Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

siu3333
23. jún 2009

kristinka ja idem prvy krat zajtra cize neviem ci ma posle na tie ozvy tiez...ja mam ist tam do tej miestnosti a dat sestricke papiere,a ze ona zavola doktora,,ja chodim k Lendakovi...ale asi budem mat na sebe take bordove tristvrtove nohavice,vyzera to ako keby som mala pyzamo na sebe 😀 😀 😀 😀 ale pritom su to nohavice,,,no kratase skor...tiez si mozem obliect par veci 🙂 🙂 🙂 🙂

jjeanny
23. jún 2009

aj ja tam idem zajtra prvykrat, tiez v podstate neviem ku komu, iba mi povedala , ze tam dolava .. pridem-e asi okolo 9

siu3333
23. jún 2009

tak potom sa tam stretneme,lebo ja idem tiez na tu 9 a je mozne ze ma zoberie aj niekto ini ako Lendak...ako to spozname?ides sama jjeanny?

kristinka0609
23. jún 2009

amy, tak to si ma potesila s tou prerabkou, ze si to taktiez tak pocula, ja sa opytam zajtra aj dok. tak uvidime.. 😨 mne sa zda divne ze nam nerobi usg, ved by mal pozriet ci je ozaj dobre ulozena, a kolko ma kg a tak pod. ci to ma fakt tak dobre ruky ze hmatom to vie odhadnut?? 🙂

siu, tak to ti podla mna urcite urobia aj ozvy, tlak, moc a tak..uz ta budu sledovat kazdy tyzden sestricky tam kde robia ozvy su velmi mile 😉

jeeej jjeanny tak to sa tam mozno uvidime vsetky tri, no vy ste predomnou, ja az okolo 10tej mam prist.. 😎
tak ty nemas "vybrateho" dok? tam su vsetci velmi zlati 😉

uz sa tesim ze co nove, od vcera mi nejak zacalo tvrdnutie bruska, ale take bezbolestne, dnes celkom pravidelne takmer cely den, take par sekundove rychle stahy.. tak uz sa maternica pripravuje heh tak pa

siu3333
23. jún 2009

som zvedava aj ja ze co budu robit zajtra 😨 😨 😨 😨 bude to zaujmave ked sa tam stretneme 😀 😀 😀 a budeme vzdychat vsetky tri 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😝

amy14
23. jún 2009

no kristínka tak čo už sa maličké pripravuje na svet? no mne poslíčkovia nejako prestali, ale je pravda, že už viac ležím, lebo nevládzem dlho chodiť a stáť....no aj mne je čudné, že nerobí usg, ale on vie čo robí.....ja som veľmi zvedavá kedy to príde, ale pocity už sú dosť zmiešané....moja malá sa opať točí a vrtí....

jjeanny
23. jún 2009

mne kazala sestricka medzi 9-11 tou prist,tak idem co najskor, neviem , ako dlho sa tam caka. No idem s manzelom ..
Pravdepodobne si dam nejake saty,lebo do ziadnych nohavic uz nevojdem 😀
Ja nemam vybrateho ziadneho doktora, tiez som pocula, ze su vsetci fajn...
Siu a akeze to papiere davas sestricke?

amy14
23. jún 2009

jjeanny, sestričke sa dáva celá tehotenská knižka so všetkými vyšetreniami....aspon ja tam stále dávam tieto papiere...

kristinka0609
23. jún 2009

jeej siu, pozrela som si fotky, sisi je nadherna, a na tej fotke zo svadby ti z oka vypadla 😉 tak aspon mam predstavu ako vyzeras 🙂

amy, neviem neviem, uvidime zajtra, tiez som mala poslickov v 38tt potom trosku ustali a teraz od vcera zase.. a bambulka sa vytrca vzoprie nozkami a do druhej strany puci chrbatik, no neskutocne daco, uz sa zrejme tiez nevie dockat, tak kocky, idem k telke, snad sa vidime zajtra paa 😉

amy14
23. jún 2009

no ja mám presne to isté,že s nožkami sa zapiera a točí sa celá...no ja len chytám nožičky....no ja som skončila 39tt,tak neviem kedy to príde...

siu3333
23. jún 2009

tak teraz vyzeram trosku inac,lebo som pribrala na tvari dost,,a mam dvojfarebne vlasy 😀 😀 😀 😀 😀

tak ja jej davam knizku,myslim sestricke a taky papier popisany od doktora,neviem ci sa dostanem k lendakovi,lebo nie som si ista ci on robi tie poradne 😖 😖 😖

tak ja tam budem sama 😒 😒 😒 😒

mandyk
24. jún 2009

amy no mne vravel Luptak ze sme vyrazne pokrocili od min. tyzdna.Takze je to na spravnej ceste.Ak nic tak v sobotu mam prist za nim. Inak co sa tyka usg..mne ho robili 2krat z 3navstev a pritom je vsetko ako podla knizky.Myslim ja a mala.Tak neviem preco vam ho nerobia.Asi lekari vedia preco.Mne Luptak pekne nastavil monitor a vysvetloval vsetko kde co ma..No klobuk dole.JA dam asi nejaku fajnovu flasku a stofku.Sak este aj epi platim.

amy14
24. jún 2009

ahoj mandyk,
no ja neviem prečo nerobí usg....jednak ja chodím do ambulancie, ktorá je na chodbe, smerom na WC a tam nemá usg....no uvidíme...asi až ked pojdem rodiť, tak mi ho budú robiť....
no ja si epi dávam ako takú zálohu...
moja kámoška minulý rok platila Dr. Tothovi 5000sk a hovorila mi že tak tam kočky dávali...no neviem...ja mám primára cez kolegynu, ktorej je to dobrý známy, lebo jej muž robí tam na ortopedii, tak preto dávam 200eur....
no ale porod nie je sranda čo sa týka peniažkoz, človek si to ani neuvedomuje koľko je to výdavkov a to ešte koľko potrebuje aj maličká a mamka...
daj vedieť ako dopadneš v sobotu...možno tam aj ostaneš....

lenka0
24. jún 2009

ahojkte kocky mam na vas prosbu namate nahodou niektora ciselko na Mudr.Dosedlu chcela som mu volat a nakoniec som zistila,ze ho nemam v mobile asi som ho nechtiac vymazala ☹ Dajte mi vediet keby nahodou dakujem 😔

cka
24. jún 2009

Ahojte kocky...
takze k epi, tu platite pri prepusteni, stoji okolo 3litre, uz si nepamatam, aj izbu platite pri prepusteni a co sa tyka dokyho, ked ho mate dohodnuteho, tak co som sa ja pytala v jedalni zenskych, sa dava od 5 litrov hore. takze uz je to na vas, ale kazda skoro davala 200 eur. Hold smola, aj na priprave predporodnej nam asistentka vravela, ze od 5 do 10 litrov sa dava. Takze asi tak. 😎

haasa
24. jún 2009

cka a kedy sa dava dokimu? tiez pri odchode?

amy14
24. jún 2009

mne sa zdá, že to po pôrode ide hrdý otec za lekárom aj s podakovaním

haasa
24. jún 2009

🙂 uz vidim ako ten moj pojde 🙂 a neviete nieco nove o prerabani? uz sa to zacalo? a ako nas to ovplyvni?

kristinka0609
24. jún 2009

Ahojte skoro maminy a maminy ;)) 😎
tak dnes sme boli na kontrole pri Rich. a vraj sme na tom tak ako pred tyz. bol velmi mily a aj sestricka pri ozvach, stale mam stastie na taku zlatu 🙂

siu, aj som ta tam videla, v tych tristvr. cervenych noh. ja som mala take zelenohnede tielko a hnede nohavky, kratke vlasy a s manzelom.. len som mala trosku zmatok, stratila som tam mobil!!! preto som sa nejak neozvala a romsky obcania sa tam nasackovali, ktovie ci ma aj nepozorovali a nevytiahli, no hruza den. Len co som dovolala s primarom a teda ohlasila prichod, tak mi zmizol Nastasie to bola stara sunka a len prima karta ale cerstvo nabita uz na sms-ky heh, no ale zivot ide dalej.. 😒 Prilis sa uz sustredim na bambulku a pozorujem sa a ostatne co robim ide nejak mimo mna a hlavne ta nemotornost, ved rano som si prst privrela do dveri na skrini, no hruza co uz.. 😖

a primar ma tak nejak "rozbabral" ze az zabolelo a od vtedy mi tak po troske ide nejaky sfarbeny (hnedo-trolilinku krvavy) vytok, tak uvidime kedy to pride, mame prist v piatok na kontrolu.. 😕

aj my dame peniazky po porode, co ak nepride a neodrodi ma, lebo bude operovat.. a tiez tych 200eur..

siu asi si tam dlho dnes cakala ze?? a mas dohodnuteho dok.?? lebo je to ovela lepsie, zavolas, prides a chodis len za jednym a tym istym..

tiez dufam ze usg urobi pred porodom...

cka ako sa dari??

haasa o prerabke mam cerstve info od sestricky, primar bol dnes na stretnuti aj s ostatn.dok. s predstavenstvom, vraj to este potrva mozno az o 2tyz. v piatok sa ho opytam na to, dnes som zabudla, kedze som stratila ten mobil a tak.. no chaozz ja uz radsej nic nerobiiim 😉

tak tak papa 🙂

amy14
24. jún 2009

ahoj kristínka,
no vidíš ako sa tam mení situácia? v utorok hovorila sestrička,že na budúci týžden to začne určite a opäť je situácia iná....nevieš náhodou kedy má primár dovolenku?aj na včera prstami trošku prevrtal a tiež som to cítila dosť a potom som mala taký sfarbený výtok, ale dnes už nič....asi nám chce čím skor ulaviť....

ja mám prísť na kontrolu až na další týžden v utorok a to už mám aj svoj termín....

takže aj ty dávaš 200eur?aj ja....tak sa drž...

lucka1113
24. jún 2009

Ahoj Kristinka, aj my sme sa dnes videli v cakarni v Saci-pozname sa z cvicenia 😉 je mi luto toho telefonu, ono to fakt nie je nic prijemne. Len som sa chcela opytat ako sa citis, pretoze aj mna vysetrila moja doktorka a po nom mam presne taky hnedo-krvavy vytok, ale bolesti zatial ziadne a ani voda mi neodtiekla 😒 Dnes mi nebolo velmi do reci, lebo mi je uz druhy den zle od zaludka a na vracanie, tak zevraj to moze byt aj predzvest porodu...v piatok mam prist na kontrolu aj ja, tak sa mozno uvidime. Drzim palce, nech vsetko dobre dopadne...

siu3333
24. jún 2009

ahojte....

uz viem ktora si bola kristinka cakala som ze budes mat saty,,ale prsalo tak ma napadlo,ze asi si ich neoblecies....ten mobil ma mrzi,ale dnes tam bol chaos...ja som cakala na Lendaka,a uz som bola nervozna,lebo som tam bola od 9 rana o sla som domov okolo pol 1...a to som este musela stihnut zubarku v ke.a si taka chuducka,,vela si asi nepribrala..len brusko mas 😵 😵 😵 😵 tak este som sla na ozvy a na prietoky,ale tam to uz slo rychlo...a mne povedal,ze ak my spadne brusko tak mam prist v stredu ale ak nie tak az o tyzden...ale neviem odkial budem vediet,ze my uz spadlo brusko...ja som s nim dohodnuta,ale je to vo hviezdach ci pride na porod,lebo on ma aj ambulanciu....mimo sace..preto chodim,len tu stredu na tie poradne....

jjeanny
24. jún 2009

Ahojte .. noo dnes tam bol fakt chaos 😒
Ten LEndak sa zda byt v pohode doktor, prijemny . Mna objednal az o 10dni . Siu , bola si aj na poucenie o EPI uz?

siu3333
24. jún 2009

ja epi nechcem ktora si to bola ty?jjeanny 🙂 🙂 🙂 co si mala oblecene?

jjeanny
24. jún 2009

JA by som to tiez chcela zvladnut bez EPI , ale clovek nikdy nevie , ako sa budem citit 🙂 Mala som rifle a modre tricko .. sedeli sme asi vedla seba rano .. neviem,ked si to bola ty v tych cerv.nohaviciach .. tak asi hej 🙂

siu3333
24. jún 2009

jezisss ano sedeli sme pri sebe no odpadnem 😀 😀 😀 😀 😀

kristinka0609
24. jún 2009

Ahojte,
amy primar ma dovcu tusim od 6.7. 😉 no asi mas pravdu chce nam to asi urychlit, ked vravel ze mam prist v pia. termin mam v nedelu ty mas tusim 30teho ze? tak sa mozno stretneme .. 🙂

jeeej lucka, teeeda aj ty si tu na konikovi?? ano zdalo sa mi ze ti nie je 2x do reci, no ved ani mne neboli kvoli mobilu ☹ ako prvorodicka mam zmiesane pocity, ale som 😎 len cakam kedy to pride, a v piat.kedy ides? my mame volat rano tak uvidime, snad sa stretneme.. cize ten vytok je normalka asi, vsak, to je uz take znamenie pred porodom..asi. A mala som trosku bolesti take ako pri menstr. a tvrdne mi brusko pravidelne, ale bezbolesti.. uz len hladam stale vhodnu polohu, najlepsie sa mi sedi na fit lopte.. 🙂

siu ano nemala som saty lebo prsalo.. a teda ani do reci mi nebolo ako pisem.. no to cakanie pre tehule je hrozne.. ja som bola nastastie dohodnuta..tak to slo celkom ok no pribrala som len tyh 11-12kg, takze celkom fajn.. stale som bola taka chudsia..

jjeanny ja viem ktora si bola teeeda, ty si bola ta blondinka s modrym trikom co si citala ze?? 😨
kedy mas ty termin? ja mam podpis.epi ale tiez by som to chcela bez.. tak uvidime

teda vsetky sme tam boli no skoda ze sme sa nedali do reci.. tak papa

jjeanny
24. jún 2009

No hej,takto sme sa tam pekne zisli a ani slova nepreriekli 😎
Ja mam termin 8.7 podla USG,ale vobec sa na to necitim, myslim,ze to pride neskor .. Ja nemam vybaveneho ziadneho lekara a ani to neriesim, niekto ma uz len odrodi 🙂 a zlati su tam, zda sa, vsetci . AKurat to cakanie do poradnii bude katastrofa, no nic .. pekny vecer vam 😉

cka
24. jún 2009

No kocky...pekne pekne, take spicha si davate v Saci, parada, krasa. 🙂

Kristinka, teda Evka 🙂 Dari sa celkom fajn, mala sa rozpila poriadne, jeden prsnik nestaci, musim prikladat oba pri jednom kojeni, ale nastastie sa mi tam stale nejake to mlieko vytvori. Pri jednom ale vidim hviezdicky, tak premyslam o zavolani laktacnej poradnkyni, Majke krupkovej ci ako sa vola, ved vies, ze jej opisem, ze co sa deje, a ze mi snad povie, co to je. Lebo zapal ani nic podobne sa mi nezda. Ani malicka nema nic v ustach, zeby nejaka infekcia. Uvidime, ci bude mat ona nejaky napad. 🙂

Ano, tie peniazky sme my davali po porode, a to vtedy, ked sme boli uz doma, a sli sme na kontrolu s mojou maternicou. Ale teraz mi rodila kamoska, a jednoducho zavolali lekarovi, ked sli domov, ci su tam, ze sa chcu rozlucit, a dali mi darcek. Takze cesty su kadejake. 🙂

Tak sa drzte kocky....idem ja oddychovat, bo ma mala vyciciala. 🙂

piatok
24. jún 2009

ahojte, skoda ze som nasla toto forum az teraz, tiez sa chystam kazdy den rodit a tiez by som sla do Sace 🙂 trosku ste mi urobili vrasky s tym prerabanim, lebo som velmi chcela vyuzit nadstandard, tak neviem. A kamoska mi rodila v Saci pred dvoma mesiacmi a nechavala lekarovi 100ku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre