Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

wivik
13. nov 2016

@jenn44 a preco chces sekciu?

gabikahlivistia
13. nov 2016

@marmatu rodila som tam pred rokom bola som na obyčajnej izbe neplatila som nič bola som tam sama su tam 4 postele kazdy ma svoju skrinku kolo posteli a postielku na izbe som mala sprchu a wc dalo sa ale nebehaju kolo tebe tak ako na platenej izbe.

gabikahlivistia
13. nov 2016

@marmatu prepač platila som 6 evra uz jak som isla domov mam aj nejake fotecky ako to tam vyzera

jenn44
13. nov 2016

@wivik nechcem,ale pri prvom (7rokov) som rodila sekciou bez kontrakcií dva týždne po termíne a zo zdravotných dôvodov mi nevyvolavali, takze teraz asi sekciou pôjdem tiež...kto to posudzuje? Ak by som chcela rodiť v Sací,moja lekárka tam nerodí ...

wivik
13. nov 2016

Ja som tam rodila pred 3 mesiacmi a bola som v starej casti v jednotke izbe. Bolo to super lebo manzel mohol prist a odist kedykolvek. A to mi velmi pomohlo lebo pre mna bol pobyt tam tych 5 dni to najhorsie. Velmi zle som to zvladala. Neviem ako to je s navstevami na ostatnych izbach. Na izbe bol stol s 2 stolickami, skrinka, televizor a ventilator. Samozrejme vlastna kupelna. Platila som 26 eur na noc plus 6 eur.

gabikahlivistia
13. nov 2016

@wivik nemohly ist kumne na izbu ale stale im to dovolily kedze som sa ani postavit sama nemohla

jenn44
14. nov 2016

@wivik a mala si sekciu? vybaveny lekar ci?

wivik
14. nov 2016

@jenn44 Nie ja som rodila normalne aj ked od zaciatku tehotenstva mi moja gyn povedala ze pojdem na cisarsky. Ale v poradni v Saci mi povedal ze to nie je nutne. Ja som ani cisarsky nechcela. A chodila som k Dosedlovi, ale pri porode nebol lebo som rodila v noci a nemala som nanho kontakt.

wivik
14. nov 2016

@jenn44 Inak su aj prirodne prostriedky na vyvolanie kontrakcii. Ja mam doma taky olej ale som ho nepouzila. U mna bol predpoklad ze tiez nebudem mat kontrakcie ale ja som mala taky rychly priebeg ze som nic ani nestihla pouzit.

wivik
14. nov 2016

@jenn44 Ja by som na tvojom mieste si vybrala konkretneho lekara a s nim sa dohodla ze skusit pockat na prirodzene zacatie porodu a ze ci to nepojde samo a pripadne ked by to nepostupovalo tak to ukoncit sekciou. Ja som tak bola dohodnuta s Dosedlom. Este by som na prvu poradnu isla hned v 35. al 36. tyzdni aby si mala cas si prejst priebeh pripadne zmenit lekara. Ja som bola na prvej poradni u ineho nesadol mi velmi a to som ho mala dohodnuteho cez znameho. Na druhu uz som isla k Dosedlovi. Sam mi aj povedal ze normalne by bolo lepsie. Poznam holku co ju jej doki poslala az v 38. tyzdni a to uz nemusis stihnut nieco dohodnut. Ja som svojej povedala ze dalsiu poradnu uz chcem v nemocnici a nebol problem. Ale to uz je len na tebe ako to vnutorne citis. Ja potrebujem mat veci pod kontrolou a ked sa to neda tak potrebujem vediet vsetky moznosti co sa bude diat a ako to moze skoncit. Dosedla nemal problem mi vsetko vysvetlit.

jenn44
19. nov 2016

@wivik ja mam svoju lekárku dr Mikulovu Janku, je skvela, ale rodí v starej a nie je velmi naklonená prirodzenému pôrodu asi... som s ňou spokojná, len zvažujem možnosti... tiež mna rada veci pod kontrolou...

klaudy2803
4. dec 2016

baby , ktoré ste rodili v posledných mesiacoch v Šaci, prosím Vás dali Vám nejaký zoznam vecí čo si treba doniesť so sebou ? Ďakujem za odpovede , poprípade za konkrétne zoznamy .

klaudy2803
4. dec 2016

@oblivian ahoj , ako prosím ťa vyzerá taký pôrodný plán, vedela by si mi ho poslať ? Ďakujem

wivik
4. dec 2016

@klaudy2803 😀 co sa nepytas tak to sa nedozvies. Ja som sa riadila podla zoznamov na nete a na co som zvyknuta. Ked chces napis IP co som mala konkretne a co mi pomohlo.

enkaaa
4. dec 2016

@klaudy2803 ano, dostanes ho na prvej poradni

wivik
5. dec 2016

Tak ja som nedostala ziadny zoznam. Ale je pravda ze vtedy tam bolo vela zien a strasny chaos. Kym som cakala tak som sa nejake veci popytala na sestonedeli sestriciek. So sebou si aj tak zoberies na co si zvyknuta ci to je alebo nie je v zozname.

girl88
27. dec 2016

Ahojte mamičky,chcela by som sa spytat ktore ste rodili teraz niekedy v Saci,klyzma sa robi klasicky?na stranke je uvedene ze nie, pacientky si prinesu mini klyzmu,ale jedna lekarka mi tvrdila opak :unamused

salome19
27. dec 2016

@girl88 ahoj, klasicky sa robí na požiadanie 🙂 aspoň u mňa to tak bolo 🙂

wivik
27. dec 2016

@girl88 ja som si chcela v lekarni kupit mini tak sa uz neda. Ja som do porodnice prisla uz dost na poslednu chvilu a vobec sa ma ohladom toho nic nepytali. Ale ja som sa uz doma poriadne vyprazdnila a pri tlaceni sa ziadna nehoda nestala. Niekde som citala ze mini klyzma nie je az taka ucinna a ze sa uplne nevyprazdnis. Neviem lebo ja som nemala nic a zrejme som prazdna bola. Lenze ja som malu vytlacila na dvakrat. Mozno keby som dlhsie tlacila tak vytlacim aj stolicu. By ma zaujimalo ako to bolo u inych. Ja som rozmyslala nad nejakym prirodnym prehanadlom aby som to vsetko absolvovala este doma.

girl88
28. dec 2016

Pravdu povediac ani som nezisťovala v lekárni. Uvidíme ako to bude vo finále 👏 ešte máme týždeň do TP 🙂 👶

kalisto
27. jan 2017

Ahojte. Rodili ste niektorá teraz v decembri alebo v januári v saci? Na internete som našla cenník výkonov a služieb a je tam uvedené ze za prirodzený pôrod sa platí cca 700 EUR. Platili ste ho aj vy alebo je to len pre samoplatcov? Ďakujem za info.

girl88
31. jan 2017

Ja som rodila v decembri,platis 6 eur poplatok to je vsetko.ja som platila plus nadstandard salu aj izbu,a za otecka pri porode.

gabikahlivistia
31. jan 2017

@kalisto platí sa pri odchode 6 eur A keď chces mať svojho doktora vtedy platis

simonka121
12. feb 2017

Zdravím vás žienky chcem sa opýtať ja som momentálne v 33.týždni podľa PM a podľa Ultrazvuku som v 35.týždni a chcem rodiť v Saci preto by ma zaujímalo či tam môžem ísť aj skôr ako po 36.týždni ak by som mala nejaký problém...... Ďakujem

simonka121
12. mar 2017

Zdravím viete mi niekto povedať aktuálny cenník izieb od tej najlacnejšej až po tu najdrahšiu nadštandardnu izbu?????

nikad2
13. mar 2017

@simonka121 vždy možeš prísť skor, ak je problem 🙂 aj na pohotovosť. najlacnejšia izba 18 € prvých 7 dní, dalšie su tušim po 25,35 v starej casti.

bonnie1
13. mar 2017

@simonka121 mozes tam ist aj skor, ale riadia sa datumom podla poslednej menstruacie

pupavka37
6. júl 2017

Ahojte .... nemáte kontakt na MUDr Lenku Falatovú.... Ďakujem.

martinuska
6. júl 2017

@pupavka37 Dr. tam robi v utorky a stredy aktualne. Je na pol uvazku lebo ma doma drobca .

pupavka37
6. júl 2017

@martinuska Ďakujem za info ...ale ja som s ňou potrebovala rozprávať kvôli tomu som chcela kontakt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre