Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

antonye
6. apr 2014

ahojte..chcem sa spytat, nemate niekto skusenost s porodom v Saci u Dr. Rozpravku???

danka2105
6. apr 2014

@antonye Nepracuje dr. Rozpravka v starej nemocnici?

antonye
6. apr 2014

@danka2105 tak cca od jesene 2013 je uz v Saci...

danka2105
6. apr 2014

@antonye Aha to som nevedela, pocula som o nom len dobre, ja som bola unho len na 4D utz a bol super...no ale pri porode neviem 🙂

antonye
6. apr 2014

@danka2105 aha, nevadi...dakujem aj tak 😉

woman79
10. apr 2014

dievčatá, nedávno som porodila plánovanou sekciou v Šaci pri Dr. Falatovej, môžem len odporúčať...

majusa29
11. apr 2014

@woman79 . Ja k nej mám ísť prvýkrát na poradnu bud. týžden. A aká sa ti zdá ako odborníčka? Lebo opisujú ju tu ako že má dobrý prístup, je milá, všetko vysvetlí atd. ale mna skôr zaujíma po odbornej stránke. Tiež mi totiž hrozí cisarsky kedže malá je ešte stále hlavičkou hore ☹ a mám panický strach z cisarskeho.

simusb
11. apr 2014

@woman79 ahoj chcem sa len opytat mala si ju vybavenu alebo nahodne?lebo ja nad nou rozmyslam ze by som asi chcela rodit pri nej

simusb
11. apr 2014

ahojte prave sm citala na stranke nemocnice saca ze ak si vyberiem porodnika stoji to 160 e a zazmluvnenie 230 e aky je v tom rozdiel?mate stym skusenosti?

woman79
12. apr 2014

@simusb ahoj, mala som na nu kontakt, chodila som ku nej od 35. tt...

woman79
12. apr 2014

@majusa29 myslím, že je dobrá v tom čo robí...neboj sa cisárskeho, ja som mala 2, teraz som mala ísť do celkovej narkózy, nakoniec ma anesteziologička ukecala na spinal a zvládla som to a tiež som sa strašne bála..

majusa29
12. apr 2014

@woman79 TAk to ťa obdivujem že si sa nechala ukecať na spinal. Ja si už vôbec neviem predstaviť žeby som bola pri vedomí ked ma budú rezať a žeby som to všetko cítila. Už aj bez toho sa veľmi bojím a modim sa aby sa malá ešte otočila. Najhoršie z toho všetkého je, že nebudem schopná postarať sa o malú hned od začiatku. Ako rýchlo si sa po cis. zotavila?

woman79
13. apr 2014

@majusa29 neviem, ci sa niekto boji viac ako ja🙂 tlak som mala 230/130...malú mi dali na izbu o 3 dni, zotavujem sa stale, jazva ma boli, na nohy ta postavia na druhy den, ale to este vela nenarobis...ja som mala manzela pri sebe na izbe, takze vsetko islo o mnoho lahsie...

monika1091
13. apr 2014

@simusb ahoj od 36 tt som bola dohodnuta s porodnikom a nemocnica o tom nevedela.... az potom ked som porodila som mu dala peniaze nic viac... samozrejme ze som platila poplatiky ako za izbu a za epiduralku....inak za nic

dafy
13. apr 2014

prosím vás tie co ste isli na cisársky na ktorý den vás pustili domov?? 🙂

antonye
13. apr 2014

@monika1091 ahoj, a mozem sa spytat u koho si rodila?? a mala si izbu nadstandard?? bola si spokojna?? a za epiduralku sa kolko doplaca??

simusb
13. apr 2014

@monika1091 dakujem velmi pekne ze si mi napisala ja sa mam dohodnut zajtra ale neviem ako to bude prebiehat a neviem kolko za to bude chciet alebo ja mam cenu navrhnut?viem ze cez nemocnicu je to 230 alebo 160 eur

kkati
13. apr 2014

@dafy pri 1.sekcii v nedeľu ráno som rodila a vo štvrtok ma pustili, pri druhej v piatok večer sekcia a v utorok domov (obe v Šaci)

m.i.r.i
13. apr 2014

@woman79 ahoj..tak odporucala by si na cisarsky tu pani doktorku? Je v pohode urobit cisarsky a netlaci silou mocou do prirodzeneho? Ako sa potom da dohodnut si ju? Len zavolas a povie ti kedy prist?
Ja som mala prvy cisarsky pod epiduralom ( nie spinalom)..ale je to podobne..ale v Bratislave..moj lekar sa vyjadril, ze druhy bude bezpodmienecne cisarsky tiez ( dovod bol nepostupujuci porod, nedostatocne otvorenie)...ked ale k tomu dojde, budem si musiet najst porodnika na cisarsky inde a velmi uvazujem o Saci...len mi treba mat uz predom porodnika..

woman79
14. apr 2014

@m.i.r.i ahoj, ano, odporucala...aj ja som mala prvy nepostupujuci porod...zavolala som jej a dohodli sme sa, kedy pridem a chodila som uz len ku nej...

karmela
14. apr 2014

@majusa29 ahoj ja mam 4,5 r po cisárskom a ked to tak vezmem spätne tak pocas toho som necítila vôbec nic.Mala som epiduralku a neľutujem to kvoly tomu,lebo malu som videla hned.Po vyprchani epi je to bolestivá rana ale ked ma po 24h previezli s Jisky na sestonedelie a dali mi uz malicku na izbu uz som tu bolest tak nevnimala 🙂 neboj vsetko bude v poriadku.Ja som rodila u DR Dosedlu teraz je uz primár a bola som maximálne spokojná.Prirodzeny pôrod som nemohla mat kvoly zdrav.Stavu preklampsia-Gestoza. Tak držím palce

majusa29
14. apr 2014

@karmela Dik. Zajtra idem na poradnu tak uvidíme čo povie dr. Dúfam že sa malá otočila. 🙂

miriammar13
20. apr 2014

neviete mi niektorá poslať kontakt na Dr. Falatovú, chcela by som rodiť u nej, ďakujem krásne

majusa29
27. apr 2014

Takže malá sa mi ešte stále neotočila a dr ma presvedčila na pôrod koncom panvovým. No teraz už som si nie taká istá či som sa správne rozhodla. Nemáte niektorá skúsenosť s takýmto pôrodom?

antonye
27. apr 2014

@majusa29 nemam skusenost, neviem poradit, ale ked ti to dr poradila, urcite bude vsetko ok... pozeram ze si tiez v 38.tyzdni ako ja...kedy mas termin?

majusa29
27. apr 2014

@antonye Termín mám 13.5., no akosi mám pocit že to bude skôr. A vlastne ked sa rozhodnem pre cisarsky, tak to aj bude skôr, len sa ešte tak rozhodnúť.....Najlepšie by bolo keby sa malá ešte otočila no už veľa času nemá. Aj ty tam budeš rodiť? a ku komu chodíš?

antonye
27. apr 2014

@majusa29 Ja mam termin 16.5. Ano budem rodit v Saci, zatial chodim ku Dr,Rozpravkovi, no neviem este ci budem aj s nim rodit. Maly je v dobrej polohe, vsetko OK, no ako prvorodicka sa strasne bojim porodu a vela ludi v okoli mi v takom pripade tiez radi ist na sekciu, tak som tiez v stadiu rozhodovania sa....

majusa29
27. apr 2014

@antonye A to si môžeš vybrať cisarsky? Lebo pokiaľ viem tak tu na SK musí byť na sekciu vážny dôvod ako úzka panva, zlá poloha, vysoký tlak atd., skrátka ak je všetko ok tak ho vraj nepovolia.
Pôrodu som sa bála aj ja, ale myslím si že to takmer každá žena. Ja som mala ťažký pôrod ale prežila som a neboj sa, napokon bude všetko dobré, rany sa zahoja. Ja som si stále hovorila že ženy rodia denno denne, sú na to stavané od prírody a prežijú. A ten výsledok stojí za to 🙂

antonye
27. apr 2014

@majusa29 Mam trosku vyssi tlak a hlavne vysoky pulz, takze myslim, ze s indikaciou by problem nebol. 🙂 A ty si mala prvy porod tiez v Saci? A ku komu chodis ty? Dakujem za povzbudzujuce slova, snad to bude OK, aj sam doktor vravi, ze sekcia trosku viac obmedzi mamicku po porode, tak nech nestresujem 😀 . A nakoniec aj ty mas este skoro tri tyzdne, tak mozno sa mala umudri a otoci sa 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre