Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

ddmoxy
14. jan 2009

hankyy...a preco ides prec od Luptaka...???co nie si spokojna...???ja chcem odist od svojej a ist k nemu...myslim,ze s tym cakanim je to vsade tak... ☹

ddmoxy
14. jan 2009

deni,ahoj...aj ty chodis k Luptakovi?

dartka17
15. jan 2009

ahojte mamicky...tak aj my to uz mame za sebou. Nas Damianko sa narodil 8.1. o 14.25. Porod mi zacali vyvolavat infuziou cca o 8.30, potom nejake cipky, kontrakcie prisli spolu s mojim manzelom :( o 10.15, ked som bola otvorena na 4 palce, tak mi dali epidural...no nemohli najst anesteziologa ci co, tak to trochu trvalo...pichli mi ho okolo 12.45 a mal zabrat ccana hodinu, mne vydrzal iba polhodinu...potom mi ho opat dopichli a zase vydrzal iba polhodku a pri samotnom porode som uz vsetko citila a najhorsia vec pre mna bolo sitie...aj ked mi opat dopichli davku epiduralu, vsetko som citila, hrozne to bolelo, sil ma zevraj okolo 25 min (manzel povedal). Dnes ideme k detskej lekarke, lebo mam pocit, ze mam malo mlieka. Maly je hrozne nespokojny.
Zatial tolko..ozvem sa.

dartka17
15. jan 2009

este mam na Vas jednu otazocku ohladne nastrihnutia, resp. hojenia...ja si s tym uzivam riadne muky...v porodnici mi pichli injekciu proti bolesti, tabletky vobec nezaberali...pritom pri kazdej vizite mi kazdy lekar hovoril, ze je to velmi pekne zasite a ze sa to hoji. No ja..aj teraz po tyzdni...mam bolesti nielen pri sedeni, ale aj pri lezani a chodeni. Ma to tak byt? Aj Vas to tak bolelo? Som z toho zufala...neviem ako dnes obsedim v aute na ceste k doktorke. Ani na nafukovacom kolese to nie je lepsie...

deni_v22
15. jan 2009

ddmoxy, ano, aj ja chodim k nemu. Je sice pravda, ze niekedy ma cakaren plnu na prasknutie, ale zazila som aj situacie, ze tam bola 1-2 zeny. Myslim, ze to je ako so stastim. A co sa tyka lekarskej starostlivosti a odbornosti, som velmi spokojna. Akurat ma mrzi, ze ma neodrodil, lebo akurat, ked sa mala vypytala na svet, tak odisiel na nejake dlhsie volno za hranice SR. Co uz, smola 🙂

deni_v22
15. jan 2009

dartka, tak ja ti moc neporadim, mna ani nestrihli, len nejakymi 2-3 stehmi zasili trhlinku, ja som sedela uz v porodnici v pohode, ale v inej teme si dievcata pochvalovali nejaky gel z dubovej kory. Je to na hemoroidy, ale vraj to pomahalo aj na ranu. take nieco: http://www.mojalekaren.sk/altermed-dubova-kora-...

ddmoxy
15. jan 2009

ahojte baby.....nepoznate niekoho od koho by som zohnala blocky za drogeriu,alebo cistace prostriedky???

mimi16
15. jan 2009

ahoj ibi.tvoja hanicka je chutnucka.pozeram ze obidve mame vlasate princeznicky.ja som sa konecne trosku dostala k pocitacu a nahodila nejake fotecky.nasej malej hladoske moje moje mliecko nestaci a tak musime dokrmovat.postupme si na seba zvykame,je to fakt maximalna zmena.mala je uz teraz kludnejsia aj si dlhsie pospinka.ja som rodila spontanne ako som ti pisala.mala som epi,uplne super,na sale som si este aj pospala.Linkesch bol uzasny,stale ma sledoval a ked som bola uz na 5 prstov tak mi este dopichli oxitocin a potom tie paradne tlaky na mna prisli a uz sme rodili.Mne tiez robili ten zatazovy test a hned zabral.Kontrakcie som mala uz poobede a od 11.vecer az do tretej do rana kazde tri minuty.bolo to dost bolestive.mne islo krize roztrhnut.ale pre ten pokladik to stalo.zatial papa. 🙂

ddmoxy
15. jan 2009

deni.....dufam,ze vystihnem prazdnu cakaren aj ja....a je taky mily vzdy???

deni_v22
15. jan 2009

ddmoxy, je mily a co sa mi hlavne paci, hoci si clovek odsedi aj 2 hod v cakarni, ma potom pocit, ze sa mu venuje, proste vysetrenie je take ako ma byt nijaky stres, ze vela ludi a tak..proste asi kazdej pacientke venuje tolko casu, kolko je nutne, odpovie na kazdu otazku...
inak tie blocky...vcera som vyhodila jeden z DM ☹...kolko toho potrebujes?

hankky
15. jan 2009

lilly, aha, dakujem, tak to si vytlacim a znovu vypisem 🙂
To ze zaskrtnut zdravotne poistenie ma len ten kto zil v zahranici som pochopila...ale ja som to pochopila aj tak ze potvrdenie zo zdravotnej poistovne treba doniest tak ci tak 😒 Asi zavolam na urad prace a opytam sa rovno ich nech nechaosim.
Potvrdenie od pediatra mas presne na tej istej stranke co si poslala....nizsie je take ze "potvrdenia" no a to je stvrte v poradi 😉 Inak sa mi zda ze presne z tej istej stranky som stahovala tlaciva aj ja, tak nechapem preco mam stare 😅

ddmoxy, no v podstate ako s gynekologom som s nim bola spokojna, aj ambulancia je super zariadena na urovni, ani spoluobcanky tam nechodia a chodim tam 6 rokov (z toho 5 tam robila jeho mama cize som chodila k nej)....ale co sa tyka porodu tak nie som spokojna. Cakala som ovela viac kedze som ho mala "vybaveneho" ☹ Najviac ma zarazilo ked som rodila a cakalo sa na kontrakciu aby som mohla tlacit, tak najskor sa rozpraval so sestrickou, nieco si vtipkovali medzi sebou (ja som nevedela kedy tlacit a pytala som sa ho ci uz mozem, tak moju otazku zachytil na tretikrat)... a potom mu dvakrat zvonil mobil z coho raz aj dvihol a v pohode si pocas mojho porodu vybavil telefonat 😠 Neviem, mozno je to normalne, ale pre mna bol porod velmi tazky a celkovo to vnimam ako velmi intimnu zalezitost a fakt som cakala viac, nie ze sa ku mne budu spravat ako ku kusu masa na beziacom pase...

dartka, ja som si prvy krat sadla po vyse tyzdni...strasne to bolelo a pchala som do seba lieky proti bolesti. Doma som si to potom osetrovala peroxidom a ten zabral hned po jednom dni a uz bolo fajne. A este som pri kazdej prilezitosti aj ked ich nebolo vela vetrala 😉

deni_v22
15. jan 2009

hankky, tak to som prekvapena spravanim tvojho porodnika. Ja som s nim tiez bola "dohodnuta", ale ako som uz pisala, vybral sa prave kamsi na dovolenku, ked som rodila a kym sa stihol vratit, uz som ani v Saci nebola, pustili ma na 4. den. Spociatku ma to mrzelo, ale ktovie ake by som mala dojmy podla toho co pises. Takto mam na porod aj pobyt v porodnici celkom fajn spomienky 🙂

ibi
15. jan 2009

Ahoj kocky! Dartka blahozelaaam k Damiankovi! Tak uz to mate za sebou! Aj napriek bolesti a vsetkemu, neboj, kazdy den bude lepsie! Mimi ahoj! Tak som rada, ze si sa opat ohlasila, Zojka je zlatucka, mas pravdu, tiez taka vlasata ako nasa 🙂 To je super, ze mas dobru skusenost s porodom, to sa nepodari kazdej! Ako si zistila, ze malej mliecko nestaci? Ja dufam, ze nasej staci, lebo nejako vobec kojenie neriesim, kojime pravidelne a vyzera spokojna, aj sme uz pribrali od navratu z nemocnice 600g (sme doma 2 tyzdne, tak dufam, ze to je ok). Stale mam kopec mliecka, tak si robime aj zasoby do mraznicky...kto vie ci to bude mat vyznam, ale ak mala spi v noci dlhsie ako 3-4 hodiny, ide mi uz prsia roztrhnut a musim vstat a dat doporiadku. Ako sa Vam dari domka? My tak, raz dobre, raz horsie, sem-tam slza, ale zvykame si. Uz aby bola jar a lepsie pocasie na dlhsie prechadzky. Dnes bolo konecne teplejsie, tak sme boli von 30minut 🙂 Uz idem zase kojit, ale potom idem na 2 hodinky na stretko s kamoskami, tak dnes mi je sveta zit!!! drzkajte sa!

ddmoxy
15. jan 2009

hankyy,tak to by vytocilo aj ma...a vzhladm na to ze si bola prvorodicka....a komplikacie..tak to ti necudujem 😠
U mna bol v pohode....aleoj porod bol lahky a rychly.....

hankky
15. jan 2009

deni, ddmoxy...hej aj mna to mrzi, hlavne preto ze za cele tehotenstvo som mala z neho velmi dobry pocit a bola som velmi rada ze budem rodit pri nom...ani som sa nebala porodu lebo som bola pokojna ze tam bude on -znama tvar a nie uplne neznamy clovek. Napriklad asi hodinu po tom ako ma vylozili na porodny stol prisiel primar, neviem kvoli comu a ze ma skontroluje ked uz je tam...hned zistil ze mam velmi silne a velmi caste kontrakcie ale neotvaram sa dostatocne a malu to vysiluje a slabnu jej ozvy tak mi hned zakazal pit ze pojdem na cisarsky...bol pri mne len 5 minut ale mala som z neho uplne iny pocit ako z Luptaka. No nevadi, je to uz za nami a sme v poriadku tak je dobre.
Dnes sme boli na kontrole v ambulancii pre rizikovych novorodencov a vsetko je v poriadku tak sa vytesujem. Este v utorok ideme na kontrolu na neurologiu tak som zvedava, dufam ze aj tam bude vsetko okej.
A mala ma na lickach take vyrazky drobucke, a take supinky po tvari a cele licka cervene a draplave...lekarka to dnes nejako pomenovala len som zabudla ako a ze mame davat calciovu mast 😒 dufam ze to nie je nic vazne. Jo a este pozrela do pusinky a ze ma pliesen...a ja som si myslela ze uz je okej lebo ma pekny jazyk aj pusinku...tak este pre istotu budem dalej vytierat tym roztokom co dala kozna.

ddmoxy
15. jan 2009

hankyy....tvoja mala je seboroicka....alebo take nieco...my to mame tiez.....calciova mast pomoze.....a nie tak kvapky-fenistil.... 🙂 😉
je mi luto,ze sa ku tebe tak choval......vyfackam ho 😀

cil
15. jan 2009

Ahojte, aj mojej malej sa dnes urobili na lickach take male vyrazticky, natrela som to calciovou mastickou, tak som snad urobila dobre.

hankky
15. jan 2009

hej hej, som pozerala do spravy a vola sa to seboroicka dermatitida a potom som hladala na nete co to vlastne je 😀 Calciovu mast na tvar uz mam kupenu a na vlasky mame davat salicylovy olej, ale ten je na predpis. Zajtra ideme k pediatricke na kontrolu co mala zvysenu teplotu tak to dam predpisat 🙂
Jo a dnes ju aj vazili...ma 4880 g 😎 Prave som na nu pozerala zhora lebo zaspala tak ze lezala chrbatikom mne na bruchu a mala som super pohlad...videla som len tucncke licko 😀

ddmoxy
15. jan 2009

aj my mame ten olej...mala som ho bez predpisu za vyse 7 eur!!!!!

mimi16
15. jan 2009

ahoj ibi.tak nasa mala si stale pyta papat aj ked ju nakojim,je taka nespokojna a malo spinka.takze nam doktorka poradila,ak tesne po kojeni vypije viac ako 30ml tak je este hladna,no a mala vypila na jeden sup 60ml.tak sme okrem materskeho zacali trosku pridavat aj umele no a hned to vidno ze je spokojnesia a spi aj tri hodky.ja nemam take stastie aby mi mliecko vyslo aj na uskladnenie,ty to mas super.tak koncim,mala je uz hore.papa

cherry01
16. jan 2009

ahojte. Na ambulancii pre rizikových novorodencov treba dlho čakať? alebo sa objednať presne na hodinu?
Ja s mojimi dvojkami a ešte cesta hodinová..no neviem

ddmoxy
16. jan 2009

nemas to napisane v prepustacej sprave babatiek.?..ja som mala aj datum aj cas...my sme vobec necakali.nikto tam nebol....

cherry01
16. jan 2009

mimi, ten istý problém som mala aj ja..musím prikrmovať..a už sa mi stráca mlieko uplne

ddmoxy
16. jan 2009

cherry....a neodsavas mlieko?ked budes po krmeni aspon niekolko krat denne tak by sa stratit nemalo....a pijes vela??aj to moze byt problem....

hankky
16. jan 2009

ahoj cherry, my sme boli vcera....v prepustacej sprave som mala datum a cas kedy mam prist. Boli sme tam hodinu aj s USG 😉

bebebrumik
16. jan 2009

ahojte.ja som tu nova 🙂 tiež som rodila a ešte budem rodit v nem.KE-Šaca. Prvý porod - no, s odstupom času (nie velkým 😉 ) už to až tak negatívne nepreživam, teším sa z babatka a ešte sa budem, ak všetko dobre dopadne z druheho. Ale nie všetko bolo zle a nie všetko super.

lilly
16. jan 2009

ahojte, preco skoro vsetky chodite do poradne pre rizikovych novorodencov? 😕 My chodime len k svojej lekarke a akurat raz sme boli s klbikmi a nikde inde.

hankky
16. jan 2009

lilly, my sme tam boli preto ze som mala zvonovy porod a mala sa po narodeni nevedela nadychnut tak ju predychavali ambuvakom a bola 6 hodin v inkubatore.
Ale vsetko je v poriadku a uz tam nemusime ist. V utorok ideme este na neurologiu tak mam malu dusicku ci vsetko bude okej a myslim si ze tam budeme chodit pravidelne na kontroly.
Este sa chcem opytat, som porovnavala tie tlaciva na nete. Co je potvrdenie od pediatra tak na novom tlacive hned na zaciatku su tri kolonky, z toho dve su ze ziadost o prispevok a dalsia ziadost o priplatok k prispevku. To mam dat potvrdit pediatricke dvakrat? alebo na jednom tlacive zaskrtnut obe "moznosti"?

lilly
16. jan 2009

ja som to potvrdenie mala len k priplatku k prispevku, takze som zaskrtla len tu poslednu moznost. O prispevok som ziadala hned po porode spolu s pridavkom na dieta a tam to potvrdenie nechceli odo mna.
Volala si aj na upsvar? /inac moj zamestnavatel pred MD 😉 😀 len ja som robila na financnom odd. tak v tychto veciach sa vobec nevyznam/

cherry01
16. jan 2009

hankky,ddmoxy...ja som blbá...fakt mám čas v prepúšťacej správe... 😅

lilly, ja preto, lebo sa mi narodili na 37tt a Kristínka bola trocha potlačená v brušku..tak jej kontrolujú svalstvo na krku, mala ohnutú hlavičku na jednu stranu..asi celé tehu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre