Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

bianocka
12. jún 2009

Aj ja som uz vyskusala vsetky zarucene "spustace" porodu a nic 😀 Aj tak to pride vtedy, kedy ma (alebo mi pomoze doktor s vyvolavackou 😉 )

Traktor> toto myslis? : http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...
Toto som nasla uz davnejsie, ale v tom fore, co je pod tym, som nasla, ze ta info je neaktualna a ze je to viac. Ale mne je to v podstate jedno, aj tak ju chcem 😅

cathuska
12. jún 2009

🙂traki, si ma pobavila tymi vyskusanymi metodami😉ze tazke vedra a tak🙂 zeby fakt maly nechcel ist von? Nuz je bystry, vie ze mu je v brusku fajne,aj vonku bude,ale v mamkinom brusku je to asi iné cafe😉 mna uz chyta zvedavost,ze kedy to pride. Hm,asi prvorodicky to vseobecne prezivaju burlivejsie,ze ci pána,co nas to vlastne caka. No jó...

traktor
12. jún 2009

bianocka hej toto som myslela, ale mam pocit, ze som tu sumu videla aj na nastenke v nemocnici.ja idem v pondelok mrknem / alebo sa opytam/ a potom vam napisem....

bianocka
12. jún 2009

Traktor> dufam, ze v pondelok uz tuto info nebudem potrebovat, lebo budem po porode 😀 Si verim, co? 😎

cathuska
12. jún 2009

Bianocka🙂 drzim palce a prajem ti nech uz konecne nie 2v1, ale 1v1 x 2. 😉

lilly
12. jún 2009

ja som za epi platila 3950sk, no mozno to uz trosku znizili.. no ale to bola jedna z najlepsich investicii aspon pre mna 😵

siu3333
13. jún 2009

ahojte dnes som bola v optime a vydela som DR.Totha a vyzeral ako keby aj on bol tehotny 😀 😀 😀 ma poriadne brusko 😀 😀 😀 😀 asi aj on pojde na vyvolavacku 😀 😀 😀

ale ked sme boli vcera tiez v optime normalne som nevladala chodit,,ako keby ma nieco tlacilo so spodu 😖 😖 😖 az som sa zlakla,ale preslo to... 😖 😖 😖

steva
14. jún 2009

ahojte.tak ja som rodila v Saci pred mesiacom a epidural stoji 132 euro.drzim vsetkym palce na bezbolestny porod a hlavne zdrave deticky. 😵

jjeanny
14. jún 2009

siu,prosim Ta , na ake cislo si volala , ked si sa objednavala na prvu poradnu do Sace? dakujeem..

siu3333
14. jún 2009

ahoj jjeanny dam ti cislo aj na ultrazvuk a aj do tej poradni...ze vraj tam sa nemusis objednat,ale radsej zavolaj,lebo ked nezavolas tak ti povie sestrcika,ze si mala zavolat...tak na ultrazvuk alebo prietoky cislo je 055/7234184 a na tu poradnu 055/7234212,,,,,,

jankaborka
14. jún 2009

ahojte,Bianocka tu uz 2 dni nebola,myslite ze uz porodila???????
cathuska:ako sa citis???ja nic moc,ledva sa gulam

cathuska
14. jún 2009

Ahoj Jankaborka😉 nuz mozno Bianocka fakt porodila,juj,mat to tak uz za sebou... Nuz,citim sa tiez nijako extra dobre,uz mi brusko tiez prekaza a aj chrbatik zacina pobolievat (esteze mangelik pomasiruje) a kazdy den si cez den vzdy musim pospat,zaznamenavam znacne zvysenu unavu. Plus ma sem tam aj pichne dole,a sa mi zda,ze mi hlienova zatka odchadza,nuz ale do polovice jula by som rada udrzala malinku v brusku🙂 dnes sme boli s mangelom v prirode na domceku,tak mi to prospelo,ten kyslik. Kedy mas dalsiu poradnu? Ja mam o 2 tyzdne,ale este mam dokymu cinknut,urci mi presny termin.

cka
15. jún 2009

Ahojte kocky....

ano, Jankaborka, bola osm to ja, ale ktora si bola ty, tak to neviem. TO bolo vtedy, co tam vela zenskych sedelo na lavicke pri vzdycharni??? Viem, ze tam bola taka blondynka v bielom pyzamku, potom este dve holky. No neviem.

Kocky...dakujem pekne, ano, uz sme doma, ale pustili ma az vo stvrtok, a to iba na ziadost dr. Dosedlu. Nakolko som bola pri vystupe zavolana na ultrazvuk, dr. Tomasu zistil, ze mam malo stiahnutu maternicu, a ze ak sa to do zajtra nezlepsi, tak ma musia cistit, a spravit kyret. Takze ja som sa hned vyplasila, zistila som si, ze sa to robi pomocou narkozy, tak som hned volala Dosedlovi, cela nestastna, uplakana, ze chcem ist domov, ze som na konci s nervami, ze najprv mala a zvyseny bilirubin (streda 220 hodnota, stvrtok rano 180), takze v stredu nas nepustili kvoli nej, hned som ju dala na slniecko na chodbe, stiahli sme hodnotu na 180, a vo stvrtok rano nam oznamili, ze mozeme ist domov. Ale kedze som bola na tom ultazvuku, tak mne zasa pre zmenu zakazali ist domov. Takze muka. Des a hroza. Som myslela, ze sa zlozim.
Takze dr. Dosedla, moj porodnik vybavil. aby ma druhy doktor, co mal sluzbu, dr. Toth mohol pustit domov s tym, ze to doriesime ambulatne s dr. Dosedlom. Takze nas predsa vo stvrtok pustili, skor na moju ziadost a prosby, ako pre zdravotny stav. V sobotu sme boli na ultrazvuku, stale to nieje ok, nerozumiem tomu, tak mi doktor Dosedla prstami rozrusil krcok maternice, tak si viete predstavit, ako som tam jojkala, tyzden po prirodzenom porode. 🙂 Ale potom som si povedala, ze som riadna padavka, radsej vysetrenie zospodu ako narkoza. A tak stale krvacam, dufam, ze je to dobre, a v stredu mam prist znova na vysetrenie zospodu. takze veselo, ktora si to chce vymenit, nech sa paaaci. 🙂))

cka
15. jún 2009

No a inak, mala je uzasna, krasna, velmi sme stastny, aj mi pobyt doma urcite lepsie prospieva, ako v nemocnici. Hoci tam nieje zle, ale to viete, chcete uz byt doma, s manzelom, mne prisla aj mamka pomoct, kedze nebyva v KE, tak tu chodi malo, moji rodicia byvaju daleko, takze som bola nestastna, ze ona je doma sama u nas, a ja v nemocke. Takze zienky, zelam Vam vsetkym, aby ste co najskor po porode mohli utekat domu k svojim najdrahsim.
Paaaa, zdravime ja + dcerka Michaelka, ktoru sa prave snazim uspat. 🙂 Ale ona je potvorka, stale pozera tymi ockami, kde sa co deje. 🙂

bianocka
15. jún 2009

Caute kocky, ja som stale tu ☹ Casto mi teraz vypadava MK, tak akosi som nemohla nikdy napisat...

Vcera som bola na kontrole, v nadeji, ze uz si ma tam necha... Ale nic. Ze nic nenasvedcuje tomu, ze by sa porod rozbiehal. Na 1 prst som otvorena uz skoro 3 tyzdne a takto je to odvtedy konstatne.

Takze cakame dalej. Ked neporodim do konca tyzdna, tak mi da vyvolavacku, len dufam, ze to vtedy neskonci sekciou, lebo povedal, ze sa to moze stat, ze ked sa vyvolavacku, kontrakcie pridu, ale otvorit sa nemusim a museli by robit cisarsky. Nechcem to nijak silit, ale nechcem ani prenasat. 😖
Ked to uz na mna pride, urcite Vam dam vediet, budem mat net aj v porodnici na notebooku (ved 5 dni bez netu by som ako vydrzala 😀 )

Cka, gratulujem este raz, tak ja ako vidis zacinam prenasat... Tak ale ako ma byt, tak bude...
Napis trosku viac o porode, ako to prebiehalo a tak 😉

siu3333
15. jún 2009

cka gratulujeme este raz 🙂 🙂 🙂 🙂

bianocka ja som si uz myslela,ze uz rodis,,,,a ako pozeram stale nic,,,ja asi dopadnem tak isto,budem otvorena mesiac na 1 prst.

traktor
15. jún 2009

ahojte, tak som dnes bola na kontrole, ster ok, prietoky ok, len menej plodovky a som otvorena...tak sme prisli dat maleho domou spat a idem naspet... takze dufam, ze do rana to mam za sebou... 🙂

bianocka
15. jún 2009

Traktor> Tak Ty ma fakt predbehnes? 😲

siu3333
16. jún 2009

traktor drzim palce aby vsetko bolo ok 😉 😉 😉 😉 juj tu sa rodi v plnom prude,prv cka teraz traktor a mala by nasledovat bianocka 🙂 🙂 🙂 🙂

cathuska
16. jún 2009

Bré ranko😉 tak a mame tu dalsie bejbinko!🙂 v teme Julovky som sa docitala,ze Traktor dnes rano o 6.30 porodila Mateja🙂 3200g, 50cm. Tak Traki, uz to mas za sebou. V dobrom zavidim a gratulujem, nech ste zdravucki a spokojnucki 😉 ak sa Ti bude chciet tak nam potom popíš ako prebiehal porod a tak.

cka
16. jún 2009

ahojte kocky
pisem s malou na rukach, akosi mi nechce zaspat sama v postielke, hoci ziva o dusu.
Takze porod vas zaujima.....neviem co o nom. Manzelik ma priviezol o 23 hod v piatok do sace s kontrakciami kazdych 5 minut. ked ma vysetrili, a zistili ze som nca`1 palec, tak manzela poslali domov a ja som ostala. Dali mi injekciu, ze vraj od bolesti, a bud sa porod urychli abo spomali, a ze si mam pospat. No ale spite s kontrakciami. Takze ja som nespala celu noc, prechodila som ju po vzdycharni, dve zenske spali jedna radost. Rano ked videli, ze som na jeden palec znova, som pytala, nech zavolaju Dosedlovi, alebo mu zavolam ja. Tak mu volali, a povedali, ze musim rozbehat na tri palce. Tak som sadla na loptu a skakala. Teda skakala som celu noc, ale nic nepomahalo. O 8 rano som bola na 3 palce, pichli mi epidural, a vtedy dosiel aj Dosedla z domu. Lezala som uz na sale, nic necitila, kecala som s asistentkami, zlate zenske. Dr. palcom roztiahol krcok na 7 palcov, takze o pol 9 som uz bola na pol ceste. Kazal vstat zo stola, aby som este posedela na lopte. Tak mi pomohli vstat, oxytocin napichnuty, trosku som sa potvrtela na lopte a potom o 9 hod som uz bola na 10 palcov. Ked dosla anesteziologicka mi pichnut druhu davku, tak doktor povedal, ze rodime, ze uz netreba. Tak som rychlo volala drahemu, nech dojde, a on bol este v posteli. 🙂 Este medzitym mi doktor praskol plodovy vak, takze mi odtiekla voda. No a o pol 10 som zacala tlacit, cca. Pol hodky sa chystali, ale bolo to rychle. Nemohla som ju vytlacit, bola vraj v zakrute, a viete, prvorodicka no nevedela som, ako tlacit. Takze pomahali asistentky, ale velmi citlivo, fakt ma nic nebolelo potom. Ked zistili, ze je omotana snurou 1x okolo krku, doktor povedal, ze uz musi ist von, ze sa tam nema dobre, a ze pomoze zatlacit aj on. Vtedy ma nastrihol, trosku som zjojkla, ale ta bolest nestala za vela. Takze som zasa zatlacila a vtedy som citila, ako ju tahaju vonku. Fakt som nic ine necitila, ani to, ze na mna vsetci traja tlacia. Vsetko robili fakt s citom. No a ked bola vonku, bolo 9:55, asi tak 15 min. som tlacila, ale pupocna snura ju nechcela pustit vonku. Ukazali mi ju prehodenu cez doktoru ruku velku 🙂 ako tak visela a plakala, a hned ju brali aj detske sestry. Potom mi zacali odoberat krv na ceptru, podaril sa im vraj majstrovsky odber, okolo 130 ml, no a vtom mi napichli druhu davku epi a doktor ma zacal zasivat. Sem tam som nieco citila, ale nie velmi. Vtedy mi ju priniesli druhy krat, uz v perinke, ci sa neprisaje, ale nechcela, a vraveli, ze ju musia tak aklimatizovat do inkubatora, lebo je vystrasena z tej snury a je studena, takze mi ju donesu na izbu. Vtom prisiel drahy, stretli sa s nim na chodbe, takze mu ju dali do ruk, on si ju pomaznal, a potom ju odniesli. Manzela pustili ku mne na salu, ked ma dosili, a bol pri mne 2 hodiny. Pustili nam radio, chodili okolo po spickach a vobec nam nerusili tu radost z malej. Bolo to super od nich. My sme iba telefonovali a tesili sa. No a potom ma previezli na izbu, na sale sa ma este spytali, aku chcem, zistili, co je v ponuke, som si vybrala, a uz ma previezli na moju zvolenu. Manzel siel somnou.
Takze takto to bolo.... 🙂

cka
16. jún 2009

Traktorik....gratulujem, Matej je krasne meno...aj my sme chceli Mateja. Keby to bol chlapcek. 🙂 Nech ste obaja co najskor doma a len a len zdravucky.

siu3333
16. jún 2009

jej to je pekne cka....a ako to vyzera s tymi izbami?vydela si tam nejaky pohyb murarou?

traktor gratulujeme 🙂 🙂 🙂 🙂

cka
16. jún 2009

siu, nie ani nahodou, a tak ako pisala marcelko, este sa to potaha. Takze sup sup, rodit 🙂

siu3333
16. jún 2009

tak ja by som uz aj sla rodit,a teraz je to hrozne lebo sa oteplilo a potim sa ako slon 😖 😖 😖 😖 ako tie tyzdne pribudaju tak ja nevladzem...

siu3333
17. jún 2009

bianocka este si doma? 😨 😨 😨 😨

bianocka
17. jún 2009

Doma doma ☹ Akurat idem na kontrolu do Sace. Ale nevidim to nadejne, ze by som tam ostala... Absolutne nic sa so mnou nedeje. Nakoniec ma vsetky predbehnete 😀 No co, ako ma byt, tak bude... Drzte palce 🙂

A pripajam sa ku gratulacii Traktorikovi, hlavne nech su zdravi 🙂 Traktor, ozvi sa, ked budes doma 🙂

bianocka
17. jún 2009

Uz som zas doma, cakam dalej 🙂

siu3333
18. jún 2009

ahoj no ako?este ste sa nedohodli,ze ides na vyvolavacku?co hovoril bianocka

bianocka
18. jún 2009

Zatial nie, najskor v pondelok. Ked to do pondeloka nepride samo, tak mi tu vyvolavacku asi da... Povedal, ze zatial by do toho este nezasahoval, tak verim, ze to tak bude lepsie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre