Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

marcelko3112
5. jún 2009

cka, bianocka, ved presne ako pise cka, ze vyskusate a uvidite, ja tiez mam len odporucanie od kamosky tu do starej nem. (byvam za rohom, takze blizko) a chapem cka ze tiez z kvp to mas blizucko, a lekar sa da predsa vzdy zmenit.. 😉 bianocka tiez som proti antibiot., ked som chora, dam si cesnak, cajik a som zdrava 😀
ano s tou cakarnou som pochopila, tiez som to tak myslela 😎
O ockavaniach vravela o patvakcine, ze je proti, ale ze podla zakona je povinna ockovat, tak to musi robit, to sa mi nelubilo a vravela tam par prikladov ze niekto bol zaockovany a aj tak ochorel.. proste neviem preco nevravela nieco pekne, prijemne, napr. ako sa starat o babo ked prideme domov, ake vysetrenia ho cakaju a tak pod... that´s all .. tak ale radsej vediet dopredu a byt pripraveni no nie, tak ako aj ty si spominala o prerabke v saci.. tak tiez som cely den premyslala.. ja mam termin 23.6 takze sa tomu nevyhnem, ale budem aspon pripravena na chaozz 😖
cka takze o chvilu rodiiiiiiiiiiiiis juuuuuuuuuuuj drzte sa!!! 😅

cka
5. jún 2009

evkaaaaaaa....help meeeee, chod za mnaaaaaa 😀 😀 😝

marcelko3112
5. jún 2009

hehe ti daam ze za teba, ja oddychujem este na Domasek last vikend ty to budes mat uz za sebou kocka a ja pred sebou, este potrebujem potriedit fotky, potom cas nebude, postavit postielku a tak, takze nech si bambulka hovie este v brusku tie 2tyzdne a o chvilu budem len tisko zavidiet ze to mate za sebou 😵 😎 to zvladnes tak ako vsetko!!! 😝

marcelko3112
5. jún 2009

..domaske .. som myslela 😀

traktor
5. jún 2009

siu a ake antibiotika ti daly? ako dlho si po stere cakala na vysledky? ja idem v pondelok, tak dufam, ze vsetko bude ok...

traktor
5. jún 2009

cka nadych, vydych.. 🙂 drz sa ... uz si v nemocnici ci este doma?

traktor
5. jún 2009

cka ked budes mat silnejsie kontrakcie tak nelez, radsej sa prechadzaj, klakni si na styri, sadni si na WC...len nelez, budes to mat lahsie.....

bianocka
5. jún 2009

Siu> to sa cudujem, ze Ti dali antibiotika, mne doktor povedal, ze aj keby som streptokoka mala, nedava sa nic, az tesne pred porodom (cca 4 hodiny) infuzia s antibiotikami. Neboj sa ale nic, ved ja som citala, ze streptokoka ma asi 40% tehotnych zien. Dolezite je len to, aby Ti nezabudli dat pred porodom infuziu.

Traktor> na vysledky sa caka 5 dni, tak mi doktor povedal. Nechapem, preco tak dlho... Ja som sa bala, ze kym budem mat vysledky, tak porodim 🙂

traktor
5. jún 2009

mne hovoril, ze keby som este namala vysledky a zacala rodit, task antibiotika pichnu preventivne, ze to sa berie tak , akoby som streptokoka mala... len mne budu musiet nejake ine dat, pretoze ja som silno alergicka na penicilin

cka
5. jún 2009

evka...no ved prave, ze budem to mat za sebou, ale to este potrva. Ale co uz.
Traktor, som doma, este nemam tak casto, teraz je to tak kazdu hodinu, sa to zhustilo z dvoch na hodinu cca. Takze uvidime. Moj drahy stale v praci, musim ho uz dotiahnut, nech sa tiez na mne pokocha 🙂 A inak, prechadzam sa, alebo este sadnem na fitloptu, a to je ina sila. 🙂)
Bianocka, ja som sa tiez pytala na streptokoka, ale nastastie ja som mala neg. ster, takze pohoda.

traktor
5. jún 2009

tak dost dlho sa caka ked pojdem v pondelok, tak budu dakedy v piatok, nedajboze dalsi pondelok, tak len aby to uz nebolo zbytocne... 😅

siu3333
5. jún 2009

mne ho brali v utorok a dnes uz boli vysledky,,asi vsade je to inac...berem AUGMENTIN...tak mne povedala sestricka ze sa to musi preliecit teraz aby pri porode som bola uz v pohode...

a ked sa preliecim tak aj tak pri porode dostanem infuziu?

traktor
5. jún 2009

nie aspon mne tak bolo povedane, pri porode vtedy, ked by ti nestihli dat vysledky, a nevedeli by ako na tom si...

siu3333
5. jún 2009

som s toho mimo,,,,ale opytam sa pre istotu co ak sa to vrati,,ci myslite ze sa berie este raz vyter?lebo k tej gynekologicke uz nemam ist

marcelko3112
6. jún 2009

ahojte, nejak tu uz dlho nikto nic neprispel, cka a bianocka ako ste na tom, uz rodite?????? Myslim na vas.. dajte vediet ci ste stale 2v1, ale mam pocit ze uz sa to zacalo... drzime palce 🙂

amy14
6. jún 2009

ahojte kočky,
dlho som na modrom koníkovi nebola,ale kedže sa termín porodu blíži čím dalej tým rýchlejšie,tak som si prešla túto tému a dosť ma zaujala,nakoľko aj ja som si vybrala šacu,kedže aj kámošky si ju pochvalovali....
ale nevedela som o prerábke,čo ma dosť zaskočilo,ale ja som si už zvykla,že na mna vždy tieto veci vyjdú,ale nejako to dúfam prežijem a nebude tam chaos....
ja mám termín 1.7. a mojím lekárom je Richnavský, ktorý je veľmi milý a som spokojná....
jedine mám obavy kvôli pozitívnemu streptokokovému výteru,ale ja mám už od 16tich problémy,tak ma to ani neprekvapilo,lebo všetky výtery mi vždy vyjdú pozitívne.....len nesmiem zabudnúť im povedať, že som alergická na penicilín...
ja som sa rozhodla pre klasický pôrod a epi si dávam ako takú zálohu,ked to bude dlho trvať,lebo som prvorodička...
som rada, že som si tu našla aktuálnu tému a s užitočnými radami...
držím vám všetkým palce....papa

marcelko3112
6. jún 2009

ahojte este tehulky, poslusne hlasim ze CKA uz je mamkou 🙂 , (snad sa nenahneva ked to tu zverejnim, ale chcem sa o tu radost s vami podelit co ju poznate), takze Miska sa narodila dnes 6.6.09 (pekny datum cka)
o 9,55 a ma 3300g a 49cm. BLAHOZELAME!!!! juj ako ti zavidim cka, 😎 tesime sa spolu s vami, drzte sa, vela zdravicka prajeme a som zvedava ako to prebiehalo.. 🙂

amy14 aj ja som pri Richnavskom a tiez sa mi pozdava, je sympatak, tak uvidime.. a s tou prerabkou, no co uz narobime, ved tych par dni nejako zvladneme ze?? 😉

jjeanny
6. jún 2009

Ahoj Amy - tak sa tam , mozno, stretneme 🙂

juuj,tak CKA to uz ma za sebou 🙂 🙂 tak to jej fakt blahozelam .. musi byt stastnaaa mamina a tiez som zvedava , ako to vsetko zvladala .

siu3333
6. jún 2009

gratulujeme cka 😵 😵 😵 😵

bianocka
7. jún 2009

Tiez srdecne gratulujem a tichucko zavidim 😵 Snad Ta tam este stihnem, Cka 🙂

traktor
7. jún 2009

vsetko len to naj , naj , naj, nech ste zdravy, krasny, a mate vela mliecka 🙂 😀

siu3333
7. jún 2009

ahojte....fuuu mam dost vcera sme zabíjali prasiatko a som mtrva 😒 😒 😒 ale tiez mate taky pocit ako keby vas nieco pichalo zo spodu?lebo ja uz 4 den... 😲 😲 😲 😲

jjeanny
7. jún 2009

ahoj siu , som to mala asi pred dvoma dnami , ale bolo to len chvilkovee .. tiez uz vnimam kazdy jeden pohyb a zmenu a pichnutie a neviem co .. ze ci nahodou nerodiim skor 🙂

cathuska
7. jún 2009

ahojky 😉 tiez sa pripajam ku gratulaciam cerstvej maminke, jaaaaj, kedy to pride na nas ostatne ? 😀 a jjeanny, presne to sledovanie sa doverne poznam, 😅 dnes som sa vylakala, ze mi zacala odtekat plodovka, som uvarila obedik, sme sa s mm napapali a potom som citila, ze daco zo mna vytieklo a sup kuk a veru take priesvitne cire bez zapachu ako ked voda...tak neviem, ale dala som si vlozku a uz sa to neopakovalo..hmm...nuz uvidime...

jankaborka
7. jún 2009

cathuska:ahoj mame podobny termin,ja mam od 24-28.7.,tak sa mozno stretneme 😀

siu3333
7. jún 2009

ze vraj to pichnutie znamena,ze krcok sa pripravuje na porod,ale to mozme citit este aj mesiac 😵 😵 😵

a uz sa niekedy citim ako hypochonder vsetko ma boli a to palenie zahi tak to vedie 😲 😲 😲

cathuska
7. jún 2009

Jankabarborka😉tak budeme mozno fučať spolu🙂 ako sa citis? Mas vybrateho porodnika? Ja som u Dosedlu.

cathuska
7. jún 2009

Siu3333 ahoj😉>no tak mna pichlo prvykrat dnes,tak dufam,ze ta krckova priprava bude trvat aspon 4 tyzdne.

siu3333
7. jún 2009

ano to moze trvat aj dlchsie,ale musis sa setrit aspon tak my bolo povedane...cathuska,,,neboj rodit este nejdeme 😵

jankaborka
7. jún 2009

cathuska,no tak to mas pravdu ze mozno budeme fucat spolu 😝 snad to prezijeme,ja uz viem do coho idem 😖 tak by som to uz chcela mat za sebou,ja budem rodit u Tomasu.uz si volala do Sace?tak okolo 18teho si tam chcem zavolat ze sa objednam do poradne.a kde vas to vlastne picha?mna picha uz 2mesiace zo spodu ako nie brucho ale v rozkroku 😅.Aj vitana ma taky ter 😅 min ako my s 😅 😅 nad nebudeme lezat na chodbe,bola som tam v piatok a to ti poviem olo tam okolo 2é tehotnych mamin v cakarni,to je ale baby boom.a ty ako sa citis?inak chcela by som porodit skor,najlepsie by bolo 16.7,lebo prva dcera je vtedy narodena

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre