Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

tabibibi
26. jún 2009

baby,ktore ste rodili planovanou sekciou kvoli ocnej indik. stacilo papier od svojho ocneho lek.alebo trebalo aj posudenie ocn.lek. z nemocnice??????

cathuska
26. jún 2009

Ahoj Amy 😉 aj nasa bude Natálka..ako vidim, tak Ty to uz mas za par 😝 u koho rodis?

cathuska
26. jún 2009

tabibi cauko 🙂 , ja mam dioptrie 5.5 a som si myslela, ci to nie je indikacia na sekciu a Dr Dosedla moj porodnik mi povedal, ze potrebujem rozhodnutie ocneho lekara. Vraj nemusi byt z nemocnice. V podstate ide o to, aby Ti ten ociar kukol ocne pozadie, lebo vraj to je dovod na sekciu ak nie je ok sietnica alebo tak, ze ani nie tak dioptrie... Bola so, zhodou okolnosti v saci u jednej ocnej byvalej primarky a na vlastnu ziadost mi urobila vysetrenie..pozrela ocne pozadie a tak, vsetko ok, takze mi napisala, ze je mozny aj spontanny porod, takze sa chystam rodit klasicky a s epi...

cathuska
26. jún 2009

a na poradnu sa chystam 30.06.2009 o 14.45 k Dosedlovi, nemate to niektora tiez v tom termine? zeby sme si na chodbe omrkli bruska? 😀 😀

amy14
26. jún 2009

ahoj cathuska, ja mám Dr. Richnavského...no mne sa Natálka páči už od strednej školy a polovička do mena nezasahovala...no ja idem do šace takisto v tom termíne,ale doobedu...

tabibibi
26. jún 2009

daka cathuska, ja mam prave problem s ocn.poz. uz mam papie od ocnej vcom je aj nalez aj ze doporucuje cis. tak dufam ze uznaju a nemusim zase podrobit vysetreniam

cathuska
27. jún 2009

ahoj Amy 🙂 aha, takze Richnavsky, inac vraj je v pohode, ten moj Dosedla, s nim je ako "dvojicka"..ak nemoze on odrodit svoju pacientku tak ju rodi Richnavsky a naopak, tak to vraj maju, ze on mu doveruje..takze aj ty ides v utorok? 😉 nuz ale veru skoda, ze nemame podobny cas ale nevadi, mozno nabuduce 😵 aj ked Ty uz to asi budes mat za sebou no nie? ved uz kazdym dnom cakas vsak? a co sa tyka mena, tak mne sa meno Natalka akosi samo vnuklo do mysle, asi v 14 tt (a to som este ani nevedela, ze je to dievcatko) a odvtedy sa mi to stale vynaralo v mysli, tak som nakoniec ani nesla nad inym menom uvazovat a polovicka taktiez neprotestovala, tak to ostalo 🙂 ozaj a ako sa citis? ja som sa citila, ze oki, ale teraz uz pocitujem bolesti v podbrusku, puchnu mi dnes kotniky a tak..hmm, tak vidim, ze aj na mna doslo 😒

cathuska
27. jún 2009

🙂 ahoj Tabibi, tak veru ak je tam problem s ocnym pozadim tak je fajn, ze to mas poriesene a ocna Ti napisala, ze doporucuje sekciu... jTak drzim palceky, myslim, ze by Ti to malo stacit, taky posudo a nebude Ti treba nejake dalsie papiere, sak uvidis, co Ti povie porodnik a prinajhorsom mozes na vlastnu ziadost zajst za Dr Svatovou Katarinou, ona je primarka na ocnom v Saci a ta kukne. Pekny dnik.

lenka0
27. jún 2009

CATHUSKA nemas nahodou ciselko na mobil MUDR.dosedlu ja som ho mala,ale neviem ako som si ho vymazala zo zoznamu a chcela by som mu zavolat ci by si ma nevzal na starost a tak.ak s tym nemas problemik prosim ta napis mi ho.Neviem stretnut znamu co mi nanho dala cislo.diki pa 😅

amy14
27. jún 2009

ahoj cathuska, no dnes sa pozorujem, lebo od rána mi nejako tvrdne bruško, ale malú cítim, aj ked menej, tak neviem či to už neprichádza....tvrdnutie zatial prichádza každé dve hodinky, tak uvidíme, či ešte dnes tam nezbehnem, ked sa intervaly skrátia...aj mne dnes opuchli nohy, ale to preto, lebo sme boli na návšteve a nemala som ich vyložené, tak som len dúfala, aby som vošla do šľapiek....
tak držte prsty nech je všetko v poriadku.....zatiaľ čakáme a v pondelok volám lekárovi, či nemôžem prísť na kontrolu, či je všetko ok s maličkou....

lenka0
27. jún 2009

amy drzime ti prsteky aby ste boli obidve zdravucke a stastne 😀 ty nepretahujes to uz nejako.UZ poriadne pretahujes malej sa v brusku paci 😀 .tak vela stastia 😅

kristinka0609
27. jún 2009

ahojte,
amy drzim palce. A mas aj nejake bolesti, ci len tvrdnutie?? Ja musim dost casto menit polohy, neobsedim na jednom mieste, najlepsie je ked sa prechadzam.. a nieco robim. Inac primar siel dnes na svadbu, takze dnes nemozeme rodit 😵 Ja mam zajtra termin a Kristinke dohovaram ze najskor zajtra vecer a ak nie tak do stredy to pride 😉 Tak daj vediet ci tam pojdes v pondelok ak ovsem uz nerodis..lebo v pond. ideme aj my na kontrolu..tak uvidime ako dopadneme, hlavne v zdravi a stasti 😉 pa

cathuska
27. jún 2009

Ahoj Lenka🙂 jasne,poslem Ti cisielko na mobil Dr.Dosedlu. Ale zajtra ked zapnem normalny net,lebo uz som v postielke a cez web 'n walk Ti pisem z mobilu. Idem hajat,papa.

kristinka0609
28. jún 2009

ahojte,
ako sa mate, amy, lucka uz rodite?? neboli ste tu dlhsie.. 😕
ja mam dnes take zvlastne velmi jemne bolesti od zadnej casti chrbta, tak zeby uz prichadzali nejake signaly, dnes mam aj termin, tak uvidime 😲 drzte sa pa 🙂

cathuska
28. jún 2009

Caute tehulky 🙂
Lenka, posielam Ti do internej posty cisielko na Dr Dosedlu, na jeho mobil. Pekny dnik Ti zelam 😉 my sme dnes s manzelikom doladovali vecicky v nasom novom bytiku, takze super pocit mame, ale ma az palia nohy z toho, predsalen, uz je to zataz...hm....ale hniezdocko musi byt pripravene 🙂

kristinka0609
28. jún 2009

ahoj cathuska, tak to poznam, my mame taktiez novy bytik, a stale nieco prerabame, dorabame, (aj budeme ale uz v mensom 😵 ).. a mala som u nas aj mamku ako vypomoc, kedze ja uz fakt nevladzem, tak sa tesim ze aj zaclonky sme vyprali, prach, no a tak stale nieco, takze viem o com vravis , hniezdocko je ready too 😉

bianocka
28. jún 2009

Ahojte kocky, tak my sme uz doma, rodila som v pondelok vecer (22.6.) nakoniec sekciou. Neprajem nikomu, mala som aj riadne depky potom, ale uz preslo, lebo mala je taka zlatucka, ze zabudnem aj na bolest 🙂

Co sa tyka nemocnice-saca, vsetko bolo SUPER! Uzasni lekari, mile sestricky, mile upratovacky, no proste vsetko na jednotku.
Mala som nadstandardnu 1-ku pri novorodeneckom a potom ma kvoli prerabke prelozili na nadstandardnu 1-ku oproti porodnym salam. Super izby, manzel bol stale pri mne, co bolo uzasne.

Nepotesim vsak tie, co idu rodit teraz, prerabat zacali v piatok 26.6. a ktovie, kolko to bude trvat. Vsetky izby su si teraz akoze rovne, aj ked ste na niektorej nadstandardke, tak sa neplati (vraj), ale ani navsetvy na izby ziadne. Vonku na chodbach to vyzera dost husto, plno ludi...
Jedine na tej mojej izbe som mohla mat navstevy (je to vraj prva postavena nadstandardka, ktoru robili kvoli Rezesovej).

Takze asi tolko v skratke, drzim Vam palce, aby ste mali hladky bezproblemovy porod a pokial je mozne, tak fyziologicky, nie sekciu...

nikajanko
28. jún 2009

Ahojte,

Ja mam termin v septembri a planujem tiez rodit v Saci. Nema niekto skusenosti s Dr. Vargovou ? Royhodujem sa medyi nou a Dr. Luptakom.

siu3333
28. jún 2009

bianocka gratulujeme 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 preco si mala sekciu?a ako sa vola tvoja dcerka,,aka bola velka? 🙂 🙂 🙂 🙂

nikajanko vitame ta,ale ja nepoznam ani ju ani jeho 😖 😖 😖 ale ta vargova je asi taka blondinka a mlada doktorka,ale neviem na isto a ten luptak uz viem kto to je,s nim je len ten problem,ze on ma vlastnu ambulanciu,a nie stale mize prist na porod.ale ze vraj je dobry...a teraz ku komu chodis?

cathuska
28. jún 2009

ahoj kristinka 😉 presne tak isto som mala aj ja, mamka prisla na vypomoc a som jej nesmierne vdacna za to . Lebo sama by som to nezvladla tehotna, tak dobre..ylata mamka 🙂 este viac som si teray pocas tehu uvedomila jej kvality 😵 hlavne sa vytesujem z postele, mame super matrac, sa na nom dobre spinka...inac byvam na Rosnej, dole v meste pri Cottbuse.. aj vlacik tu chodi a je to take romanticke 🙂 akurat som cely doterajsi zivot zila na KVP, tak mi sem tam este stisne srdiecko, ze som ten moj zlatunky maly bytik opustila a mala som v tom istom bloku len v inom vchode rodicov, ale zase ma tot u v novom aj vyhody a je ich dost...A sak pride Natalka a nebudem mat cas uz ani analyzovat ani nic 😵

kristinka0609
28. jún 2009

ahojte,

bianocka blahozelam 🙂 a prajem vela energie a sil 😉
s tou prerabkou uz viem, no co uz narobime, dufajme len ze v zdravi porodime a bude vsetko v poriadku 😉 ja to do stredy budem mat za sebou, ak to nepride dovtedy, tak v stredu mi dok. vyvola porod.

nikajanko myslim ze siu ma pravdu, to je taka mladsia dok. v okuliaroch, velmi mila a luptak neviem ktory je, ale kolegova manzelka pri nom rodila a bola velmi spokojna, tam su vsetci vyborni 😎

cathuska, pri Cottbuse mi byva svagor, my sme sa prestahovali taktiez blizsie do mesta z Tahanoviec (otras sidlisko) a byvame na juhu ako je kostol Milosrd. tak sa mozno niekedy stretneme v meste.. 😉 a taktiez som ocenila a az teraz pochopila aka skvela je mamka, ako dobre ze ich mame ze a su nam na blizku 😉

pekny vecer, som zvedava ak to nepride v noci, rano kontrola...juuuj do stredy je tu kristinka s nami, sa uz nevieme dockat.. tak pa kocky 😉

lenka0
29. jún 2009

cathuska Dakujem ti krasne za ciselko pride mi polovicka zavolam lekarovi a dohodnem sa konecne co a ako.velmi si mi pomohla DAKUJEM 😀.

nikajanko
29. jún 2009

Ahojte,

Ano mate pravdu Vargova je ta mlada doktorka v okuliaroch 🙂 Nepoznate niekoho kto pri nej rodil?

Ja som este nezacala chodit do Sace na poradnu. Teraz je tam prerabka, poculii ste o tom?

siu3333
29. jún 2009

nikajanko ano poculi,pise sa tu o tej prerabka dost casto 😵 😵 😵 😵 ja osobne nepoznam nikoho kto pri nej rodil,cize ti neporadim 😖 😖 😖 😖

kristinka0609
29. jún 2009

Ahojte,
nikajanko moja kamaratka pri nej zrejme rodila - lucka, ktora tu nebola uz od stvrtka, cize predpokladam ze to ma za sebou a nemam na nu ani cislo, my sa pozname len z cvicenia, takze neviem aka je, ale vzdy ked som ju videla sa usmievala, taka prijemna na pohlad, a urcite aj vyborna 😉 Co sa tyka prerabky, precitaj si vyssie, je tu toho kopec o tom 😉

siu ako sa ti dari, ako sa citis? my sme boli dnes na kontrolu, stale 2v1 a som otvorena na prst, hrdlo je volne, len hlavicka este trosku vyssie, napisal mi prijem na stredu na 7,00 ze mi da vyvolavacku, tak som zvedava ako rychlo zaucinkuje a ake to bude..

vsetci tam boli akysi nervozni dnes, jednak ze sa preraba, horuco dusno a vraj totalne su plny, vela je rodiciek, nemaju ich kde davat, tak som zvedava kde budem rodit za pochodu na chodbe heh 😠
moje heslo nejak bolo nejak bude 😉

amy ako???
pekny den, juuuj caka nas horucava uff ale nech to mame za sebou a vsetko dobre dopadne, drzte sa 😎

siu3333
29. jún 2009

ahojte

cakala som ci napises alebo nie kristinka...cize ides v stredu tak to sa nestretneme,lebo ja pojdem na tu 9,ale mozno na chodbe sa uvidime...tak mne ked dali vyvolavacku tak uz o polnoci som mala bolesti,,,a tiez som sla na 7 rano,,a mala sa narodila na druhy den o 13.00...drzim palce nech to mas rychle a bezbolestne a hlavne zdrave babo 😵 😵 😵 juj uz ti bude fajn,budes to mat za sebou...ja sa citim tak vselijako je my hrozne teplo a som s toho nervozna,vonku ani nechodim radsej,lebo je na nevydrzanie,,a teraz som stale taka ospala,len by som spala,,,dufam,ze ti najdu nejake miesto aby si mala pohodlicko...

kukina8
29. jún 2009

Ahojte mamičky, resp i tie budúce

ak pôjde všetko hladko, pôrod očakávame koncom septembra. Jednoznačne uvažujem nad pôrodníčkou. Nerodil niekto pri Dr.Petričkovej? Alebo sa náhodou nechystá? Ďakujem za každé info.
Práve som sa zaregistrovala. Ešte si prečítam zopár Vašich príspevkov, aby som bola in. Fuuuuuha, ale dnes je hic.

cathuska
29. jún 2009

kukina ahoj 🙂 veru dnes je riadny hic, vetram odusu a stale je horuco, nuz aspon mame regulaciu telesnych tekutin 😀 len treba aj vela pit vodicky....Tak drzim palce ....a cakas dievcatko alebo chlapceka?...

cathuska
29. jún 2009

caves lenka, jasne pohodka, som rada, ze som ti pomohla.. 😉 dosedla je fajn, tak dufam, ze ta vezme,ma dost pacientiek, podla toho co mi hovoril...ja idem za nim zajtra do dalsej poradne, o 14.45( prietoky, usg a vysetrenie), som zvedavko, ci sa uz nahodou neotvaram...

kristinka0609
29. jún 2009

Ahoj siu,
trosku si ma zmiatla vetou, ze uz o pol noci si mala bolesti, to si myslela ako este doma a ze si sla rano na 7 a uz o 13stej porodila, alebo si cely den a vecer cakala na kontrakcie a prislo to az na druhy den?? Citala som vselijake nazory, vraj do 2-3 hod. by mali prist kontrakcie a aj porod skor ako normalne.. nuz ale zase kazda sme ina, takze je to individualne.. potes ma ze si sla na 7mu a o 13stej si rodila 😉 noo uvidime co bude okolo 9tej, snad moj porodnik nebude operovat al. tak..ze ma hned vezmu.. a s tymi izbami si uz nelamem hlavu, uvidime..a vydrzime 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre