Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

maycuk
28. júl 2009

jej tak dnes mame plodny dnik!! paraadaa! vitam nove kocky na svete a blahozelam mamickam🙂
takze zajtra ty stovka? drzim palce silno!

jarimka
28. júl 2009

blahozelam mamickam k prírastkom rychle zotavenie
a dufam ze aj my ostatne sa budeme čoskoro tešit z našich drobčekov
🙂

jarimka
28. júl 2009

maycuk mame ako pozeram podobný termin takže sa stretneme v saci ?
🙂

maycuk
28. júl 2009

jarimka, noo je to dost pravdepodobne hej🙂 a ty si si z presova? alebo od presova? to mate trosku dalej. stihnete dojst? 🙂 mna dnes nejako boli krcok, tak neviem, ci to nie je prezvest uz..ty sa ako citis? mas dohodnuteho lekara v saci? ja nemam, spolieham sa na tych, co tam prave budu, ked dojdeme. kedy mas poradnu?

zanzi22
28. júl 2009

ahojte ahojte...gratulujem všetkým mamičkám,ktoré už porodili a ktorých to ešte len čaka.medzi nimi som aj ja mám termín na 05.9..len neviem ako to chodí v tej šaci.lekára nemám dohodnutého,tak isto ako ty maycuk sa dávam do rúk tumu,kto tam práve bude.mám jednu otázku,dúfam,že mi budete vedieť pomôcť.môj manžel chce byť pri pôrode,viem že sa za to platí cca 20eur,len neviem kedy a ako sa to vybavuje.a sú tam ako celkom v pohode personál??lebo som počula všeliaké reči,tak sa pýtam načo sa mám pripraviť.

siu3333
28. júl 2009

cathy gratulujem aj ja k malej,,, 😵 😵 😵 😵 😵

nikajanko
28. júl 2009

Zanzi22:

Aj ja mam termin 4.9. ale vraj budem urcite skor lebo maly je o 2 tyzdne vacsia a nejak tlaci a tlaci ... asi sa uz nevie dockat ako na uvidi. Uz sa aj trochu otvarame, takze doma lezim a brucho mi tvrdne a dohovaram mu ze aspon este 2 tt musi vydrzat....drobec nas velky 🙂

Nie som si ista, ale s tym manzelom....asi to platis az po porode.

Stovka:
No veru je tam odchylka ... ono sa aj vravi, ze tak 500g obycajne.

siu3333
28. júl 2009

Zanzii personal je v pohode,,,samozrejme sa najde aj nejake cudo,,myslim na personal...a ked uz pojdes rodit tak vtedy sa ta opytaju ci chces mat manzela pri porode,,,a zavolaju ho ked uz budes lezat na tom stole,,,,a plati sa pri odchode s nemocnice...

stovka
28. júl 2009

Majte sa krasne kocky, ozvem sa 😉
a samozrejme po prichode domov napisem podrobnosti 😉

jessiepu
29. júl 2009

Ahoj tehulky,
idem sa k vam pridat, zatial som len citala, ale uz som dost nervozna z toho cakania, tak hadam aspon pokecam 😉
Termin mam v piatok 31.7., ale lekari ma uz tri tyzdne strasia a predpovedaju, ze to bude uz coskoro, ze sa otvaram atd... a uz mam pomaly termin a stale nic 😕 Syn je uz tyzden u babky a ja cakam a cakam... Kazdy sa ma furt vypytuje, ci uz, akokeby nevedeli, ze nie 😠
Rodit budem v Saci, lekara tiez nemam vybaveneho, rodila som tam aj syna pred troma rokmi a bolo to v pohode.
Vsetko sa plati az pri odchode domov, aj partner pri porode, aj nadstandard (ktory vraj teraz nie je k dispozicii 😖 ), aj epidural.
Viete niekto nejake podrobnosti ohladom prerabky v Saci? Aky je teraz stav?

judit7
29. júl 2009

Gratulujem vsetkym mamickam, a nech je vsetko v poriadku ...

Zanzi - ak budeme mat stastie tak sa mozno v saci aj streneme, lebo ja mam termin 1.9. Ja som tam rodila aj syna, a bola som spokojna (iba jedna neprijemnost bola - az ked mi dali klystir, mi oznamili, ze na wc nie je toaletny papier - no, plna vody, medzitym kontrakcie utekat do kufra pre papier nebolo velmi prijemne 😖 )
Pri prvom porode som mala dohodnuteho lekara - dr.Lendak, a ak sa to podari, tak aj teraz budeme rodit spolu. Tak, ako to tu bolo uz pisane - vsetky sluzby, ktore chces mat, nahlasis na prijme a platis ked, z nemocnice odchadzas. Inak uz mas prichystane veci pre seba a pre maleho? Ja cca mam, ale este mi to treba vsetko prat ...

Jessiepu - tak vy ste uz takmer vo finale, uz len par dni a mozno len hodin. Ohladom prerabky, viem tolko, ze do konca tohto tyzdna by to uz malo byt hotove (info z min tyzdna od sestricky, ktora tam robi). Inak nie su povolene ani navstevy na izbu, novorodeneceke je v jedalni (stravu nosia kazdemu na izbu). Mozno tvoj drobcek tiez caka kedy to tam dokoncia - ved nepride do provizornych priestorov, no nie 😀 😉

Babenky, ja sice mam este viac ako mesiac pred sebou, ale uz teraz ma sem-tam chytia tie "cakatelske depky",
uz by som chcela, aby bol september ...

zanzi22
29. júl 2009

ahojte,diki každej za pomoc...už vidím,že manžel bude viac vystresovaný ako ja.hlavne keď ma uvidí na tom stole.počujte baby a keď ma už chytia tie kontrakcie mám ísť hned do nemocnice??a na prijme v takom stave budem fučať a izbu zháňať??ta tu bude sranda 😉 ako manžel chce byť bezpodmienečne pri tom,len či to vydrží.no a izba sa tiež vybavuje až vtedy jak tam nabehneme??alebo to treba dopredu??
judit7 tak nebolo by zlé tam niekoho poznať,lebo ešte o nikom z okolia neviem kto by rodil v podobnom termíne ako ja.no a už vecičky mám prichystané,už len kočík ešte kúpiť a postieľku a ešte tie drobnosti.a čo tam do nemocnice treba zobrať??lebo sestrička mi dala nejaký zoznam,ale podľa mňa každá nemocnica má iný zoznam.

jarimka
29. júl 2009

maycuk
noo ja som priamo z prešova spolieham sa na dialnicu ze tam sa da nahnat cas takze manzelik bude mat co robit 😵 mam vybaveneho lekara ale akurat 3augusta leti do prahy sice len na jeden den ale ja citim ze sa malemu prave toho 3 bude chciet ist vonku taký zakon schvalnosti 😉 😉 😉
ja sa citim dnes v pohode inac vcera ma vsetko bolelo aj citim ze mam krcok napnuty ale take pocity uz mam dlhsie stale sa tesim ked idem na poradnu ze mi doktor povie ze som aspon trochu otvorena ale moj krcok je este stale v zadu tak dufam ze sa to uz trosicku pohne dalsiu poradnu mam este neviem lebo mam cez vykend volat doktorovi ze co a ako ??? 🙂 a ty ako mas naznak otvarania? ja uz by som velmi chcela rodit lebo malinky mi uz velmi nalieha hlavičkou dolu

jarimka
29. júl 2009

zanzi v podstate kazda porodnica je v podstate rovnaka mne pisala kamoska co tam rodila taky malinky zoznam co potrebovala tak ti to napisem
🙂

jarimka
29. júl 2009

2-3 nocne kosele, ponozky, gatuse / hlavne tie jednorazove pratelne/,zupan, papuce, kozmetiku/ sprchac, pastu, kefku,.../, lyzicku malu, toaletak, vlozky, pero, pre babo plienky, krem na ritku , latkovu plienku alebo podbradnik a vlhcene obrusky. zober si aj ciapku, teraz sa tam preraba, moze byt prievan. a este tenucku deku do postielky / v kazdej postielke je monitor dychu tak nan som polozila deku/, cumlik /. potom ti treba sobasny list, obciansky preukaz to kvoli rodnemu listu.tak mi to napisala tak dufam ti to pomoze

tinka2604
29. júl 2009

Ahojte dievčence.
Najprv chcem všetkým poblahoželať k bábätkam, aby ste boli hlavne zdravé. My sa tiež chystáme rodiť do Šace. Väčšinou sa tu vyskytovalo meno dr.Dosedlu, určite je dobrý odborník. Chcem sa však opýtať na dr.Ševčovičovú, či náhodou nemáte s ňou nejaké skúsenosti - či už pôrod, vizita, atď. Ďakujem

valioci
29. júl 2009

ahojte holky, som absolutny laik co sa tyka babatiek a tehotenstva. vlastne sa o abby zatial len snazime. no chcela by som sa opytat par otazok: davaju v saci pri normalnom porode aj po sekcii injekciu na stiahnutie mternice???? moze si ju zena vypytat? a ako je to s tymi nadstardnymi izbami, treba ich vopred nejako objednavat? koho by ste doporucili ako porodnika? vopred dakujem za odpovede, som zvedava, že ekd som taka nekludna teraz a plan otazok, co bude potom pocas tehu :o))

nikajanko
29. júl 2009

Cavte skusenejsie baby,

Kdeze to mam ist na to poucenie o epiduralke? Ktore poschodie? Je to v tej casti co porodnicke odd.? Tel. cislo mam.

Dik za odpoved

jessiepu
29. júl 2009

Judit, naozaj to ma byt do konca tyzdna dokoncene? Nejak sa mi nechce verit. Asi pred dvoma tyzdnami jedna sestricka, co tam robi povedala, ze malo by to byt tak za dva tri tyzdne, ale ze to urcite bude trvat este dva mesiace, tak neviem. Stve ma, ze su tie navstevy zakazane, to bude riadna depka na izbe☹ A vraj ani neberu teraz deticky na noc? Nie som teda krkavcia matka, ale aspon tie dni v porodnici to padlo dobre, sa aspon trosku este vyspat 🙂

Zanzi, myslim, ze staci povedat zelania sestre v porodnici, ked ta budu prijimat, nemusis nic vybavovat 😉 A pokial viem, tak izba sa dopredu aj tak neda vybavit.

Tinka, dr. Sevcovicovu som mala asi dvakrat na poradni, bola mila, ale viac neviem. Kamoska u nej rodila obe deti a bola spokojna. Ona ma myslim na starosti rizikovu poradnu (mozno kecam).

Nikajanko, poucenie o epidurale je na piatom poschodi, nie na porodnickom, ked vojdes do budovy, za recepciou doprava na konci chodby je vytah.

tinka2604
29. júl 2009

jessiepu: ďakujem za info a nekecáš, ona ma na starosti rizikovú poradňu - to som o nej čítala len na nete

Aj mňa zaujíma tá prerábka, hoci do septembra by už to mohlo byť. Nezávidím tým, ktoré to musia teraz absolvovať v tom teple a chaose. Držte sa

nikajanko
29. júl 2009

jessiepu: Dakujeeeeem 🙂

tinka2604: Ja som snad ani nepocula nic zle o ziadnom lekarovi v Saci. Vyzera, ze vsetci do jedneho su fajn. Zly vyber snad ani nemozes urobit (klopem na drevo 🙂)

zanzi22
29. júl 2009

no fakt som zvedavá,či to dokončia to prerábanie,lebo ako vidím každá jedna má ine informácie.ja tak viem,že to určite dokončia do konca augusta.no tak to veľmi dúfam.keďže ja tam nemám dopredu vybaveného lekára,tak neviem,netreba náhodou chodiť na nejaké predpôrodné vyšetrenia??lebo ja chodím len ku gynekológovi len na poradne.
jessiepu tak tebe sa to veľmi blíži,hoci už nie si prvorodička,nemáš nejaké predpôrodné stresy??ja zatiaľ som v pohode,nebojím sa (zatiaľ )pôrodu.bo každý ma straší jak ma bude všetko bolieť.tak toho som si vedomá,že to nebude také ľahké ako to išlo dnu 🙂
valioci neboj sa otázky sú normálka,ani jedna prvorodička nespadla z neba mudra,len veľa nestresuj a dúfam,že sa vám čoskoro podarí počať ten malý zázrak.
a diki za odpovede

jarimka
29. júl 2009

zanzi citala si si zoznam co potrebujes do porodnice dufam ze som ti pomohla

jessiepu
29. júl 2009

To je pravda, Nikajanko, ani ja som nepocula o nikom nic zle, preto som ani ziadneho dr. nevybavovala. Ale pravdupovediac, radsej by som rodila pri zene, ja mam z tych chlapov gynekologov nejaku traumu 😖

Zanzi, ani si nevies predstavit, ake predporodne stresy mam, uz sa mi zda, ze Linduska preto nechce ist von, lebo som taka vystresovana, sa bojim porodu jak cert kriza ☹ Este viac ako prveho, pomoooc!
Inak na poradnu sa chodi do Sace od 36-37 tt, uz potom chodis len tam. Na poradnu, na monitor, pripadne uzv. Treba tam zavolat, ked budes v 36 tt a oni ta objednaju.

ddmoxy
29. júl 2009

Ahojte....gratulujem k babatkam...sem tam vas skontrolujem ako sa drzite.uz je to " davno" co sme si my sacanky pisali o porode.Aj vam to tak rychlo zbehne.Akoby to bolo vcera a mala ma uz osem mesiacov.strasne to bezi,tak si to uzite🙂

valioci
29. júl 2009

cauko holky, som absolutny laik co sa tyka babatiek a tehotenstva. vlastne sa o abby zatial len snazime. no chcela by som sa opytat par otazok: davaju v saci pri normalnom porode aj po sekcii injekciu na stiahnutie mternice???? moze si ju zena vypytat? a ako je to s tymi nadstardnymi izbami, treba ich vopred nejako objednavat? koho by ste doporucili ako porodnika? vopred dakujem za odpovede, som zvedava, že ekd som taka nekludna teraz a plan otazok, co bude potom pocas tehotenstva????

siu3333
29. júl 2009

ahojte.... pisala mi stovka dnes sla na prijem,,ale az zajtra rano jej daju vyvolavacku.... drzme jej palce 😵 😵 😵

zanzi22
29. júl 2009

jarimka ďakujem ti veeeeeeľmi pekne za ten zoznam,pomohol mi určite.nočne košele nenávidím,ale myslím,že to budem musieť používať,to musí byť so zapínaním vpredu kvôli dojčeniu,nee??
jessiepu--veľmi rada by som ťa utešovala,len neviem ako a diki zavolam tam určite

jarimka
30. júl 2009

tak najlepšie by boli tie na zapínanie v predu ale tie specialne kojenecke
🙂

judit7
30. júl 2009

Babenky, co sa tyka tej prerabky mam len tuto info, takze neviem, ale dufam, ze do septembra to bude hotove. A co sa tyka toho, ze babetka nechvaju aj na noc na izbach, mam info, ze to takto ostane aj po prerabke. Akurat hned po porode (ak si to mamicka zela), tak babetko na noc odnesu (samozrejme, plati to vtedy ak mamicka aj babetko su OK). A este jedna novinka - babetka sa uz nebalia "na siroko".

Hm, nocne kosele - ja ich tiez nemusim. Ked som rodila prvy krat, rodia som v nocnej koseli, to bolo prakticke - budem aj teraz. Na izbu som mala prichystane dve nocne kosele a jedno normalne pyzamo (nohavice+tricko), prvy aj druhy den som bola v nocnej koseli ale potom uz v pyzame - citila som sa v tom lepsie, a pri kojeni mi to nerobilo ziadny problem si to tricko dvihnut ... ale kazdemu vyhovuje nieco ine ... Teraz tiez beriem aj jedno aj druhe.
Ked som tam bola, tak tam boli aj baby, co boli len v tricku a nohavickach - to mi pripadalo uletene ...

S Dr. Sevcovicovou som sa stretla na usg pri prvom tehu - bola velmi mila, a vsetko nam prekne vysvetlovala a ukazovala. Mali sme z nej velmi dobry pocit. Od inych som pocula tiez iba dobre na nu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre