohuzial aj napriek velkej snahe sa moje dieta uz nepodarilo zachranit, tak som tam porodila uz mrtve babatko. Podotykam, ze keby sa o mna nalezite postarali v Novej nemocnici, vsetko mohlo dopadnut inak. Stvrtykrat som bola hospitalizovana, lebo situacia sa zopakovala, nastastie personal v Saci konal nalezite, absolvovala som operaciu-serklaz a teraz som cca 4 tyzdne pred porodom, stastna, lebo moje dietatko stale kope v brusku. Piatykrat tam budem teda onedlho, ked zacnem rodit. Cize vystriedala som za necele 4 roky v Saci rozne oddelenia, poschodia a izby, preto mozem potvrdit, ze v Saci je skuseny a ochotny personal, ci uz su to lekari, sestricky alebo sanitarky. Kazdy mal ku mne citlivy pristup, boli mili a ochotni. Dufam, ze ani teraz to nebude inak a verim, ze moj porod dopadne dobre. Moj porodnik bude Mudr. Dosedla, ktoremu max. doverujem. Drzim palce vsetkym babam a odporucam jednoznacne SACU.

monikamiskonatalka
23. feb 2013

@bique ano lezala

dulkagabulka
24. feb 2013

Vypovedá expertné hodnotenie slovenských pôrodníc objektívne o kvalite poskytovanej zdravotnej starostlivosti? Kritický pohľad na expertné hodnotenie pôrodníc.
čast prvá http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/napisal...
časť druhá http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/item/20...

sunny15
25. feb 2013

@bique Ahoj,ja som mala naplanovanu sekciu 5dni pred terminom oficialneho porodu...sa mi to zdalo trosku neskoro nato ze sekcie robia asi 10dni pred terminom...ale u nas sa maly vypytal na svet skor ...presne 10dni pred tp...cize to bolo idealne rodila som 38tt a 2dni 😀

bique
25. feb 2013

@sunny15 dakujem za odpoved, vo stvrtok idem na prvy monitor, som zvedava, co nam povedia, lebo sme vacsi asi o tyzden, takze pocitam, ze tiez to bude skor, lebo uz teraz sa tam drobatko nezmesti🙂 niekedy mam pocit, ze ho chudatko polamem, lebo je tak natlaceny pod rebrom a ritulku s nozickami ma uz uplne dole, tak miesta je ukrutne malo 😕 😕

jarhal
25. feb 2013

chcem sa spytat ak som rizikova v 35tt.a chcem ist rodit do sace..mam upozornit gynekologicku ze uz budem chodit do sace? na poradnu alebo ako to chodi ..vdaka

bonnie1
25. feb 2013

@jarhal mne sa zda ze rizikove poradne su v saci od 34 tt a normalne od 36tt

jarhal
25. feb 2013

@bonnie1 vdaka

alenka1111
28. feb 2013

Baby,prosim vas,ktore mate skusenost s vyvolanim porodu tou tabletkou,napiste svoje skusenosti,pls.Rozhodujem sa,ci to skusit,alebo to radsej nechat na prirodu 🙂 vdaka 🙂

marcakovacova
28. feb 2013

@alenka1111 ja som rodila v saci, pri jednej z kontrol si ma tam nechali s tym, ze mi daju vyvolavaciu tabletku, lebo som bola otvorena sice len na 2cm, ale ze kedze je uz vsetko ok tak ze mi daju tu tabletku o dve hodinky mi dali dalsiu, hodinu som mala kontrakcie najprv slabsie, potom 15 minut take neskutocne silne, nestihli mi dat ani epiduralku a za tych 15 minut som sa z toho tak otvorila, ze som 3x potlacila a bolo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre