Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

sandra163
16. jún 2013

ahojte, ak môžem, pridám svoje skúsenosti so Šacou. Rodila som tam 2x. Odrodil ma MUDr. Dosedla. Prvýkrát som išla k nemu, pretože mi ho odporúčila známa. Bola som max. spokojná, ako tu spomínate bol milý, vtipný, a čo je hlavné - mal na mňa vždy čas. Prvý raz som bola za ním už v 28tt, bol pedant, všetky vyšetrenia si chcel urobiť sám, pri každej návšteve ultrazvuk, dokonca nám zadarmo dal CD z ultrazvuku a fotky. proste na všetky otázky mi odpovedal, keď som išla rodiť, na vzdychárni bol pri mne xkrát, pri pôrode žartoval, prišiel ma pozrieť aj po pôrode, dokonca na druhý deň po pôrode mi urobil ultrazvuk, aby skontroloval, či je všetko ok. skrátka, bola som max. spokojná, teda až na jednu veeeľmi nepríjemnú sestričku, ktorá ma mala na vzdychárni na starosti. des a hrôza, nepríjemná, hnusná osoba. ale ostatný personál super. ked som otehotnela 2x, hneď mi bolo jasné, že pri pôrode chcem opäť Dosedlu, hoci pochádzam a bývam v okolí Mi. chcela som len jeho, no sklamal ma na plnej čiare. rodila som v novembri 2012, takže nie až tak dávno. no jeho prístup otočka o 180stupňov. nespochybňujem jeho prof. kvality, ani to, že je milý. no vzhľadom na to, že tuším každá tehotná chce pri pôrode len jeho - totálne nemá čas na pacientku. toť moja osobná skúsenosť a fakt, že môžem porovnať s prvým pôrodom. vyšetrenia, konzultácie, všetko prebehlo neskutočne rýchlo, mala som pocit, že ho oberám o čas, už utekal preč, proste mala som pocit, že ten jeho natrieskaný program ide na úkor pacientiek. obrovské sklamanie. a ešte väčšie prišlo v deň pôrodu. rodila som 8 dni po termíne, pôrod mi vyvolal. dohodli sme sa, kedy má službu aby bol pri mne od začiatku. prišla som presne v stanovený čas o 16.00 poobede a jeho som videla až o pol siedmej večer! a potom len keď ma vyšetroval. žiadne povzbudzujúce slová z jeho úst, dokonca raz na mňa aj zvýšil hlas, proste žiadna pohoda. a najviac ma dorazilo to,že tesne pred samotným pôrodom, keď som už posledné kontrakcie predýchavala pri pôrodnom stole a on? celý čas sa ku mne neozval. zato vo veľkom si vykecával s druhou službukonajúcou lekárkou! keď už som sa vyškriabala na stôl, došiel, za 3 min. bolo po všetkom, len skonštatoval, že to bolo rýchle a že môžem rodiť každý rok. gratulujem a dovi. viac som ho počas môjho pobytu v nemocnici nevidela. vlastne raz, keď bola vizita, on ju viedol. sklamanie obrovské, našťastie jeho ignorovanie mi super kompenzovala jedna milá sestrička, ktorá ma mala na starosti. takže pán doktor Dosedla, už by som vás k pôrodu nechcela,lebo to, čo bolo na vás super, je preč. možno je lepšie zobrať si na starosť menej rodičiek, ale o to viac sa im venovať. tak, ako ste to robili kedysi... to je moja skúsenosť

milist
17. jún 2013

Ahojte kočky, som v 38tt a chodím k Dr. Vargovej, budem aj u nej rodiť. Zatiaľ som s ňou veľmi spokojná,je veľmi milá, ochotná a nikdy ma nenechá čakať 🙂 nie je tu náhodou nejaká žienka ktorá u nej rodila? Ďakujem 🙂

terezka1947
17. jún 2013

@milist ja som u naj rodila ...

zuzi0110
17. jún 2013

@milist áno ja svoju druhú dcérku a tiež k nej chodím teraz. Som v 37. 🙂

milist
18. jún 2013

@terezka1947 a bola si spokojná?

milist
18. jún 2013

@zuzi0110 tak asi všetko dopadlo dobre keď si sa rozhodla aj pre ďalšie babo u nej 😉

zuzi0110
18. jún 2013

@milist áno. Úplne super to bolo. Ja som už jeden porod predtým zažila tak som mohla porovnať 🙂 Vargová je milá, starostlivá, nestresuje ani sa nespráva panovačne ( čo veľa lekárov robí...) úplne priateľský prístup má. Musela mi spraviť nástrih hoci to nemala v pláne ale malá išla rukou vpred tak musela. Zašila ma plasticky. Nemám ani jazvičku ani už neviem kde to je. Pri prvej ma doktor nastrihol hoci nemusel a zašil ma ako staré vrece.. Do teraz ma jazva bolí. A to som pri prvej mala vybaveného starého odborníka.... S Vargovou bola radosť rodiť 😀 teraz mi bude musieť pri porode aj spraviť plastiku lebo na tej starej jazve po prvej dcérke sa mi spravil lipóm tak mi sľúbila že pri porode mi to vyberie.

zuzi0110
18. jún 2013

@milist a čo sa mi na nej páči že aj rešpektuje priania. Ja som jej povedala že nech mi dá čas a že porodím bez oxytocínu aj epidurálu. Lebo veľa doktorov tlačí na pílu aby to mali aj oni za sebou a ona to plne rešpektovala. Ochotne prišla mimo službu. Veľa lekárov to robí tak že si ženu zavolá v službe, vyvolá jej porod, odrodí ju a má ju z krku. Vargová mi nikdy ani len nenaznačila že by to odomňa chcela a to som už prenášala.

milist
19. jún 2013

@zuzi0110 jej, tak to som rada, si ma velmi potesila 🙂 ja mam z nej taky isty pocit, zajtra idem do poradne tak uvidim co mi povie, lebo buduci stvrtok mame termin 🙂 tak este raz dakujem 🙂

zuzi0110
20. jún 2013

@milist niet zač 🙂 dúfam že budeš pokojná 🙂 daj mi prosím potom vedieť tvoj dojem 🙂 držím silno silno palce 🙂

milist
20. jún 2013

@zuzi0110 ďakujem pekne, isto dám vedieť 🙂

diablikovci
22. jún 2013

@milist Ahoj a chcem sa opytat to si si ju ako uz zaplatila dopredu lekara? Alebo si sa snou len tak dohodla? Dakujem za odpoved 🙂

miska147
22. jún 2013

@sandra163 tak tu je prava tvar vaseho MUDR: DOSEDLU, je presne taky ako ste napisali. Nech to vidi kazdy

terezka1947
22. jún 2013

mne Dr.Vargova -aj ked je mlada lekarka prisla na problem,kt. nenasla moja skusena lekarka 8,5 mesiaca...takze ja na nu dopustit tiez nedam,sice ma niekedy taky zvlastny humor 😀 aaale je urcite jedna z mala mladych lekarok,kt.v Saci su,co nie je namyslena a arogantna...a dufam,ze to tu aj cita....lebo si pochvalu zasluzi 😉

milist
24. jún 2013

@terezka1947 inak aj mne vysvetlila veci a tiez mi prisla na jeden problem, co mi ani hematologicka nevedela povedat a vysvetlit 🙂 heh no bez ohladu na to, ci to tu cita, si myslim, ze je velmi sikovna 🙂))))) poviem po porode :P vo stvrtok mame prvy termin, tak dam potom vediet 🙂))))

knovotna
24. jún 2013

@milist ahoj, chcem sa opytat, mas cislo na dr Vargovu alebo ako ked si sla prvy krat si sa s nou spojila? ja som u nej skoro rodila prvy krat, len potom asi pät minut pred zaciatkom prisiel dr. Dosedla a poslal dr. Vargovu na sekciu a on ma odrodil, tiez bol fajn, ale cely den sa mi venovala dr. Vargova a bolo to divne ze ju poslal prec. Ja som s nou ale vtedy nebola dohodnuta, proste iba mala sluzbu. Teraz som v 34t. a chystam sa do Sace len neviem ako spravit ten prvy krok. Dovolat sa na pevnu linku nie je az take lahke :(. Porad prosim. Dik

milist
24. jún 2013

@knovotna poslala som IP 🙂

twetinka81
26. jún 2013

Ahojte, mozem vam napisat aj ja svoju skusenost z porodnice v Saci. Mna odrodil prednosta Dr. Richnavsky, aj som k nemu od 36tt chodila do poradne, a musim povedat, ze som bola velmi spokojna. Bol mily, ustretovy, dokonca sme pri porode povtipkovali. Po porode ma prisiel kazdy den pozriet, az kym nas neprepustili domov. Mne ho odporucila kolegyna, ktora sa s nim osobne pozna, ale nemyslim si, zeby toto zohralo ulohu pri jeho spravani voci mne, kedze este v den porodu sa ma zasa pytal, ze "od koho ja vlastne som". Ani sme mu dopredu nic neplatili. Takze sme sa dohodli, ze o dva roky ma zasa caka 🙂)). Co sa tyka ostatneho personalu - maximalna spokojnost. Akurat vo vzdycharni mate vyhodu, ak hovorite po madarsky, lebo sestricky sa tam medzi sebou rozpravali madarsky 🙂

chlpacik
26. jún 2013

ZIENKY DO ŠACE NIKDY VIAC!!!!!!!!!!!!! KEBY SA DAL VRATIT CAS, TAK TAM NEJDEM. DAKUJEM BOHU, ZE MI BABATKO ZIJE A PRECO? LEBO MI NEUROBILI ULTRAZVUK PO PRIJATÍ DO NEMOCNICE, LEBO MI VYVOLÁVALI 2x POROD. DIETA MI OZIVOVALI, MALY SA NAPIL AJ PLODOVEJ VODY, KTORA UZ BOLA ZELENA. ZVONOVY POROD, PRI KTOROM "ZAZRAKOM" NEPRISAVAL ZVON, CO RIESILI PREDOMNOU, DAKUJEM PEKNE. MAXIMALNA NESPOKOJNOST. ODRODIL MA GIMERA!!! ANI RAZ ZA MNOU NEPRISIEL NA IZBU, ZE AKO SA MAME. ANI LEN SLOVKO PO PORODE NEPOVEDAL. JEDNO VELKE PREVELKE SKLAMANIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NASTASTIE SA MI BABO Z TOHO DOSTALO, DUFAM, ZE SA UZ NEOBJAVIA ZIADNE NASLEDKY, ZE BUDE AKO OSTATNE DETICKY. NEPRAJEM NIKOMU ZAZIT TO, CO SOM ZAZILA JA. TERAZ UZ VIEM, ZE RADSEJ BY SOM SLA DO STAREJ NEMOCNICE, ALEBO HOCI AJ DO NOVEJ, ALE TAM NIKDY VIAC!

blackcat8885
26. jún 2013

@chlpacik To mi je ľúto,že máš zlú skúsenosť.Určite to muselo byť strašné prežiť niečo také... 😒 Ale zas v akejkoľvek nemocnici by sa to mohlo stať -to je len môj názor ale chápem ťa,keby sa to stalo mne tiežby som už do tej nemocky nešla.Dúfam,že odvtedy sa už má bábo len dobre držte sa

muffinka8
26. jún 2013

Ani mne nerobili po prijatí do nemocnice v deň pôrodu ultrazvuk 🙄 jediný čo robili v Šaci bol v 36tt keď som tam prišla prvý raz a rodila som v 42tt 😠

bonnie1
27. jún 2013

@muffinka8 mne ani ten.

bonnie1
27. jún 2013

@chlpacik aj ja dufam ze maly bude v poriadku. drzte sa

milosjanka
27. jún 2013

baby ved v den porodu je velmi dolezite robit ultrazvuk...nie???ved musia vediet presnu polohu dietata ..sak oni cez nas nevidia...moj nazor..pri dvoch detoch mi stale uurobili ultrazvuk..ovsek ked im ide...lebo ja v januari som rodila v presove v monobloku a neisiel im ..tak mi urobili co je pre deticky taky maly ...ale urobili..zmeral hlavku....🙂

chlpacik
27. jún 2013
muffinka8
27. jún 2013

@milosjanka práve preto ... ale ako prvorodička som také veci neriešila, verila som lekárom, no ale toto sa mi nezdá ok, že za 6 týždňov nič.

Máte aj ostatné takúto skúsenosť v Šaci?

blackcat8885
27. jún 2013

ani mne nerobili ultrazvuk,išla som na vyvolávačku,rodila som u Dosedlu.Ale robili mi ult.týžden predtým lebo som spadla na brucho tak neviem

danka2105
27. jún 2013

@chlpacik Je mi tiez velmi luto, ze si mala taku zlu skusenost a dufam ze drobcek je a aj bude v poriadku.

Moj nazor je, ze Saca je stale na vyssej urovni ako ostatne kosicke nemocnice.

A ultrazvuk mi robili v 39tt, ale len kvoli tomu, ze som si ho pytala, rodila som u Dosedlu v 40tt.

maryennn1
29. jún 2013

Žienky mám takú otázku, bývam na KVP a budem rodiť v Śaci, kam potom mám poslať manžela na matriku vybaviť rodný list pre malého? Normálne na Hviezdoslavovu, či? Ďakujem.

mimka1
29. jún 2013

@maryennn1 na matriku v Saci, matrikarka v porodnici všetko vysvetli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre