Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

luciajass
18. máj 2014

@polynka9 ahoj. Preco by som mala mat celkovu anestezu? Ja chcem rodit prirodzene a ak sa nieco skomplikuje tak iba spinalku.

@jaja07 no ja chcem rodit prirodzene, ako som uz psomenula vyssie, na cisarsky nemame dovod.
Manzela budem mat pri sebe v kazdej situacii. Aj pri cisarskom a aj pri beznom porode sa za manzela plati myslim 24 eur. Nema co zazriet, lebo pri cisarskom by sedel vedla mojej hlavy. Tam hned bude aj plachta. Babatko potom prikladaju k tvary a po zasiti aj na hrudnik. 🙂

polynka9
19. máj 2014

@luciajass Jeeejda, prepac, ja som bola uplne v tom, ze rodis cisarsky 😨
Ja musim cisarskym, tak som to cele poplietla, ale pocuj 24-teho uz mas za rohom 😉 😵

chumar007
19. máj 2014

@kuratko82 no tak som si tam polezala 2x lebo mala sa zatala, a rozhodla sa spat, ked trebalo aby vastrajala, vsetko naopak :D tak po 15 min. ma poslala sestricka dole do bufetu nieco zjest, tak som si dala vencek, colu, aj hroznovy cukor, a vyslapala na 3 poschodie....a isla este raz, a mala zase nic, tak som tam pochodovala :D a doktorka malu tlacila z kazdej strany, lebo ze s takym monitorom ma domov nepusti 😖 ...ale nakoniec sa zobudila...no reku ty male tvrdohlave....ked sme doma, kope cely den, ze obcas aj hviezdicky vidim, a teraz ked treba tak nic :D a uz som na 1 prst otvorena, takze moze byt ze to ta hlienova zatka odchadza postupne 🙂 inak vsetko ok, idem v utorok o tyzden 🙂 ...tak uvidime ci to stihnem 🙂

luciajass
19. máj 2014

@polynka9 nooo tak teda uvidime..ci sa nam to splni..uz sa inak chladia aj flase..tak dali na moju intuiciu 😀

kuratko82
19. máj 2014

@chumar007 no vidis, tak si dopadla skoro ako ja... tiez ma tam chcela na predposlednej navsteve nechat,no nakoniec sa maly umudril... a predstav si ze sa aj hybal cely cas ako som tam lezala,ale dr.tvrdila ze spi,tak asi mal nejake bujne sny 😀 ja som myslela ze vzdy ked sa mrvi tak je hore, az som sa bala ze nejak malo spinka.. tiez robia z toho taku vedu,ako keby nieco zle sa malo diat a oni deticky si proste len spinkaju... no tak nakoniec sa este aj stretneme na sale,uvidis 😀 ja idem stvrtok vecer o pol 8mej na kontrolu,potom az niekedy buduci tyzden,ak vydrzim... meno ake mate vybrate?

antonye
19. máj 2014

@kuratko82 ahoj 🙂 ja by som mala ist vo stvrtok na prijem, mozno aj porod 😖 tak sa chcem spytat, ku komu ides vo stvrtok, kto by mal mat sluzbu ked ides vecer???

chumar007
20. máj 2014

@kuratko82 no ved toto, aj ja som si myslela, ze nejako malo spi, lebo cely den sa kruti a natahuje :D ...tak super by bolo keby sme sa tam stretli, a to preco ides tak neskoro vecer na kontrolu??? 😲 No mena mame 2...ale neprezradim 😅 lebo este niesme 100% rozhodnuty, potom dam vediet 😉 a vy ako s menami?

kuratko82
20. máj 2014

@antonye ahoj, stvrtok vecer tam bude dr.falatova, taka mlada mila... kedy presne tam ides?

kuratko82
20. máj 2014

@chumar007 no lekarka ma smenu asi nocnu predpokladam a aj preto ze by som nemusela cakat v plnej cakarni... takto ma vybavi rychlo 🙂 a my s menami sme mali tiez problem,pri dievcatu sme sa hned zhodli ze sara,ale pri chlapcovi nie a nie najst meno...tak asi uz definitivne matej, chceli sme jakuba najprv ale nieco ma na tom mene odradza... a neviem co

antonye
20. máj 2014

@kuratko82 no idem samozrejme rano na prijem, prednosta by sa mal na mna pozriet ci ma naozaj prijmu, ci je to nutne a potom sa uvidi, co sa bude diat 🙂 maleho totiz uz nejaky ten tyzden prenasam, je strasne vysoko este ulozeny a ani sa neotvaram, takze bud mi daju vyvolavacku alebo no dufam, ze to nebude musiet zajst az ku sekcii ☹ no snad bude vsetko dobre 😒

chumar007
20. máj 2014

@kuratko82 :D :D :D no to je sranda, nasa mala asi bude Sara :D teda tak na 99%.... 😅 ....a zase chlapca sme mali na isto, lebo manzel chcel meno Peter, tak ako on...lebo syn sa ma vraj volat po ockovi :D ...tak to mas super, takze vy ste vybavovali doktora? ja som tiez rozmyslala ze si niekoho vybavim, ale vraj su tam vsetci dobry tak som to nechala na osud :D...a ktoru dr. mas vybavenu?

kuratko82
20. máj 2014

@antonye a skusala si uz vsetko mozne, ze by sa to spustilo? vraj dlha prechadzka by mala pomoct, tiez sex, chodenie po schodoch ale nie rovno ale bokom ze vraj treba chodit, na fit lopte skakanie... ja som mala prvykrat vyvolavacku a uz nechcem, vobec nezabrala a nasilu ma otvarali a az po epiduralke som sa zacala normalne otvarat sama... davas si aj epi? toto by mohlo pomoct...aj mne uz hrozila sekcia ale nakoniec sa to spustilo samo,tak som rodila normalne... neboj hlavne mysliet pozitivne 🙂

antonye
20. máj 2014

@kuratko82 vsetky veci, co si vymenovala mam uz vyskusane, plus naviac mi poradili pit tonic....a nic 🙂 nad epiduralkou som rozmyslala, no rada by som to zvladla bez, uvidime ci bude potrebna 😒 tak snad sa umudri a vsetko bude OK...dufam ☹

kuratko82
20. máj 2014

@antonye no tak potom uz naozaj neviem co by mohlo pomoct...zase do stvrtka je este dost casu 🙂 moze to prist kedykolvek 🙂 drzim palce!

kuratko82
20. máj 2014

@chumar007 no inak sara je krasne meno,sme s nim nadmieru spokojni 🙂 aj mala je dobra ako anjelik, vraj aj vyber mena velmi vplyva na povahu,takze mozem len odporucit 🙂 a ja som si vybavovala dosedlu ale je na dovolenke,tak nakoniec ostanem asi u falatovej,taka mlada mila... este som sa nerozhodla,stvrtok jej mam dat vediet ci pojdem k tomu dosedlovi ked sa vrati z dovolenky alebo ostanem u nej,ale zase zena mi pride taka chapavejsia... naozaj netreba vybavovat,ale ja som chcela,vedela som co mam od toho ocakavat a som spokojna tak ako to je 🙂

maria.vinea
21. máj 2014

neviete mi poradit dokedy ma Dosedla dovolenku a ci robi usg prietoky aj niekto iny okrem neho? tyzden som sa nevedela dovolat do Sace a potom mi povedali ze ma dovolenku

kuratko82
21. máj 2014

@antonye no ako? stale nic? zajtra rano teda ides? daj vediet potom ze ako si dopadla

kuratko82
21. máj 2014

@maria.vinea pondelok uz ma prist naspat z dovolenky a co ja viem tak v saci okrem neho nerobi nikto toto...potom myslava

maria.vinea
22. máj 2014

@kuratko82
dik za info lebo dankovcik ma plno az do jula a v myslave mi povedali ze to stoji 60€ ak tam nemas u nich kartu este

kuratko82
22. máj 2014

@maria.vinea to sa mi nezda ze to stoji tak vela, kamoska co bola platila 35 euro aj s cdckom... a tiez tam nema kartu len tam isla na to vysetrenie,kedze jej lekar to nerobi.. to je divne, niekto si z teba asi pekne vystrelil, 60euro je strasne vela,to by asi nikto nedal 😲

polynka9
22. máj 2014

@maria.vinea Ahoj v Saci robi aj niekto iny ako primar, podla mna tam musia mat niekoho, kto zastupuje, lebo ak sa vrati z dovolenky Dosedla, tak ma co robit 😅

chumar007
23. máj 2014

@kuratko82ako ja som tiez chcela niekoho vybavit ale kazdy naokolo mi hovoril ze vsetci su super tak som zvedava na koho mi to vijde 😉 a ako v poradni? Stihas tie statky? Ja som mala vcera tazky den mala sa tolko kotila B-) mam pocit ze sa tam uz nezmesti lebo som uz nemohla ani sediet ani lezat len stat a chodit 😀...uz aby to prislo....neviem sa dockat 😀

kuratko82
23. máj 2014

@chumar007 no vcera na poradni vsetko ok,takze az stvrtok idem zase do poradne.. do pondelka vydrzim aj keby stupel som si tam mala dat 😀 ty len pekne drz tiez zatial, nech sa stretneme potom tam... 🙂 nech sa trosku ochladi lebo sa tam uvarime 😨

pima21
23. máj 2014

Ahojte, viete mi.prosím povedať skúsenosti s Dosedlom? Chcem si dohodnúť pôrodníka- kvôli jeho dovolenke som s ním ešte nehovorila. No zaujíma ma, či prišiel k pôrodu aj mimo.služby a či vlastne požaduje oficiálne zazmluvnenie alebo ste mu dali po pôrode podľa uváženia... Nechcem vyvolaný pôrod a bojím.sa, že budem rodiť mimo jeho službu- čo potom?

bonnie1
23. máj 2014

@pima21 dojde lebo byva nedaleko. teda ked nebude odcestovany alebo tak. ked bude doma tak pride 🙂

bonnie1
23. máj 2014

@kuratko82 ja som tiez bola na usg a nic mi nedali. trapnu fotku ako od mojho gyndy..bola som neuveritelne sklamana :(

kuratko82
24. máj 2014

@pima21 da ti na seba mobil a ze mu mozes volat kedykolvek... a po porode sup mu nieco do vrecka 🙂

kuratko82
24. máj 2014

@bonnie1 ja som mala pri prvej krasnu 3d fotku,farebnu,teda oranzovu 😀 ale bez cd, no to som bola u dankovcika a teraz mam len ciernobielu, a cd som dostala u svojho gyndosa, uz som nad tym rozmyslala,ze som si mala popytat inu fotku,ale uz je neskoro... nevadi aj taka potesi,my nemame ziadne foto z bruska... 🙂 inak to video nic moc,kamoska ho ma s myslavy,par sekund ako sa babo pohlo a stopnutie...

bonnie1
24. máj 2014

@kuratko82 tak ja som bola v Saci. prvy krat som sa ani spametat nestihla a bolo po vsetkom.. akoze fasa boli sme tam asi 20 minut krasne nam povysvetloval vsetko ale ani jednu foto sme nedostali .. no nestatsna som z toho bola neuveritelne :( a potom na prietoky tak ze video sa uz neda spravit a fotku som si popytala a dostala som taku ako z obycajneho usg..no ked vidim nejake foto babetka z 3D usg tak ma to pichne..viem mala by som byt statsna ze okrem toho vsetko super..ale i tak..

chumar007
24. máj 2014

@kuratko82 och to veru ze sa uvarime, ja som vcera vobec nespala, len som stale zadriemala na par minut a zase hore....tak mi bolo uz horuco....musela som si zdriemnut poobede :D ...no tak ja som zvedava co povedia v utorok....ale tak mala sa koti stale takze je ok 🙂 a to je najhlavnejsie...takze drzim prsty, nech sa vsetko podari ako ma 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre