Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

mimi16
29. dec 2008

dartka,ja ked mavam bolesti tak niekedy citim pohyby ale vacsinou prave vtedy nie.ja si myslim ze tie prave kazda zena spozna.ved su urcite sto krat silnejsie a hlavne pravidelnejsie.
........ahoj cherry,aj ja sa pripajam ku gratulaciam.no teda,pekne dlho si si pobudla v nemocke.hlavne ze uz to mate za sebou. 🙂

mimi16
29. dec 2008

no teda cherry,prave som si pozrela tvojich anjelikov.ja odpadnem.v zivote som nevidela take vlasate babenko.dufam ze jej to vydrzi,bude z nej riadna kocka vlasata. 🙂

ddmoxy
29. dec 2008

cherry, ahoj...gratulujem k babatkam....su krasne...prajeme vela zdravicka....bola si izbe c.8?.....aj ja som bola a podla foto aj na tej istej posteli..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

cherry01
29. dec 2008

ddmoxy, hej na č.8, no po 16tich dnoch som prešla na č.10,tá bola za 550, tak si vies predstaviť ten účet...skoro ma švihlo 😢

lilly
29. dec 2008

ahojte, cherry blahozelam k babatkam, su krasne, a kristinka taka uzasne vlasata 😵 😵
ten dlhy pobyt v nemocke ti nezavidim, aj ten ucet.. ufff 😖 uz som myslela na teba, ze ako dlho sa neozyvas..
a aky su drobci doma? Kojis? Da sa to zvladnut s dvojcatami? Urcite ano, ale ja mam pocit, ze mi staci aj jedno..

cherry01
29. dec 2008

lilly, zvladnut sa to asi dá... aj ked mám niekedy stavy zúfalstva...a v nemocnici- roznášali urevané deti, všade to stíchlo, mamky priložili k prsníkom...iba u mna nie. Musela som sa rozhodnúť ktoré vezmem skôr na prsník... bolo to hroznééé. Tiekli mi slzy, jedno som kojila a druhé ričalo z plných pľúc, až kašlalo... ale 2krát, či 3krát sa našli sestry, ktoré vošli a počičíkali trocha. Alebo vedlajšia mamina, ked jej práve spinkalo. A doma mi má kto pomôcť, takže je to v pohode.

ddmoxy
29. dec 2008

cherry,tak ten ucet ti fakt nezavidim.musel byt na zblaznenie.to s tym kojenim muselo byt hrozne,ja sa idem zblaznit ked mala place ze chce jest....okamzite bezim.ale ty si na vyber nemala ☹ ☹ ☹ hlavne ze su zdravucke.to je najdolezitejsie. 🙂
Inak krasne mena maju.....

lilly
29. dec 2008

no to muselo byt fakt hrozne.. 😖 no je dobre, ze mas dost mliecka pre obe.. a ked mas uz doma pomoc, je tiez super 🙂
a to si tak dlho mala horucky, ci uz ta potom len pozorovali, ze si tam bola tak strasne dlho?

cherry01
29. dec 2008

no mala som horúčky. Ten zápal - či infekcia v krvi, čo ukazuje tá hodnota CRP - som mala cez 200, po troch antibiotikách, čo mi tiekli aj v infuziách, a este do 38,5 C som mohla kojit, ta ja uplne vysilená, ani vypotit sa nevies, bo mi deti doniesli..a ja som nemala srdce povedat im, nech si ich nechaju na novorodeneckom. Jednej som to povedala, a druhá mi ich doniesla. Takze som sa nevypotila, bola som slabá, no po štvrtom druhu antibiotík, mi to začalo klesať na 178, 140, 102, 88, a ked som mala 60 - po Vianociach tak ma pustili domov, to som nemohla mať 48 ani zvýšenú teplotu. A dnes ráno som bola na odbere, a už je to chvalabohu len 30. Dosedla - moj lekár ma nazval záhadou šestonedelia. Neznáme príčiny horúčok. Ale aj tak mali názory lekári, že je to asi len z vysilenia. Dve deti sú dve deti, vynosila som ich krásne, tak som sa asi len unavila 🙂 hlavne že je všetko v pohode.

cherry01
29. dec 2008

48 hodín som nemohla mať horučku.

cherry01
29. dec 2008

ddmoxy, dík. Dlho sme vyberali

gabi96
30. dec 2008

Ahoj cherry. gratulujem. ja som tiež rodila u Dosedlu. Veľmi sa vždy snažil aby som bola spokojná, a aj som veľmi bola. Druhé budem rodiť určite pri nom. Ty si bola ako spokojná? Som počula, že dobre robí cisárske. Ja som, ale rodila normálne. 😀

cherry01
30. dec 2008

Dr. Dosedla je profesionál. A ďakujem mu za veľa aj po ľudskej stránke. Skvelý doktor. Mne robil cisársky, bez problémov. Jazva je krásna, bez stehov. Už druhý deň mi ju chválili aj ostatní lekári. Ze kto ma robil?

ddmoxy
31. dec 2008

cherry, chcem sa len opytat ci mate v rodine dvojicky.po kom ste to podedili..?..ja som vzdy chcela dvojicky.a tebe to tak krasne vyslo-chlapcek a dievcatko..... 🙂

hankky
31. dec 2008

Ahojte mamicky a tehulky 🙂
ako sa mate? Nemam ani cas zapinat PC tak som tu dlho nebola... Prajem Vam vsetkym krasneho Silvestra a stastny Novy rok, aby ste boli vsetky aj s babatkami zdrave a stastne 🙂

Marcelka, blahozelam k babatkam, su nadherne....a fakt tie Kristinkyne vlasky...parada 😀
Ja som bola na 10 izbe a pocula som ako stale jedno babatko place ked nosili na krmenie a myslela som si ze je to tvoje, ze jedno papa a druhe caka ☹ Sila ze si tam bola tak dlho 🙄 Mna pustili 9.12. ale uz mi rohy rastli a bola som nestastna jak velmi som chcela ist domov...tak si ani neviem predstavit ako muselo byt tebe ☹
Inak teraz rozmyslam, ze tebe sa narodili deticky 4.12., mne 5.12., a Andy tusim 6.12. ked si dobre pamatam 😀

Mala place, musim utekat....tigrik je asi zase hladny 😀

cherry01
31. dec 2008

na izbe č. 10? tú fotku más aktuálnu? ja som ta tam nevidela...či čo som slepá. Posledných 6 dní som aj ja bola na č.10.
S Andy si sa stretla? ja len na skok, bo som utekala z obedu, rovno na infuziu 🙂

ddmoxy, prababka z mamkinej strany mala 3krát dvojičky, ale v tých časoch neprežili. až z posledného páru jeden. tuším.

ddmoxy
31. dec 2008

cherry, wow.....mi nemame nikoho....skoda ☹ ☹ Ale aj po jednom su super...... 🙂
Dufam,ze to zvladas dobre.Ja sa pamatam,ze pri prvej dcere som bola zufala a to bola fakt dobre babatko,nemali sme ani jeden problem.....teraz pri druhej je to parada.....mam cas sa aj nudit.viem stihnut vsetko chvalabohu.... 🙂 len ma teraz stve pocasie.neviem sa dockat leta.to zas bude pohoda,vysedavat v zahrade.....

mimi16
31. dec 2008

Ahojte,zdravim vsetky maminky, nech s babenkami vstupite do noveho roka hlavne plne zdravia a pohodicky.U nas to vyzera tak, ze bud dnes alebo na novy rok nasa mala uz vylezie.Zacala mi odchadzat zatka,tak konecne sa aspon nieco pohlo. 🙂

dartka17
31. dec 2008

ahoj mimi...tak sa to rozbieha? u mna stale nic...vcera som bola na kontrolu a zevraj nie som otvorena, ale krcok mam skrateny a vyjadril sa, ze je to makke a ze to moze prist uz kazdu chvilu. Tak dufam, ze nie dnes. Radsej az zajtra. 🙂

dartka17
31. dec 2008

kocky ta izba c.8 je aka? dvojka za 400,- Sk?

ddmoxy
31. dec 2008

ta je za 800.....a je celkom dobra...ja som bola spokojna

ddmoxy
31. dec 2008

a dvojka.... 🙂

mimi16
1. jan 2009

ahoj dartka.tak my sme dnes opat doma. ☹ Lekar mi zistil ze moj gynekolog mi zle urcil termin,takze neprenasam a mala sa asi narodi vcas.ze vraj sa u mna uz rozbieha porodna cinnost.ten hlien mam stale.zajtra rano uz o siestej mi bude robit oxytocinovy test a da mi aj cipok,a budeme cakat na kontrakcie.a ak sa nic neudeje,tak mi v sobotu podaju uz infuzku.tak dufam ze tento vikend to uz KONECNE bude. 🙂

dartka17
1. jan 2009

ddmoxy...800 Sk pri 4 dnoch nie je az tak vela, ale keby som tam mala byt tak dlho ako cherry01, tak to by bol ucet. ☹
mimi..tak to Ti zavidim...a so mnou preco nic nerobia? :( Dr. povedal, ze ma necha prenasat max. 10 dni...no ja sa dovtedy zblaznim...uz to chcem mat za sebou. Ja mam v sobotu o 19.00 dalsiu kontrolu.

cherry01
1. jan 2009

no ved práve dartka, ani ja som netušila..a reku este jeden den, este jeden...a nechali sme tam cez 15tis.

ibi
2. jan 2009

ahoj kocky! tak som spat na linke! sme doma cela rodinka, malicka je zlatucka, zatial klasika - papame, osavame a spime a tak dokola 🙂) zatial si vytvarame rezim a budi sa tak kazde 2-3 hodky na krmenie, ale ked mam volno tak to je ok, dospim cez den. Hanicka je prekrasna a hadze super ksichtiky, dnes v priebehu dna hodim fotky.
Nuz ale Mimi a Dartka su urcite zvedave na priebeh porodu. Celkove v Saci bolo super! Mali ma prepustit uz 31eho, ale dohodla som sa s nimi, ze zostanem do 1eho, nechcela som malu priniest prvy den do tych petard a chaosu a v Saci bol klud a my traja spolu na izbe o polnoci - prvy krat v zivote si pripila iba Hanicka - kojila som ju presne o polnoci, sme sa smiali 🙂)
Do nemocnice ma prijali den pred porodom, pretoze sa mi zvysil tlak a rozhodli sa porod vyvolat, takze oxytoc. test, ten bol super, hned mini kontrakcie a v noci monitor a tabletka do posvy...nic spontanne sa nerozbehlo, na druhy den infuzka oxytocin a prisli kontrakcie, ale skoncilo to tym, ze som sa otvorila iba na dva prsty a malej zacali klesat ozvy, takze o 13tej ma brali na urgentnu sekciu...som sa triasla, nenormalna zimnica...asi stres, ale sekcia bola s epiduralom, anesteziolog Dr Jevicky bol super a manzel bol pri mne, cely cas ma drzal za ruku, ked malicku vybrali, revala som od stastia! Nadherny zazitok. Mozno to cele znie ako dramaticky porod, ale vobec, nebolo to take zle, kludne este raz. Uz na JISku mi priniesli niekolkokrat prilozit malicku a hned sa pricucla 🙂) Tie najhorsie peripetie prisli potom, ked sa mi naliali prsniky-UFF! Toto mi nikto nepovedal, boli to dva dni bolesti, masazi, nahrievania Soluxom a oxytocin na prekrvenie...a hlavne placu....nastastie sme to zvladli, moj muz mi velmi pomohol, masiroval a vytlacal on. Nastastie dnes uz ok, mliecko tecie len co si spomeniem na kojenie. Naliate prsniky su horsie ako porod! Mimi, vidim, ze Ta caka podobny uvod ako mna,drzim palce, aby si sa pekne rozbehla a mohla rodit normalne. Dr Linkesh bol super!!! Neviem na akom cisle izby som byvala, ale bolo to hned oproti por. salam, jednotka. Trochu tam tahalo od okien, to jedine mi vadilo, kedze som mala rooming-in, stale som sa bala, aby mala neprechladla. Inac super. Dodatocne Vam prajem PARADNY ROK 2009!!!

cherry01
2. jan 2009

ibi...presne ako píšeš , naliate prsníky sú horšie ako sekcia. Ináč, aj môj manžel masíroval a vytláčal...a ja som plakala. 😖 Ale musel, a sama som to nedokázala 😅 🙂

ddmoxy
2. jan 2009

dartka,ahoj tak ja som na tej izbe bola dva krat.po oboch porodoch a pojdem aj po tretom 🙂 🙂 🙂 pri prvom porode stala izba 500 sk na den,tak som yvedava o kolko sa zdvihne pri tretom 🙂 ale je pravda,ze tam bol novy sprchovaci kut.za nim je mi doma dost smutno kedze mame len vanu ☹ ked tam budes pohlad ho za mna 🙂
kedy to uz bude???uz su nejake naznaky?

ddmoxy
2. jan 2009

cherry,ahoj tak to je manzelicek zlaty.aj moj by masiroval,ale nie kvoli tomu 😝 momentalne sa tesi z velkosti 🙂 aj ked ani pred tym to nebolo zle.....teraz som ako pamela.... 🙂

andyika
2. jan 2009

ahojte
tak vam vsetkym do noveho rokaprajem len to najlepsie, skvele babatka, zdravie stastie a vsetko dobre.
Tak my sa mame dobre, viktorko pekne papka, mliecka mam dost.cez den vela spi, no ale v noci sa mu nejak nechce....ale zato neplacka, zeby som ho musela nosit na rukach...tak to nie.
N a net skoro nemam cas, pretoze neprejde den aby sme nemali navstevu, alebo aby sme my niekam nesli. no a k tomu este aj net je u nas dost casto obsadeny....
pozeala som albumy, no vsetky mate krasne babatka 🙂 😉 😉 😉 su na spapanie, aj nas viktorko je strasne zlatucky, tooolko sa usmieva a robi nam radost.
😉

tehulky, vam este prajem aby ste uz porodili cim skor.....nebojte s, zvladnete to. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre