Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

ericka_123
11. sep 2019

@tatianatana vraj za zazmluvnenie sa platí 230 €, posielam Link https://www.modrykonik.sk/rodim/porodnica-kosice-saca/ Ja chcem tiež rodiť v Šaci. 🙂

diaalex
12. sep 2019

Baby ja mám takú otázku 🙂 TP mám na 24.12. a myslíte si, že bude nejaký lekár, ktorého budem vedieť zazmluvniť na taký dátum (prípadne pár dní pred alebo po)? V poslednom čase dosť počúvam, že napr. Dosedla vôbec nerobí cez sviatky a keď ti vychádza na ten dátum, tak ťa cisárskym porieši skôr ...

tatianatana
17. sep 2019

@ericka_123 Dakujem. A kedy mas termin? Mne teraz kamoska povedala ze zistila (pretoze jej kamoska rodila nedavno v Saci) ze za zazmluvnenie lekara dala nemocnici 300eur a vybrala sa Mudr.Dosedla a jemu dali v obalke 500 eur...to je podla mna strasne vela

tatianatana
17. sep 2019

@mentolka12 Dakujem. Ja v Saci rodit chcem no najradsej by som si porodnika nevybavovala kedze beru nehorazne peniaze. Cize ty si za porod (lekara) neplatila nic?

mentolka12
17. sep 2019

@tatianatana nie neplatila som si nič, nevybavovala som si nikoho a nakoniec to skončilo tak, že ma odrodila nejaká žena a museli údajne dobehnúť všetci pôrodnici čo boli voľný :( Dosedla mi povedal pri prepúšťaní domov, že mu mám vďačiť za záchranu dieťaťa ale odmietol mi vysvetliť čo sa stalo a ani v správe nie je žiadny záznam o komplikáciach

sussah
17. sep 2019

Ja som si tiez nevybrala lekara a tak sa aj ku mne spravali. Porod bol pre mna dost traumatizujuci..Nikto mi neveril ze uz rodim..Keby tam nemam partnera, ktory ako sme sa dohodli nebude pri mne nakoniec radsej bol kedze nikto na mna nechodil ani kuknut na sukromnu salu...Zo sprchy som uz len po stvornozky ze uz ozaj rodim...nech niekto pride a neverili mi...za 5 minut sa to aj narodilo a dostrihali ma tak ze moja gyn sa az zhrozila..Takze taky bol moj zazitok zo Sace!!

ericka_123
17. sep 2019

@tatianatana Termín mám 29.03.2019. Ja si asi lekára zazmluvňovať nebudem, veď aj tak si to budem musieť odrodiť a bolesť sa tým nezníži. Kamoška tam rodila, nemala vybaveného lekára a pochvaľovala si. Takže asi čo pacient, to iná skúsenosť.

migifie
17. sep 2019

Mňa čaká sekcia na 2. týždeň,konkrétne 23.9....bude tam niekto v tom case? ;)

makodob
27. sep 2019

Ahojte dievčatá, rodila tam niektorá aj teraz po prerábke starého oddelenia? Viete napísať info? Budem veľmi vďačná 🙂

migifie
27. sep 2019

@makodob je to tu v pohode ;) všetko vynovene...ale izbu mam vo vysokej budove,v tej nizkej,co to vynovovali,tak neviem ake su izby...

makodob
27. sep 2019

@migifie ďakujem
🙂

aidylb
28. sep 2019

@mentolka12 bohuzial presne taku skusenost mam aj ja - v sprave nic, pritom som mala vazne komplikacie po sekcii. 😔

zuzatka1
3. okt 2019

@aidylb ahoj aidybl, mozem sa opytat ake komplikacie, do ss. Ja som mala sekciu v Saci pred dvoma mesiacmi a nejak blbo mi pichli spinal, no neviem ci to je z toho, ale odvtedy ma velmi bolia dolne koncatiny :( Ja som si prave chcela zazmluvnit porodnika, ale povedali ze pri planovanych sekciach to netreba. Este ma aj krivo zasili :(

aidylb
3. okt 2019

@zuzatka1 aj mne pichli blbo a asi na 3x pokus, na jis nevedeli ci krvacam alebo nie, potom ma pustili domov aj napriek tomu ze som mala bolesti a pani doktorkam takisto sa nieco nezdalo na usg, ale ma poslali domov, 3.den ma brala sanitka, vytekal hnis z rany, infekcia atd. Crp 166 Trojake atb intravenozne... no hroza.

aidylb
3. okt 2019

@zuzatka1 bolest dolnych koncatin mam aj ja, je to vraj bezne po porode, najma ma bolia kolena a aj chrbat obcas. Ja som chcela mat primara pri porode ale prave cestoval do BA, spolu s tymi lepsimi dr. Moja sekcia bola akutna po 12 hod. trapenia.

zuzatka1
5. okt 2019

@aidylb och 😥 to mi je luto, ze si sa tak vytrapila...😔 Dufam, ze uz si v poriadku 🙏 Mne ked blbo pichli spinal, taka ostra bolest mi vystrelila do nohy, ze som skrikla a skoro som vyskocila z lozka az ku stropu. Netrafili, tak museli znovu.. Dakujem, si ma ukludnila, ze bolest noh po porode je normalna. Lebo niekedy ma bolia tak velmi, ze nemozem ani spat. Po prvej sekcii som nic take nemala. Tebe ako dlho trvalo kym to preslo. Plus mam este bonus to brucho 😅🙈

aidylb
5. okt 2019

@zuzatka1 este to trva a i brucho mam.😀

natalilia
11. dec 2019

Ahojte mamicky, su tu nejake, ktore rodili u prednostu Richnavskeho? Spokojnost?

danginko
13. apr 2020

Ja som tam rodila pred 3rokmi,zazitok do konca zivota-otrasny pristup,drzost,hrubost.Nikdy by som tam uz nesla

diaalex
14. apr 2020

Rodila som tam pred necelými 4 mesiacmi 🙂 zážitok? Skôr dobrý ako zlý 🙂
1. Pri pôrode som mala doktora Švingála a za mna TOP lekár, vysvetlil čo sa bude diať, ako bude porod prebiehať, chodil ma kontrolovať ... fakt top, najblizsie si ho určite už sama vyberiem
2. Sestrička pri pôrode veľmi ale veľmi milá pani bola, nemala problém ani s tým keď manžel chodil von a dnu ku mne 🙂
3. Keď ma previezli na izbu, tak na oddelení sestričky boli fakt všelijaké ... ja som rodila bez akéhokoľvek úrazu, šitia, nastrihu a po pôrode na izbu ako ma dali musela som čakať kým príde sestrička aby som sa šla vycikat (trvalo to hodinu, iné mamičky čakajú na pomoc pri sprche aj 2- závisí to od sestričky ako ma čas), proste zazvoníš im a čakáš, jasne, že dieťa mas pri sebe a proste keby si sa chcela ísť osprchovať keď dieťa spi a sestrička vtedy nemá čas, tak mas smolu, musis čakať (vedľa v izbe mamine spala malá, zvonila, sestrička na ňu otvorila dvere a že nech počká, chudere aj cikat trebalo, už plakala na posteli, lebo ani záchod a ani sprcha - nie každá rodí bez zranenia a vtedy potrebuje pomoc - babu pri mne sestrička a sanitarka vyprevádzali sa sprchovat a pomáhali jej)
4. Sestričky z novorodeneckeho a pôrodnej sály spolu nekomunikujú - keď chceš niečo od niektorej musis tam ísť osobne
5. Sanitarky si myslia že sú doktorky ... ráno o 6:15 už vsetko vonia chlórom, okna sú otvorené (je jedno či je teplo či zima, fučí - keď zavries skôr okno, tak ta hreší, lebo este neuschlo), keď náhodou vytopíte izbu (lebo som dostala izbu kde nie je prah medzi kúpeľnou a izbou) tak vás poriadne zvozia (keď im to vytmavite spamätajú sa) a jasne u mna zabila keď som na obed dostala jedlo a banán a potom mi prišla sanitarka povedať, že keď idem domov banán mám vrátiť, lebo jej nebude sedieť štatistika (hlúposť, ale odniesla som jej ho, ale povedala nech si ho nechám - predtým som jej dala milku, že mi stiahla posteľ keď som šla domov)
Toto sú moje skúsenosti 🙂 kľudne odpoviem na pripadne otázky 🙂

sussah
14. apr 2020

@danginko pre mna takisto strasny zazitok..A aj preto mam obavy znova otehotniet..mimo ineho

fatinn
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vieraw
3. apr 2021

Mudr tomasu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre