Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

traktor
2. jún 2009

hej, a vcera mi v saci povedal doktor, ze uz nemusim chodit k svojmu, ze uz budem chodit len do sace

siu3333
2. jún 2009

tak moja doktorka sa vola Kanabova v novej nemocnici je...

jjeanny
2. jún 2009

traktor - pozeram , ze ty mas uz tri krasne deticky a stvrte na ceste , to mate doma pekne veselo 🙂

lenka0
2. jún 2009

ahojte kocky som tu nova,ale niekedy si citam vase temicky. Som na zaciatku 31tt a tak to vyzera,ze pojdem rodit do sace. Viete mi povedat ci je pravda,ze je to tam v pohode aj co sa tyka pristupu personalu,aj izeb. dajte mi vediet ak nieco dobre viete.dakujem

traktor
2. jún 2009

lenka ja budem rodit v tejto nemocnici prvy krat, a rozhodla som sa pre nu prave pre ten super pristup doktorou aj sestriciek... paci sa mi ako je tam peknecisto.... hoc teraz budu prerabat novorodenecke aj porodne saly, no co uz, ked chceme rodit v lepsom 🙂

traktor
2. jún 2009

jjeanny no mame veselo, mi sme povodne planovali 3 deti a takto to dopadlo 😀 . ale velmi sme sa potesili / dievcata, ze budu mat koho kocikovat - u nas v dedine je teraz velky hit poziciavat si babetka a kocikovat, nase nemusia mi sme si urobili svoje 😀 , a patko preto , ze bude mat brata.

jjeanny
2. jún 2009

lenka - som prvorodicka, ale rozhodla som sa pre sacu , hlavne pre to , ze som pocula pozitiva, mas moznost si priplatit aj za nieco lepsie . A kedze je to moj prvy porod, a neviem co a ako robit pri ani po .. tak verim , ze prave v tejto nemocnici budu so mnou jednat trocha ludskejsie, aj ked clovek si precital uz aj nejake negativne skusenosti. Dokonca ani dialka ma neodradila, predsa, Rastislavova ci Nova nemocka su blizsie .. no proste, verim,ze ma nesklamu 🙂
traktor - mat velku rodinu je pekne , ale urcite aj narocne v dnesnej dobe, preto fandim 🙂 mozno sa aj ja raz na to odhodlam

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jjeanny
3. jún 2009

adandys - kvoli kratkozrakosti si rodila planovanou sekciou? Pytam sa .. pretoze aj ja som kratkozraka , nosim väcsinou kontaktne sosovky, ale do nemocnice vezmem iba okuliare. Je to nutnost takto rodit , ak poriadne nevidim? 😨

jjeanny
3. jún 2009

asandys - uz som si mrkla vedlajsiu temu , tak radsej zajdem k ocnemu 🙄

siu3333
3. jún 2009

ahojte vcera som si kupila tie poporodne nohavicky,ale tie co sa daju prat,,prekvapila ma cena ale co uz 😀 😀 😀 😀
inac aj ja ked som rodila v saci personal bol dobry jasne,ze sa tam nasle nejaka sestricka harpia 😀 😀 😀 ale to vsade je nejake výnimka...a tie co upratovali su zlate,,,raz som si ju pomýlila so sestrickou a jej som sa opytala ci moze prist manzel na izbu ku mne a ona nech sa opytam sestricky 🙂 🙂 🙂 🙂

traktor
3. jún 2009

siu ahoj za kolko si kupila tie pratelne gatuse? m na vysli okolo 30 korun jedny a kupila som v lekarni

lenka0
3. jún 2009

ahojte "traktor"dakujem za odpoved ja tam nemam vybaveneho ziadneho lekara,ale verim ,ze sa tam o nas dobre postaraju.Aj ja sa chystam na ocne aby ma uistili,ze mozem normalne rodit.Kocky este jedna otazocka na izbach su aj wc,sprchy.Ma niektora termin OKolo 29.7.tak by som mala rodit,ale moze to byt aj skor kedze mi zistili geztozu.Uz aj ja si zacinam pomaly kupovat veci do porodnice. 🙂 dakujem za rady je to moje prve babo a velmi sa tesim.Drzim vam palce aby ste boli coskoro stastne maminky 😀

misha666
3. jún 2009

ahojte kocky... ja som rodila v saci pred dvoma mesiacmi...a fakt ked ma niekto pochobnosti kam ma ist rodit ja vrelo odporucam sacu...nemam vobec ziadnu zlu skusenost... personal , doktori, sestricky boli uzasny... mna odrodila dr.Vargova... je mladucka ale je super pri siti sme sa aj zasmiali 😀

traktor
3. jún 2009

misa a mala si ju vybavenu ci si isla na blint? ja sa sitia nebojim, mna ked sily pri malom tak som telefonovala s rodinou , ze uz som porodila ... 😀

cka
3. jún 2009

Lenka0, kratkozrakost nie je indikacia na cisarsky porod, uz ani dioprtie c. 10, ako mi povedal moj lekar, lebo sa ma pytal, ze ake mam ja, a ja mam skoro 4, a povedal, ze niekedy by to bolo, ale teraz uz ani 10 nestaci. Iba ak si mala laserom operovane ocka, tak vtedy by si mohla ist na sekciu. Ale ty asi nechces.

Siu, ja som kupila tie gatuse za cca. 15 sk, sa mi zda. Neviem. Ale mam iba 3ks, a potom snad uz nasadim take moje, a rovno vyhodim, nebudem nosit domov taketo. A ak by bolo malo, tak myslim, ze dole pri recepcii je lekaren, a myslim, ze bude dost dobre vybavena, tak tam poslem draheho kupit, ked nieco chybne.

Bianocka...este si domka?? Ja este ano, hoci dnes osm mala rano nejaky ruzovkasty vytok, myslela som, ze to hlienova zatka, ale akosi dalej nic sa nedeje. A predsa, moj doky je v Prahe, takze cakame s prekrizenymi nohami, kym sa nevrati. 🙂)

traktor, ten vyter na streptokoka ti robil dosedla? Sa ho musim spytat. 🙂). Bo ja som tiez nie na cistom, ci mi to spravil moj obvodak, ale nebudem sa cudovat, ak nie. Je to curo. 🙂

cka
3. jún 2009

traktor, mne doky povedal, a mame toho isteho, ze nech sa nebojim, ze mi nieco da od bolesti, ak bude treba, ze to je normalne, tak sa neboj. Uz ked taaam budeme, tak uz to mame za sebou, nie??? 😎 😎

traktor
3. jún 2009

cka ja sa praveze nebojim, uz viem co ma caka, a ako som pisala, ja som pri siti telefonovala s rodinou, ani som necitila , ze ma siju.... 😀 . ten vyter som spomenula dosedlovi / onsi na tom veeeelmi zaklada aby bol/, zenemam, tak hovoril, ze uz nemam ist ku svojmu doktorovi, ale v pondelok mam prist a miho urobi... a keby som nahodou dovtedy zacala rodit, tak mam len povedat , ze ho nemam, a oni mi pichnu preventivne antibiotika...

traktor
3. jún 2009

cka, tebe dal tiez tu karticku so zoznamom co treba do nemocky?

cka
3. jún 2009

oki, traktor, tak sa spytam aj ja, ze co a ako. Ci vidi vo vysledkoch od mojho obvodaka, ci mi ho robil alebo nie. Dakujem za info. 🙂

siu3333
3. jún 2009

ahojte tak ja som ich kupila v zdravotníckych potrebach skoro za 2 eura/TIE GATE/ 😠 😠 😠 preto sa mi to zdalo nejako vela,,,ja budem mat vysledky uz v piatok som hrozne zvedava,ze ake budu 😅 😅 😅 ale inac ako tu citam tak ty obvodaci si nejaký čudný nerobia si svoju pracu tak ako v saci doktori..samozrejme,ze su aj výnimky...

ja sa bojim tych kontrakcii a klistíru 😀 😀 😀 😀 neznasam to...samotný porod ked uz si na tej koze tak uz viez ze este par minut a uz ale tie kontrakcie mozes mat aj cely den....

a uz mate vsetko pripravene pre babetko?mysli saty vyzehlene a tak..bude pouzivat niektora s vas olivovy olej na babetko po kupani?ja som ho pouzivala pri simonke a budem aj teraz...samozrejme,ze s lekarni kúpení...ja som jej na zaciatku pokupila Gonson a mala alergiu na to...a mama poradila nech jej davam toto,ze ona to pouzivala pri nas a bolo to super tak som pocuvla a budem aj teraz...a mam rada znacku nivea tak este aj toto...

lenka0
3. jún 2009

cka dakujem za info.Ja by som chcela rodit normalne pomocou epid.najradsej lebo sa bojim ci bolest zvladnem aj ked vysledok stoji za to ked uvidite svoje babo.Kocky ked budem v 36tt tak mam len ist do sace na gyndu a povedat,ze rada by som tam rodila,alebo ako sa to robi.Viem,ze mesiac pred porodom uz chodim na kontoli tam kde chcem rodit.poradte mi dakujem 😎

misha666
3. jún 2009

traktor...nemala som ju vybavenu mala vtedy prave nocnu sluzbu.

jjeanny
3. jún 2009

Ahojte,
Siu - na tie "gate" sa chystam aj ja .. ale skor som rozmyslala,ze kupim tie jednorazovky . A co sa tyka toho klistiru je to az taka hroza?

A pre babo mam veci pripravene tak na pol , minuly tyzden sme boli kupovat kocik aj postielku .. to je hroza , ake je to dnes vsetko drahe, mam uz aj nejake oblecenie pre babo, ale myslim,ze vela veci dokupim az po narodenii..aj ja som pocula , ze prave olivovy olej je pre babo to naj, tak vyskusam

siu3333
3. jún 2009

lenka skus tam zavolat,,ale pockaj uz si tam bola na prietoky?lebo ak tam budes rodit,tak aj na prietoky tam musis ist,nejako som nepostrehla ze v ktorom si tyzdni,,lebo to sa robi medzi 30 az 33 tak nejako..a ked chces cislo tak chod na stranu 62 tu na tejto teme a tam sme o tom pisali neviem ci sa nemusis objednat aj na tie prietoky...ale musis ti dal listok tvoja gynekologicka aspon mne dala...

cathuska
3. jún 2009

ahojky cka, traktor a siu..to vsetky rodime u dosedlu? 🙂 ja az posledna z Vas, ale uz na ten porod zacinam mysliet stale intenzivnejsie, uz som posledne dva dni dokupila uplne vsetko pre malinku aj seba, aj tie sexy gate 😀 akosi ma pochytilo, take to, ze "co ak"...
cka> ozaj a k tym dioptram, ja mam -5.5 a som si myslela, ze je to indikacia, ale aj mne dosedla povedal, ze vyska dioptrii nie je dovodom na cisarsky, ale ze treba presetrit ocne pozadie, stav sietnice a tak, tak sa chystam za Dr Svatovou tam na ocnom v Saci, nech mi kukne ocka, v pondelok tam idem a tak uz na dalsiu konzultejsn z dokym donesiem aj ten vysledok, verdikt od ocnej..
Nuz, ale asi je lepsie rodit klasicky s epiduralkou ako cisarskym..kamosky tak hovoria, ale zase dosedla robil svojej zene v oktobri cisarsky aj ked nemala na to indikacie, tak mi povedal, tak neviem....

lenka0
3. jún 2009

jjeany,traktor,Ak budete mat potom cas dajte vediet ake to tam bolo.A vy idete na norm.izbi,alebo na nadstan.Drzim vam palce 😀

siu3333
3. jún 2009

ten klistir je taky neprijemny 😒 😒 😒 😒

ja neviem u koho budem rodit,,chcela by som toho Lendaka,ale on neni isty cize asi kto bude mat vtedy sluzbu...

cathuska
3. jún 2009

ahoj siu, juu nad klistirom som sa este ani nezamyslala, ale uz som zacala aj ja... 😕 ani si to neviem predstavit pri tom vsetkom este aj klistir.. Takze tiez v Saci budes rodit? Potom daj vediet, ze u koho, aj ked kazda kamoska co v Saci rodila, rodila u niekoho ineho a vraj vsetci su tam velmi fajn, aj lekari ale aj sestricky..tak dufajme, ze to tak bude aj v nasom pripade.. 🙂

traktor
3. jún 2009

tak ja mam nakupene a pripravene veci uz davno 😀 , ja chcem mat vsetko skoro.... 😀 , s kozmetiky ja pouzivam radu s bubchern a to uz 13 rokou, pouzivala som ju pri vsetkych detoch a som velmi spokojna, gate do porodnice som si kupila v lekarni v Tescu, tam mi poradili aj tievlozky do porodnice,,, neviem ci som pisala, ale ze oblecenie pre babetko nemame nosit , ze tam davaju ich sterilne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre