Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

zanzi22
30. júl 2009

jarimka a tie špeciálne kojenecké sa kde dajú lacno zohnať,lebo zbytočne za ne dám veľa peňazí,a určite viem,že ich v budúcnosti nevyužijem...
judit to ako myslíš,že babetka sa neblia na siroko???hm...nohavicky a tričko je tiež podla mna trošku zvlástne,ale ta...

jessiepu
30. júl 2009

Zanzi, ja by som neinvestovala do tych kojeneckych, su zbytocne drahe a na tu chvilu.. Ja napr. som si kupila obycajnu na ramienka. Je pravda, ze od prveho porodu mam aj kojenecku, ale ma dlhy rukav a to urcite nerozdycham v tom teple a este mam jednu s kratkym od Cinana s gombikmi vpredu, ale len na porod. Inak som si zabalila aj kratke "pyzamove" nohavice a tricka na ramienka k tomu. Fakt sa obavam, ze tam bude neznesitelne horuco.

Stovke drzim palce, uz ma urcite mimi pri sebe 🙂

O tom baleni nasiroko som tiez pocula, podla nejakej vyhlasky z novembra 2008 je to. Ale je to tak, ze v porodnici nebalia a potom sa ide po 4-6 tyzdnoch na ortopediu a tam sa urci, ci treba alebo nie. Kamoska bola a predsa musia balit 😒
Zanzi, predtym sa babetka automaticky preventivne balili "nasiroko", to znamena pamperska, na to latkova plienka a postolkove nohavicky, aby sa im dobre vyvinuli klbiky, ale zjavne uz prisli na to, ze preventivne sa to robit nemusi.

siu3333
30. júl 2009

ahojte,,,,ja balim maleho na siroko,je to pravda,ze v porodnici to nerobia ale ked som prisla domov tak som zacala balit,,a mame ist ked bude mat mesiac na ortopediu tak ako pisala jessiepu..

stovka mi este nepisala tak neviem ako sa maju 😨 😨 😨 😨

ja som mala tu kojenecku koselu teraz v porodnici ale mne liezla na nervy,lebo som si musela dat aj podpiru pod nu,lebo vsetko bolo vydno 😀 😀 😀 😀 a ked som si sadla a mala uz podprsenku na sebe tak pre zmenu bolo vydno aj to aj moje brusko 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

jessiepu
30. júl 2009

Siu, a preco balis? Pre istotu? 😉 Ja sa zase tesim, ze nebudem musiet, moj Filip mal strasne koliky a ked nemohol kopkat nozkami, lebo bol nasiroko, tak to bolo este horsie. A dalsia vec, je velmi teplo, tak sa aspon nezaparime 🙂 A veci nam vydrzia dlhsie 😀

siu3333
30. júl 2009

balim pre istotu tak ako pises...o dva tyzdne ideme na ortopediu tak som zvedava,ze co povedia.....

zanzi22
30. júl 2009

aha,takže to sú tie obyčajne plienky...napriklad ani kamoška to nedávala,že potom po mesiaci sa uvidí,čo povie lekár.no a určite nebudem investovať do špeciálnych kojeneckých,kúpim len také jednoduché,len neviem ešte presne aké,ktovie aké bude počasie v septembri...no a uz pomaličky sa budem musieť aj pobaliť do nemocnice.niekedy ma fakt chytí tá pôrodná panika...jak ten čas ubehol odkedy som oznámila všetkým,že som v tom...jessiepu este si celá?a filipko sa teší na malú sestričku??

jarimka
30. júl 2009

zanzi to sa ti neoplati kupovat ked to nevyuzijes ja mam 2 ale mam aj klasicke na gombíky lebo tie kojenecke sa mi zdaju neprakticke tak ako pisala siu ze je všetko vidno 🙂

jessiepu
30. júl 2009

Zanzi, jasne, ja som este cela, mojim detom sa nejak nechce von, ani Filipovi sa nechcelo 😖 Pipo sa na sestricku velmi tesi, stale mi bozka brucho, je rozkosny, som zvedava, aka bude realita, ked tu sestricka naozaj bude.. Teraz je u babky, ale zajtra sa vrati, plan bol taky, ze do zajtra urcite porodim, hm, nevyslo... 😒

Siu, inak ja som niekde citala, ze oni teraz hned po narodeni detom urobia uzv klbikov, a ked maju nejake dobre "parametre", tak sa nemusi balit, ale nie je to pravidlo. No a potom sa to zjavne kontroluje po tych 4 tyzdnoch.
Mmch, ja sa bez podprsenky pod nocnou koselou asi nepohnem..u mna nepredstavitelne 😝

judit7
30. júl 2009

Ja sa tesim, ze uz zrusili preventivne balenie "na siroko" - pre deticky to musi byt neprijemne cely den byt s roztiahnutymi nozkami, velmi ich to obmedzuje v pohybe, a hrozia zapareniny. Jasne, ak klbiky nie su celkom OK, a treba im pomoct, tak to je ine... ak nam to lekar odporuci, bez debaty budem balit na siroko.

Baby, a planujete brat do porodnice aj odsavacku na mliecko? Ja ano ... Aj ked, v porodnici odporucaju rucne odsavanie (mne to ale akosi neslo 😖 )

jessiepu
31. júl 2009

Judit, odsavacku mam doma pripravenu, vyvarenu, ak bude treba, donesie mi manzel. Ja som pri prvom nemala dlho mlieko, az doma, takze som nemala co odsavat.

No baby, ja o chvilku idem do Sace na poradnu, som zvedava, co povedia, dnes mam termin. Bojim bojim.. 😖

Prajem vam pekny dnik 😉

siu3333
31. júl 2009

ahojte uz sa ozvala Stovka maju chlapceka Davidka,,,,ma 3200 g a 52 cm...vcera sa narodil o 22.31 hod..trapila sa 14 hodin a nakoniec mala sekciu lebo nezostupoval dole Davidko..su zdravy a stastní.....

jarimka
31. júl 2009

cavko baby neviete nic o maycuk lebo dlho sa neozvala??? ci uz neni v porodnici?

tinka2604
31. júl 2009

Blahoželám Stovke k chlapčekovi, no vôbec jej nezávidím tých 14 hodín-chudinka. Hlavne, že sú zdraví. Už sa teším keď sa niektorá vráti z nemocnice a popíše pôrod, mne to veľmi pomáha, lebo sa na to tak psychicky pripravujem.
Jessiepu držíme palce, už čosoko to príde.

zanzi22
31. júl 2009

waw blahoželám stovke,aspoň to už má za sebou 😒 hoci tých 14 hodín sa nepočúva dobre 😖
jessiepu asi detičky vedia na aký svet to idú 🙂 takže aj malý sa radšej zdržal v teplulinku,dávali ti vyvolačku,alebo sa to samo začalo?a podľa mňa si budú rozumieť,nie je medzi nimi až taký vekový rozdiel on bude pre maličku big brother 🙂
vy to už máte ľahké druhorodičky,už viete čo vás čaká,ale mi,co prvý krát pôjdeme...ja osobne fakt žasnem jak sa dá vydržať 14hodín trápenia.podľa mna vtedy aj sekunda trvá minútu...zatiaľ každá jedna kamoška,ktorá už rodila hovorí,že sa to dá vydržať a hlavne pre ten krásny pocit keď ti dajú to malilinké stvorenie do ruky,vtedy ťa už nič nebolí....

siu3333
31. júl 2009

ja som simonku rodila 13 hodin,,,a hrozne som sa bala druhe porodu,lebo som uz vedela co ma caka,,ale viktorko bol zlatucky a nenechal ma dlho sa trapit 😵 😵 😵 😵 a ten pocit je uzasny a sme predsa nejake zeny tak nieco vydrzime,,nie?

jessiepu
31. júl 2009

Cauky 🙂
Stovke zo srdiecka gratulujem, hlavne, ze to uz ma za sebou a moze sa tesit z maleho uzlicka 🙂

Zanzi, nakoniec sa Pipo vypytal na svet sam, o 5 dni neskor, takze vyvolavacke som sa vyhla. Ja si zas myslim, ze vy prvorodicky to mate lahsie, lebo neviete do coho idete, vtedy je strach mensi, lebo netusis, co ta caka, aspon u mna to tak bolo, teraz sa bojim viac. Ale je naozaj pravda, ze za ten poklad to stoji a hned je vsetko zabudnute. Ja teda dufam, ze druhe pojde rychlo a bezbolestne (ha ha) 😎

Siu, ako sa SImonka sprava ku Viktorkovi? Mate taky vekovy rozdiel, aky bude u nas, tak som zvedava.

Moja poradna dnes dopadla tak, ze som na dva prsty ako minule, urobil mi Hamiltona a vraj sa to cez vikend urcite rozbehne. Vraj podmienky su idealne 😖 😎

A novinky ohladom prerabky su, ze dnes to maju dokoncit, cez vikend sa asi bude upratovat, lebo v pondelok otvaraju novorodenecke. Ale ked som sa pytala na nadstandardy, tak sa netvarili, zeby boli v blizkej dobe. Ani neviem, ci aj sestonedelie sa este preraba alebo co..iba o novorodeneckom bola rec. Mne je to uz jedno, nech rodim aj na stavbe 😒

siu3333
31. júl 2009

jessiepu simonka bola zo zaciatku nervozna aj teraz niekedy je a stale chce aby som sa s nou hrala,alebo ked kojim maleho tak prave vtedy nieco chce...neni to este idealne ale ma ho velmi rada,,lebo ked placka hned pride a mu dava pusinky,aj mu hovori ze ako velmi ho lubka...pred dvoma dnami chcela aj ona aby som ju kojila a aby som aj jej dala plienku,,presne to iste ako ma bracek...ale ty to mas opacne,lebo teraz budete mat dievcatko a mozno filipko inac sa bude spravat...casto ju nosim na rukach aby vedela,ze aj ju mame radi aj ked jej to hovorime ale vsak deti su deti...a kto ta vysetroval dnes?ci mas svojho doktora?

jessiepu
31. júl 2009

Siu, Filip uz teraz sa niekedy tak premazluje a stale chodi, ze "mamka, ja som male babetko", minule som vyvarala cumel pre babo a Pipo mi ho ukradol a dal si ho do pusy a chodil s nim asi pol hodinu, aj ked cumel nema uz asi rok a pol 🙂 Myslim, ze ked uz bude mala na svete, bude to s nim tazke...ale na druhej strane sa tiez velmi tesi a hovori, ze Lindusku lubi a stale mi pusinkuje brusko 😎 🙂
Dnes ma vysetroval Dosedla, nemam svojho dr.

siu3333
31. júl 2009

veru cumel,,simonka nikdy nemala cumel a ked zacala chodit do skolky tak tam malo jedno dievca,,,musela som jej kupit lebo cirkus bol doma a o par dni na to jej spapal cumel pes a teraz ked ma bracek tak chcela aj ona tak mu zobrala jeden a zacala cumlat ale ten cumel jej zobral zas mravec..

cathuska
1. aug 2009

Ahojte holky, tak sa vam hlasime uz dve 😉 Nelka sa narodila 28.07 o 14,35, s mierami 3550g a 52cm. Dnes sme prisli z porodnice. Streti sme sa tam s Jankouborkou aj Lenkou. S Jankou na porodnej sale, ona porodila pol hodiny predomnou. A byvali sme spolu na izbe. Je nadherne mat dietatko. 😝

siu3333
1. aug 2009

cathuska vitame vas doma a gratulujeme....aky bol porod?ak budes mat cas tak napis...

zanzi22
1. aug 2009

cathuska gratulujem,dufam,ze všetko bolo v poriadku.a dufam,napíšeš ako to celé prebehlo...
určite je to krásny pocit držať ju už v náručí...
inač musia sa babetka odnášať z pôrodnice v tých vajíčkach??neviem si predstaviť ako sa ten krehký zázrak do toho dáva.

jarimka
1. aug 2009

cathuska blahoželám drzte sa obe a potom napiš ako to cele prebiehalo 🙂

cathuska
2. aug 2009

Ahojte kocky tehulky a maminky 😉 Nelka spinka, nakojena, prebalena, nadherna je. Tak Vam sem teda pridavam svoj pribeh. Na uvod poviem, ze mat v naruci svoje dieta je nieco nadherne a neopisatelne a nech je tehotenstvo a porod akykolvek, tento pocit za to stoji. My s Nelkou sme to zvladli bez komplikacii a sme spokojne a stastne. Termin porodu som mala 26.07., ale malej sa nechcelo ist na svet a kedze USG ukazovalo, ze babatko bude velke (cca 3800g>>aj ked sa potvrdilo,ze USG ukazuje odchylky, pretoze Nelka mala 3550g porodnu vahu), tak sme sa s dokim rozhodli, ze tomu pomozeme, otvorena som uz bola na 2 prsty, zatka odidena, hrdlo a porodne cesty pripravene. Nic nestalo v ceste len trosku dopomoct prichodu tych pravych kontrakcii, tak som zavolala doktorovi v dohodnutom termine.t.j. v nedelu 26.07 vecer, ze si dohodneme dalsiu poradnu a on mi v telefone povedal, ze mam prist na indukciu porodu v utorok,28.07. o 7.00..Tak som sa teda vychystala do porodnice, noc pred tym som dost nespala, bola som nervozna, ale snazila som sa aspon driemat v posteli, vsetko som si este raz skontrolovala ci mam pobalene a aj byt ci je oki, kedze sa vratim az po styroch piatich dnoch a manzelik tam bude sam gazdovat. Rano som sa zobudila o 5.00, som si nastavila budik skor, nech v pohode stihnem vsetko, hygienu, ranajky a aj sa tak psychicky pripravit. Vsetko som urobila, zobrali sme tasku a vyrazili sme do porodnice.Celu cestu sa mi v hlave omielali rozne myslienky, pocity, ale jedno je iste, uz som citila, ze brusko je nepohodlne, ze malinka je po termine, ze najlepsie bude, ak pojde von, uz na svet medzi nas. Prisli sme do porodky a cakali sme pred porodnou salou na prijem. O cca 7.10 prisla za mnou sestricka,ze ci cakam na prijem, povedala moje menom doktor ju informoval. Zobrali ma dnu,poslali ma na moc,a zobrali ma na prvu dobu porodnu do miestnosti, kde su monitory a je to hned vedla porodnej saly. Stretli sme sa tam s Jankouborkou z modreho konika,tiez isla na vyvolavacku tak sme tam dve travili cas. Spisali nejake papiere, urobili mi klystir, vysetrili ma zospodu,potom sprcha...a nakoniec ma napojili na infuziu oxytocinu, o cca 10.00. Takze som tam lezala, Janke kvapkal oxytocin torsku skor uz od cca 8mej. Tak sme tam vedla seba lezali, kecali, snazili sme sa mat dobru naladu, potom sa zacali kontrakcie u Janky, chodil ju pozerat jej porodnik a taktiez sa zacali kontrakcie u mna a chodil ma pozerat moj porodnik, ako som sa otvarala, tak mi praskol plodovu vodu, liala sa zo mna taka tepla tekutina a krv...isla som na wcko, trosku som posedela na lopte, kontrakcie sa stupnovali, ...chodil ma doki pozerat, bola som postupne na 4 prsty, vtedy ma napichli na epi, kontrakcie stale silneli, rychlo som sa otvorila na 7 prstov...V tom case uz rodila Janka a este aj nejake ine rodicky, bolo tam vtedy az 5 porodov predomnou. Aj napriek epi som citila velmisilne bolesti a kontrakcie, tak mi este trosku dopichli davku a v tom som uz pocitila velmi silny tlak na konecnik a posvu, prave prisiel moj doki a hovorim mu, ze mam silne tlaky a on ma pozrel a povedal, ze do pol hodiny rodime.Bok to velmi zvlastny pocit, ze zrazu sa ten moment blizi. Tak ale preslo len asi 10 minut a tie tlaky velmi silneli, tak ma pozrel este raz a vtedy povedal, rodiime, branka zasla. Tak mi isli nachystat porodny box, ja som na neho vyliezla, vyviazali mi nohy, vysvetlili mi, ze mam tlacit do brucha do konecnika ako pri velkej potrebe, a hlavu mam tlacit k hrudi a oci zavriet a tlacit...zapalili nadomnou taku velku lampu, v tom prisiel moj porodnik, s usmevom, dal si rusku a zavelil, ideme na to, este raz mi vysvetlil ako tlacit a ja som tak urobila, celou silou som sa zaprela a zatlacila...mala som pocit, ze zdola prasknem, silne tlaky, ale citila som, ze sa baabtko pohlo spravnym smerom, takto som zatlacila si 4 krat a v tom som pocitila, ten pocit, ze ulavy v bruchu, ze vychadza hlavicka, zatlacila som este raz a vyslo cele babatko. Bol to nadherny pocit ulavy a neuveritelna radost, ze je to za mnou a ze je babo na svete. Videla som ju ako ju vytiahol z bruska, ako jej strihal pupucnu snuru, ako ju brali na ocistenie. V tom mi vysli slzy stastia a pocitila som velky pokoj v dusi a tele. Cele tlacenie trvalo len asi 15 minut, takze som to zmakla velmi rychlo. Potom ma doki sil, to trvalo len maximalne 10 minut, vobec som sa nepotrhala a nemam ani nastrih hradze, za co som dokimu vdacna, takze mam len zopar vnutornych stehov. Priniesli mi malinku na prilozenie k prsu, islo mi uz kolostrum, takze super, potom ju zobrali ukazat manzelovi na chdobu a ked ma dosil doki,tak ma zakryli plachtou a zavolali manzela dnu (tak sme to mali s muzom dohodnute, ze az v tej zaverecnej faze pride a mnou), atak sme dve hodiny este boli na sale, a posielali sme smsky, tesili sme sa, doktor nam zagratuloval. Potom manzel isiel domov a mna previezli na sestonedelie, citila som sa po porode skvele, akoby som ani nerodila. Na izbe sme sa zisli aj s Jankou, tak sme boli tri na nadstandartke, ktoru sme mali gratis. Tak a sme tam pobudli styri dni, na piaty, teda vcera nas pustili domov a tak sa nas batoztek dostal konecne do svojej postielky. Dole sa pekne hojim, tym, ze mam len par vnutorych stehov, tak uz nemam takmer ziadne bolesti a v pohode si sedim a tak. Kojenie sa nadherne rozbehlo uz na treti den, mlieka mam dost, mala je spokojna a zacala aj pekne priberat, v pondelok sa mame hlasit u pediatra, tak som zvedava, co povie, verim, ze malinka je zdravucka, je zlata, pekne spinka, budi sa cca kazde tri hodiny na papanie...sme stastna rodinka 🙂 😝 zhrnula by som to tak, ze porod je bolestiva vec, ale je to individulalne ako to u koho dopadne,niekto sa zacne otvarat skor, niekto neskor, niekto vytlaci za desat minut niekto za hodinu, tazko je to takto zovseobecnit..ale jedno je iste, ze ten zazrak co Vam daju do narucia za to stoji, stoji to za tych devat mesiacov tehotenstva aj za ten porod. 🙂 som stastna vdacna doktoroci, ze to takto dopadlo, aj sebe ze som to zvladla a teraz si uz mamickujem, Je to novy zivotny status, velmi obohajcujuci, a aj to nocne vstavanie nie je az taky problem, ked vidite ako to male stvoreniatko papa vase mliecko a mrnci pripadne robi grimasky 🙂 DRZIM VAM VSETKYM PALCE a ak mate nejake otazky, kludne sa pytajte rada odpoviem.

jessiepu
2. aug 2009

Cathuska, obrovska gratulacia k Nellke, velmi ti zavidim, ze to uz mas za sebou, ja asi nikdy neporodim. Sme sa s manzelom dohodli, ze ju tam teda nechame do osemnastky, ked je jej u mna tak dobre 😎
Chcem sa opytat, ako je to teraz s izbami, su maximalne 3 mamicky na izbe, dufam, ze nie viac, ked nie su tie nadstandardy. Mala si Nellku 24 hod. na izbe? A ako je to teraz z navstevami? A co vlastne prerobili? A u koho si rodila? Prepac, mam tisic otazok, ked budes mat trosku casu, tak skus napisat ako to tam je 😉 Dakujem pekne 🙂

Inak, ako ste uz asi pochopili, u mna napriek hamiltonovi stav bez zmeny 😒

cathuska
2. aug 2009

Cauko Jessiepu, diky, veru som stastna, ze Nelka je uz v postielke, tych 9 mesiacov stacilo v brusku, aj ked to bolo nadherne obdobie, uz to bolo zatazkavajuce ku koncu, ved sama to poznas, takze porod bol "vykupenim" 😀 Vidim, ze si po Hamiltonovi, no, mne robil moj doktro Hamiltona dokonca dva krat a vobec to u mna nespustilo porod, takze nakoniec som aj tak isla vyvolavackou. Ale je to oki, lebo sice tie kontrakcie su rychlejsie a intenzivnejsie ale da sa to. Co sa tyka izieb, tak prerabka este do 31.07 bola, takze vtedy boli izby zadarmo, napriklad aj nadstandard, ktory je normalne pre dve osoby, bol pre tri, ale zadarmo, takze napriklad mne sa usla prave ta izba, kde sme lezali tri, mali sme to zadarmo cele, takze izba s chladnickou a televizorom 😉 sme sa ochladzovali pred otvorenou chladnickou, ale pssst 😀 😀 inac, strasne horuco je tam, neda sa dychat, a ked sme boli tri na izbe a k tomu aj tri babatka, tak sme nejako extra vetrat nemohli..takze sauna na entu...ale da sa to vydrzat, ked si tam kvoli malinkej 😅 inac personal ok, lekari aj sestricky ci uz z novorodenenckeho alebo sestonedelia...sem tam sa najdu take zvlastne, ale nie su zle, len zvlastne..jedlo sa tiez dalo, mas ranajky obed veceru, aj druhu veceru nieco sladke alebo tak a je aj olovrant, nejaky jogurt alebo tak..Co sa tyka stavu teraz tak neviem ako to bude, ci este plati ten stav co bol pocas prerabky, alebo uz sa tie izby dostanu do toho stavu co bol predtym a teda aj ten rooming in ci ostane, alebo to bude tak, ze od 12.00 do 05.00 si zoberu setricky babatka na novorodenecke, teraz to bolo tak, ze v den porodu a prvu noc zobrali baabtko, len ho nosili na kojenie, ale potom od dalsieho dna som ho uz mala na izbe, den a noc, akurat ho brali na ockovania a na vecernu hygienu od 19-21.00.. Co sa tyka navstev, tak tie boli ked som odchadzala este zakazane, ale bolo to tak, ze sa nesmelo na izbu , ale mohli prist ludia a na chodbu sa dalo vyjst, ale bolo to take "bojove" lebo tam vrtali a tak..ale som sa smiala, ze mala bude aspon odolna 😀 😝 Pokial viem tak rozsirovali novorodenecke, teda prerabali tie miestnosti...a este maju v plane malovat(ale to si nie som ista a ani neviem kedy presne)..Rodila som u Dr.Dosedlu, je to uzasny clovek a lekar a este aj teraz ked si na neho spomeniem, tak mam pocit obrovskej vdaky a som rada, ze mala sa narodila prave do jeho ruk 😅 kebyze nabuduce budem tehotna, idem opat rodit k nemu. A kludne sa pytaj, sama viem ake to je,ked som cakala na porod 😉 uvidis, vsetko bude oki a onedlho budes aj ty takto pisat svoj pribeh, inac som sa zamyslala nad tym, ze teraz je dost zien co im musia vyvolavat porod, zeby to bolo tou horucavou? neviem..pekny dnicek.. 😉

cathuska
2. aug 2009

zanzi22> ahoj, nuz ja som niesla malinku vo vanicke, sa mi nezdalo dobre pchat ju do vajicka, take male bubo, co ledva hlavku udrzi, pekne do perinky som si ju dala a do vanicky, a sedela som pri nej vzadu v aute...a ano je to nadherny pocit drzat vlastne babatko, neda sa to opisat, je to zmes pocitov a vsetkeho, to si zena musi zazit na vlastnej kozi.. 😅 😉

cathuska
2. aug 2009

Siu> dakujem za privitanie 😀 , vitam sa v klube mamiciek 😉 sme Ta s Jankou spominali v porodke, ze ako si to Ty zvladla, a ze my potom po Tebe a ze uz mamickujeme vsetky...este Lenku sme stihli , ked sme tam prisli a potom Stovka este bola na JISke po cisarovi.. tak ju som nestihla vidiet...ale kto nam este ostal z toho obdobia vtedy? Maycuk, nevies co je s nou??? pekny dnicek zelam...a juj aka to je ulava mat prazdne brusko 😀 😀 😝 Ty ako sa mas? simonka je rada, ze ma surodenca? 😎 😝

siu3333
2. aug 2009

ahojte...

ahoj cathuska,,,pekne si to vsetko napisala,,,,a mas pravdu vo vsetkom je to nadherne mat pri sebe babo ,,a ako papka a rastie.tie bolesti stoja za to..ked nas pustili ten pondelok tak som bola s malym u pediatria a pribral od pondelka do piatka 300g,,,taka som bola rada,,,aj v nemocke pribral,lebo ja som mala mlieko uz na druhy den...veru je to ulava bez toho bruska,,az lepsie sa mi hybe...neviem co je s maycuk,ale pozeram,ze su tu stale nove tehulky ,,a mas pravdu,ze hrozne vela zien ide na vyvolavacku,,neviem kvoli comu je to tak..ja sa mam no dobre,,,rana je uz v pohode,ale teraz ma trapia hemoroidy hrozna bolest,ale uz aj to sa zlepsuje..stovka mi pisala sms,chuderka tiez sa trapila a nakoniec cisarak..simonka je rada ma ho rada velmi stale ho bozka a puci ho,ale niekedy mam pocit,ze ziarli na neho,ale bude to dobre.a mam co robit okolo nich,minule som mala uz zúfali stav,viktorko nechel spinkat cez den,lebo ked je teplo tak tazko zaspava,,a simonka tiez bola nervna,,ale zvladla som to,vsak to su nase ratolesti tak sa neda hnevat na nich. 😵 😵 😵 😵 😵

siu3333
2. aug 2009

cathuska vitam ta v klube mamiciek...a prajem vam aby ste sa mali v pohode a mala rastla a bola zdravucka...

jankaborka je mi to luto,ze som ta neprisla pozriet do nemocky,ale dame si niekedy stretko v ke 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre