Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

nikajanko
3. júl 2009

Tak ako pozeram, rodit budem posledna 🙂

Bozeeee len nech je maly OK a zdravy.

mandyk
3. júl 2009

no mala Barborka mala 49 cm a 3400g.Dosedla ma ze vraj nejaku metodu .Ked som bola na porodnej sale uz, tak sa tam nejak kral a tocil a ja neviem. Nic prijemne ale mala bez problemov vysla von. Porod? no..od soboty som bola v nemocke na kontrakcie tzv akoby poslickovia. Nechceli ma uz domov pustit tak som tahala do pondelka do rana.Ale bolo to v pohode take iba tvrdnutie bruska ...A v pond rano o 7,45 mi napichli oxitocin a to ste mali vidiet tu rychlost. Ledva pichli epi zabral a mala sa tlacila vonka. Bolesti neboli trochu som si oddychla pokecala s manzelikom/on rodil s nami/ a uz sa tlacila. No moc prijemne to nie to vam poviem.Taky pocit ako by ste isli na vecko a zastalo vam to niekde na polceste.Ani con ani dnu ale vytlacila som na 4 krat a pohoda. Lekari sestri robili srandy cely porod, takze o naladu bolo postarane.Muz vravi ze bola super nalada akoby ani o porod neslo.Je tam strasne vela rodiciek.Normalne fronty ako vazne.Dnes nas 13 prepustili domov. Lezia aj na plastike na oddeleni.este ta prerabka..bojove podmienky ale super

yoya
3. júl 2009

Ahojte 🙂
Ak chcem ísť rodiť do Šace, viem aj ku komu chcem ísť, ako dlho pred pôrodom by som sa mala s doktorom dohodnúť? Alebo ako je to vlastne? Pripadám si ako z inej planéty.Pretože pred deviatimi rokmi som rodila na Rastislavke v KE, tam som chodila za doktorom a pri ňomsom aj rodila, toho mi dohodila kámoška.Teraz nemám ani tušenia ako to prebieha a tak.Díky 😉

stovka
4. júl 2009

Ahojte,
vcera som bola na poradni v Saci, cakali sme 5 hodin na vysetrenie, bol tam riadny chaos.. Asi o desiatej prisiel do cakarne prednosta Fric a oznamil, ze ma na oddeleni iba 3 lekarov a budeme dlho cakat.. Ze zacali dovolenky, prerabka, stahovanie pacientiek do Fakultnej nemocnici - tato informacia ma velmi prekvapila. Pokial som tam bola prestahovali 3 zo sestonedelia, prisla pre nich zachranka. Ale to, ci to boli mamicky aj s detickami, alebo to boli mamicky pred porodom neviem.
Pytala som sa sestricky na prerabku, podla planov ma trvat 3 tyzdne, cize 1 tyzden uz maju za sebou, nadstandardky zrusene, navstevy na izby tiez (iba navstevna miestnost)..
Zacinam dohovarat malemu, aby minimalne 2 tyzdne vydrzal 🙂

Yoya neviem Ti poradit, nevybavovala som si lekara, odrodi ma ten kto bude mat sluzbu. A pri vcerajsom chaose, ktory som tam zazila som sa v tom utvrdila 😒

Vsetkym mamickam, ktore uz porodili gratulujem 🙂

maycuk
4. júl 2009

stovka, take blbe info nam tu davas🙂 no co uz🙂 inak mam na teba otazku, o nejaky tyzden by som mala ist na prvu poradnu do sace a tiez nebudem mat vybaveneho lekara. ako si tam prisla prvy krat? len tak hocikedy? lebo tak chapes, ked ma zena lekara, tak ide priamo k nemu,ked ma on sluzbu, ale ako to je ked nemam ziadneho lekara vybaveneho.
no..kazdopadne, pekne vikendujte a no stress🙂

stovka
4. júl 2009

Maycuk, ja som tiez zdesena a hlavne zvedava ake to tam pri porode bude, ci uz klud, alebo chaos.. A hlavne ci tam aj zostanem, snad nas neprenesu do fakultnej..Ale snad by mi teraz povedali, ze mam ist rodit do inej nemocnici..

Ak chces ist na poradnu - ozvy a vysetrenie - objednaj sa na c. 7234212, daju Ti termin (den). Urcite tam nechod v utorok (sama od seba), ja som tam bola v utorok prvy krat a tiez som dlho cakala, v utorok maju objednavaci den na zakroky, je tam velmi vela ludi. Aj mi povedali, ze som si vybrala zly den, no nemohla som to vediet 😒
Ak vystupis z vytahu pojdes dolava do cakarne pre tehotne, zaklop na dvere, sestricka Ti vezme tehu knizku a kebyze mas nejake vysledky napr. streptokok, hematologia atd. daj im to tiez, v PC Ti zavedu kartu, tam vsetko zapisu. Pojdes na moc, ale vela tehuliek nosi moc so sebou, druhy krat som tak urobila aj ja.
A cakas 🙂
Ja tam chodim okolo 8:00, aj tak som cca 3. v poradi..
Ak mas ist na ultrazvuk, prietoky - objednaj sa na c. 7234184 po 13:00, tiez Ti daju termin bez casu, musis sa zapisat, beru podla poradia.

Snad som Ti napisala vsetko, takto som to absolvovala vsetko ja 😉

siu3333
4. júl 2009

veru lenka uz sa to blizi a vcera som uz mala take kontrakcie,ale presli ma.,,,,a zacalo my tvrdnut brusko.. 😅 😅 😅 😅

trosku ma hneva ta prerabka,ale co uz....mozno ked pojdem ja tak uz budu mat hotovo,,,ale asi to stihnem 🙄 🙄 🙄

maycuk
4. júl 2009

stovka, dakujem velmi pekne za info. velmi si mi pomohla. musim tam zavolat buduci week.
siu- asi ta to vazne neminie, ale nemoze to byt az take hrozne, aspon usetris za nadstandard 😀
inak mne tvrdne brusko uz od 5teho mesiaca, takze som zvedava ako rozoznam, ze maly prichadza na svet🙂
oki, tak pekny vecer alebo uz rovno dobru noc

siu3333
5. júl 2009

mas pravdu maycuk usetrim na nadstandartke....co uz

baby nechuti my jest,myslite ze je to predporodny syndrom?len sa premaham aby som aspon nieco zjedla...

maycuk
5. júl 2009

siu, myslim, ze je to tou horucavou-mne sa tiez nechce nic papat.. ale dufam, ze trosku teraz sprchne nech nam je tehulam lepsie🙂

siu3333
5. júl 2009

no neviem vsak uvidim co povie doktor na poradni,idem az v stredu ak do vtedy nic...u nas prsalo a teraz je fajne,,,snazim sa uspat malu aby som si s nou pospala,ale neni nejako unavena iba ja som 😀 😀 😀 😀

siu3333
5. júl 2009

tak malu sa my nepodarilo uspat,ale ja som si podriemala aspon na pol hodku....
uz kristinku urcite pustili domov ak je vsetko ok,,,alebo zajtra som zvedava ako nam popise porod na vyvolacku,,

siu3333
5. júl 2009

no baby citala som si temu Nova nemocnica kosice a rozoberali sacu,ze tam budu nosit rodicky zo sace,,,tak to je naozaj pravda...som zvedava ako to vlastne bude.... 😖 😖 😖 😖

siu3333
5. júl 2009

ale aj tak nechapem to porodime a nas odvezu aj s babom do novej do kosic?

maycuk
5. júl 2009

siu, presne nad tym som rozmyslala, ze ci ma vobec prijmu. vy tam aspon uz chodite do poradne, tak vas snad odrodia🙂 ale ja sa mojim, ze ma ani nevezmu na poradnu..no uvidime..hlavne nech niekde stastlivo porodime..

siu3333
6. júl 2009

maycuk a ty mas dohodnuteho doktora v saci,alebo chces mat?mozno si uz o tom pisala,ale nechce sa my citat dozadu...a odkial si?ci fakt nebude tak,ze tie zeny co patria pod sacu tak si nechaju a tie co byvaju v KE tak budu musiet ist do novej no neviem ale bude s toho riadny chaos..a to chodia este zeny aj s presova a trebisova...

nikajanko
6. júl 2009

Cavte,

POkial ma nechju porodit v Saci pri mojom DR. tak mi jedno ci ma prevezu do Novej (hoci to tam nemozem ani...) Ved aj tak si v nemocnici v babom len 4 dni, pokila nedostane zltacku....nejak to prezime.

Mne sa dobre hovori..ja by som mala rodit koncom augusta, zac. septembra 🙂

cathuska
6. júl 2009

ahojte tehulky 😉 taaaak ako ste stravili vikendik? teda tie horucavy boli desne, hmm, nozky veselo puchnu..nuz my sme s mm boli na domceku na grilovacke s rodinou, dobre bolo, zopar foto mame aj v albume, no ale sme tam cvaknuti my dvaja 😎 a sme sa vyspali fajne v dome v chladku, nuz a vcera sme boli na oslave svokrovych narodenin, tak to sme sedeli asi 6 hodin na gauci (aj tenis sme kukali), OK, trosku som presla hore dole, ale o siedmej vecer som myslela, ze kapuuuuutt 😖 clenky boleli a bolo mi dako divne, nuz ale ved sa to uz blizi, takze to patri k tomu..hmm..tiez mame asi dve foto v albume ako tam blahozelam svokrovi 🙂 volala som aj dosedlovi vcera ohladom dalsej poradne, takze v stvrtok o 19.45 mam dojst za nim. Nema dakto v ten den poradnu vecer? Lenka> takze si bruska a nozicky neuvidime 😅 , lebo Ty mas v stredu, ale nevadi, sak mozno nabuduce a mozno v porodnici 🙂 dnes mam v plane vela vykladat nohy, nech sa odkrvia...inak pevne verim, ze do dvoch tyzdnov je mala vonku..hmm....ozaj, to s tou "plnkou v saci na porodnici" ma tez moc netesi, a prevazanie do inej nemocnice si ani neviem predstavit 🙄 , a vobec, tie prerabky a tak, ale snad ked uz to na cloveka pride a je v nemocke, zrejme mu to je aj jedno, hlavne nech porod prebehne bez komplikacii a babatko aj my sme zdrave nie?.. 😉 pekny dnicek..a ak mate novinky, sup sem s nimi...

cathuska
6. júl 2009

nika, pekny dnik, cmuk 😵

cathuska
6. júl 2009

ozaj a Amy> GRATULUJEM ! 😉 uz to mas za sebou a mozes maminkovat 😵

lenka0
6. júl 2009

AHOJTE kocky-maminky.AHOJ CATHUSKA no ja som bola dnes posledny krat u svojej obvodnej a v stredu idem k Dosedlovi.Tak som sa na dnes tesila doktorka mi mala urobit Prietoky,ale ma novy usg tak na nom nevedela robkat a povedat mi kolko mala vazi,len je vraj dost velka a asi to bude o 2tyz.skor tak oklo 15-18 si mysli ze budem rodit.Cathuska myslis ,ze Dosedla mi v stredu urobi usg aj tie prietoky?a pocuj na monitor sa objednava alebo mi ho urobi on v ambulancii.No som zvedava co mi povie az ma uvidi a pozrie aj malu,lebo moja doki vravela ze aj ked mam dost siroku panvu ona by mi odporucila cisarak tak som zvedava co povie Doseda.A mne sa zas zda,ze nemam ani take velke brusko ako kazdy sa pyta ci budu dvojicky ,moja kamka mala ovela vetsie a mala vazila len 3200g.Tak neviem necham sa prekvapit aj jeho nazorom,len dufam ze mi pri porode klasik.nevylezu oci z jamolk 😀 Inac kocky dufam ze ked to namna pride tak ma neprevezu do novej.nem lebo tam som v maji podpisala revers a ani kone ma tam nedostanu 😠

siu3333
6. júl 2009

lenka v stredu ides na ktoru do sace?lebo idem aj na poradnu,ale k lendakovi...mozno sa stretneme..

lenka0
6. júl 2009

ahoj Siu ja Idem na 17h k Dosedlovi,mam ho cakat niekde pri porodnych salach asi tam ma ordinaciu 😀 mozno sa stretneme som takej okruhlejsej nizsej postavy z hrubymi nozkami 😀

siu3333
6. júl 2009

juj tak to sa asi nestretneme,lebo ja idem tak na tu pol 9...skoda 😉 😉 😉a odkial si s kosic priamo?ja som tiez nizsia postava....

smajli
6. júl 2009

🙂 ahojte tehulky:o)
chcela by som sa vas spytat,chodila ste niektora do Sace na tu predporodnu pripravu?
a... nasli ste niekde specialne na stranke Nem.KE-Saca,co si zobrat presne do ich porodnice? (alebo len si beriete to,co sa bezne pise v zoznamoch co treba...),
a Leni... ako si sa dostala k Dosedlovi? odporucila ta obvodacka,alebo si sa na nho priamo pytala? a zavolala si si priamo jemu do ambulancie sama? a kedy prvy krat...v ktorom tyzdni tt..?

vela otazok mam,ale verim,ze mi poradite... :o) viem,ze este mam cas... len by som chcela vediet,ci ma tam moj obvodny doktor sam posle..alebo ci ma iniciativa vijst z mojej strany... vsak ja sa ho aj popytam,idem na poradnu dalsi pondelok...

drzim vam palce buduce mamicky:o))

lenka0
6. júl 2009

SIU ty urcite niesi taka objemna postavicka ako ja 😀 hmm tak to sa nestretneme asi ma len v tedy cas.Mozno na seba natrafime na buduci tyzden.Mam melirovane vlasy tak to ma urcite neprehliadnes 😀

lenka0
6. júl 2009

a ano som z kosic priamo,aj ty Siu 😀 SMAJLI :ja som sa k dosedlovi dostala nahodou dala mi nanho ciselko spoliubivajuca v nemocnici ked som bola hospitalizovana,vraj je velmi dobry lekar.Potom som ciselko sratila a pomohly mi kocky odtialto. 😀 Je na tebe kam chces ist rodit nem.si vyber ty ,alebo daj na radu svojich znamich ak nejakeho dokiho poznaju.Alebo ti moze poradit aj tvoj obvod.gyndak je to na tebe.A do poradne sa hlasis v 36tt ak nemas nejake problemiky ak ano tak treba sa ozvat tak 34tt a ti poradia co a ako.Aj tu od kociek som dostala vela info,tiez sa ucim 😀.Klidne sa pytaj co nevies tu ti poradia vsetky mamicky 😅vela stastia

siu3333
6. júl 2009

len aby si nebola prekvapena lenka s mojou postavickou....je pravda,ze mne nepuchnu nohy,,,ale vsetko ostatne ano 😀 😀 😀 aj ja mam melir...cize je mozne,ze sa stretneme uz na izbe..a odkial si?a ktora je tvoja gynekologicka?

lenka0
6. júl 2009

som kosicanka z jazera.Moja gyndacka je Dana de Furia zlata to zienka 😀 aj ja som opuchnuta vsade ja sa gulam a nie chodim 😀 ale dufam ze po porode nejake kila necham na sale a v nemocnici 😀 Ty mas termin teraz niekedy tento alebo buduci tyzden?pockaj mne vravia ze porodim skor a ak budem prenasat v tych horucavach tak si to hodim. 😅 ale nech je mala zdrava to je zaklad

siu3333
6. júl 2009

ja mam termin v piatok,a druhy termin mam 16.jula...som zvedava co povie doktor v stredu,ze ako to vyzera..veru len nech vsetko je ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre