Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

martinuska
15. nov 2018

@nikuska744 robi, teraz som bola na 1.trimestralny-47 eur

nikuska744
15. nov 2018

@martinuska a vytlačil ti aj fotku? a kde sa to nachádza, v starej či novej časti? Na ktorom poschodí? Dlho si čakala, kým ťa zobral dnu? Bola som u Juhasa a tam som čakala 2 hodiny.

martinuska
15. nov 2018

@nikuska744 no 1.trimestralny je o 7.00 rano, tam pridu naraz vsetky objednane, a ja som odchadzala posledna o 7.50. A tlacil fotku. 2.trimestralny je naobed, a na rovnakom principe, len to trva dlhsie.

martinatinka
16. nov 2018

Rodila som v Saci obidve deti. Druhu po troch rokoch v oktobri 2018 a musim povedat ze sa to o dost zlepsilo. Porod som mala lahsi, bez nastrihu, prvy s nastrihom aj potrhanim. Sestricky aj doktorka super pristup, poradili, povzbudili. Po porode som lezala v obycajnej izbe dvojke za 18e s kupelkou. Opat sestricky aj doktori parada. Ochotne poradili, laktacna skvele pomohla, aj vdaka nej sa mi rozbehlo uzasne mlieko. Celkovo podla mna omnoho ludskejsi a prijemnejsi pristup ako pred troma rokmi. Aj kee isto to bolo aj vo mne ze uz som vedela co a koho sa pytat.

nikuska744
16. nov 2018

@martinatinka môžem sa opýtať koľko ťa to všetko stálo? Platila si aj za pôrod, aj epidurál, ked si mala?

martinatinka
16. nov 2018

@nikuska744 nepamatam presne, ale za epidural som platila tusim 160e a izba dvojka s kupelnou myslim 18e poplatok za hospitalizaciu 6e cize cca 250eur. Epidural bol na nezaplatenie 🙂

nikuska744
16. nov 2018

@martinuska môžeš mi ešte napísať, kde ten USG tam nájde? A ako dlho si čakala na objednanie?

martinuska
18. nov 2018

@nikuska744 je to na 3.poschodi v tej novej casti, hned pred vstupom na odd.sestonedelia. a objednavala som sa v 11.tyzdni, a asi o 2 tyzdne mi dala termin.

martinuska
18. nov 2018

@nikuska744 a rodila som tam aj ja v roku 2015, a mala som komplet nadstandard sluzby- por.salu, manzela, apartman, nemala som akurat epidural. Takze nieco cez 300 e dokopy.

emily87
22. nov 2018

Ahojte baby. Chodili ste niektora teraz niekedy do tehu poradne k MUDr. Otovi Tomasu? Rozmyslam ze by som sa k nemu dala preradit. Bolo mi odporucane ist k nemu.,vraj sa sprava milo a je odbornik, ktory je zodpovedny. Dakujem za odpoved

danianela
3. dec 2018

Chcela by som sa informačné opýtať ,ako to je ohladne poradni v Saci. Kedy ma moja gyn pošle uz do pôrodnice na poradne a ci sa mam v Saci nejak hlásiť? Ako casto prebiehajú? A čaká sa tam dlho? Ked som tam bola pred par týždňami na pohotovosti, kvoli prerabke som nemala ani kam skocit na wcko, ked som cakala na chodbe ...vyzeralo to tam celkom biedne :/

janamihl
11. feb 2019

Ahojte. Chcela som sa s vami podeliť o zlú skúsenosť ktorú sme s manželom zažili v Košiciach v nemocnici Šaci. Šlo o dr. Dosedlu Objednali sme sa na screening v 12 tt. S manželom sme prišli na ultrazvuk. Veľmi sme sa tešili na toto vyšetrenie. Počuli sme samé chváli, ako lekári pekne ukazujú rodičom bábätko a všetko komentujú. Tento lekár by sa však mal poradiť so psychológom ako komunikovať s pacientkami. Objednali nás na určitú hodinu, došli sme ešte skor o nielko minut. Lekár meškal asi 45 minút.. Po nás došla pacientka ktorá bola zrejme sestricka, tak samozrejme zobrali ju pred nami. Kým nás vzali čakali sme viac ako hodinu ! Pán doktor bol celý čas odmerany, nekomunikoval s nami. K ničomu sa nevyjadroval, len sestre diktoval rôzne lekárske pojmy. Popri ultrazvuku dával sestre povely čo všetko ešte má v daný deň urobiť. Ľutujem tu sestričku. Nič ale nič nám nevysvetlil. Keď som sa opýtala na pohlavie, odpovedal mi, akoby urazene, že čo si ja myslím či mu to vyskočí len tak na monitore. Akoby som bola úplne blba. Keď so mnou skončil, o sekundu sa už hral na mobile a na mňa ani nepozrel a nič nepovedal. Sestra poslala manžela zapáliť 50€ a mňa poslali na krv. Nikto nám nepovedal či je bábätko v poriadku!! Keď sme prišli pre výsledky o 2 týždne ( udajne výsledky maju byť do týždňa ) tak nám dala sestra papier, s tým aby som šla za svojou lekárkou a ona mi povie čo a ako. Pýtala som sa či je teda všetko v poriadku a či je bábo zdravé. No ona vraj nič nemôže povedať. Doktor samozrejme nikde nebol !!! Otrasná skúsenosť. Vraj súkromná nemocnica v KE .. za takéto peniaze sme fakt čakali oveľa, oveľa lepší prístup. Z tohto vyšetria sme odchádzali veľmi znechutený a úplne bez nálady

sussah
11. feb 2019

@janamihl podobne sme boli znechuteni...

antoniaus
22. feb 2019

@janamihl Neviem čo sa stalo, pretože ja som bola už na 2-och a v oboch prípadoch bol skvelý. Aj komunikacne aj odborne. Všetko mi vysvetlil a dokonca sám od seba povedal pohlavie. Takze Ján nemôžem povedať ani jedno krivé slovo. Ale mrzí má že ste mali zlu skúsenosť ....

gabikahlivistia
22. feb 2019

@emily87 ano chodila som na poradne k nemu aj porod som mala kolo neho na 1 odporucom ho velmi

aidylb
19. apr 2019

@gabikahlivistia ahoj, mozem sa ta spytat ci si k nemu chodila uz od 36tt? Aj si ho mala zazmluvneneho na porod?

gabikahlivistia
20. apr 2019

@aidylb ja som začala chodiť k nemu od asi 5 mesiaca a on sám navrhol že či nechcem aby bol môj doktor na pôrod tak som aj chcela aby bol on tak ma dal na cisársky na ten deň keď mal smenu práve on takže ma to nevyšlo nič ale celý čas on sa staral omna no ja som sním veľmi bola spokojná a to som od Košíc sací 65 km super doktor

aidylb
20. apr 2019

@gabikahlivistia dakujem za odpoved.

zuzatka1
7. jún 2019

@oblivian Prosim ta ako to nakoniec u teba dopadlo. Som v presne takej istej situacii ako ty. Sekcia v roku 2015 a teraz koncom jula sa ma narodit druhe babo. Tiez by som chcela prirodzene aj s masirovanim hradze, nastrih nechcem.. je tam niekto taky ? Dakujem za odpoved Zuzana

tatianatana
1. júl 2019

ahojte😊 zvazujeme Sacu no chceme nadstandardnu izbu (aby tam mohol spat aj ). Ako to ale je s rezervaciou? Ak nebudem rodit v stanovenom termine ale o niekolko dni skor/neskor ako si mam rezervovat nadstandard? Vie mi niekto poradit?Dakujem😊

oblivian
2. júl 2019

@zuzatka1 ahoj, dlho som tu nebola, az teraz vidim Tvoju otazku... mala som prirodzeny porod, bez epiduralu (ale dá sa aj s epi, len ja som nechcela). mala som nastrih, aj ked som nechcela, lebo vraj bol potrebny, no moj muz /zdravotnik/ hovoril, ze podla toho, co videl, nastrih potrebny nebol, len sa mal dr trosku viacej snazit... rodila som u p. dr. Lendáka a on je starsi, asi je zvyknuty to robit...
s jazvou som mala potom problemy, prve 3 dni vsetko v poriadku, no potom ma to zacalo boliet a nakoniec po cca dvojtzydnovom trapeni som si sama vybrala kusky stehov, ktore sa nevstrebali, lebo koza mi pri nich opuchla a velmi ma to stipalo a obmedzovalo.
chceme neskor aj tretie dieta, len uz by som asi vybrala moznost tej novej metody tlmenia bolesti, ked si rodicka sama davkuje latku proti bolesti, lebo nechat si pichat ihlu do krizov nechcem, ale zase porod bez epiduralu bol pre mna velmi vycerpavajuci a bolestivy a nebol to dobry zazitok, nemam taku peknu spominenku na porod, ze "wow, prirodzeny porod, super, ze som to zvladla, podme zasa do toho" 😀 nechcem tym strasit, to som ja, mala som to takto, neznamena to, ze kazda zena to ma podobne. 🙂 prajem pohodovy zvysok "dva v jednom" stavu a lahky a krasny porod podla Tvojich predstav! 🙂

nataliaen11
3. júl 2019

@tatianatana ak nebudete rodit v stanovenom termine izba sa zarezervovat dopredu neda... jedine ze by ste mali planovany cisarsky rez alebo indukovany porod vtedy sa da.. ale aj to zavisi od preplnenosti oddelenia..

nataliaen11
3. júl 2019

@oblivian iba vas opravim... stehy sa nemaju same cele vstrebat.. stehy povypadavaju same.. a co sa tyka toho davkovania anestetika... to zatial nie je mozne v saci.. iba klasika. epidural

zuzatka1
8. júl 2019

@oblivian Dakujem za odpoved 🙂 Gratulujem k babatku a prajem vela zdravicka ❤️ Ja mam termin 28.7.2019.. teraz mi vlastne bezi 37tt.. Chcem sa Ta este opytat ci ti davali aj oxytocin na vyvolanie a urychlenie porodu, lebo niekde som citala, ze po predchadzajucej sekcii je nebezpecne vyvolavat, lebo hrozi ruptura maternice. Tiez by som sa chcela vyhnut nastrihu, no len to asi zavisi od konkretneho porodnika, ktory je na co zvyknuty. Dr. Lendaka si mala vybaveneho ? Cim je to blizsie tym vacsie su moje obavy ako to zvladnem.

oblivian
12. júl 2019

@zuzatka1 oxytocin som nedostala, tuším mi aj spomínali, že nemôžu dať (ani by som nechcela). nemala som zazmluvneného lekára, lebo som si povedala, že všetcí sú tam dobrí, tak ma odrodí ten, kto tam práve vtedy bude... 🙂
len kľud, všetko bude dobré, ver v sebe a svoje bábo, vy viete, čo máte robiť, ak to príde... 🙂

oblivian
12. júl 2019

@nataliaen11 mne povedali, že sa vstrebajú, použili toto slovo 🙂 no nevstrebali sa a ani nevypadli všetky, lebo sa mi koža na oboch koncoch zapálila.
a viem, že zatiaľ u nich existuje iba epidurál, no plánujeme aj tretie dieťa, ale ako som spomínala, s tým radšej počkám na ten nový spôsob tlmenia bolesti (alebo pôjdem rodiť inde :D )

nataliaen11
14. júl 2019

@oblivian to bolo asi tak myslene.. ze ich netreba vyberat bale sa "vstrebu" tie vnutorne casti a zvysne by mali vypadnut tie konce.. ale je mozne ze sa to zapalil no na nevypadli 😃 ten novy sposob tlmenia je tusim v trebisove alebo tam niekde v tom okoli v porodnici 😃 v saci to zatial len testovali pri sekciach.. ale bohvie kedy sa to dostane do obehu

zuzatka1
16. júl 2019

@oblivian jooj dakujem za podporu 😊 uz sa mi to krati.. uz sa na drobca velmi tesim a verim, ze to vsetko dobre dopadne 🙏 Oxytocin nechcem ani ja takze som rada, ze mi ho ani nebudu davat. Ja tiez nemam nikoho vybaveneho ani mat nebudem. Hlavne by som chcela nadstandardnu izbu potom kvoli muzovi a navstevam. Zajtra idem na monitor tak uvidime co mi povedia. Nejaka som posledny tyzden velmi slaba a len by som spala a citim taku bolest dole v podbrusku az posve.

tatianatana
10. sep 2019

Ahojte. Ako to prebieha ak by som chcela k porodu Mudr.Desedla? Resp.ako prebieha to zazmluvnenie ci ako sa to povie 😊 som este len v 20+5tt (prvorodicka) ale chcem mat prehlad. Ako si ho vybavit,kolko sa mu plati alebo sa to plati nemocnici, a pred alebo po porode? Najlepsie ak ma niekto skusenost staru max cca1rok aby to boli co najrelevantnejsie odpovede. Dakujem mamicky a tehulky 😊

mentolka12
10. sep 2019

@tatianatana rodila som v Saci. Nikojo som vybaveneho nemala a uz vonkoncom ny som si nevybavovala Doseelu namysleny, arogantny d...l ale spat o otazke. Kamoska mala Doseelu vybaveneho. Napisala mu na FB ze chce u neho rodit a kedy ma ist do poradne. On tam prisiel do cakarne zavolal ju po mene a bolo. Obalku mu dala na druhy den po porode ked ju prisiel pozeiet. Davala 300eur. Rodila v decembri 2018. Prveho rodila riez u neho dala 200eur.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre