Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

siu3333
18. jún 2009

a kedy mas druhy termin?

ja som dnes sla len kvoli vysledkam,a nakoniec my spravil opakovany vyter na toho streptokoka tak som zvedava na vysledky.... 😒 😒 😒 😒

bianocka
18. jún 2009

Nemam ziadny druhy termin... jediny termin mam 15.6., takze ked neporodim do pondelka, v pondelok mi asi vyvolaju, co bude 7 dni po termine, co je ok. Vraj ked je to do 2 tyzdnov po termine, tak to este ani nie je prenasanie, ze to je v termine, lebo termin je +- 2 tyzdne 🙂

A ved to je dobre, ze Ti robili znova na streptokoka, nie? Ked si sa vyliecila, tak Ti aspon tu infuziu nebudu musiet davat pred porodom.

siu3333
18. jún 2009

ano je to dobre,som rada,ze spravil opet vyter,ale my sme sa pred tyzdnom dohodli,ze ten kontrolny spraví uz v Saci,,,,a mu dnes hovorim,ze v stredu my mate spravit ten kontrolny vyter a on nevadi spravím aj dnes aj v stredu 😵 😵 😵

aha cize ty nemas druhy termin,,,aj ja som mala tyzden po termine a som sla na vyvolavacku...a teraz mam taky isty pocit,ze pojdem na tu vyvolavacku 😖 😖 😖 😖

amy14
19. jún 2009

ahojte,
chcem sa opýtať či niektorá z vás chodí k primárovi Dr. Richnavskému?
Ja mám termín 30.6.,ale už neviem poriadne chodiť, pretože ma všetko bolí od spodu a poslíčkovia už chodia každý den,tak uvidím na dalšej poradni v utorok ako na tom budem....

siu3333
19. jún 2009

ahoj ja k nemu nechodim 🙂 🙂 🙂 🙂 ale chcela by som sa opytat na nich poslickov,,,lebo uz som to viac krat citala,ale neni my to jasne,ze odkial viez ze su to ty poslickovia 😉 😉 😉 😉

amy14
19. jún 2009

no ja mám taký pocit ako pri menštručných bolestiach a opakuje sa to niekolkokrát denne....a vtedy mi aj stvrdne brucho....

kristinka0609
20. jún 2009

Ahojte skoro maminy a maminy ;) Nevedela som sa prihlasit pod marcelko3112, takze som sa nahlasila pod novym meno - take meno chceme dat nasej bambulke.

traktor blahozelam
bianocka drzim palce aby to uz slo a aby si to mala za sebou
cka pekne si to napisala o tom porode, tak to ma byt, ziadne stresujuce sceny, ale povzbudive 😉

amy ja chodim k primarovi Rychn. bola som asi 4x? Teraz v stredu som mala kontrolu, aj mi odisla hlienova zatka, myslela som ze uz budem otvorena ale vraj je zatial vsetko v klude a ze sa mam sustredit na druhy termin. Prvy mam 23.6. a druhy 28.6. takze sa mozno stretneme ak ty mas 30?? A ty chodis k nemu utorky? Ja stredy..ako sa ti pozdava?? Ja som naposledy nanho vytasila notes s poznamkami tak videl ze uz som trosku nekludna ved ako prvorodicka netusim co a kedy pride heh.. tak bol mily a hned spustil a upokojoval ma.. 😎

siu ja uz tiez mavam poslickou, ja mam takych bezbolestnych, na par sekund stvrdne brusko, a citim jemne stahy maternice asi.. a potom sa zase uvolni, take nepravidelne, skor ku veceru je to horsie..

cakam rodicov, mamka prinesie babovku mnam, posledne dni len papam a papam..tak pa 🙂

jankaborka
20. jún 2009

ahoj CKa,ano,bola som tam jak sedela ta blondinka s manzelom a mamkou tak ja som sedela vedla nich,cakala som na monitor,ona bola na cisarsky a ma dvojicky/aspon myslim ze to boli jej dvojick&/,este som pozerala na teba ze ake mas chude nozky v tej kratkej nocnej kosielke 😀 tak ti velmi gratulujem k babatku,uz aby sme to aj mi ostatne mali za sebou,velmi sa bojim,no co uz dajak von musi. 😲
isla tam vtedy sestricka spon myslim ze to bola sestricka a hovorila ze same bruska okolo nej a ty nato ze ty uz brusko nemas 😉 aj som sa k tebe chcela ozvat ale bolo tam vela ludi.a ako to mas s tymi problemami po porode,co s tym teraz?
este by ma zaujimalo pisala si ze si mala Dosedlu u porodu a to ked prisiel mimo sluzbu,tak ten lekarco mal akurat sluzbu mu pomahal s porodom?a je pravda ze ked nebyvam v saci ze sa plati porodnici este 2000 poplatok?dik za info ,a drzte sa

jankaborka
20. jún 2009

Traktor:tiez sa pripajam ku gratulaciam,drzte sa 🙂

siu3333
20. jún 2009

este by som sa chcela opytat na tu hlienovu zatku....odkial viete ze uz vam odisla...lebo ja som postrehla ze mam vytok taky cudny,,,,a je pravda,ze ani ja ku veceru uz nevladzem ani chodit a bolieva ma pod bruskom,,ze by to boli ty poslickovia 😉 😉 😉

amy14
20. jún 2009

kristinka, ja som s ním spokojná, ak mám otázky tak ich vysvetlí,len ked tam chodím v utorok, tak má nejako málo času, lebo má vtedy ambulanciu a je tam veľa pacientiek, tak ide všetko veľmi rýchlo....no mne ešte nič nehovoril o druhom termíne, tak neviem...ale malej sa nejako asi nechce, je jej dobre v mamkinom brušku...ked som sa ho minule pýtala, či vydržíme do termínu, tak sa tak zatváril, že som veľmi nepochopila či to má znamenať áno alebo nie, pretože mi povedal, že hlavička je dosť nízko, ale inak nič....tak čakáme každú chvíľu....

kristinka0609
20. jún 2009

ahoj amy, no hej, maju to tam nejake perne teraz, no naposledy v str. sme boli vybavene velmi rychlo, tak som sa tesila ze som tam necaka hodinu..ako naposledy, pretoze mal nejaky zakrok.. nooo mne este druhy termin vravela moja gyn. podla usg, ten prvy je podla PM, takze tak. 😉 A chcem sa ta opytat, robil ti usg?? Lebo mna len vysetri zospodu, postlaca brusko a tak..chcela som vediet kolko uz vazi, ale usg mi nerobil. Tiez mi vravel ze je hlavicka uz nizsie ale ze este tyzden vraj vydrzime, tak uvidime. Takze aj ty cakas dievcatko.. jeeej 🙂

cka
20. jún 2009

ahoj Jankaborka.
Ano, bola som to ja. Ale s tymi nohami prehanas, vobec niesu chude. Este stale mam 7 kg naviac. 🙂Sice 2 tyzdne po porode, ale predsa.
Ano, uz si spominam, ze si to bola ty. A kludne si sa mohla ozvat, v pohode, mne to nerobi problem vobec.

S tym doktorom je to tak. Ak mas nejakeho dohodnuteho, tak on pride iba kvoli tebe, a ten, co ma sluzbu, ten tam vobec nie je, stara sa iba o teba tvoj dohodnuty lekar. No a to, ze ked nebyvas v saci, a plati sa doplatok je blbost. Vobec to tak nieje. Ja som platila pri vystupe iba za izbu, takze nic take. A samo, ze lekarovi, ale to uz kvoli tomu, ze ja som sa rozhodla mat jeho, a hotovo. A bol super. Takze sme mu potom odniesli darcek.

A co sa tyka problemov, tak Dosedla ma este cistil rucne dvakrat aby som nemusela ist pod narkozu, comu som velmi vdacna, lebo si neviem predstavit, ze by sme museli byt obe hospitalizovane, a tak. Uz by som to psychicky nezvladla, som rada, ze som doma. To vies, doma je doma, a ja nemam rada nemocnice. Takze uz sa to trosku zlepsilo, este to nie je ono, ale snad bude. Mam prist este o dva tyzdne na kontrolu k nemu.
Ak mas este nejake otazky, tak sa kludne pytaj. 🙂

cka
20. jún 2009

kristinka.....no ved vies, ako to bolo u mna s porodom, a teraz si tak poviem, ze to bola malina, hoci som si uzila, ale da sa to. EPI na HRAD!!!
Mala teraz spinka, stale uz treti den ma zelenu stolicu, a ja sa snazim kojit z jedneho prsnika pocas jedneho kojenia, ale ona sa k zadnemu mliecku stale asi nevie dostat. Aj ked pred kojenim odstriekam, stale nic. Ale vidiet, ze pribera, takze uvidime, ked sa to nezlepsi, tak budem volat doktorke, ze ci je to ok, alebo nie.
Kocky...drzte sa, rodte jedna radost, mne dnes porodila kamoska v Saci u Dosedlu maleho Branislava, 52cm a 3600g. Riadny valibuk. 🙂

amy14
20. jún 2009

ahoj kristínka,
no mne nerobil usg ešte vôbec a tiež by som chcela vedieť koľko váži, lebo som v poslednej dobe veľmi pažravá a nejako sa neviem kontrolovať, tak som zvedavá aká je veľká....ani prietoky mi nerobil, tak neviem....ale minule so bola u Dr. Tótha, lebo som išla na kontrolu oziev a zobral ma aj na ambulanciu s čím som nerátala a on mi prietoky robil a boli dobré...ja čakám dievčatko a teraz je nejaká veľmi aktívna, každý večer kope ako o závod....ja už nejako do bruška nepriberám, len kilá idú hore, ale nejako to na sebe nepozorujem...no ja idem na poradnu v utorok, tak som zvedavá čo mi povie, ale pre istotu si už nosím aj tašku, že čo ak náhodou...
no ja mám termín určený podľa usg, lebo ne to podľa menštruácie vôbec nesedelo,tak sa orientuje len usg, ktorý mi robil môj lekár v prvom trimestri....

traktor
21. jún 2009

ahojte, dakujem za gratulacie 🙂 , uz sme doma, pustily nas v sobotu... tak som velmi stastna , ze vsetko dobre dopadlo, dawn sa nepotvrdil, matej je krasne, zdrave babo 🙂 , prespi aj 6 hodin a vobec neplace...takze parada...nech mu to aj ostane 😀 . co sa tyka nemocnice, sestriciek a doktorou.... bolo to proste SUPER. kazdy bol velmi ochotny, velmi velmi velmi som rada , ze som si vybrala prave tuto porodnicu a este radsej , ze to bol prave dr.Dosedla, ktory ma odrodil.je to jeden uzasny clovek, ktoremu patri moje velke DAKUJEM. tak sa drzte papa

cathuska
21. jún 2009

Ahoj Traky🙂ták to je krásne,ze to mas uz za sebou a Matejko je zlaté babatko(6 hodin spinkat,to je super). Takze sa mozme tesit,ze ideme rodit prave v Saci a naviac aj u Dosedlu? Juj,taka som rada,ze mas dobru skusenost. Ja mam tam z toho celeho dobry pocit,aj z Dosedlu,takze uz ostava len otestovat si 'to' (porod) v praxi. Naviac,ked som prvorodicka. Traki,opises nam Tvoj porod? Ak budes mat cas a chut? Tak vela zdravicka a stasticka celej Tvojej rodinke zelam.

siu3333
21. jún 2009

ahoj traktor..vitame vas doma 😵 😵 😵 😵 tesime sa s tebou,ze uz to mate za sebou 😵 😵 😵 😵
super 🙂 🙂 🙂 🙂 ked je vsetko ok,,a matejko vas pocuva...

kristinka0609
21. jún 2009

ahoj amy,
to je sranda, ja som tiez teraz velmi pazrava, a hlavne na sladkeee, dnes sme boli na nakup a manzel len pozeral co vsetko hadzem do kosa, prisli sme domov a zratal mi kolko stali moje lakocinky heh 😎 chlapi to nechapu.. ale co uz.. a inac aj nasa kocka vzdy vecer zacina kopkat do jednej strany a do druhej vystrci chrbatik, a dnes cez obed takisto, vytrca nozku, stekli to neskutocne.. uz sa asi tesi vonku..
tak ja som stale dohodnuta s Rich. ze mu vopred zavolame a podla toho si stale dohodneme termin poradne..
tak daj vediet ako si pochodila v utorok..ja som uz zvedava ako sme na tom, ale zatial ziadne bolesti nic, praveze mam nejak vela energie.. 🙂

cka to je dobre ze ti je uz lepsie, tesim sa spolu s tebou.. 😉 pozdravujem rodinku cmuk
traktor blahozelam, a na akej izbe si bola?? ako to je s tym prerabanim.. este nezacali ze?? tak pa

mandyk
22. jún 2009

Holky pozne niekto dr.Luptaka? Zajtra mam s nim stretko.Som zvedava aky je .Ze vraj pohodak.

cka
22. jún 2009

Traktor, gratulujem a vitaj doma. Urcite sa tesite. A co sa tyka Dosedlu, mam z neho taky isty pocit, ako ty. A som rada, ze este ma stale kontroluje, ako to je s tou mojou maternicou. Mam prist buduci tyzden na kontrolu, takze uvidime. Hlavne ze sa akosi zastavila rec o kyrete, a dufam, ze sa to vyriesi aj bez toho.

Dr. Luptak je strasny pohodak, a velmi dobry lekar, mozes sa na neho spolahnut. Je fajn, poznam ho z vizit, takze mam z neho dobry pocit.

Nasa mala bola posledne dni nejaka nespokojna, a mali sme navstevy starkych 🙂 takze mi ju kazdy nosil na rukach, tak od dnes to chcem znizit na nutne minimum, lebo uz sa mi zda, ze bez chodenia po byte a hojdania ani oko nezavrie. Som zvedava, ako mi to pojde. Ci sa Vam to zda normalne, to kazda mamina tak funguje?? Ja neviem, ale ja nevladzem ju takto nosit. Stale ma boli maternica, a ked ju mam hodku na rukach, a ona place a nie a nie zaspat, tak mam dost, normalne mavam zavrate. Takze uvidme. Drzte palce

mandyk
22. jún 2009

cka zavidim ti ze to mas za sebou. Ja sa ani nebojim porodu ..epi to isti ,ale mam strasne bolesti v oblasti pecene.Preto sa chcem zajtra dohodnut s dr, na vyvolavacke.Dufam ze sa mi to podari.Som pernamentne nevyspata koli tomu.

cka
22. jún 2009

hmm.....tak to ti nezavidim, ja som taka rada, ze palenie zahy skoncilo porodom jak nic, ze az. 🙂

siu3333
22. jún 2009

cka presne viem o com pises,nasa mala cez den ako tak spala a v noci len plackala a raz ja a raz manzel sme s nou chodili po izbe.mali sme ju na takom velkom vankusi a tak chodili a teraz ked mam ten vankus v rukach tak sa len zasmejeme...neviem ci budete malu krstit,ale ked sme nasu pokrstili hned bolo lepsie...a uz sme aj daco pospali v noci..
a naozaj neni dobre ju naucit na rucky,lebo potom budes vsetko robit s nou na rukach,a ked bude priberat budes mat co robit...

Luptaka nepoznam osobne,ale som pocula ze je skvely doktor...

mandyk
22. jún 2009

palenie zahy? to je malina to je nic. Pecen ma boli.Mam velku maternicu a tlaci na organy. Ved mi robili aj pecen.testy.To som mala aj pri synovi.Mal 4310g ked sa narodil.Mozno aj mala bude velka 😉 .
Chceeem rodit. 😖

siu3333
22. jún 2009

fu tak to bol chlap...mandyk....to palenie zahy trapi aj mna,,ale uz je to lepsie,,ja som zas cele tehu mala plny nos,nevedela som vobec dychat cez nos..nieco hrozne,ale uz aj to sa zlepsilo 😵 😵 😵

mandyk
22. jún 2009

o plnom nose pomlcim haha.To mam od zaciatku teho.Na palenie zahy zabera mlieko, studene.Par glgov a je to. Siu ty tiez cakas kazdym dnom vsak? Ach ....Ja uz ked vecer lezim v posteli a zaboli ma nieco uz sa vytesujem.A stale nic.Sem tam bolesti v krizoch ako pri menzese ale pri zmene polohy to zmizne.Vravia ze mi klesa brucho, no mne sa nezda.Mam ho sice na stehnach ked sedim ale nic moc. 😀 😀

siu3333
22. jún 2009

ja mam tusaka,ze pojdem na vyvolavacku tak az tak necakam 😵 😵 😵 😵 na tu zahu tiez pijem mlieko,ale najhorsie je ked v noci alebo skoro rano ked ma pali ako keby som horela...

mandyk
22. jún 2009

aj mna v noci najviac ☹ ...V ramci cikania v noci si dam aj mlieko..

traktor
22. jún 2009

ahojte, tak prerabat sa ma zacat tento tyzden, takze sa uz neda mat nadstandard... ja som lezala na trojke a nic mi tam nechybalo, bolo super, same super zeny, spokojne babetka, takze sme maly stale o com kecat, ja som fakt bola maximalne spokojna. cka, aj ja som rada, ze som u dosedlu, robil mi po porode hned aj ultrazvuk a este mam prist potom za nim , ze ako maternica... tak som len rada, ze sa tak stara

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre